Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема STAR WARS след премиерата  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано19.05.05 03:14



часът е малко след 3 :)
тъкмо се връщам от филма :)
какво да кажа... MWHAHAHAHAHAHAHAHHA
I'm a happy hater

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано19.05.05 03:21



Не знам мухаха-то в какъв смисъл е, но филмът беше ебаси. В добрият смисъл. Толко за сега, щото още не съм тук съвсем.

Sodalitas



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор Roxane (минаваща)
Публикувано19.05.05 03:34



То и аз се върнах преди малко от премиерата! Еми к`во друго може да се каже освен че си е култов тоя филм!

CARPE DIEM


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: ss_]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано19.05.05 04:21



и аз преди малко се върнах
и ще кажа ебаси!


I feel complete...

Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано19.05.05 04:53



Аз нямам кво да кажа. Без думи останах.

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Lord Vader]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано19.05.05 08:50



Много як филм. Вчера си умрях от кеф.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано19.05.05 09:45



Хайде и аз да се повторя с останалите - много, много добре.
При това никак даже не съм фен на SW.
Но пък вече съм върл фен на Хейдън Кристенсен.

Curiosity killed the cat...


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Hexina]  
Авторlooobian (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 10:09



И мен ми хареса.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Hexina]  
Автор Movie lover (минаващ)
Публикувано19.05.05 10:15



Ще се сетиш ти

Един приятел дори ми каза, че актьорът дето играл Анакин в Епизод 2 бил много тъп, ама този вече бил страхотен

Как ще се работи днес, не знам. Пред очите ми е само тъмния Лорд ...



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Movie lover]  
Автор Nsho-Tschi (мече гризли)
Публикувано19.05.05 10:30



Значи, казваш, не му била тъпа прическата...

"Time wounds all heels."


Тема ...нови [re: firefox]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.05.05 10:31



Аааа, аз не мога да пиша по въпроса, защото се разстройвам.
Ужасно ми е мъчно за това, което му се случи на момчето, как приятелите му не успяха да му помогнат да не се побърка, как осъзнах, че прекрасната и внушителна осанка на Дарт Вейдър е просто черупка върху призрака на един невероятно красив младеж, вече безвъзвратно изгубен... Затова какво направи той, как загуби любовта на живота си, как ще живее оттук нататък в мрака и как ще трябва да се бие със собствения си син. И отново да прави ужасен избор.

Не ми пука за битките, за расите, за роботите и за ефектите.
Ужасно ми е тъжно.

Просто получих нов поглед върху любимите ми "стари" епизоди.
А финалният кадър със залеза на Татуин ме довърши.



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано19.05.05 11:27



(Снощи от 20:00 CET в Амстердам) Диалозите бяха много плитка работа в сравнение с цялата мъдрост, която се съдържа във фабулата, и превратните моменти ставаха сякаш много бързо и изкуствено. Това за сметка, разбира се, на кефещите с продължителността си и ефектите битки. От всичко най ми хареса едно помръдване на лявата вежда на Семюъл Л. Джексън в почти пълен профил, взет отдясно и едни много точни думи на Йода, на които публиката не обърна внимание, защото се кефеше на муцинката му. Там, където говореше, че обвързването е път към тъмната страна. Публиката много хареса също така първото вдишване (или издишване -- историята мълчи по случая) на Дарт Вейдър през маската. И мен ме изкефи, да си призная.

Трябва да се дават отделни оценки по няколко критерия и те биха се различавали доста една от друга, но като цяло е голяма работа.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.05.05 12:28



Аз съм много доволен.

Нямам сили да коментирам преди да го изгледам поне още два пъти...




Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано19.05.05 12:42



Това мнение си го копирам от един друг форум , та ако изглежда че говоря на трети човек- затова е.

СПОЙЛЕРИ!!!!!

Най- доброто във филма беше просто смазващата атмосфера. Никой друг от епизодите не ми е въздействал така. Просто бях яко подтиснат, ама по един хубав начин.

Досега съдейки по старата трилогия беше логично човек да си каже- Вейдър си е най добре- има си най- якия костюм, движи се на най- яките моменти от саундтрака и тн. Wink В смисъл че не знаехме какво наистина е загубил и каква цена и платил минавайки към тъмната страна. Сега, след този епизод се показа колко всъщност е загубил той, което вече хвърля съвсем нова светлина върху действията му в еп. 4, 5, 6.

За Падме- момичето все пак беше бременно- хормонален дисбаланс и прочее. Wink Мисля, че тук основната идея е, че пред любовта всякакво обучение, принципи и тн. изчезват. Неслучайно именно любовта тласна Анакин окончателно към тъмната страна.

Гривъс- тука съм съгласен с всички по горе- особено с нещата които бях чувал за него предварително, бях разочарован. Поне на външен вид ми хареса. Smile

Два прекрасни кадъра, които са ми се запечатали- Анакин върви към джедайския съвет да избие всички(планът е отгоре, имаше го и в трейлъра.
Анакин лежи обеобразен до лавата, Палпатин идва и грижовно поставя ръка на челото му.
Като цяло на мен ми изглеждаше, че макар Палпатин да манипулира Анакин за своя изгода, по някакъв начин държи на него.

Хаотично се получи, ама така ще е до второто гледане. Smile Като се сетя още- пак.

Да го обсъдип по подробно, заповядайте на



Sodalitas

Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано19.05.05 12:45



А, именно. Точно това имах предвид. Това за Анакин- Вейдър и какво всъщност губи си го казала по- добре от мен.

Sodalitas



Тема Re: ...нови [re: ss_]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано19.05.05 13:44



Da, Крис го изказа много добре сякаш и от мое име...
Не знам за останалите, но след като гледам Е3 още веднъж, веднага ще си направя и маратон на 4, 5 и 6. Струва ми се, че ще бъде все едно ги гледам за първи път - толкова неща ще ми се сторят различни след разясненията в Е3.

Curiosity killed the cat...


Тема Re: ...нови [re: ss_]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.05.05 14:00



Мерси :)
То тая усмивка тука не върши много работа, защото от вчера колкото пъти се сетя за филма, толкова пъти ми се насълзяват очите и ако продължа, а не си отклоня мислите в друга посока, почвам да плача.
И ако някой се чуди аджеба за кво реве тая (вчера май само аз излязох в подобно състояние сред останалите зарители, повечето от които подвихваха "Копеле, ебаси якото!"), да се замисли, преди да почне да обяснява, че Йода не скачал правдоподобно и защо дроидите се търкаляли така, а не иначе.
Майната им на дроидите и на разрушителите.

Това, което се случва на Анакин, е някаква ужасна трагедия, която обхваща кажи-речи целия му живот - детството, прекарано в робство, раздялата с майка му, израстването сред хора, които го гледат със смесени чувства, защото усещат колко е могъщ и колко е объркан, смъртта на майка му в собствените му ръце, невъзможната любов, забранената любов, изплъзващата се любов и накрая изгубената любов, предателството, измяната, загубата на приятелите му и живота, обречен да води под черната си маска, изпълнен със спомени за това, което е направил и тези, които е загубил.

Ужас просто!



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано19.05.05 14:16



Крис, моля те спри да обясняваш, че след малко и аз ще ревна...
Кой разбрал - разбрал. Останалите да се кефят на битките и специалните ефекти...

Curiosity killed the cat...


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор mihail (ветеран)
Публикувано19.05.05 14:22



ми де да знам
нещо някакво претупване във сценария ли какво ли....
най ми хареса накрая момента ,в който оби го посече.
нямаше thrill май

prepare for attack, your body will burn
prepare for attack, there is no return


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: ss_]  
АвторFim (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 14:33



Да го обсъдип по подробно, заповядайте на starwars.ludost.net


Х-мм, ikew добре го е започнал там... макар и ъ-ъ-ъ... леко нецензурно Някой друг да беше - бих се поразтревожила, че озверелите фенове ще го разпнат на кръст, ама той ми се вижда достатъчно нахъсан (съдейки по написаното), за да се пребори мъжки Но го разбирам напълно и му съчувствам приятелски за тежката задача, която си е поставил - човека се мъчи да разсъждава логически и да търси здрав смисъл в Лукасовите каши

За мен лично надеждата за нещо, поне отчасти в духа на старите серии (след мъчителната агония наречена Епизод2), се възроди отново в края на януари тази година, когато изтече спойлера относно разговора на Qui Gon и Йода, и умря благополучно преди 2 седмици, когато научихме, че уви - чичко Лукас пак ни показа среден пръст и просто я е резнал с голямата ножица

Следва Спойлер!!!

Този разговор (целият!!!, така както е в новелизацията), за мен лично би бил идеално свързващо звено между двете трилогии и би обяснил поне отчасти вопиющата разлика между благородните рицари-джедаи, за които се говори в старата трилогия и тези нещастни дебилни спецназовци от новата, които за пет пари не могат да си размърдат мозъка и знаят само светещи пръчки да размахват, пфу! Без тази сцена, без да покаже поне малко разкаяние, желание да поправи грешките си и да поеме по НОВ ПЪТ, Йода, а и Мейс и останалите псевдо-джедаи изглеждат просто егоистични лекета, ще ме извините за израза... и напълно си заслужават съдбата! И тук човек може да се поучуди на глупостта на Палпи - що ще трепеш дечурлигата бе дядка - ми покажи им малко съчувствие, разбиране и привързаност и те сами ще скочат на твоя страна... кой нормален човек ще иска да остане верен на мумифицираните джедайски лицемерковци и слабаци от филма!

За мен Qui Gon беше и си остава едиственият образ доближаващ се поне малко до старата ми детска представа за благородния рицар - защитник на доброто, Guardian of light за Бога! Защо го резна бе Джорджи-и-и, покрай това, другото по-лесно щях да го преглътна - Qui щеше да е моето персонално захарче към лъжицата рициново масло

Но, както и да е! Млъкни сърце! Съдейки по възторжените отзиви, формулата явно действа и така, затова си прибирам моите персонални разочарования обратно в секретното джобче и оставям форумците да се кефят на спокойствие! Искрено се радвам за всички на които показаното е било достатъчно и са останали доволни



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано19.05.05 15:18



Мда. Хората започнаха да се вглеждат в подробностите и да търсят кусури, е така просто за да покажат колко повече ги разбират нещата от Лукас. Мечовете на джедайте се гасяли сами при падане. Абе хора на кого му пука за такива глупости!

И не. Не си само ти излезнала така.

Sodalitas



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Fim]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 15:22



всъщност може и да е по-добре, че спестиха куай гон и евентуални разговори с йода.
достатъчно беше, че се разбра кой е откривател на "one with the force" скила и че не е достатъчно силата да е стронг ин ю, както можеше да се допусне от 4, 5 и 6, ами си трябва и подготовка.
една от силните страни на тоя епизод е, че е зашит много добре за 4ти.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Fim]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.05.05 15:26



Този разговор (целият!!!, така както е в новелизацията), за мен лично би бил идеално свързващо звено между двете трилогии и би обяснил поне отчасти вопиющата разлика между благородните рицари-джедаи, за които се говори в старата трилогия и тези нещастни дебилни спецназовци от новата, които за пет пари не могат да си размърдат мозъка и знаят само светещи пръчки да размахват, пфу! Без тази сцена, без да покаже поне малко разкаяние, желание да поправи грешките си и да поеме по НОВ ПЪТ, Йода, а и Мейс и останалите псевдо-джедаи изглеждат просто егоистични лекета, ще ме извините за израза... и напълно си заслужават съдбата! И тук човек може да се поучуди на глупостта на Палпи - що ще трепеш дечурлигата бе дядка - ми покажи им малко съчувствие, разбиране и привързаност и те сами ще скочат на твоя страна... кой нормален човек ще иска да остане верен на мумифицираните джедайски лицемерковци и слабаци от филма!

Ми... то всъщност точно това пък мен ме изкефи най-много... От много книги, които съм изчел се вижда, че джедайския съвет се е изродил в седянка на бабички и именно за това успява Палпатин. Освен това той печили подръжка именно с това, което го обвиняваш, че не прави, а за дечурлигата си има ясно обяснение - има два варианта, ако останат живи: оставя ги с промите от джедаите мозъчета и те тръгват да отмъщават или ги обръща към тъмната страна и... предвид факта какво правят учениците ситове с учителите си се превръща в смъртник...




Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Mist]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.05.05 15:29



една от силните страни на тоя епизод е, че е зашит много добре за 4ти.

Да, в почти всяка секунда се запълва някоя дупчица от старата трилогия . Това е което най-много ми хареса.




Тема Re: ...нови [re: ss_]  
Автор 7 пъти Eвpeйн (ЧервеноПротивен)
Публикувано19.05.05 15:29



ако перафразирам една реплика от един друг филм , те и ситските и джедайските мечове ги правят в тайван . пълни боклуци. нормално е като ги изпуснеш да се гасят. после джедайте чакат със седмици , докато им дойде повредената част с директна доставка от корусант ..

В отговор на:


И не. Не си само ти излезнала така.



батката вчера незнаеше на кой свят е :)

- Баричело дай си касетофона без бой ,да те шибам педераст смотан

Тема Re: ...нови [re: 7 пъти Eвpeйн]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано19.05.05 15:31



И аз бях така. И сега съм така. А утре на изпита...не знам...

Sodalitas



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Fim]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано19.05.05 15:35



ами за мен, поне, между старите и новите епизоди няма никаква връзка- като атмосфера, като логика, като поведение на героите... изобщо, пълно доказателство, че Лукас не е имал никакво намерение и идея да прави 1, 2 и 3. В смисъл, не си го е представял така, както излиза днес на бял свят. Защото 1, 2 и 3 са нагаждани към 4, 5 и 6, а не са плавен преход. Само виж визията на старата трилогия и новата. Във новата взрив от светове, раси, технологии ... а старата изглежда като някакво доведено бедно братче. И пак е по добра, щото е оригинал, а не зашит плат.

ето за това има разминаване, между приказките и действителността в старата и новата трилогия ... но както предлагаш, да не пречим на радостта на хората, които приемат с еднаква радост и миналото и днешното мууви



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Philip Marlowe]  
Автор Tyler Durden ()
Публикувано19.05.05 15:51



мдаа, много точно казано



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор Death Knight (Arthas)
Публикувано19.05.05 16:03



Йода ми обра точките, то самият филм беше върха, но битката Йода/Императора обра точките отвсякъде.



Тема х-мммнови [re: Gallandro]  
АвторFim (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 16:28



една от силните страни на тоя епизод е, че е зашит много добре за 4ти.

Да, в почти всяка секунда се запълва някоя дупчица от старата трилогия . Това е което най-много ми хареса



Х-ммм, Gallandro, обясни ми тогава моля те, как тъй Лея помни истинската си майка,а пък Люк - не ??? Поставени са при еднакви условия, нали? Само не ми излизай с типичното извинение - че помнела жената на Бейл Органа - що'т ще озверея аламинут В старата трилогия Люк иска истинската и аз настоявам да ми рекат за истинската , инак си е чиста проба чийтърство

Преди време четох и много ми хареса, едно такова предложение (ако държат Падме непременно да умре веднага след раждането):

Лея се ражда първа и Падме я поема на ръце, поглежда я в личицето и уморено, но с любов й казва нещо глупаво и нежно, ей тъй поне едно - "моето мило детенце, моето момиче" или нещо подобно, колкото и лигаво да звучи - това би показало поне някакви чувства... и в отговор да покажат, как Лея се обръща с цялото си СЪЩЕСТВО към майка си и попива образа й,... че една по-висша СИЛА е посредник между двете...... дори едно такова нещо би свършило работа (ако е добре заснето разбира се), но... - ех-х-х, мечти-и-и-и

Съжалявам, за последно се отпуснах - няма повече, обещавам, честна джедайс... пфу какво говоря... честна дума!!! От мен толкоз по въпроса!



Тема Re: относно разговора :)нови [re: Fim]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.05.05 16:29



Въпрос на очаквания. Аз лично имах изградена точно тази представа за Джедайския съвет.




Тема Re: х-мммнови [re: Fim]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.05.05 16:35



Помниш ли в Е4 какво казва за подценяването на Силата Вейдър на един от адмиралите, който след това започва да души преди да го спре Таркин?

Казвам същото . Пък ако щеш ме наречи чийтър, но ме опровергай, че е невъзножно .




Тема Re: относно разговора :)нови [re: Fim]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 16:38



дебилни джедаи-будисти искаш да кажеш демек ;)
мен това не ме притеснява, доколкото има и алтернативни сред тях, куай гон например. но пък и ние свързваме джедаите с йода и оби-уан от старите епизоди (евентуално и люк, който пък се явява най-големия алтернативник по отношение на идеологията - като един виден самоук фен на "love is the answer" подхода), а те там са поиздухани (в добър смисъл) от изгнанието. затуй тия ни изглеждат зле. то не е чудно де - цялата република е в упадък, джедаите барабар с нея.
така или иначе, след мидихлорианите (не ни се разминаха и в тоя епизод :/) нищо свързано с естеството на силата и философията на джедаите не може да ме впечатли с лошо.



Тема Re: относно разговора :)нови [re: Gallandro]  
АвторFim (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 16:39



Въпрос на очаквания. Аз лично имах изградена точно тази представа за Джедайския съвет


Тюх да му се не види, язък... що ли се надявах да ви превъзпитаме
...ама то се очакваше - орска му работа, к'во да ви пра'иш ...тъмнина ви дай на вас!



Тема Подробноститенови [re: ss_]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.05.05 16:45



Тука положението е малко като в приказката, че от дърветата не виждаш гората...



Тема Re: х-мммнови [re: Gallandro]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано19.05.05 16:46



в смисъл, като верваш в силата, логика ти не требе?



Тема Re: относно разговора :)нови [re: Fim]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.05.05 16:49



То туй не е мое мнение . Натрупва се от книжките и филмите . Пък аз и за ситовете не съм ... Абе смърт на всички форс юзъри, че да има мир в Галактиката .




Тема Re: х-мммнови [re: Gallandro]  
АвторFim (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 16:52



Помниш ли в Е4 какво казва за подценяването на Силата Вейдър на един от адмиралите, който след това започва да души преди да го спре Таркин?

Казвам същото . Пък ако щеш ме наречи чийтър, но ме опровергай, че е невъзножно



Абе, исках да видя някакво потвърждение, бре!!! Тъй нещо поне... да я видя, да я помириша, да я усетя тая пуста Сила... че действа, че е активна Сила, а не безволен страничен наблюдател, дяволите да я вземат!!!



Ох, изчезвам вече, че ще си изпусна часа и тогава вече анджък ще я усетя Силата ...и то точно на врата си, тип - шефски захват!



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано19.05.05 16:57



ами мен един друг момент ме просълзи, а на крайните сцени просто гледах с широко отворени очи, почти без да мигам...

за анакин - да! именно това е смисълът на целия епизод, да ВИДИМ какво е станало, за да се превърне той в ТОВА

сега вече го разбирам много по-добре и това наистина отваря друг поглед върху 4, 5 и 6...

прекарах доста време да си мисля в стил "ама защо не направиха ... когато ..., та да не се стигне до там", но фактите са си факти, явно това е бил начинът да се възвърне баланса в Силата....


I feel complete...

Тема Нещо смешнонови [re: firefox]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.05.05 17:13



В нощен труд се появи следната забавна информация, завършваща с голяма глупост:

Родната картинка обаче е като махленска седянка спрямо премиерната истерия, която тресе Щатите. Американски специалисти са изчислили, че стартът на третите "Междузвездни войни" ще изтръска икономиката на страната с 600 млн. долара. Загубите идват от болничните-менте и почивките, които янките масово взимат, за да гледат как се млатят Люк Скайуокър и Дарт Вейдър.

Добре, де, този журналист все пак не е ли помислил, преди да пише кой с кого се бие?! Или е насвяткал единствените имена, които да му хрумнали в суматохата.



Тема Re: Нещо смешнонови [re: Kpиc]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.05.05 17:34



Второто
А и какво им пука, и без това кой би разбрал грешката?



Тема Re: ...нови [re: hendy]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.05.05 17:50



Ъхъ. И аз седях и давах акъл на Падме да не се държи така ... абе не както трябва. Хем дистанцирано, хем майчински - някак изобщо не я виждах колко го обича, докато неговото отношение беше толкова очевидно.
А членовете на джедайския съвет, вместо да отговорят на възмущението му с някакво разумно обяснение, само дълбокомислено го съветваха да е търпелив.
Та след всички поучения, липса на (явно) признание, нервна и разстроена съпруга, която на всичкото отгоре умира в сънищата му, спестяване на разумни обяснения за заповедите, които му даваха и отказите да го пратят на разни мисии, те направо го тласнаха по нанадолнището. Всичките му ментори, приятели и съпруги...



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.05.05 17:50



Are you smiling at your wasted time and money?
Lucky hater you are



Тема Re: х-мммнови [re: Philip Marlowe]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.05.05 18:26



Не, нямам това в предвид, но не мисля да ти го обяснявам точно на теб, защото не ми се спори с който спори само заради спора...




Тема Да,нови [re: Kpиc]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано19.05.05 19:41



това беше най-страшното и тъжно преживяване от всичките 6 епизода. Съдбата винаги ли е толкова безмилостна към "възвръщащите баланса на силата"?

А джедайския съвет е жалка закостеняла сбирщина от сенилни дъртаци Винаги съм го подозирал но сега се убедих (добре направих че си сложих сигнатурата). Толкова класическа постановка беше падението на Анакин а те, барабар с 900-годишния мъдрец да не се усетят. Срам!

I am no Jedi! Just a guy with a lightsabre and a few questions.


Тема Re: х-мммнови [re: Gallandro]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано19.05.05 20:38



поздравления, много удобна житейска философия ... мда



Тема Re: х-мммнови [re: Philip Marlowe]  
Автор mihail (ветеран)
Публикувано20.05.05 12:39



пак си неподготвен
както винаги само саофизми

prepare for attack, your body will burn
prepare for attack, there is no return


Тема Re: Само да питамнови [re: firefox]  
АвторЪ (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 12:57



Филма заслужава ли си да се гледа?



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Philip Marlowe]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано20.05.05 13:25



Така е.
Принципно това, което се показва в първите филми е свят на упадък. Едновластието и тоталитаризмът на императора разкъсват всички изградени връзки м/у системите, както в търговско, така и в културно отношение. Разделяй и владей.
Историята на републиката и джедаите е далеч по-различна като визия и излъчване. Там имаме един шарен свят от същества, който е резултат от едно дългогодишно присъствие на мир и демокрация. Затова и всичко изглежда наивно, цветно и оптимистично. И съответно трудно за филмиране през 70-те. Затова и може би доста хора недоволстват срещу новите серии. Предполагам са очаквали да получат същото изживяване, както в старата трилогия, без да си дадат сметка, че това е невъзможно, а също така и абсолютно ненужно. И на базата на това нещо, мисля, че Лукас доста добре се е справил с връзките.

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Jedi Council]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано20.05.05 13:49



аха, проблемът си е в техния телевизор, а не в Лукас...


the power of my sword

Тема Re:нови [re: Ъ]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано20.05.05 14:23



Разбира се! Сагата е социално явление.
(Но ако не държиш особено на общата си култура - тогава можеш и да пропуснеш.)

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: х-мммнови [re: Philip Marlowe]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано20.05.05 15:10



Дори и този път случайно наистина да искаш да кежеш нещо съществено, а не просто се забъркаш в поредния спор се получава, като в приказката за лъжливото овчарче... Няма кой да ти повярва.




Тема Трагедия.нови [re: firefox]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано20.05.05 23:16



Цял ден се опитвам да скалъпя нещо, но явно така силно ме е треснал тоя епизод, че по интегралите ми още пълзят светкавици.
Слава на силата, че има доста мнения преди моето, та да поплагиатствам структурално:)

Филмът е върха!

Незнам колко дребнав човечец трябва да е някой, за да не му хареса като цяло. Недостатъци? Кажете ми един хубав филм без такива!

А доколко те са основни и основателни за заяждане, мога да споря до безобразие... дори да убедя!



Oт тук нататък Вейдър за мен престава да бъде просто готиния лош, за когото ми е кофти на финала на джедаите. От тук нататък концепцията за злото в рамките на филма, а и въобще, се променя коренно. И тя не е проста и еднозначна. Вече всичко, свързано с тъмната страна, предизвиква у мен едно, единствено чувство - жал. Дори ми е жал за уродливото старче с болни амбиции, защото може би някога и той е бил човек.
Това е разказ за онова гадно нещо, наречено съдба. Онази гнус, която решава дали ще си щастлив или не. Дали ще си лош или добър. Това е история за човекът, които се изправя лице в лице с любовта, омразата... със себе си и... и губи. Защото в друго време и на друго място, шепа задници трябва да са добрите и да го унищожат, за да оправят някакъв дисбаланс, който м/у другото се появил заради същият онзи зловещ сценарий - съдбата.
Не. В този филм лошите не са от империята. Не е дори и Палпатин.

Злото има само едно име - The Prophecy.

Maхаме ефектите, махаме силата, махаме фантастиката и пред нас остава една съвсем истинска история от живота.
За жалост е история за хората от другата страна. Хората, които страдат, мъчат се и умират без светлина на пътя си, за да може други да са щастливи и обичани. За да може да се осъществи проклетото уравнение на живота.

И затова когато черната гротескна фигура се отскубна и непохватно се олюля, на мен ми избиха сълзи... мътни и кървави... изпълнени с озлобление и несъгласие.
Аз не видях нищо друго освен едно нещо - нещастие.

Докато в предните серии беше само предчувствие, сега се превърна във факт. Много добре изигран визуално факт.
А м/у другото някои в залата се изхилиха.



Както и да е. Въпросът е, че много ми допадна идеята появяването на Вейдър да не е помпозно и с парадна музика. Всякаква героика щеше да убие всичко изградено до този момент.
В крайна сметка аз исках да видя Вейдър "след" Анакин. Кадрите с маската бяха просто един финален скръбен щрих на...

...на добрия човек, който умря...

А на фона на скелето на звездата на смъртта... скръстил ръце беше...
That name no longer has any meaning to me...

Прав или крив, това усещам, това пиша. Засега не мога повече.

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...

Редактирано от Jedi Council на 20.05.05 23:21.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Авторcka (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 01:07



Разбира се! Общата култура е достатъчно вулгарна и банална, че да си струва вложеното време. Още повече - тя е социално явление.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Авторtomato (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 15:49





http://free4all-torrents.com/details.php?id=03a72cabe404ca688e4b98e5e1a70aa956f72fa8



Тема Re: Само да питамнови [re: Ъ]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 23:07



Да, определено си заслужава си да се гледа, въпреки че личното ми мнение е, че че като филм е обидно слаб.

Някой девойки чета са се просълзили, за драмата на Анакин, но какво да кажем ние феновете например за драмата с Йода, като разбиха детските ни мечти (хе-хе) и ни го представиха като малък злобен сопол.

Врътнаха ни много тънко с тази трансформация на Вейдър господа.;) Жени ронят сълзи, хора стават звезди, а фенове духат супата...

Помня че преди "Нека силата бъде с теб", звучеше някак маняшки, сега и след тази серия не означава нищо. В старите Star Wars, джедайте бяха култ, а сега пък се оказа че те не са нищо повече от поредните "мъдри" политици.

За да има съспенс за ПР-а, предварително ни анонсираха генерал Грийвъс като някякъв страховит антигерой! Новото страшилище един вид!Моля? Да има някой който мисли че Грийвъс е страховит?

Всъщност нямам нищо против този прочит на "Войните", не и че съм толкова наивен, но по дяволите, и преди Лукас правеше пари но разказваше приказка. Сега, заебахме приказката, и се отдадохме само на кинтите. Дори се чудя защо не вкараха автомат за кока кола там в стаята където заседаваха джедаите, на кого му пука вече?

Мога да продължавам, но нещо взе да ми става скуча тая тема.
С две думи исках да кажа, че хората от маркетинговия отдел ни изклатиха, изклатиха ни с пиниз, хе-хе.



Тема Аааа, не!нови [re: antiidol]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано22.05.05 23:33



Аааа, антиидол, недей така.
Девойките в мое лице може и (меко казано) да са се просълзили, но пък феновете (пак в мое лице) съзнават проблемите, които изтъкваш и се стараят (именно поради вродената си или по-скоро придобита фенщина) да не се вглеждат прекалено в недостатъците дори и в името на маниашкия призив, на култа към джедаите и на любовта си към приказката.
Джедаите наистина не се представиха в най-добрата си светлина. Особено Уинду, от чиято смърт не ми мигна окото. Слава богу не бях гледала тия прословути анимации и затова Грийвъс никакво лошо впечатление не ми направи :)
Но!
Не знам ти кога си гледал трилогията и дали си хлътнал безнадеждно по STAR WARS, но тогава аз май съм била на около 8 години и това ми е първият сериозен сблъсък със седмото изкуство, първата ми фенщина и първата ми голяма филмова любов.
И не бих си позволила да я ругая, дори и да има за какво.
Тия работи се правят насаме. Не публично.
Да започна злостно и горчиво да сипя критиките си пред всички ми звучи все едно да си плюя в лицето. В мечтите. Във фантазиите. Във всичко, в което съм вярвала.
Е няма да стане.



Тема Yes, yes...нови [re: Kpиc]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано23.05.05 00:52



Now give in to your anger... only hate can destroy..............



Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: Аааа, не!нови [re: Kpиc]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 00:56



Хе-хе!

Имайки предвид мащабите на цяла тази индустрия носеща марката "Стар Ларс" от седмо си се превърна направо в осмо изкуство. Очеизвадно мисля е, че по един или друг начин, въпросното осмо изкуство, подпечатано с марката "Лукас" рулира здраво на много нива.

Кинематографски и хронологически, самият Лукас мисля че и в най-смелите си мечти не е предполагал ,че ще стигне до тук и това си личи отвсякъде във новите серии включително и в тази, която дискутираме. Ясно е, че винаги ще има недоволни фенове, но пък ако трябва да бъдем честни, Лукас, всъщност, не е обещавал каквото и да било, освен това, че ще си развива бизнеса. Така че с риск да поизцапам полета на личните ти фантазии, като заклет фен на поредицата позволи ми да споделя, че новото филмче само по себе си е шитец.;)

Идеята е, че нещата както някой по-горе мъдро отсече, не могат да се разглеждат еднозначно и не виждам нищо кофти в това да се плювне тогава, когато нещо е очеизвадно.



Тема мдааанови [re: Kpиc]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано23.05.05 00:57



понякога /не много често обаче/ ми става мъчно за циничната ми същност, особенно когато девойки безрезервно вярват, дори подсъзнателно, да осъзнаватт, че ги извозват с материала ...

в своя защита /на циника де/ искам да заявя, че съществуват красиви филми, които ме трогват и пробиват бронята на непукизъм, но така или иначе, винаги гледам с подозрение творенията на режисьори като Лукас, Спилбърг, Камерън, Емерих и т.н. и т.н





Тема Re: Аааа, не!нови [re: antiidol]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано23.05.05 01:18



Аз пък не съм бил роден по времето на първия филм. Но това не ми пречи да харесвам старата трилогия. И съм щастлив че не съм минал нито в лагера на "младите", които се кефят на новите "модерно показани" серии и смятат че старите изглеждат леко "назадничаво", нито пък ще коментирам като "старите фенове", че компютърните ефекти са нищо, и "магията вече я няма". За мен магията я има - не само в тези и онези епизоди, ами и в игрите, в книгите, в комиксите, в цялата вселена Star Wars. И не разбирам защо трябва да противопоставяме новата на старата трилогия. Епизод 3 беше поредната част от приказката и Лукас я разказа по най-добрия възможен начин. Това, че е различен не го прави по-лош, а просто допълва цялата история и ни дава страхотни нови гледни точки. А и колко пъти ще предъвкваме отново доста разумно звучащия списък с причини защо новата трилогия е толкова различна от оригиналната. Не ми се коментира точно тук и по колко различен начин изглеждат много сцени от епизоди 4, 5 и 6 след като си гледал 1, 2 и (особено) 3. Така че не бъдете коне с капаци и не гледайте толкова праволинейно на това - Сагата Междузвездни войни в момента е по-завършена от когато и да е било.

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: мдааанови [re: Philip Marlowe]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 01:29



е, камерън и емерих поне плющят "касови творби" тъпи, но с един такъв специфичен чар;). виж лукас и спилбърг са по-така, там се говори едно, зяпаш друго а подтескта е трети;)



Тема Re: Аааа, не!нови [re: Lord Vader]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 01:42



Не, не противопоставяме трилогии. Не казваме че компютърните ефекти са нищо, пази боже. Казваме че актуалния филм е (съ)шит и че например "Рипъблик командо" е с по-добър сценарии.;) Всъщност и в двата случая парите отиват в един и същи джоб, така че всички са доволни.



Тема Re: мдааанови [re: Philip Marlowe]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано23.05.05 01:52



Добре, ако заявиш открито, че не харесваш Индиана Джоунс ще ти организирам чуден атентат, да знаеш



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано23.05.05 01:55



То и педофилията е социално явление, ама аз мисля да го пропусна:)



Тема Re: мдааанови [re: Oлмaши]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 02:06



хе-хе инди бива, но не виждам връзката?;)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Movie lover]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:03



Pi4 toq deto igra Anakin v star wars 2 e sa6tiq kato toq deto igra Anakin v star wars 3



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:04



Kris kvi sa tiq ligo6tini.



Тема Re: ...нови [re: Hexina]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:07



Hubavoto na svetlinnite me4ove e 4e kogato reznat nqkogo ozgarqt i ne karvi.



Тема Re: Само да питамнови [re: antiidol]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано23.05.05 11:18



Хъм... Позволи ми да изразя несъгласие. Повечето хора тук ме познават, както от писанията ми така и лично и могат да потвърдят, че съм от най-хард феновете на СТАР УАРС. Освен това не само, че не съм ревал на Е3, а дори след второто гледаме ме скастриха обвиняващо, че излизам от салона с глупава усмивка...

И все пак драмата на Анкин беше направена блестящо. Сега дори и Е1 си дойде на мястото. Всичко, което му се е случвало се отрази накрая.

Не знам и как не осъзнаваш смисъла на рухването на джедаите. Трябва да ти кажа, че тези от старата трилогия нямат нищо общо с тези от новата. Виждаме как старата неработеща система е пометена, за да направи място на новата. Люк основава съвсем различна организация без закостенелите възгледи на старата генерация. Нека не забравяме и, че всъщност бунтовниците са една доста малка групичка, а по-голямата част от Галактиката приветства Новя Ред на Императора. Би трябвало да има защо...

За Гривъс... Въпреки че Крис се радва, че не е гледала КЛОУН УАРС преди Е3 аз съм на мнение, че това е задължително. Там Гривъс е наистина страховит и трепе джедаите като мухи, но в последната сцена, която е може би само няколко минути преди първата в Е3 се вижда как Мейс направо смазва гръдния му кош със Силата. Нормално е след това да не може да диша без ремонт, за който няма време в случая...

А според мен Е3 е просто прекрасен и запълва много добре всички дупчици в старата трилогия.




Тема Re: Само да питамнови [re: Gallandro]  
Авторintiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 11:59



gallandro,приятелю!
Разбирам твоят вопъл на несъгласие без да вкарвам и грам ирония.
Внимателно се опитах да вникна в интерпретацията ти, но тя, уви, не ми помогна особено да се почуствам по-добре. Може да съм нещо изперкал или тъмната страна да ме така...как да го кажа по-фино...обладава хе-хе.

Всъщност идеята да драсна няколко реда в този форум беше не да споря, а да разбера само на мен ли ми се струва, че има нещо нередно с тази работа с новите "Войни" или пък се намира и някой друг който да сподели в прав текст че е усетил новата посоката на вятъра на промяната.

Ето Крис например директно си призна, че е обладана, къде преносно, къде пряко от "творбата" на Лукас но дори от редовете, които е написала личи, че напоследък (визирам новите серии, не друго) е обладана нещо не както трябва, и за това тя предпочета да не говори на публично място.

Така че нека само да припомня, че това кой кого и как обладава или е обладан от някого е нееднозначна тема, интерпретацията на която не започва и свършва с превръщането на Анакинчо в Дарт;)



Тема Re: Само да питамнови [re: antiidol]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано23.05.05 13:52



По-долу съм се опитал да разясня защо новата трилогия е различна, като визия, атмосфера и т.н. Не ми се ще да повтарям.

Ако се чувстваш "врътнат" и "изклатен", по-добре иди на гинеколог - не търси причината във филма.

Бъзикам се.

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Стига, а?нови [re: intiidol]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.05.05 14:50



Не зная дали наистина мислиш, че не влагаш ирония. За мене в това, което си написал, има и ирония, и опит за обида за "творбата" на Лукас, както сам се изрази.
Не виждам причина за тези кавички. Според речника "Творба" означава "творение, произведение". STAW WARS определено спада към това определение. Според твоя ред на мисли кавичките биха прилягали по-скоро ако беше използвал "шедьовър", например.

Да, прав си. От редовете, които аз пиша, много ясно си личи, че аз съм от "старата школа" и харесвам Епизодите 4, 5 и 6, а новите ми допадат дотам, докъдето ме запознават с историята на бъдещето :)

Не виждам как драсването на няколко реда в тая тема ти помага да разбереш само на тебе ли ти се струва, че имало нещо нередно. Първо, вече бяха изписани достатъчно неща, за да разбереш какво е мнението на пишещите тук и второ, не мога да приема, че ти е мноооого скучна тази тема, както заяви в първия си постинг, след като продължаваш да пишеш, иронизираш, спориш и репликираш.

Не зная всъщност защо пиша всичко това. Изключено е да мислиш, че ще промениш мнението на който и да е от нас по въпроса за Явлението STAR WARS (харесвано или не). Филип Марлоу ще е против, EVIL ще е за, разни нерегистрирани ще пишат "i kvosa ni6to ne razbrah. Toj anakin stana Wejdur ili ne" и животът ще си продължава.
Вкусовете не са нещо, срещу което можеш да се бориш. Затова не се мъчи. Разбрахме позицията ти, ти разбра нашите.

Стига вече.
Давайте жить дружно.


Редактирано от Kpиc на 23.05.05 21:47.



Тема Re: х-мммнови [re: Fim]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано23.05.05 15:37



Tochno tova, koeto opisvash, che iskash da se behe sluchilo, se sluchva v knigata..



Тема Re: Стига, а?нови [re: Kpиc]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано23.05.05 15:58



Филип Марлоу ще е против, EVIL ще е за

Тhat name no longer has any meaning to me...



Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано23.05.05 16:50



Tova naistina e strahoten film! Moje da se okaje i naj-dobrijat..
Opredeleno vinagi shte ima hora, koito njama da haresvat tova ili onova...

Na men ne mi haresa kolko burzo Anakin se predade na "Tamnata strana". V ep.2 toj beshe mnogo po-blizo do neja otkolkoto v nachaloto na ep.3. Borbata mu (sas samija sebe si) beshe vidna i zatova ne proumjah kak ot raz premina, ubi decata i zagovori za sobstvena imperija.
Drugo koeto, spored men, ne se varzva e R2 - kak e vazmojno toj da ima takiva vazmojnosti v ep.2 i ep.3, a da gi njama v ep.4-6?
Padme sashto malko me razocharova - njamashe go obraza, kojto beshe izgraden v ep1-2. Vmesto tova imashe njakakva jenica, kojato bezdejstvshe i se pritesnjavashe za maja si, bez obache da ima njakakvo uchastie v tova koeto se sluchva.. Bjaha se chuli sluhove predi 2-3 godini, che N.Portman se e skarala mnogo losho s G.Lucas i e vazmojno, tova da e prichinata za nejnoto namaleno (ot kam vajnost) uchastie.

Tova koeto, obache, e neverojatnoto v tozi film za men, e dramata na Anakin, a i na Yoda, kojto saprejivjavashe vsichko, koeto se sluchvashe s jedi ordena.
Musikata e prekrasna (kakto vinagi vsashtnost), efektite sa na mnogo dobro nivo, no naj-strahotni bjaha boevete s mechove nakraja. Neverojatna horeografija!!!

Naj-silnoto za men si ostava Anakin. V ep.2 mi izglejdashe kato aroganten ligljo. Tuk imashe edin savsem drug obraz na obichasht, razvivasht se, palen s dramatizam chovek, kojto ne uspjava da se prebori sas sebe si.
Mnogo silni, spored men, bjaha i obrazite na Palpatin, Yoda i Obo-Wan (v tozi red).

I edna ideja: ponjakoga sam kato decata - znam kakvo shte se sluchi, no vse se nadjavam, che moje i da ne stane taka.. Stava duma za prevaplashtenieto na Anakin v Dart Vader. Vsashtnost legendata e, che Anakin shte donese ravnovesie v silata, no kak bi mogal da go napravi, ako ne poznava i dvete strani? Moje bi e trjabvalo to da se prevarne v Dart Vader, za da se sbadne predskazanieto. Zashtoto vsashtnost imenno Vader v kraja na krajshtata ubiva Palpatin i unishtojava s tova Sitite, toest: predskazanieto se sbadva. Ne kakto na nas ni se iska, no se sbadva...



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: tomato]  
Автор Йoд@ (jedi)
Публикувано23.05.05 16:56





"Това, което не е забранено, е задължително""


Тема И особенонови [re: Kpиc]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано23.05.05 19:47



като заявява "Нужна ми е САМО любовта ти", пък после "ау, ти си се променил, не те искам вече". Ако се каже, че Анакин е деградирал, то тя е не деградирала, ами....баси не мога да намеря по-силна и гадна дума. Въобще я няма онази жена от Е1, която беше загрижена за хората. Е да бе, била бременна, хормоните я карали да мисли нерационално, емоционално и к'вото още там. Бе яяяяя! Просто не мога да го проумея как една майка може да си позволи да загуби желание да живее! Анакин - добър, лош, светъл, тъмен...прави НЕЩО по въпроса да се спаси нея (и детето). Въпроса не е, че не успява (баси, ако всички те атакуват психически, дърпат на сто страни, обяснават ти как кротко трябва да стоиш и да гледаш как любовта на живота ти умира...разбираемо е да ти се размие светоусещането), а че ПРАВИ нещо. А госпожата Скайуокър какво прави? - ляга да умира! Какво ще стане с детето й? Абе майната му на детето!



Тема Re: И особенонови [re: Smile]  
Автор Roxane (минаваща)
Публикувано23.05.05 19:53



Леле колко си права!

CARPE DIEM


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Nayden Todorov]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 22:14



Култови реплики на женицата:

Ситуация 1: "Надула е корема"
-What are we gonna do?

Ситуация 2: "Анакин се е обърнал срещу джадаите"
-What's happening?
-I can't believe that!
-What are you gonna do?
-I am afraid!

Ситуация 3: "Анакин и обещава Галактиката"
-You are breaking my heart!



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 22:36



Най-силна бе сцената до лавата, когато Палпатин остава сам с безжизнения Анакин, но дори тази сцена не е заснета както трябва, прекъсва твърде неестествено, изобщо не е това, което е можело да бъде.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: бpeй]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано23.05.05 23:21



Мда. Иначе ти идеално знаеш как е можело да бъде и е трябвало да те извикат теб за да я заснемеш лично?

I am not the Jedi I should be ...


Тема ...нови [re: Lord Vader]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.05.05 23:35



:)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: si@nk@t@]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано23.05.05 23:56



Сериозно? Не думай?!

И сега какво ще правим!


Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: ...нови [re: si@nk@t@]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано24.05.05 00:00



Тези, които ти НИКОГА няма да разбереш.

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: И особенонови [re: Smile]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 00:21



Същността на светлата страна е в изживяването на живота чрез другите и за другите. В този смисъл, няма значение, че тя (Падме) не е жива и няма да може да отгледа децата си, защото е сигурна, че те биха получили всичката любов, от която се нуждаят. Разбираш ли, не е необходимо ТЯ да е тази, която ще ги отгледа. Нейната любов към собствените деца е изчистена от чувството на егоизъм (но както ще видим, любовта и към Анакин е по-различна).

Индивидуалното светоусещане е същност на тъмната страна. Поради своята единственост, избраният не може да не бъде свързан по някакъв начин с нея. Тъмната страна е в игнорирането на общото за сметка на уникалното. В реализирането на общото през модела на конкретния аз (напр. клонинги). Това е игнорирането на грижата за Републиката заради любовта към един единствен човек; схващането на живота не като съществуване на всички, а като съществуването на един определен човек.

Защо Падме избира да умре? Ще спекулирам: понеже това е единственият начин да остане вярна както на същността си, така и на любовта си към Анакин, т.е. да помири в едно принципа на общото и единичното, грижата за Републиката и личната любов. Всъщност, през целия епизод нейните външни действия свидетелстват, че тя на първо място се съобразява с интереса на общността (напр. отива на среща Анакин, де факто предавайки го на Оби-Уан Кеноби). И значи, едва по-късно, избирайки смъртта, тя успява да затвърди своята любов като принцип на уникалността, заради нея самата (Падме) и заради Анакин, а не в съответствие с някакъв общ принцип на доброто.

Дали това може да се тълкува в смисъл, че тя приема тъмната страна, умирайки. Не знам, това е спорно. Избирайки смъртта Падме предизвиква най-непоносимото страдание на Анакин, което ще продължи през целия му живот. Анакин, който никога не ще може да си възвърне Падме. А тя, която, вече мъртва, също никога не ще може да се върне при него. Но истинската любов - неосъществена. Т.е. не са ли това две души, които в любовта си преминават от светлата към тъмната страна, разделяйки се завинаги, и каква е иронията (или по-скоро балансирането) на съдбата, че децата им (също две - близнаци - момиче и момче, които също са разделени!) се раждат в светлата страна едновременно с тяхното (на Падме и Анакин) преминаване в тъмната страна.
------------------------------------------------------------------------------------

По принцип, докато тъмната страна е Мastermind, светлата страна е Овца.



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано24.05.05 07:41



абе то и Нео избра да спаси тринити, а не света, ама никой не каза за него че е преминал на тъмната страна, нали


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: И особенонови [re: hendy]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 09:29



Сигурна ли си? Нео е Самият Дявол!



Тема Епизод 3нови [re: бpeй]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 09:32



Гледам тука някаква сериозна дискусия около филма се е заформила.
Какво да кажа аз...вземете една ножица отрежета първата част на лентата и гледаите филма от момента в които отиват да арестуват Канцлера Палпатин.От този момент нататък филма е гениален, просто всичко се поема на един дъх !!!!



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 10:38



Сега, някой ще каже, че нещо не се връзва, как така от тъмната страна имаме жив и мъртъв (Анакин и Падме), а от светлата - двама живи (близнаците). Но да видим какво може да се направи по въпроса.

1. Жив ли е наистина Анакин или неговото съществуване след загубата на Падме е смъртта в живота, изживяващото се умиране.

2. Мъртва ли е наистина Падме, да не забравяме как тя сама избира своето преминаването отвъд, което не може да бъде обяснено от медиците. Нейната съдба е да намери живот в смъртта, нейното е умирайки-живеенето.

3. Връзката между 1. и 2. е любовта. Два устрема, които се стремят един о друг откъм двете противоположни страни на бариерата живот-смърт. Тяхното единение е в невъзможността на сливането. Невъзможно според законите на Всленета, то се случва в тяхната собствена, на двамата, самовъзможна действителност, която е уникална.

4. Тъмната страна е тази, която владее тайните на границата между живото и неживото откъм страната на умирането (съпостави раждането). Естеството на любовта е в пътя на позналото се в живеенето двуначалие, към разделянето/единението* във смъртта (прекрачвайки умирането) - това е съдбата на Анакин и Падме.

*смъртта, която е подвластна на силата на тъмната страна е разделяне - според общовалидните закони на познатата ни Вселена, но единение - в света, който е само на двамата и за двамата (виж по-горе).

5. Светлата страна е тази, която владее тайните на границата между неживто и живото откъм страната на раждането (съпостави умирането). Естеството на непорочността е в пътя на това, което бидейки едно в несъществуването се превръща в двуналичие, което върви по пътя на единение/разделяне в живота ** (прекрачвайки раждането) - това е съдбата на близнаците.

**раждането, което е подвластно на силата на светалата страна - според общовалидните закони на познатата ни Вселена (това е единението като общност), но разделение - в онова измерение, което е уникално и собствено само на двама (измерението на уникалността). Забележка: затова, раждайки се, близнаците са в единение в рамките на общността, но разделени един от друг като уникалност на индивидуалното познанство.



Тема "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: бpeй]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 16:14



Всъщност, това са глупости! Филмът беше една банална конфронтацийка по линия на доброто и злото, с плоски едноизмерни герои, диалог като за деца от детската градина, леки закачки с Буш и най-безсрамно изпускане на въздух към късмическия вакуум (за да се чуват по-добре корабите).



Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: бpeй]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано24.05.05 19:52



Поне само си съзнаваш, че пишеш глупости и е излишно да ти го казваме .




Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: Gallandro]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 20:32



Искаш да кажеш, че ти не уважаваш моето виждане за любовта, която е като само-стремлението едно към друго на отсамното и отвъдното на предела на живота и смъртта? Да ти го докажа ли искаш?



Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: бpeй]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано24.05.05 21:05



Ами... не знам... докато стигна до края на изреченията ти забравям началото ...




Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: бpeй]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано24.05.05 21:13



не


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано24.05.05 21:19



не се гневете другари, the stupid side of the Force is a path to many abilities that some consider to be unnatural ...

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: Lord Vader]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано24.05.05 21:30



Кой се гневи?!

Гневът води до страние... Вие, милорд, би трябвало да го знаете най-добре...




Тема някой може ли да обяснинови [re: firefox]  
Автор kpилe ()
Публикувано25.05.05 00:00



що тия пичове продължават да размахват фенерчетата след като владеят Силата уж?



Тема Сянови [re: бpeй]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.05.05 09:11



не ми размивай очите с разни високопарни приказки за светлата страна и божественото в нея. Аз говоря за една майка, която изоставя децата си и се самоубива, защото ... и аз не знам защо - навярно изведнъж осъзнава, че тя е причина Анакин да мине към тъмната страна и предпочита да си зарови главата в пясъка пред това да се опита да оправи нещата.



Тема Re: Сянови [re: Smile]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 09:53



ах, че ми разсъждаващ инстинктивно. умилителна картинка. мамо!!!



Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: Lord Vader]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:07



Това ме подсеща за най-секси сцената от филма - сбогуването на Йода с двата орангутана (които бяха гневни и тъжни едновременно). Как да не се разчувстваш просто....

За да поддържам интереса висок, ви предлагам да откриете кой играеше ролята на холивудски гей във филма.



Тема Re: Сянови [re: бpeй]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:26



Дами, господа, хора! хе-хе!

Умолявам ви, вразумете се!

Не е редно да превъзнасяте толкова кофти направен филм през 2005 г. Някои от вас претендират да разбират от кино, излагате се!

Други обсъждат бащино-родителската жилка, или бременността на Наталито Портман. Ами моля, има си подходящите ТВ сериали за това.

Аз, като някои от вас тук също съм израстнал със Стар Ларс, но това, което ни пробутаха напоследък, като кино няма нищо общо с истинското модерно фентъзи или както искате го наречете.

И ако думите ми ви се виждат бръщолевене, аз съм готов да си заложа ташаците, че тази серия, бидейки най-рекламирания филм на всички времена, няма да присъства на първо място във вечната листа в така любимите на американците боксофиси. Освен за премиерните дни, дните в които ни врътнаха!Хе-хе!

Специално за Лукас, то не е и нужно! По сериозните пари идват от показната презентация на ефектите на неговата фирма и че продава Хилядолетен Сокол за 222 лв., Маска на Вейдър за 129 лв. и оригинален джедайски меч за 6 лв.! Хе-хе!



Тема Re: Сянови [re: antiidol]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано25.05.05 10:56



Тогава ми е мъка да те гледам как ще останеш без ташаци ...

И защо всъщност си мислиш че толкова ме интересуват т. нар. бокс офиси?
И ако търсиш модерно ФЕНТЪЗИ, пусни си Властелина.
Ще си превъзнасяме колкото си искаме това което ни харесва. Намери си друго местенце за изливане на злоба.

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: бpeй]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано25.05.05 10:58



А аз като чета подобни ... хм .. "мнения" се сещам за доста хора с липса на по-важни неща за правене, поради което обикалящи и заяждащи се за глупости по форумите.

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: Сянови [re: antiidol]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:58



Не съм съвсем сигурен. Все пак, когато се оценява един детски филм, критериите са по-различни, а някои от минусите се превръщат в плюс. Собствено, очаквам Оскари :)



Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: Lord Vader]  
Автор thyn (apprentice)
Публикувано25.05.05 11:21



МУХАХАХАХАААА

Вейдър ... ти си 4овека :)
Това го казвам още откак излезе Ep V...
А на другарите който не са се рег-нали ще кажа само :

ПРИБЕРЕТЕ СЕ И СИ ПРЕОСМИСЛЕТЕ ЖИВОТА !

I hate them...


Тема Re: Сянови [re: бpeй]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 11:29



Виж брей,
Понеже си един от малкото, които все пак не плямпат глупости ще се постарая да ти отговоря.
То и Файндинг Нимо е детски филм, но в сравнение с последната серия/серии/ Стар Ларс, направо идва като тежка драма. По никакъв начин не могат да се сравнят двата филма, Нимо е стотици пъти по добър.
Собствено, в коя категория очакваш Оскар за Стар Ларс?
Не ми казвай сценарий;)



Тема Re: Сянови [re: antiidol]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 12:15



Сравнението с Нимо е добър аргумент по посока на "детеските" филми, съгласен съм с теб.

Спред мен, обаче, дори и да не са на възраст, децата също се нуждаят от разтоварване с някоя и друга пукотевица.

Сцените за Оскар са забулени в тайна. Доколкото разбирам са били умело замаскирани, за да не вземе да ги разпознае някой критик, преди да му е дошло времето. Но, помнете ми думата, голяма е $илата на филма и тя ще си каже думата.



Тема Re: Сянови [re: antiidol]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано25.05.05 12:17



хаха, защо си говориш сам?:)


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: "If you're not with me, then you're my enemy."нови [re: Lord Vader]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 12:22



Правците са много яки машинки, железни бачкатори. Понякога се стряскам в съня, целият облян в пот, буден, но със затворени очи. Един въпрос, изниква:

какyw.е.smisylyt...NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!.!.!..




Тема Re: Сянови [re: hendy]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 12:30



а силата говори ли си сама или тя винаги общува без да говори......... но ако е второто... възможно ли е, все пак........ да го прави сама със себе си?



Тема Re: Сянови [re: бpeй]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 12:33



Хе-хе! Голяма е $илата, вярно! Но не мисля че може да претендира за нещо повече от Оскар за музика и за съответните специални ефекти.

Между другото за да разведрим обстановката да те попитам, спорид теб къде изчезнаха краката на Вейдър там когато го посякоха? Аз така и не можах да видя, макар че го плейвах и на забавен кадър?



Тема Тамнови [re: antiidol]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.05.05 12:36



където изчезнаха и ламарините от дроидите в асансьора.
Хайде де, никой не казва, че филма е безгрешен.



Тема ...нови [re: antiidol]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано25.05.05 12:46



Вие двамата защо не се регистрирате и не почнете да си говорите с бележки? Или не си размените icq - номера?
Не че имам нещо против, ама тоя негативизъм е малко излишен, а и темата набъбва застрашително и неконструктивно.
Вашата работа ми прилича малко на двама нацупени тийнейджъри, които виждат как децата си правят пясъчен замък и хукват да скачат и да ритат отгоре.
Стига приказва за "СТАР ЛАРС". Рабрахме, че се чувстваш прекаран и комерсиално измамен. Като го повториш 5 пъти няма да стане по-убедително.

Редактирано от Kpиc на 25.05.05 12:46.



Тема Re: Сянови [re: antiidol]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 12:49



Ти пък, за едни крака ли си, аз следях глобалното затопляне на героите от силата, не съм обърнал внимание на отделните спичания. Последните са незначителни детайли. А дочух, че според някои мнения, ти говориш с мен, а не аз с теб. Обърках се вече. Но за всеки случай, да се посмея като теб. Хе-хе!



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:01



Моля ти се силно (но не: силово) - защитете си тогава филмчето...



Тема Re: Сянови [re: бpeй]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:02



Чакай, че преди малко шефката разпореди, че тук не можело да се споделя нищо отрицателно относно Стар Ларс и не можело да "набъбва темата" току-така с неприлични изказнания относно сагата! Разваляли сме хатъра на децата!

Иначе, не, не ги слушай, ти говориш с мен, а не аз с теб! Хе-хе!



Тема Re: Тамнови [re: Smile]  
Автор Bиpakoчa (мръшляк)
Публикувано25.05.05 13:04



В Епизод 4 Оби Уан не изчезна ли целия, след като Вейдър го фрасна с меча?



Тема Кому е нужно?!нови [re: бpeй]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано25.05.05 13:06



Когато става дума за вкус, няма убеждаване. Това не ти е квадратно уравнение.
Няма да те убедя ако ще и 1 седмица да пиша. Ти няма да убедиш мен, ако ще и да извадиш километричен списък от недостатъци и грешки.
Така ги ЧУВСТВАМ нещата, разбираш ли.
Това е като любовта - понякога няма логика.



Тема Re: Сянови [re: antiidol]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:12



Не мога да разбера, защо някои участници съвсем се увлякоха с идеи като "заличаване" и "модериране". Нека да не бъраме филма "Матрицата" с "Междузвездни Войни". :)



Тема Re: Кому е нужно?!нови [re: Kpиc]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:14



Добре де, кой те убеждава пък теб в нещо? Вече се събираме поджодящи хора, хортуваме си, ем по темата, ем не сме простаци, не попържаме, ти са кво, искаш да ни изгониш щото си снощна ли?



Тема Re: Сянови [re: antiidol]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано25.05.05 13:16



Не "разпореди", а "учтиво предложи".



Тема Мданови [re: Bиpakoчa]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.05.05 13:27



защото Йода го е научил как да се демателиаризира ..ъъъ не знам дали тази е точната дума.... абе да го кажем да се появява като призрак.
Нещо, което дроидите не могат да правят.



Тема Re: И особенонови [re: Smile]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано25.05.05 13:37



Ееее, не сте прави сега за нея. Как си мислите, че може да го последва по пътя, който е поел?! Може само да изчака в скръб "прераждането" му.. Плюс това любовта им по начало беше обречена заради джедайските закони... Които на този етап наистина са по-скоро догма, отколкото осъзнатост...

Въобще "падението" беше неизбежно - заради ръста на теологичната идея :)
На което сме си реални свидетили понастоящем.



Тема Re: Кому е нужно?!нови [re: Kpиc]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:38



Крис - рабирам, че човек може да се абстрахира от чисто техническите недостатъци на повърхността. Според мен, много по-лошо е когато като "дразнещо" се възприема това, което е било предназначено да бъде "дълбочина" на филма. Но начинът, по който ще се възприеме последното не е еднозначен - всичко зависи от личната интерпретация и от емоционалното състояние в момента.

Относно Еп. 3 - дори и да се стигне до идеята за "доброто и злото" или за "майчинството" - здраве да е (това не са лоши идеи). Това, какво е открил даден човек в даден филм не е определящо - често гледаме филмите просто за забавление, не винаги сме предразположени към размисъл. (Но добрите филми успяват да предразположат! - нещо, което поне за мен отсъстваше в Еп.3, но както и да е, аз имах напълно неутрална нагласа спрямо поредицата Междузвездни Войни, все едно гледам нов филм, и може би това обяснява голяма част от различията.)



Тема Re: И особенонови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:43



Тогава, според теб, защо действително не го изчака, а предпочете да умре?



Тема Именно, де!нови [re: бpeй]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано25.05.05 13:45



И аз това казвам. Или поне си мисля, че е същото :)
Но и ти сам го казваш с думите си: "Но добрите филми успяват да предразположат! - нещо, което поне за мен отсъстваше в Еп.3...".

За ТЕБ е отсъствало, но за ДРУГИ е било налице. Не може (т.е. може, ама няма смисъл) да спорим един с друг "Е как може да е отсъствало за тебе, като си го имаше!!!" или "Е как може да го е имало за тебе, като го нямаше".

Наскоро се водеше подобен разговор за Гладиатор - аз се кълна в него като в "масов" филм, който би се харесал на всякакви таргет групи, но един приятел заяви, че 2 пъти е заспивал от скука на него.

Така че - да - лична интерпретация и емоционално състояние в момента.



Тема Re: Именно, де!нови [re: Kpиc]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:49



Крис - добре се получи, сега този въпрос е изяснен :)



Тема Re: Именно, де!нови [re: Kpиc]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано25.05.05 13:51



Бла, гладиатор, бла
ама на кино ли е заспивал?

щото ако го е гледал в автобус примерно, аз така веднъж заспах на Welcome to the Jungle и на Ускорение, представяш ли си!, а не може да се каже, че са тъпи филми




I have no rival...no man can be my equal

Тема не си прав Todorov :)нови [re: Nayden Todorov]  
АвторFim (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:54



Tochno tova, koeto opisvash, che iskash da se behe sluchilo, se sluchva v knigata..


Виж сега Nayden Todorov , случва се нещо подобно наистина, но за съжаление - с Люк, не с Лея! Ето ти го и откъса:

----------------
Not physically, Obi-Wan thought. He squeezed her hand as though he
could keep life within her body by simple pressure. "Padme, you have to hold
on."

"If it's a girl . . . ," she gasped, "name her Leia . . ."

One of the surgical droids circled out from behind the tent, cradling
in its padded arms a tiny infant, already swabbed clean and breathing, but
without even the hint of tears. The droid announced softly, "It's a boy."

Padme reached for him with her trembling free hand, but she had no
strength to take him; she could only touch her fingers to the baby's
forehead.

She smiled weakly. "Luke . . ."

The other droid now rounded the tent as well, with another clean,
quietly solemn infant. ". . . and a girl."

But she had already fallen back against her pillow.

"Padme, you have twins," Obi-Wan said desperately. "They need
you-please hang on . . ."
"Anakin ..."
"Anakin . . . isn't here, Padme," he said, though he didn't think she
could hear.
"Anakin, I'm sorry. I'm so sorry . . . Anakin, please, I love you . ."
----------------

Т.е. "вниманието" го получава Люк, вследствие на което грешката става още по-очебийна - в еп.6 Люк пита за нещо, което би трябвало той да знае...

апропо, правя това уточнение, не защото придавам на това някакво особено значение... просто ми се щеше да бяха позасилили смислово един от най-красивите моменти (за мен специално!) от еп.6 - разговора на Люк и Лея за родителите им.



Тема а може линови [re: Kpиc]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано25.05.05 14:04



а може ли, а може ли да си направим една отделна тема в която да изпраскаме циничните си възгледи относно втората част на сагата? А Крис, може ли, може ли?



Тема Re: Трагедия.нови [re: Jedi Council]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано25.05.05 14:11



Ти трябва да си върл фен, за да си мислиш, че има много дълбок смисъл в тая борба на доброто и злото в Е3. Ама да гледам 50 минути яка битка, после за 15 минути (и два три дена във филма) Анакин става вейдър и коли малките джедайчета.........фалш и глупост. Виж по-разбирам крайната му фаза - ама трансфера е един от най-слабите в цялата история на киното. Дори оня боклук от Матрицата, дето плюскаше пържола с Агент смит и после изключи маса хора изигра по достоверно предателството си.

Сори, ама ако например Лукас Алчний си беше спестил цели два епизода безмислена животопис на младия вейдър, а беше фокусирал една реална драма в Е2 можеше и да ти повярвам.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: а може линови [re: Philip Marlowe]  
Автор Movie lover (минаващ)
Публикувано25.05.05 14:14



Предлагам да може, ама ако я пуснеш едновременно с още една:
НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ЗА ВОЙНА НА СВЕТОВЕТЕ!!! СПИЛБИ ПАК КЪРТИ МИВКИ!!!!!!!!






Тема Re: а може линови [re: Movie lover]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано25.05.05 14:22



а, няма да се разберем така ... не е хубаво да се гаврите с кошмарите на хората

Войната съм казал, че ще я преглътна заради Дакота ... обаче нищо не обещавам



Тема Re: Сянови [re: бpeй]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано25.05.05 14:25



Хе-хе, развесели ме с това - за $илата.

Пък и трактовката ти за "космическите сили като Живота и Смърта" си я бива, нищо че нямам време сега много да й се задълбоча :))
И помеждудругото малко се учудвам, че никой не се сеща за съвсем наште, родни тука Орфей и Евридика... Драмата им е не по-малко епична и тежка - и си е направо много подобно, щото бележи именно периода на преходите, на заземяването :)
"Живата Евридика ме дари с блаженство, мъртвата ми почочи пътя към истината."
Как иначе да се озъзнае безсмъртието в "друг вид присъствие"...
Както и да е. Сетих се, защото доколкото знам Орфей после по прераждане е ап. Павел - върлия гонител на Учителя си, който от "утробата на майка му" го е избрал... и благодарение на който се възцарява мракобесието на юдейството с отмъстителния и гневлив Бог :))
Та чакаме сега развръзката му... "има добро у него"... (освен че иначе все е "най-добрия")



Тема Re: Кому е нужно?!нови [re: бpeй]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано25.05.05 14:37



Добре де, явно ние намерихме нещо в този филм което да ни грабне, което вие не сте. Каквото и да напишеш няма да ме убедиш в своето мнение. Не знам дали Епизод 3 е върха на киноизкуството ever, но поради ред причини аз останах със страхотни впечатления от този филм. Причини, които ти явно не разбираш, а най-лесно е да отречеш това което не разбираш. И изобщо не разбирам като видиш някой да харесва нещо, какъв е този ваш мерак да намерите стотици начини, да домъкнете помия от десет кладенеца и всячески да се опитвате да омаловажите, да унищожите и да се подиграете с това в което вярва (харесва/възхищава се на) той. Защо просто не престанеш с коментарите по тази тема и не отидеш да си гледаш други филми в които има “това което ти се губи в Междузвездни войни” – като например нужната ти “дълбочина”. Нима си мислиш с действията си се представяш за някакъв велик и от всичко разбиращ кинокритик?! За мен си изграждаш образа на поредния комплексиран простак.



Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: не си прав Todorov :)нови [re: Fim]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано25.05.05 14:47



http://forums.starwars.com/thread.jspa?threadID=37806&start=0

eто тук има дискусия с хубавата бройка 1042 мнения по този въпрос и май така и не стигат до консенсус, до колкото успях да прочета ((четох през 20-30 страници, няма начин иначе да се прочете това))

общо взето мненията се разделята на няколко потока - лея помни жената на органа, лея е била с отворени очи и благодарение на Силата образът на майка й се е запечатал, лея е гледала снимки

още повече, че извадиха едни цитати от ROTJ, която за съжаление в момента не ми е под ръка, но от която имам подобни спомени - където на дагоба люк се връща назад в миналото и си спомня майка си... и сестра си...
и след това пита лея дали и тя няма такива спомени


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: не си прав Todorov :)нови [re: hendy]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано25.05.05 14:51



а да - има и още една теория - че смъртта на падме и погребението й са били инсценирани и тя после е отишла на алдераан, където по-късно е починала, но за това няма никакви доказателства :)

при все това, много силно впечатление ми направи хитростта, която приложиха при процесията - бяха направили така, че Падме да изглежда все едно все още е бременна...


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: Трагедия.нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано25.05.05 14:52



Айде още един новоизлюпен разбирач. Абе я си помисли само като ти види ника човек дали ще те вземе насериозно изобщо? Що не се върнеш обратно в Ийст Сайд? Там пички, цвички, “беемвета” и т.н. gangsta shit … Простичко ... За кво трябва да се затормозяваш с толкова сложни неща като мисли за Star Wars?

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: Кому е нужно?!нови [re: Lord Vader]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано25.05.05 14:52



бате, ти все едно ще кажеш, че никога не си се изказвал подигравателно, иронично и саркастично за какъвто и да е филм? Въобще хич даже? Филмите са за това- да се харесват на едни, на други- не. Много рядко да се харесват на всички или съответно да не се.

мисля си, че тези които не харесват поради една или друга причина даден филм имат същото право да споделят защо не го харесват, така както онези, които са казали защо ГО харесват. Сега, това че специално дадени филми са се превърнали във фетиши ... айде, не е подходяща думичката, ма нали съм циник ... означава, че почитателите им, ще приемат всяка забележка или всяко нехаресване твърде лично. Аз също не бях във възторг от "кинокритиката" по повод "Александър" ... прически, възраст на майката, дали Роксана била негърка и прочие ... ако си на кеф, защитаваш си го ... ако не- продължаваш да си го гледаш и не обръщаш внимание ... ето, аз "Александър" го гледах поне 25 пъти ... пука ми, че Гардиън писаха, че сега, ингилизите, щели да си мислят, че Александър Македонски бил ирландец ...!?!



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано25.05.05 15:12



Ами предполагам понеже, както правилно отбеляза, любовта й към Анакин е.. неосвободена, неосветена... срива я... (тоест говорим за прекалена обич, а не за липса на такава).
Затова пък Йода демонстрира точно това, което мъдростта прави, за да освободи наистина - оттегля се, за да наблюдава мълчаливо, докато света узрее..
Сладък Йода, нищо че са му спестили реплики. При това може да е по-добре така, щото не ми се иска да излиза, че джедаите току-що са усвоили връзката с Отвъдното...



Тема Към Лорд Вейдър, Крис, Джедайския съвет и т.н.нови [re: Lord Vader]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:13



Абе до всички дето защитават филма бясно. Знаете колко ми хареса филма и на мен, но не мисля, че трябва да води джихад. Хората не са го харесали. Това си е тяхно право и за тяхна сметка. Да си кажат мнението. И на това имат право. Всички сме си казали и своето. Мисля, че това е достатъчно. Няма смисъл от това да им се карате, че пишат. Ако не ви се четат постовете им просто спрете да им отговаряте и те също ще спрат да пишат.

Знам какво е да си един от малкото изказали се срещу нещо, което всички харесват и какво е да ти скочат всички отгоре. Тези, на които им се казва, че са дебили за това, че не са харесали нещо няма да се откажат първи... Влизайки в подобен спор ще се изпишат купища глубости и ще се пресилят всички мнения, което ще доведе до все повече гняв... а пък гнева е ясно до какво води.




Тема Re: Кому е нужно?!нови [re: Lord Vader]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 15:24



Защо не обясниш какво точно те е "грабнало", като се изключи тъмната страна естествено. А иначе, именно защото не съм кинокритик се опитвам да си разсъждавам в стил свободен. Горе долу се опитвам да аргументирам. Проблем?



Тема Re: И особенонови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 15:32



За Падме - дали тя действително има контрол над смъртта. Може би умиращо е нейното тяло - против волата на съзнанието. В такъв случай, проблемът с "майчините чувства" отпада напълно, защото смъртта е следствие на нещо много по-силно, което е свързано с изначалния принцип на дуализма на силата, и което е било задействано в конкретната ситуация. Оттук следват спекулациите за любовта, които съм написал в един от предишните постинги.

Друга идея:
"Ако любовта пренесе светлото в тъмнината (падението на Анакин), тя ще пренесе тъмнина и в светлината (връщането на Анакин?)." Светлата и тъмната страна си самопринадлежат. Преплетени са кармично (и родословно ако щете :).

По този начин, чрез любовта се предизвиква движението, промяната и развитието. Преодолява се стагнацията (напр. догматична система на джедаите?, изчерпаното откъм смисъл и ефективност устройство на Републиката?). Но, разбира се, целият път е страдание.

"Живата Евридика ме дари с блаженство, мъртвата ми посочи пътя към истината." - cool. Известно сходство с горните ми мисли- любовта е причина както за спасението на Евридика, така и за повторната и гибел. Т.е. любовта е тази, която предизвиква движението от едната крайност в друга и обратно. Силата, която е мотивираща за движението.

Разбира се, митът не продължава вечно, но предполагам идеята е, че след време други ще се окажат в одеждите на Орфей и Евридика и по сходен начин ще изживеят съдбата си, така както бихме очаквали "безкрайната" сага на Междузвездните Войни да се развива в духа на видяното от епизодите.



Тема Re: Към Лорд Вейдър, Крис, Джедайския съвет и т.н.нови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:36



А до всички:






Тема Re: Трагедия.нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано25.05.05 15:39



До някъде си прав, че Лукас трябваше по-рано да започне да показва прехода на Анакин, ама все пак не съм съгласен, че той стана Вейдър за "15 минути (и два три дена във филма)". Личното ми мнение е, че той става окончателно Вейдър (т.е. съвсем преминава към тъмната страна) когато Императора му казва, че той е убил Падме в гева си (което си е вече края на филма). А иначе според мен до този момент той е бил на ръба. Няколко "думи" от страна на Оби-Уан, че и светлата страна на Силата може да спаси Падме и др. и той според мен би се върнал от тъмната страна.



Тема Аз?!нови [re: Gallandro]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано25.05.05 15:40



Изобщо не бих казала, че "бясно защитавам филма".
Може и да греша, но смятах, че се опитвам, без особен успех, да убедя всички, че от тия спорове няма смисъл.
Но след като и ти си останал с погрешно впечатление, веднага преставам да пиша в темата.



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:40








Тема Re: Аз?!нови [re: Kpиc]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:42



Не съм с погрешно впечатление. Знам какво искаш. Просто избираш неподходящия начин и се обръщаш към неподходящите хора, което само отежнява положението вместо да го оправя.




Тема Всяка женанови [re: hendy]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.05.05 15:44



веднага след раждането изглежда още бременна.



Тема Re: Към Лорд Вейдър, Крис, Джедайския съвет и т.н.нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано25.05.05 15:51



А да бе - малко били. Един по един изпълзяват оттук-оттам. И без да имат какъвто и да поглед върху нещата, се изказват с по 2-3 реда, може би с целта просто "да запишат мнение" и те. А иначе на мен това ще ми е последното мнение в тая тема.

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: Аз?!нови [re: Gallandro]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 16:07



от

.

Палпатин да е виновен за смъртта на Падме? Това опростява много нещата и ги прави толкова банални колкото са си. Макар че, дори и Палпатин да е директен изпълнител, все пак може да се търси замисълът на силата, чиито проводник той се явява. Но общо взето, темата за любовта се обръща в нищожна. Тя е просто примамка на тъмната страна, нищо повече.

Сега обаче имам една много яка спекулация - дали Палпатин взема живителнтие сили на Падме, с цел да ги вдъхне на Анакин (който изглеждаше доста мъртъв)... И ако е така, дали Падме не е била всъщност съгласна. Т.е. тя пожелава смъртта, както си е във филма, но едва сега сме разбираме истинската и мотивация... И в този случай темата за любовта отново не е нищожна.



Тема да, но в случаянови [re: Smile]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано25.05.05 16:28



те са го подсилили:

Around a conference table on Tantive TV, Bail Organa, Obi-Wan Kenobi, and Yoda met to decide the fate of the galaxy.

"To Naboo, send her body . . ." Yoda stretched his head high, as though tasting a current in the Force. "Pregnant, she must still appear. Hidden, safe, the children must be kept. Foundation of the new Jedi Order, they will be."


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: Трагедия.нови [re: Lord Vader]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано25.05.05 16:34



Кво да ти кажа, ако беше писал за мв да споря с теб. Вейдъре!!!! баси ника нямам думи.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Balance?нови [re: firefox]  
Авторsp. (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 18:06



Моля ви кажете има ли някъде в поредицата обяснено какво точно се разбира под "баланс"("равновесие") в силата? Ако не, кажете вие какво разбирате...
Това е в основата на филма а нещо не ми се връзва...



Тема Re: Balance?нови [re: sp.]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 18:14



разбира се - както си го нагласиш и да си пасне на всичкото отгоре :)



Тема Re: Balance?нови [re: sp.]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано25.05.05 18:16



Браво, точно насред тази тема е мястото да си започнеш такава дискусийка. За избора на клуба също получаваш комплименти...

Редактирано от else на 25.05.05 18:28.



Тема Re: Кому е нужно?!нови [re: бpeй]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано25.05.05 18:27



Защо тези неща трябва да се "обясняват"?!
А и след като тебе нищо не те е грабнало, след няколко страници обяснения или заяждания едва ли ще те грабне.
Сега остава да кажеш, че просто се интересуваш от чувствата на другите




Тема Re: Balance?нови [re: else]  
Авторsp. (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 18:32



Ако ми отговорите и се окаже, че вижанията ни са близки, ще стигна до същността, която все ми се струва е свързана с този епизод, тъй като се очакваше той да свърже всички други и да завърши историята, а за мен има недомислица в самата и основа.



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано25.05.05 18:34



Добре бее, интересно ги къдриш.
Ама все пак тялото не умира, ако не си отиде от него съзнанието, нали. Което не пречи да е вярно, че "смъртта е следствие на нещо много по-силно, което е свързано с изначалния принцип на дуализма на силата, и което е било задействано в конкретната ситуация".
Всъщност целият процес на развитието има смисъл само когато предположим налична неразвитост (творчеството е нещо различно, то е самоизразяване и самоопределяне, оформяне).. И за мен сагата засяга точно тази налична неразвитост на съзнанието, която се преодолява във възпитанието на джедаите, но не е достъпна за всички, понеже трябва да има все пак някаква основа, над която да се надгражда... А по принцип, за да се развие надличното съзнание, трябва да се премине през развитието на самосъзнанието, тоест на индивидуализирането, а тогава именно се осъзнава полярността, при това преживявайки се като антагонизъм, а не като Единство... Тук иронията е "ахилесовата пета" на Анакин - има всички качества да дръпне много напред, но нещо недоизчистено и недоизведено в него, го спъва... Любовта обаче е качество, което винаги ще те върне към Единството, защото такъв й е смисъла (всъщност тя и го върна де факто - в срещата със сина му). А той се предаде на неотработената гневливост, надменност, несмиреност... докато се намерят обстоятелства и той намери сили да си прости за всичко случило се и всичко натворено междувременно...

И смятам, че Републиката не е в упадък заради джедаите, а заради нарастващото, но неовладяно (повсеместно) "его" :))))

А с това накрая: Разбира се, митът не продължава вечно, но предполагам идеята е, че след време други ще се окажат в одеждите на Орфей и Евридика и по сходен начин ще изживеят съдбата си..." - направо зачекваш нова тема.

Темата за Пътя, който всеки трябва да си извърви...



Тема Re: не си прав Todorov :)нови [re: hendy]  
Авторджъcт... (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 18:44



при все това, много силно впечатление ми направи хитростта, която приложиха при процесията - бяха направили така, че Падме да изглежда все едно все още е бременна...

изумителна хитрост , ега ти мозъците, как са се сетили !!
а иначе - корема се поприбира след раждане , особено на близнаци...те предполагам , са искали да заблудят врага , че е умряла бременна , знам ли им тенкио намек, гъдьо?



Тема Re: Balance?нови [re: sp.]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано25.05.05 18:52



балансът се постига в е6 и няма нищо общо с е3...


I have no rival...no man can be my equal

Тема Re: Balance?нови [re: hendy]  
Авторsp. (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 19:01



Защо мислиш така?
На мен ми се струва, че в еп. 6 "Светлата" страна постига еднолична и пълна победа над "Тъмната". Това ли наричаш баланс?



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
АвторИcтинckи Фeн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 19:51



Само аз ли усетих че филма е абсолютен боклук??
Ефектите си ги бива, ама иначе - диалог, действие, сценарий
Героите изрязани от цветно блокче???
Бахти многомилионния боклук



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Иcтинckи Фeн]  
Автор Йoд@ (jedi)
Публикувано25.05.05 19:55



недей така....

"Това, което не е забранено, е задължително""


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Иcтинckи Фeн]  
Автор just... (непознат)
Публикувано25.05.05 19:58



не , не си само ти ...но тези мнения не се обичат тук...
елементарно са се опитали за съшият действието , за да го напаснат към е4 ...


''You are lost'' - ''Ти си се изгубил'' :):)



Тема Re: И особенонови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 20:18



"Ама все пак тялото не умира, ако не си отиде от него съзнанието, нали."

Може ли тялото да умре напук на съзнанието или не може? Изобщо да не влизаме тука. Много са объркани работите.

Иначе, по другата тема влизаме в остро противоречие.

Моето схващане е, че индивидуалното и общностнотно съзнание не могат да се положат в градация, а напротив те са равно-мощни като минало, като потенциал и като бъдеще. Виждаме, че светлата страна не е достигнала до същинско над-индивидуално съзнание. Малко по-близо до него се намира общността на джадаите, които се опитват да направляват глобалния процес в "подобната на тях" посока. Републиката е опит за утвърждаване на общностното чрез перверзия на индивидуалното (на уникалните същества и на техните уникални взимоотношения), което индивидуално подлежи на унифициране. Т.е. светлата страна се самоизгражда в асимилиране на елементите на тъмната страна. Завръшекът на този процес би означавал застиване в самодостатъчността, безконфликтността, самоудовлетвореността и безвремето. За щастие няма изгледи това да се случи. Оказва се, че в процеса на асимилиране, някои от тъмните елементи (на индивидуалното) претърпяват хипертрофия, придобивайки нова уникалност на способностите и нова уникалност на отношенията с подчертана личност-личност основа (съпостави с личност-общност отношенията, които са с тендеция да преминат в отношения общност-общност, като следствие на над-индивидуално просветление?). Значи, генерирайки тези свръхличности, светлата страна се явява същински източник, първородител на тъмната страна. Тъмната страна успява да надрастне себе си едва влизайки в конфликт и надмогвайки общността, извращавайки достиженията на над-индивидуалното за изключително личностни цели. Кръгът се затвяря когато супер-индивидите на тъмната страна на свой ред са подложени на асимилиране от общностното съзнание.

"Всъщност целият процес на развитието има смисъл само когато предположим налична неразвитост"

Неразвитостта е налична и ще продължава да е такава, защото тя се установява в процеса на самото развитие. Постигайки дадено развите ние "създаваме" нови пространства на неразвитост- това са онези възможности за напредък, които са се открили едва като следствие на последния завършен цикъл на развитие. Развитието е неограничено, поне доколкото съществуа дуализмът и по-важно онзи елемент (комуникация?), който мотивира и осъществява движенеито (трансформацията) от едната към другата страна (и обратно). Споменатото междинно звено винаги е свързано с личност-личност и личност-общество отношенията. Като особено силни, тука включваме любовта (която може да бъде на основа личност-личност, личност-група), омразата и т.н.

"(творчеството е нещо различно, то е самоизразяване и самоопределяне, оформяне).."

Добе, можем ли да твърдим обаче, че творчеството, макар и да не е същинско развитие, най-малкото се явява мотиватор и проводник на развитието (подобно на любовта по-горе). Творчеството, което изостря (разделяне) или хармонизира (връщане) комуникацията, което създава нови форми на комуникация, със сигурност ще е се яви от голяма полза в схемата, която разглеждам по-горе.



Тема Re: Balance?нови [re: sp.]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 21:00



Ако няма баланс, обикновено се очаква зрителите да налеят пари в другото блюдо, за да се уравновеси везната. Обаче, ако си виждал, съществуват едни фенове (

), които яко бутат мангизите на мама и тате, за да се окаже накрая, че никакво равновесие няма. Самата теглилка се е разкривила - капут. Следват плановете за поредния епизод "балансьор".



Тема Re: И особенонови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Kpъr ()
Публикувано26.05.05 02:33



ее, Светле, щом ти си гледала филма, ще опитам и аз... трудно се навивам да гледам продължения, примерно revolutions на m3x още не съм го видял...

От писалите до тук може би само ти мислиш триизмерно ;-) , радвам се че филма може да води до замисляне, а не просто до фиксиране и гледане... Като го видя може да кажа чак тогава още нещо...



Тема Re: Balance?нови [re: бpeй]  
Авторsp. (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 08:24



И небето е синьо....



Тема Re: И особенонови [re: Kpъr]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано26.05.05 11:58



Привет, Кръгче!
Тази серия определено си струва. На мен си ми е слабост сагата още от едно време, но от първите две нови серии честно казано не бях възхитена... Нещо им липсваше, което в тази вече го има.. Много ми хареса - от първия кадър още се усети, че "си идваме на думата" най-после :))) И духа на закачките се е върнал - супер! Това внася невидимата душевна връзка между героите, атмосферата става друга просто
Сигурна съм, че съм живяла в такива времена и много ми харесва да се "завръщам" пак там - сега.



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано26.05.05 12:13



Мм, ако действително смяташ, че влизаме в остро противоречие наистина няма нужда да продължаваме темата. Но мен лично ме изкефиха разсъжденията ти като цяло, затова и се включих.. Е, виждам и аз някакви разминавания, ама и с много пък съм съгласна... Даже ми събужда интереса като гледна точка.
Може би е добре да уточня, че аз правя разлика между колективно и надлично съзнание - много са различни. Едното е началото на развитието на съзнанието, а другото е краят му - поне що се отнася до нашата сега еволюция. Дет вика Ницше: "Между животното и свръхчовека има един мост, който трябва да се премине - човекът." Колективно съзнание е липса на индивидуализираност, надличното е приобщена индивидуализираност... И затова всъщност добро-зло отделно няма, защото ако в началото е ползотворна индивидуализацията, егоцентрирането, след това става ползотворна алтруизацията..
В крайна сметка светло-тъмно са едно Цяло именно. Откъдето тръгваш, там се и връщаш и разликата е единствено в придобитата осъзнатост. Ако преди си "глината" за нечий творчески акт, то после си генератор на такъв.. Ии завършекът на процеса, както го пишеш, означава "безконфликтност", ама като лично преживяване за завършилите, които на свой ред ще дават тон на идващите след тях. (Тоест развитието, конфликта не се изпаряват в небитието, просто вече не ги схващаш антагонистично дуално - на друго ниво на личното си развитие си.) Щото иначе не би имала стойност фразата на Кришна: "Мъдрият не скърби нито за живите, нито за мъртвите.." Защо? Защото за него няма разделение на преживяването - смъртта е само врата за преход от едно състояние в друго.
Както и да е - все си мисля, че не са ни толкоз антиподни визиите.

Пък за тялото и съзнанието само да добавя.. Мисля че пропускаме подсъзнанието, а в друг вариант, свръхсъзнанието - реалните решения всъщност се вземат там, останалото са овеществяваните следствия.. Затова се хванах горе, че отиде ли си съзнанието (нямам предвид мисловността, а въплъщаващата се индивидуалност), тоест одухотворителя на тялото, то е вече само труп, който не след дълго се разпада, защото няма вече сила, енергия, която да задържи отделните му съставки в единство.
Ъм? :-/



Тема Re: И особенонови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 13:04



Не е възможно да има завършили! Сама по себе си абсолютната алтруизация е обречена, защото не е самодостатъчна за движението. Тя просто се отцепва в собствена действителност и попада в собствената си клопка. Дори да не е единно на повърхността, съществуващото вече се намира в в единение (със себе си) от по-висок порядък, а именно в движението (като движещото се).

Движението е основно за самия Космос, а не е просто една от целите, които са били положени в него (каквато цел се оказва над-съзнанието или каквото там е мислещо се за крайно стъпало). Затова Нирваната на последното блаженство, на застиването, е нищожна в сравнение с Развитието. Защото такава Нирвана се явява някакво изопачаване, частен случай, който си мисли, че е възможно да се достигне нещо по-невероятно от вече съществуващото, винаги(?) съществувалото, от Вселената, която имаме в момента.

Аз разгледах един аспект на осъществяващото се развитие, като противопоставяне на индивидуално и общо: индивидуалното, което превъзмогва общото, за да се завърне към него в последствие. Например, това са древните мъдреци. Някои акцентират на религията, а други на учителите. Истината е, че и двата аспекта са еднакво важни.

ПП: Днес не мога да пиша повече, нямам време :(



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано26.05.05 16:05



Ейй, казах за "човешката еволюция" завършили - менталната демек.
Ти стигна до Абсолюта чак.. В крайна сметка да не би да има нещо друго освен Едно, което хем си е самодостатъчно, хем се развива - под формата на творчески себеизлив...
И естествено че няма Нирвана като покой - много по-интензивен дори живот, дейност си е... което не пречи да липсва страдание, щото то е мисловен процес... Като се надмогне мисловното поле, страдание няма, макар че то и преди да си го надмогнал (в по-долните царства на развитието, ако си) пак няма страдание, щото нямаш пък въобще още собствено мислене..
Липсва страдание - не болка. Болката е усет, рефлекс, сетивност... индикатор... А страданието, дет вика един приятел, "е ум, подготвен да хленчи" :)) "Умът е или убиец на Реалността, или камбанен звън за пробуда." - това беше на Блаватска или Безант, не помня добре. Ей го, значи, извора на злото-добро...

Хайде, добре, извинен си, че не можеш да пишеш повече днес.
Поздравче!



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: just...]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано27.05.05 01:48



А ти, ако не е тайна, какво очакваше? Действието да не е свръзката м/у епизоди 1, 2 и 4-6, а Лукас да направи някоя изненада, която никой не очаква, за да не го обвиняват в "съшиване" и да се хареса на такива като тебе ли?
Моля ви, спрете се! Когато аз не харесвам някой филм, просто си затрайвам, в крайна сметка, ако някой е харесал даден филм това е негово право и няма смисъл да го разубеждавам. Ако всички мислехме еднакво, щяхме да сме някаква роботизирана раса. Не харесвате филма, ами хубаво, то никой не очаква 6 милиарда човека да харесват едно и също нещо.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано27.05.05 11:31



Нарочно изчаках малко преди да дам мнение - снощи го гледах отново. Мислех, че в среднощния час на премиерата ми се е спяло твърде много и съм видял под вола теле...

Е, съжалявам.
Нещо в този филм ми липсва. Нещо много важно, което за мен беше в основата на този Епизод.
Снощи гледах по-внимателно. От което нещата станаха по-зле...

Подчертавам, че филма е СТРАХОТЕН. Само да не се казваше Стар Варс Епизод 3.

По никакъв начин не можах да уловя как Анакин стана Дарт Вейдър. Психологически филма така издъхва, че направо излизам от салона с чувството, че Анакин е решил да си направи майтап с всички и затова нахлюпи каската и стана Вейдър.
Както и болката, че това, което съм искал да го видя в този страхотен филм го няма...

Сцената, която би трябвало да е ключова - когато Анакин спасява Палпатин от Уинду - беше претупана ей така - от "Какво направих??!?!?!" и хоп - коленич и заклеване във вярност на Сидиъс. Как се стигна до тук съвсем не разбрах... Как Анакин, който в началото сам става свидетел на това как Сидиъс си елиминира подчинените както му кефне (Дуку) - изведнъж повярва на всичко, което той му казва (той и не, че Палпатин се опита да бъде убедително подвеждащо мил) и даже хоп- почна да му вика Мастър. После хукна да коли децата, все едно цял живот това е чакал.

За мен превръщането на Анакин във Вейдър - не е просто навличане на костюма- а нещо,което аз във филма не усетих.

Другото, което снощи ме подразни:
диалозите между Анакин и Падме ,които сякаш бяха пейстнати от латиноамерикански сериал... "Oh, you broke my heart!" Въобще цялото развитие между тях беше така изкуствено и толкова фалшиво, че се чудя как той дочака до края на филма, за да я хване за гушата.

Финалната сцена-двубоя Оби-Уан - Анакин - докато Макгрегър направо ме разби като Оби-уан (явно действително доста се е поучил от изпълнението на сър Гинес), пред неговото изпълнение ХЕйдън изглеждаше като момченце, на което са откраднали близалката... Къде е прсловутия ГНЯВ??? Ама истинския? Къде остана ЯРОСТТА??? До този момент нищо против актьора, но там направо избледня безкрайно.

МАкар че съм фен на Стар Варс, не мога да си изкривя душата - нещо (което мисля е най-основното) липсваше в Е3.
Възможно е грешката да е в мен или в моите очаквания - чух други мнения,че филма е бил убедителен- а и аз не съм Галандро, и не бях настроен по дифолт да възвеличавам филма. :)) (Така е, орке, не си криви душата.)

Но за мен на Е 3 му липсваше една специфична дълбочина, едно леко преместване на фокуса навътре - нещо подобно търсих и това очаквах да уловя. Защото точно този Епизод имаше шанса да се превърне във велик, наистина велик филм- да ни удари отвътре и да покаже убедително как се ражда един архетип на Злото. Вместо това неубедителните сцени и диалозите клишета го дърпат много назад. Иначе запазените похвати марка Стар Варс и ефектите са си нещо ясно и очаквано. Но те са само фон, който на места се справя да отклони вниманието от основното (неубедително).

В ДВД-версията ще има невключени сцени - може би там нещата ще се подредят по-добре. Ще се замисля обаче преди да прахосам още 2 часа за Е3... И сигурно по-добре да не го правя.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано27.05.05 12:04



Аз си мисля, че Лукас просто не може да прави филми за възрастни. Като за деца е чудесен отвсякъде и много по-добър от "Хари Потър".

После хукна да коли децата, все едно цял живот това е чакал.

Въобще цялото развитие между тях беше така изкуствено и толкова фалшиво, че се чудя как той дочака до края на филма, за да я хване за гушата.

Хе-хе, има нещо вярно, ама... дет викаш, може пък да позапълнят в ДВД-то (ще ни се то)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано27.05.05 12:37



Не си кривя душата. Аз наистина видях точно преобразуването, което очаквах. Наистина усетих гнева на Анакин. По дифолт се бях настроил да не обръщам внимание на претрупаните реплики, които са недостатък на всички епизоди... и наистина ми хареса...




Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Gallandro]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано27.05.05 15:32



Е, значи е възможно грешката да е в моите очаквания за филма...
Както и да е, това си е субективно мнение и не ми се изпада в спорове. Факт е, че някаква част от пъзела ми се губи. Трансформацията на джедай в ситски лорд би трябвало да е нещо потресаващо и разтърсващо. За мен тя далеч не се изчерпва в свъсени вежди и гледане накриво....
Но и като мотивация би трябвало да е бетон просто, ако искаме да е убедително. Но един мит не може да се съди и преценява в това отношение. Признавам го.



Светлина, като говорим за отношенията Падме- Анакин, се сещам за една сцена:

на терасата когато Падме сресва къдравата си коса.
Да поясня, че за мен Натали Портман изглежда страхотно и си е красива жена... За актьрските и качества няма да говоря- за мен в "Леон" тя беше хиляди пъти по-добра от Стар Варс, но и ролята и тук е друга и не е нейна вината.
Обаче точно в този момент, точно в тази сцена има някакъв вид на прегазена от валяк медуза. Заклевам се, че на премиерата отначало помислих, че това е някакъв кошмар, който Анакин сънува, и го чаках да се събуди всеки момент. Като му се усмихна, направо настръхнах. Изглеждаше злокобно, почти колкото Фреди Крюгер и Джейсън взети заедно.
Точно в момента, когато Анакин и казва: "Толкова си красива!" , аз си мислех: "Откъде са взели тази двойничка на Натали, и са я прекарали през центрофуга и са я докарали да прилича на таквоз нещо."

Интересно някой усетил ли е същото? :)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано27.05.05 16:21



Ами това с пречупването на ситовете си е бло от край време така в Разширената вселена. Леко побутване по нанадолнището и пълно и внезапно покорство веднага след пречупването. То става винаги внезапно и неусетно.




Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.05.05 16:33



да, много грозна беше в тази сцена.
аз я намирам за една от най-красивите жени, съществували някога, но в тази сцена наистина прилича на пребит крокодил.
Но какво от това?

Има толкова филми, в които например Кирстен Дънст играе красива жена. Аз по-голяма пародия от това не се сещам, ама какво от това?

Предполагам идеята е била да се покаже колко влюбен е Анакин, щом я намира за красива, независимо как изглежда



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Gallandro]  
Автор cineman (видял и патил)
Публикувано27.05.05 16:38



Звучи ми като вица за анестезиоложката:

- Вие да не сте анестезиоложка?
- Как разбрахте?
- Ами, нищо не усетих.

Няма да уточнявам къде и след какво се развива действието.
А филма все още не съм гледал. При липса на местно кино, се чудя в кой друг град да отида.

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор jiven ()
Публикувано27.05.05 17:07



Леле, просто все едно някой ми е прочел мислите Ма и аз ще го гледам за втори път де, за всеки случай:)
С единствената разлика, че определено не се надах и не очаквах дълбочина от филма. За да си спестя разочарованието. И се накефих, щото бях вдигнала очакванията предварително:)
Ако беше постигнат истински психологизъм и покъртваща вътрешна драма за това как злото се въздига от пепелта, какво по-хубаво от това, щеше да остане вечната класика А така--- един грандиозен филм, малко бягащ по тъч линията за истинската трансформация на Вейдър.

Всичко друго го усещам точно така както си го написал: за мълниеностността на превръщането, ей-така от нищото почти, Палпатин- Мастър след 2 секунди, клането на децата и т.н. Йода каза две-три истински мъдри слова и това бяха опитите на светлите да не зарежат Анакин да се оправя както свари. И въобще тъмната страна на силата, изразена примерно в гняв, зависимост, страх, нещо не видях как точно взе превес в Анакин. Щото това с кланетата не го признавам.
Освен това най-важното едва ли не, любовта между Анакин и Падме: ми много недостоверно ми се стори. Натали Портман определено може повече
Защо я бяха изтипосали така неадекватна, така и не разбрах.

Ох, спирам вече, просто се кефя на мнението ти, не ща да плюя филма.



Тема Re:нови [re: else]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано27.05.05 17:11



ох, отдъхнах си :)
известно време смятах, че само аз я намирам ужасяваща в онази сцена :D

засега обаче половото разделение при оценката се запазва ;/

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.05.05 17:19



Какво "полово разделение"?!



Тема напротивнови [re: sp.]  
Автор Mist (userfriendly)
Публикувано27.05.05 17:19



нещо не си разбрал. точно на края на еп. 6 се постига баланса, всички светли и тъмни джедаи са минало. люк не се брои към нито една от страните.
ботъм лайн-то е просто: няма светла и тъмна страна, има само една обща сила и начин, по който я използваш.
иначе в интерес на истината баланс има и след еп.3 - двама светли и двама тъмни :)



Тема Re:нови [re: else]  
Автор Nsho-Tschi (мече гризли)
Публикувано27.05.05 17:31



Ами в смисъл - кой ти е гледал Натали като имаш осанката на Хейдън, облегната лежерно на тоя фон...

"You had me at "hello"...


Тема точно обратнотонови [re: lndiana Skywalker]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано27.05.05 17:35



Анакин при тия думи на императора трбва да го резне и след това да резне и себе си.

Ad astra per aspera


Тема Re:нови [re: Nsho-Tschi]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.05.05 17:42



Съмнявам се, че тя това е имала предвид.

Иначе като прочетох разговора ви в другата тема, сериозно се замислих защо в този филм има толкова мъже, обект на бурен женски интерес, а няма почти никакви жени, които да внасят баланс

Защото Натали е спорна, кой я харесва, кой не, ама за Кари Фишер до сега не съм чула от никого каквато и да е положителна оценка за външния й вид. Пък отрицателните ...



Тема Силни и слаби странинови [re: firefox]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано27.05.05 18:18



Моята оценка - 3/5.

Цитати:

"STAR WARS: EPISODE III — REVENGE OF THE SITH
The Sith hits the fan"

"Sith is a stiff, brought down by that special knack Lucas has of turning flesh-and-blood actors into cardboard cutouts"

Силни страни:

1. Визия - страхотна. Това е нещото което привлича младите към поредицата - пейзажите водещи до полет на въображението. Странните народи, които ги населяват и героите човеци които бродят по тях.

2. Добре затваря целостта на поредицата. ОК, има критика към това как е направена брънката във веригата, но тя определено не е най-слабата брънка.
Освен това е логически свързана.

3. Музиката - може да е рециклирана, но Уилямс е най-великия жив класик и това си личи. Музиката му предава емоции 100 пъти по-силно от всичко друго във филма.

4. Императорът е реалистичен архи-злодей. Това което радва е, че поне в един филм добре подготвения архи-злодей спечели. Просто ми се напълни душата когато погна джедайските сухократи.

5. Доказва, че никой не може да натвори толкова злини, колкото добрите по душа хора (Анакин).


Слаби страни.

1. Джордж Лукас - и като сценарист и като режисьор. Лукас не е просто слаб в диалога - той е отрицателна величина. И слушаме гениални диалози като сцената между Падме и Анакин на балкона:

(Кристенсен гледа влюбено нагласената красива Портман)

- Боже колко си хубава !

- Казваш го защото си влюбен в мен

- Неее, аз съм влюбен в теб, зати си влюбена в мен и това те прави още по-хубaва

Драмата просто не става без качествен диалог. В този филм уви диалога е само пощличък пълнеж, докато чакаме следващия екшън епизод.

2. Слаба драма.
Терзанията на Анакин са горе долу като терзанията на някой който се чуди дали не е трбвало да си купи сочно суджу вместо тоя пълен със зеле сух дюнер.
А и не са много дълги. Хоп, спасява императора и 3 мин по-късно го виждаме как влиза в стаята с дечицата с решително изпънато чене ала "business is business".

Съжалвам ама злодейството не е нещо абсолютно и до такива крайности се стига бавно и постепенно. Едно е да трепеш способни да се защитят джедаи, а друго, малки невинни дечица, които те гледат с упование за спасение.

При Анакин този преход е твърде лесен. Това значи или че драмата Е3 е ултра слаба, или че Анакин си е зъл по душа, ерго драма няма.

Както казва човека цитиран най-горе - "всичко хубаво в този филм става без нито дума". Диалогът е само за да получи зрителя информация, кото няма как да се възпроизведе чрез Силикон Графикс...

3. Плоски герои.
Като цяло характерна слабост на поредицата е плиткостта на характерите (до известна степен коригирана от актьорите и съратниците на Лукас от 5 и 6). Нищо чудно, че филма импонира най-много на деца между 7 и 14 г. Просто нивото на разбиране на Човека у тях съответства на приложеното във филмите от серията.

4. Няма го Хан Соло. Ей тази липса направо трови е1-е3. Какви ли не опити се правиха, за да се запълни този вакуум - от Джар Джар до закачливо опасния Йода (боже опази). Ама оно нече.

В заключение:

Филмът се гледа приятно, атмосферата е добра (повече заради музиката на Уилямс, отколкото заради Лукас). За жалост не ме води до прехлас. Може би с годините със станал прекален циник, за да му се вържа. Или вече знам повече за хората.

Ad astra per aspera


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Gallandro]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано27.05.05 18:48



Явно съм си представял по съвсем различен начин "пречупването на ситите". Не съм специалист по това, но така както го описваш ми прилича на анимационен филм.
Предполагам имаш впредвид, че Императора така омайва съответните си апрентиси, че те просто трябва да произнесат магическите думи :"Йес, Мастър!" и вече му стават подвластни завинаги...

Но даже така да е - аз това омайване също не видях. Видях как Палпатин му плещи колко са лоши джедаите, щото искат това, което и той иска, и как щели "двамата заедно" да овладеят дотам Тъмната страна,че да отърват Падме... Това което не видях е и половин причина Анакин да му повярва. При условие, че поначало не само не трябва да му вярва, ами трябва да го съсече още като разбра кой е.
Излиза че:
-или Анакин си е малоумен.
-или Палпатин толкоз не му пука какво ще стане, че направо цепи през просото като му казва- "Здрасти, аз съм Лошия Кумчо-Вълчо"

Рох ми беше казала, че той се мрази и затова постъпва така-щото намразва и другите... Това е може би най-близко до правдоподобно обяснение, което може да има, според мен. Но като изведнъж отнийде намразва всички, как пък решава да е лоялен точно на Сидиъс???



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Автор just... (непознат)
Публикувано27.05.05 18:50



ами очаквах някаква логика поне ..четох , че бил мрачен или нещо такова..а той е мега плосък !!!
коскоджамити джедай избива невинни дечица заради два-три неясни съня ??
айде , моля ти се !!
той нямаше никакъв мотив да мине на тъмната страна...може би трябваше да измислят някаква яка форсмажорна ситуация - в която или падме и бебето умрели , или тъмната страна ..??! нещо ей такова би имало поне логика , ако не смисъл ....
а теб какво те дразни , че хората коментират ?нали клуба е затова...



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: else]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано27.05.05 19:00



Предполагам идеята е била да се покаже колко влюбен е Анакин, щом я намира за красива, независимо как изглежда.

Гимли, ако е било така, да бяха сложили Васа Ганчева да я играе.

А за Дънста вече писах някъде, че с тази мутра на умрял чирос, просто ме кара да пропускам всичките и филми наред. Но да не обиждам чиросите, щото лицето на чирос изразява повече емоция от нейното. Тя и прегазена жаба не може да изиграе... Слава богу, че всички красиви жени не са като нея, иначе трябваше да станем гейове наред.

Спайдърмен и без това не смятах да гледам, а като видях че и тя играе спайдъруоман съвсем заобиколих киното.

Единствения компромис - оправдан беше Кауфмановия Итърнал Съншайн - но там имаше достатъчно други хубави неща и си струваше да преживея 2 нощи кошмари.

Що се отнася за Кари Фишер - тя си е нещо като модърн таймс icon- cant touch this.



Тема интригата се затяга :)))нови [re: firefox]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано27.05.05 19:00



половия сепаратизъм свърши - постъпи признание от мъжка страна, че в онази сцена мадамата е ултра зле :)
има надежда за мъжкото вероизповедание значи :)))

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re:нови [re: else]  
Автор arachnoid (малоумен изрод)
Публикувано27.05.05 19:10



Наистина има толкова много мъжки и само една централна женска роля във всяка серия на SW. Лукас не обича много-много да се концентрира върху дълбочината в образите на героите, в това отношение на женските образи още по-малко. Предимно са само протагонисти с епизодично присъствие... за съжаление. Ама и времетраенето на сериите е ограничено дори за централни персонажи /по-това, което се пише за Еп.3 там е дори по-претупано/ до голяма степен за сметка на грабващи окото F/X сцени. ПЪк за женското присъствие... Не бих отказал малко повече дейно участие на моята любимка от Clone wars Shaak-Ti :)



Тема Re: интригата се затяга :)))нови [re: firefox]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано27.05.05 19:18



половия сепаратизъм свърши - постъпи признание от мъжка страна, че в онази сцена мадамата е ултра зле :)

Ееееееейй, вейт ъ минит!!!

Манималите винаги сме били над сексуална, расова, национална, морална, религиозна, планетарна, кармична, футболна, възрастова, политическа, икономическа и т.н. дискриминация.

Да не говорим, че и на Хейдън му отива повече да го гледам как търчи като финикиец из Нова Зеландия по AXN- поне е естествен, отколкото да се мъчи два часа да изглежда сериозно намръщен и нацупен. И не знам кой му беше казал, че така ще изглежда по Вейдъровски - то си беше пародия просто.

И точно в ТОЗИ клуб жена да се оплаква от "полов сепаратизъм" е направо смешно.
Справка : виж опита ми да напиша нещо за Крисчън Бейл в The machinist - темата. И как се разви по-нататък за мой ужас...

Гладни кокошки просо сънуват... Кхъм, кхъм.:)
this is a man's world -друг път... Отидохме много офф.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.05.05 19:33



Казах го на майтап бе, ти пък.
За чиросите съм съгласна



Тема Re:нови [re: arachnoid]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано27.05.05 19:33



Бе ти не разбра ли,че най-хубавите филми са обикновено точно онези в които има максимум 1 и половина женски роли (или две, от която едната накрая се оказва мъж). :))
Справка : Резервоарни кучета, Южуал Съспектс, Платуун, Всички Стар Варси, Шоушенк, Грачка-плачка, Мементо, Бундок Светците и т.н и т.н. и т.н.

Разбира се, порнографските филми не се броят.

:)))))))

А за претупаното женско присъствие в Е3 не си никак справедлив. Примерно Йода - всички знаят че е жена в мъжки дрехи - затова са му такива големи ушите. Падме се брои за 2 жени и един Люк, щото ги носи целия филм близнаците, макар че си личеше, че е бременна чак 5 минути преди да роди.
Онова неидентифицираното до Палпатин май също беше жена, ако не се лъжа- не рогоносеца, разбира се. Трипио си е три жени направо. Р2Д2 не се знае какъв пол е.

Макар че много ми липсваше майката на Чюбака, що ли за изродче е.



Тема Re: интригата се затяга :)))нови [re: MANlMAL]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.05.05 19:35



Е, сега ми разби сърцето с кирката, честно.
Брррр.




Тема Re: интригата се затяга :)))нови [re: else]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано27.05.05 19:38



Какви кирки???



Тема Re: интригата се затяга :)))нови [re: firefox]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.05.05 19:46



Множество такива признания постъпиха още след премиерата. Просто не си питала когото трябва.
Макар че си задавам въпроса кого точно си питала... Не съм чувала за чак толкова големи фенове на Натали Портман.



Тема Re: И особенонови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 20:46



Нещо против, ейй да отида на каквато си еволюция искам? Но ти си имала предвид "човешката еволюция". И сега какво? Лично смятам да продължа да разглеждам нещата по начина по който ми харесват.

"В крайна сметка да не би да има нещо друго освен Едно, което хем си е самодостатъчно, хем се развива - под формата на творчески себеизлив... "

Естествено, много ясно, това е очевидно, това е банално. Я да се върнем на Нирваната, там какви неща стават....

Относно страданието и болката, те само потвърждават моята теза. Да погледнем по следния начин - ако болката е била "страданието" на животните, а страданието е било "болката" на хората, то в хода на развитието може да се очаква нещо сходно да замени и болката и страданието в познатата ни схема. Надмогването на менталното, дори и освобождавайки ни от страданието, ще отприщи друга сила, също толкова "разтърсваща" и "движеща", с единствена разлика - тя ще бъде много по-интензивна и по-ефективна (намек за това е естеството на градацията от болка към страдание). Ако това ти считаш за Нирвана, тогава аз съм склонен най-сетне да я взема по на сериозно.

Проблемът "добро-зло" не е еквивалентен на "индивидуалност-общност", освен разбира се в случаите, когато представители на "общностната" страна, бидейки неспособни да оценят фундаменталното значене на втората формулировка, разглеждат случващото се в изкривения план на доброто и злото. Т.е. общностното, обръщайки лице към антагонизма си с индивидуалното, вижда само "добро и зло". Дори когато отделната личност проблематизира над същия въпрос, тя го прави в духа на внушеното и от общността. А това внушено присъства поради вече споменатото по необходимост зараждане на индивидуалното в средата на общото, в посока на утвърждавне срещу напора на това общо, т.е. индивидуалното е изградено от материята на общото и то има само себе си единствено като насоченост.



Тема Re:нови [re: arachnoid]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано27.05.05 22:03



сцената с шак ти е орязана :(
иначе има как анакин й реже главата, докато медитира в храма

мен тая синята също много ме кефи


...in a galaxy far, far away...

Редактирано от hendy на 27.05.05 22:03.



Тема Re:нови [re: arachnoid]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.05.05 23:04



Ето я изрязаната сцена с Шак Ти.



Явно се случва горе-долу следното:
She died later in Revenge of the Sith at the hands of Darth Vader sent by Palpatine to neutralize the Jedi Order when Vader cut off her head and then seperated her body from her legs.
(^цитирам хенди)
Ако във филма бяха запазили тази сцена, това щеше поне 70% да ми промени отношението към самия филм и към цялата история въобще. Просто щях по съвсем друг начин да възприема остатъка от филма. Може би трябаше да я запазят. Изключително ми е чудно защо сцената е отпаднала.



Тема Re:нови [re: else]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано27.05.05 23:45



брутал... а си представи, че убива и библиотекарката от е2 ...


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: Силни и слаби странинови [re: Пивo]  
Авторalele (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 01:45



Samo poglednete kolko postove ste iztreskali, ako lucas gi iz4ete moje napravo nanovo da po4va...

PS:Abe vsi4ki stanahte golemi razbira4i i kritici



Тема Re:нови [re: else]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 01:46



Mного перверзна сцена, особено с тия неща по главата... Надявам се да не я сънувам или пък да... :)



Тема Re: Силни и слаби странинови [re: alele]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 01:54



алеле, мале, кога ще пуснат чалга със Стар Уарс? о, ми те са пуснали вече :)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Gallandro]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано28.05.05 02:36



Ами и аз го видях това преобразуване. Лично аз виждам нещата така - Анакин отива да помогне на Уинду да ЗАЛОВИ Палпатин, тъй като той му трябва жив, за да опази Падме. И изведнъж той вижда как втория човек в ордена (след Йода) се кани да убие Императора, което си е пълно погазване на принципите на джедаите. И в един миг на отчаяние (то според мен дори не беше осмислено) Анакин спасява Падме, като предпазва Палпатин. След това Анакин се намира на границата между джедаите и ситите (с лек превес на Тъмната страна), но той осъзнава, че джедаите няма да му "простят" убийството и единственият начин да спаси Падме е пълното подчинение на Императора. А вече след като Императора му казва, че той е убил Падме в гнева си - ето тогава вече Анакин умира и остава единствено ситския Лорд Вейдър.
P.S. А на онези разбирачи които критикуват филма за това как така Анакин се е вързал на 2-3 кошмара за Падме и изтрепал всички джедаи им препоръчвам да изгледат Епизод 2 и в бъдеще да си траят.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано28.05.05 02:55



Днеска го гледах за 2ри път. След първото гледане на филма го бях харесал много. Ама като прочетох всичките тия оплювания на филма си викам пък да не би да съм се поддал на еуфорията, че това е последният епизод, та затова да съм го харесал. Е, да, ама не. След 2то гледане харесах филма още повече. Наистина имаше леки недостатъци (имам предвид диалозите и още някои неща). А на всичките тези, които оплюха филма, че дори изкараха и списъци с недостатъци ще кажа само, че за да забележиш повечето от тези "недостатъци", първо, трябва да отидеш на филма със съответната нагласа и, второ, не да гледаш филма, а да следиш къде какво не е така, или трябва да гледаш филма поне 2 пъти, което повечето от тях се заклеха, че няма да направят. Така че както и да го гледаш в повечето случаи това си е пълна предубеденост. А когато се опитвате да пробутате своята предубеденост под формата на критика повече от 1 път това вече става досадно и дразнещо!
И накрая, имам едно такова усещане, че филма ще бъде номиран за Оскарче. На повечето сигурно ще им прозвучи абсурдно, ама нали когато дадоха Оскар на Завръщането на краля, всъщност това бе Оскар за цялата трилогия, та и тука си мисля, че на същия принцип поне ще номинират филма. Пък и Оскар за поддържаща мъжка роля му е в кърпа вързан. Уникално изпълнение на... Йода



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 03:25



да бе, много подскачаше тва жабе, заслужи си го :)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано28.05.05 10:27



Гледай сега, нормално е да има хора, които не са харесали филма. Теоретично погледнато, няма филм, който всички да са харесали. Няма и да има.
Освен това има хора, които се кефят да дразнят екзалтирани фенове. Нещо като хоби. Еми всеки с хобитата си

Аз не виждам защо трябва мнението на другите да ти оказва каквото и да е влияние на оценката.
На мен филмът ми хареса и то много. Гледах го повторно и потретно само за да се изкефя пак и пак, а не за да проследя недостатъците от нечий списък и да ходя да ги оправдавам.
То е като да хванеш пачка с един милион долара и вместо да и се радваш, да вземеш да я изхвърлиш, за да разбереш как изглеждат нещата от гледна точка на тези, дето си нямат. Да не съм луда?
Ей затова не съм си правила труда да чета на кой какво не му харесало. Като не му е харесало, да гледа други филми, не е като да няма избор.
Пък и всеки има право да си каже мнението. Нека да си го кажат хората.
Това, че не съвпада с моето или твоето не е никакъв проблем. Казах вече, че ситуацията, в която на всички мненията им да съвпадат, няма никога да се случи.
Напълно ги разбирам плюещите. И аз не харесам много филми, които са любими за маса хора. Важното е всеки да гледа каквото му харесва.

За Оскара, много се съмнявам, ама много. Не говоря за Йода, а за какъвто и да е Оскар, различен от техническите категории.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано28.05.05 11:04



...И в един миг на отчаяние (то според мен дори не беше осмислено) Анакин спасява Падме, като предпазва Палпатин.

Спасява Падме ли???
Я ми обясни, психоложки експерте, как той изведнъж се убеди, че Палпатин ще отърве Падме-дотам че да му спасява кожата??? Как му повярва след като в самото начало на филма видя колко му е "лоялността"?
Как Анакин, който в Ритърна си го хвана и го метна като дръвце, в Е3 реши че той Е, и че трябва да му стане ученик? Как му повярва и му се подчини? Ти видя ли някъде Палпатин да му помага??? Или на който и да е?

"Единствения начин да я спаси" ??? :))) Какво да спасява, като му е ясно и самата Падме колко ще му се зарадва на конверването?

Бе цялото нещо беше направено : "На ви го - така е станало." От което страда и самата Тъмна страна - представена толкова плоско и едностранно. Може би точно там е цялата неубедителност.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.05.05 11:15



Палпатин е единствения, който предлага някакво решение на неговия проблем. Йода му казва да се примири, Оби все му повтаря да забрави чувствата си, Уинду го унижава...
Също като при народните лечители - никой не им вярва, но когато медицината вдигне ръце, хората прибягват и до тях.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.05.05 11:33



Борбата е вътрешна и се вижда много добре в очите му.




Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Smile]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано28.05.05 12:23



Я ми кажи къде предлага решение на "проблема му" ???
Това, което му предлага е обещания... т.е. приемаме че Анакин е много наивен, глупав и хич не му е ясно, че го манипулират.
Дори да е така (което едва ли е) - Палпатин въобще и не прави кой знае какво, за да го привлече - освен да му брътви.

Признавам - за мен по реално щеше да е, ако на Анакин му бе внушено,че е убил Падме ПРЕДИ, а не СЛЕД като стана сит. Тогава омразата му към себе си, щеше да го направи това, което става впоследствие. Може би нещо такова очаквах...



Орке, борбата в очите му беше много ясна: по едно време едното гледаше на северозапад, а другото на югоизток. :))



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано28.05.05 12:38



Хм, брао бе. Аз си го помислих - абсолютно дословно: "Ама много е грозна тая прическа нещо, в Епизод 2 с къдравите коси беше много по-добре." И малко изведнъж дойде след "въртелите" - запазената марка на Лия.. После вече пак беше добре...
Ама тия дребни подробности не могат да ми убият цялото хубаво впечатление от филма. Снощи пак си пуснах да погледам началото (на компа). Ами абсолютно сладуранско е! Анакин и Оби-Уон отидоха да се позабавляват малко в капана на ситския Лорд - има ли смисъл да си винаги абсолютно смръщен, сериозен и нам си какво, щото Тъмната страна на силата решила да взема превес Ми да взима, нали само това пък и е в състояние да я излекува, просто такъв е пътя на нееволюиралото :)
Обърнахте ли внимание на звуците на дроидите Онова последното (като нахълтаха в кораба на "врага") как се гътна :)) И онези от асансьора Анакин като изхвърча :))) А R2-то как ги опльоска другите, хе-хе - като повръщащо изненадващо бебе
За мен тия неща са сладък тънък хумор, който много ми допада и ми липсваше в пърните две нови серии. И все пак признавам, че падението на Анакин е представено недостатъчно обосновано, натъгъдък някакво. Но като цяло филмът е завладяващ - поне за мен.
Влюбена съм в тая сага! - и заради мъдрия, вечно предупреждаващ, но никога ненамесващ се с "личен контрол" (това с намесата е част от Тъмната страна, която има самостоятелен контрол, но винаги до време, защото й се изчерпва енергията, за разлика от неизчерпаемостта на Всемира) Йода. Мдаам

Редактирано от Cвeтлинa в миcълтa на 28.05.05 12:43.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.05.05 12:44



Ех, Манимале... От тия дървета не виждаш гората . Преминаването на Анакин не беше в една сцена. Палпи си изигра чудесно картите. С навиване и убеждаване нямаше да стане... Капана беше гениален... Дай да видим първо как точно се минава към тъмната страна. От Е6 знаем, че Императора просто искаше Люк да вземе меча си и да се поддаде на гнева. Не искаше да го убеждава в идеалите си, а просто да се поддаде за миг на тъмната страна, т.е. не е нужно да промиваш нечий мозък, а просто да го накараш да стъпи на пътеката на тъмната страна от където няма връщане... Т.е. необходимо е да го накараш да направи нещо продиктувано от гняв или омраза. Или пък да направи нещо от отчаяния(страх). И така къде всъщност беше ключовия ход на Палпи - беше посял вече семената на съмнението и тогава се разкри. Това беше капан - Анакин или трябваше да предаде джедаите или ментора си, който е единствената му мижва надежда да спаси Падме(на това ще се върна след малко). За канцлера нямаше значение какво ще направи. Единствената цел беше да го накара да се оплете в чувствата си. И в двата случая решението нямаше да е лесно и щеше да му е необходим гняв, омраза или отчаяние да го вземе. В този момент нищо не зависеше от него. Предавайки канцлера той всъщност отново се докосна до тъмната страна. Извърши предаделство. От там на сетне вече нямаше какво да спре отчаянието. Аз дори си мисля, че борбата му беше впечатляващо дълга, а не кратка.

Колкото до момента, в който отсича ръката на Мейс... Ами не знам дали някога ти се е случвало да си наистина отчаян. В токива моменти човек не може да мисли логично. Никакви аргументи, че някой друг може да оправи ситуацията не минават и си склонен да направиш буквално всичко, за да се опиташ да я разрешиш сам. Отчаянието е всъщност загуба на вяра. Не са един или два случаите на геройство или зверства от страна на отчаяни хора. А след смърта на Мейс не само, че просто нямаше избор, но и тъмната страна си каза думата. Приеми, че тя е нещо като доживотен затвор за непредумишлено убийство. Същото е като в пристъп на гняв да удариш някой без да се замислиш и той да вземе да падне да се удари в ръба на масата и да умре. Не си взел това решение съзнтелно, а си се поддал на импулса. След това обаче ситуацията си е взела своето и съдбата ти не зависи от теб...


Редактирано от Gallandro на 28.05.05 12:48.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: else]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано28.05.05 14:26



Чакай малко, аз не казвам, че гледах 2ри път филма за да го оправдая, а защото ми хареса, по тази причина вече си намерих малко свободно време вторник сутринта за да ходя на кино (познай на какъв филм ). А за това, че е "нормално е да има хора, които не са харесали филма" съм съгласен. Както казах в един друг пост не може 6 милиарда човека да мислим като роботи. Просто аз лично съм на принципа или добро или нищо, т.е. за да критикувам нещо трябва да съм го харесал и да кажа, че просто еди кое си според мен, можеше да е малко по-добре, но и така става, или ако не съм харесал филма - просто си мълча, тъй като знам, че онези, които го харесаха, само ще се раздразнят и това е. Абе опитвам се да съм толерантен или поне конструктивен в критиката си. (Макар, че в случая кртитиката ми към плюещите бе емоционална)
А за Оскарите си мисля, че филма ще има номинация със сигурност, за Оскар е рано да се говори. Причините, според мен, са - US критиците дават високи оценки на филма, това е последният епизод, а никой от предишните не е бил дори номиниран за най-добрия, и последно Академията доста често дава Оскари на такива филми, които не винаги са смятани за the best.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Gallandro]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано28.05.05 14:39



Манимал, аз не се правя на " психоложки експерте", а просто казвам как виждам нещата. Ти явно ги виждаш по друг начин и няма как да харесаш филма каквото и да казваме - ама това си е тове право. А иначе Gallandro
го каза най-добре, в отчаянието си, когато трябва да се прави избор за секунди, човек много често се поддава на импулса и прави необмилсен избор. А все пак като вземем предвид и възрастта на Анакини, а и характера му както бе показан той в Епизод 2 и 3, беше напълно нормално той да реагира така "бурно", тъй като той се намираше в дупка. Та той имаше 2 приятели - Оби-Уан, който е джедай, а позицията на джедаите отноно смъртта на близките му е ясна, а вторият е Палпатин, който макар и да се оказва ситски лорд, пак показва на Анакин, че му е приятел и държи на него. Труден избор, чийто изход ние вече отдавна знаехме.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.05.05 14:58



Палпатин въобще и не прави кой знае какво, за да го привлече - освен да му брътви.

Ами точно това е - подхвърля му идейки, разказва му истории...с една дума пуска кукичката и малко по малко я придърпва. Да не забравяме, че се споменава как Палпатин много често е говорел с Анакин, съветвал го е и го е ислушвал т.е. е посявал зрънце по зрънце съмнението и просто е чакал да поникне. Ако беше го притиснал отначало (както направи с Люк), нищо нямаше да постигне, защото в инстинкта на джедая е заложено да трепе ситовете.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано28.05.05 15:06



"...чийто изход ние вече отдавна знаехме."

Точно това най-вероятно е проблема за претупването надве, натри. Това имах впредвид по-горе, в предното мнение.

Трансформацията на Анакин не би трябвало да е плод на "импулса", за който говориш. Щото ако е така не е никаква трансформация.

Не ми се задълбава в безсмислен спор. Прав си -всеки може да има свое мнение, всеки може да избере да вярва и да е убеден, или да не е убеден.
За мен тази част беше банално плоска и слаба, под равнището, което очаквах. Имай впредвид, че тази серия съм я очаквал не по-малко, а може и повече от теб.
В темата за Upcoming events през януари писах какво очаквам от филма и от Лукас... Е, съжалявам, не го видях.

Като чета мненията ви с Галандро ,обаче, така по макиавелски представени, се чудя дали мен се опитвате да убедите или себе си???
Това не е провокация - наистина си прав, че от убеждаване един друг няма смисъл. Филмът би трябвало да ни убеждава достатъчно.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: MANlMAL]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано28.05.05 15:10



Бе аз не се опитвам да те убедя . Знам, че няма да стане. То това или се усеща или не . Просто си изказвам гледната точка.




Тема Re: напротивнови [re: Mist]  
Авторsp. (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 15:27



Незнам как разбра, че Люк не се брои към нито една от страните. Тя силата по принцип си е "обща" и разликата м/у светлата и тъмната страна е само начина и целта на използването и.
Точно това си мислих, че в епизод 3 всъщност се постига баланс. Според това, което е показано в първите епизоди, светлата страна има явно надмощие над тъмната. Джедаите са избили повечето сити... Ами, че те джедаите служат на светлата страна, не на баланса. И след като имат надмощие от къв зор ще обучават "избрания", който за да постигне баланса ще унищожи това, за което са се борили?



Тема Re: напротивнови [re: sp.]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано29.05.05 15:37



Силата е хармония. Джедаите се опитват да не нарушават хармонията и да се оставят Силата да ги ръководи, а не те да експлоатират нея. Използването на тъмната страна е нарушаване на хармонията и води до дисбаланс... но това разбира се е само джедайската гледна точка и не е задължително да е вярна .


Редактирано от Gallandro на 29.05.05 15:38.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Автор cineman (видял и патил)
Публикувано29.05.05 18:52



"това е последният епизод, а никой от предишните не е бил дори номиниран за най-добрия, и последно Академията доста често дава Оскари на такива филми, които не винаги са смятани за the best."

Нещо не разбрах. По-точно: нищо не разбрах. Първите "Звездни войни" от 1977 г. Имат цели 7 оскара / за специални ефекти, звук, музика, худ. оформление, монтаж, костюми + специален "Оскар" за гласовете на роботите и извънземните/ и още 4 номинации /за сценарий, режисура, най-добър филм и поддържаща мъжка роля на сър Алек Гинес/. "Империята..." има два оскара - за звук и специални ефекти, а "Джедаите" - един за спец. ефекти. Колко са им номинациите - не помня. "Невидима заплаха" и "Клонираните..." имаха по 1-2 номинации, но не взеха награди. Всичко това говори само за едно - постоянно снижаване на качеството. Съжалявам, но все още не съм имал възможност да гледам Е3, но си мисля, че тази сага вече си е получила наградите, които заслужава, още в началото и толкова. Другото са излъгани очаквания - Лукас предварително си вдигна твърде високо летвата, а после подло се опита да пропълзи под нея. Не му направи чест, защото преди 30 години го сочеха за една от най-големите надежди на американската режисура, а днес е просто добър мениджър - демек, организатор.

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема информация на ухонови [re: cineman]  
Автор Йoд@ (jedi)
Публикувано29.05.05 19:13



феновете на Лукас и Сагата били крайно разочаровани от Епизод 3. Като си представя, че стояха на палатка до премиерата му в Щатите Горките орица..

"Това, което не е забранено, е задължително""


Тема Хъ!нови [re: firefox]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано30.05.05 17:02



Аз пък не познавам мъж който да не му е направило впечатление на какво мязаше Наталито в тази сцена . Аз лично се стреснах яко. Приличаше на болна.
Може нещо да не е била добре като са го снимали и после да е нямало време да го направят наново!?

I am no Jedi! Just a guy with a lightsabre and a few questions.


Тема Re: напротивнови [re: Gallandro]  
Авторsp. (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 17:48



Правилно казваш...зависи от гледната точка.

Всъщност императова е воден именно от Силата. И май я използва по-рядко от джедаите. С какво нарушава "хармонията"("баланса")?

Както и да е това изглежда далеч по-правдоподобно, но... има ли го във филма?



Тема Re: напротивнови [re: sp.]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано30.05.05 19:10



А, не... Ситовете използват Силата за свои нужди. Не се водят от нея.

Няма го във филмите... то във фелмите почти нищо няма .




Тема Re: напротивнови [re: Gallandro]  
Авторsp. (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 21:51



"Everything is proceeding as I have foreseen."
Колко пъти си чувал тази реплика? ;)

Да, за съжаление имат доста слаби места, въпреки че съм им фен.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: cineman]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано31.05.05 01:16



Срам и позор за мене Забравих за номинацията за най-добър филм . А за това, че "Лукас предварително си вдигна твърде високо летвата, а после подло се опита да пропълзи под нея" предполагам, че говориш за Епизоди 1-3, а не 5 и 6. В този случай съм съгласен, че не се е справил на нивото на първата трилогия, но това НЕ значи, че 1-3 са лоши филми. Наистина липсва Каздан, а и трябваше да повери режисурата на някой друг, но той наистина стана добър мениджър, а не творец . А за Йoд@ ще кажа само, че май тези, които не харесаха филма четат статии, в които пише как "феновете на Лукас и Сагата били крайно разочаровани от Епизод 3". А такива като мен (разбирай, които харесаха филма) четат статии възхваляващи филма. Личното ми мнение, че някои фенове не харесаха Епизод 3 поради факта, че те си бяха изградили своя определена структура на Епизода още преди да го гледат (впредвид това, че се знаеше какво ще стане), и тъй като очакванията им не съвпаднаха със резултата, те съответно взеха, че не харесаха епизода. Аз лично смятам да спра да пиша и чета темата за Star Wars. Който харесал - харесал, това е.



Тема Re: Само да питамнови [re: antiidol]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано31.05.05 01:54



дам, чудех се какво не му е наред всъщност, а сега загрях - ми тоя филм доразби всички култове, всички фантазии и представи и ги облече в доста наивни и бедни одежди. Като почнем от обяснението на "силата" - защо, ЗАЩО? - с някакви бактерии и ли кво-там-беше, като минем през лекеджосания (и зле изигран) пубертет на култовия архизлодей от детството ни, за да стигнем до осъзнаването, че джедаите са едни шибани манипулатори, биещи се със светещи тояжки за кой-знае-чий, и въобще, въобщее... Младежът, ронещ сълзи и надуващ цифки в шизофреничен епизод ли ще остане под маската завинаги Колко жалко

______



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Иcтинckи Фeн]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано31.05.05 02:10



не си само ти. ама си почти само ти, което за мен е загадка - та тези неща бяха очевадни.

______



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: tchupakabra]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 03:18



предполагам повечето са го гледали, но не е зла да си припомним:

, , , , :)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: бpeй]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 03:23







Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: lndiana Skywalker]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано31.05.05 10:44



Това за феновете, дето харесали или нехаресали филма ми се струват страшни спекулации. Винаги има хора и от двете страни, а тези, които твърдят едното или другото едва ли са питали всички фенове, че да си правят генерални заключения.
Иначе

може да се види някакво съотношение между харесали и нехаресали, а всеки да си прави изводите.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: else]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано31.05.05 12:24



и е много готино разпределението по възрасти - виж кой не го е харесал, предимно хора над 45г ;)


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: ааа не!нови [re: hendy]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано31.05.05 14:00



да си имаме уважението :DDD

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: hendy]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано31.05.05 14:30



Освен това ми направи впечатление, че 45% десетки има само Нова надежда, за която обаче са гласували няколко пъти повече хора.
Така че има време.

Държа да отбележа, че не смятам една такава класация за каквото и да било доказателство за качествата на филма (макар че е малко по-силен аргумент от приходите например).
Дадох линка, защото ми писна да слушам, че "феновете били много разочаровани". То всеки може да пита един човек и да тръгне да прави обобщения, ама колко истина ще има в тях, не е ясно.



Тема :РРнови [re: firefox]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано31.05.05 14:56



разкрихме те :Р


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: ааа не!нови [re: firefox]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано31.05.05 15:32



То не е важно на колко си, а да си млад по душа




Тема Re: Въпрос към феноветенови [re: firefox]  
Авторнerлeдaл oщe (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 17:40



Намаляха ли тълпите в Арената вече? Докога ще го дават в големите зали?

Снощи сънувах, че го гледам в някакво супер дървеняшко кино - със столове вместо седалки и екрана беше малък, малък...кошмар направо...Че и успях да изгледам една-две минути от началото, но нищо не помня...



Тема Re: ааа не!нови [re: Gallandro]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано31.05.05 17:43



е то в сенилна... опс.. инфантилна.. опс... _силно напреднала_ възраст педя човек лакът брада и телетъбитата отново стават опция, така че, да перифразираме класика:
възрастта е химера, а възрастта на обяда - двойна!

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: Въпрос към феноветенови [re: нerлeдaл oщe]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано31.05.05 20:08



Аз имах някакво много странно дежа-ву в началото, струваше ми се, че вече съм го гледала този филм. За на първо гледане говоря

Иначе тълпите в Арена намаляха още на 19-ти през деня. Помислих си, че който се е натискал да го гледа, го е гледал на премиерата и толкова.
Не знам уикендите как е било.



Тема Re: Само да питамнови [re: tchupakabra]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано31.05.05 21:45



Една от основнитетеми (ако не и основната) в Междузвездни Войни е тамета за падението и изкуплението..Падението на Анакин и завръщането му в Е6, падението на Ордена на джедаите, които в Е3 почти са се превърнали в това, срещу което се борят(забележете - в началото Палпатин казва за Дуку, че е бил твърде опасен, за да бъде оставен жив, а после Уинду казва почти същото за Палпатин) и тяхното възраждане с появата на Люк, за падението на Старата Република и за възраждането и чрез Бунтовническия Съюз..Но за да се възроди едно нещо първо трябва да пропадне - има една хубава поговорка, че едно нещо трябва съвсем да зазлее, за да се оправи - твърде често едва, когато стигнеш дъното разбираш, че трябва да промениш нещата..И новите Епизоди са разказ именно за пропадането на Анакин - за превръщането му в Дарт Вейдър - нямаше да има никакъв смисъл ако той беше същата личност като в Епизод 4, примерно..В старите епизоди само се говори за битката в мислите на Вейдър, за това, че в него има нещо добро - така де, ако през цялото време беше "повече машина от човек" от какво щеше да го спасява Люк..Вейдър е тъмната част от Анакин Скайуокър, без съмнение и Люк има такава, но точно в Е3 виждаме разликата между тях - просто в Отмъщението нещата се развиват по такъв начин, че Анакин почти няма избор..Странното е, че любовта му към Падме го подтикна към Тъмната страна, а тази към Люк го спаси..
Дарт Вейдър не е просто готината маска и ненормалното дишане, зад тях се крие човек, който е страдал много, за да се превърне в това, което е - друг е въпроса, че е много по-лесно да го приемаме просто като машина..Така де "лошите" нямат чувства..Интересно ми е вие какво очаквате да има под маската - примерно някоя сутрин Анакин да се събуди и да си каже - защо да не си сложа някаква черна маска и да хукна да душа наред?
Колкото до зле изиграния - като е толкова лесно може ли да чуем предложения кой може да го изиграе по-добре?



Тема Re: Въпрос към феноветенови [re: else]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано31.05.05 23:42



уикендите беше фул :)
като доста от лицата ги виждах за втори път ;)

иначе вече отшумяха тълпите, особено делнични дни през деня


...in a galaxy far, far away...

Тема слабнови [re: firefox]  
Автор x1y1 (новак)
Публикувано01.06.05 14:50



Филмът е толкова слаб, че се налага да ни обясняват по форумите кое защо и как станало, щото режисьора и актьорите, с играта си, не можаха да ни го покажат на екрана.



Тема Re:нови [re: Kpиc]  
Автор _GECATA_ (se moi)
Публикувано01.06.05 16:06



Според мен много съществен е момента в който Ананкин се изправя срещу невръстните джедаи в храма с намерението да ги убие - това е момента в който наистина загубва себе си и става Дарт Вейдър .Последната краски към образът му са моментите преди да ликвидира вицекраля и ко - подобно мрачно излъчване ,невероятно ..

BeQuickOrBeDead


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Jedi Council]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 16:11



Po umen sam ot teb we ama ne se tolkova kosq za edin tapi4ko napraven film(osobeno dialozite sa stra6no detski).



Тема Re: ...нови [re: Jedi Council]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 16:15



Dialozite na filma sa mnogo detski i vie vsi4ki mnogo se prevasqte v komentarite



Тема Re: Въпрос към феноветенови [re: нerлeдaл oщe]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано01.06.05 16:15



Вчера 13та зала беше почти пълна, но ние си взехме доста добри места 15 минути преди прожекцията. Явно вече се купуват само в последния момент билети.




Тема Re: E,нови [re: x1y1]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано01.06.05 17:56



То след всеки филм е така - винаги има разбрали и недоразбрали.



Тема Хммм...нови [re: x1y1]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано01.06.05 18:00



Щом филмът е толкова слаб, как тогава някой са го разбрали и обясняват на други?

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: ...нови [re: si@nk@t@]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано01.06.05 18:02



Е, какво като са детски, тъкмо днес е първи юни
Те и децата са хора, каква е тая дискриминация.

А какво значи "prevasqte", че непознаването на такива сложни думи ми пречи да схвана дълбоката ти мисъл



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 18:16



Da filma e strahoten!
Da...
... obache na men ne mi haresa.
Az vinagi sum bil fen na istoriqta za djadaite. Kato bqh maluk i az sum se vpechatlqval ot neveroqtnite kosmicheski sceni i t.n. No za men na purvo mqsto vinagi e stoqla istoriqta za djadaite.
Sega kogato sagata e zavurshena moga da kaje che ne sum dovolen. Lucas e strahoten razkazvach na istorii. Taka e reshil taka e napravil filma. No na men tiq hamletofski istoii nikoga ne sa mi bili po surce. Kolkoto do noviq pogled??? vsichko beshe qsno predvaritelno - kakvo shte se sluchi, zashto, ostavashe da vidim prosto kak.
E tova "kak" ne mi haresa.
Da Skywalker e mogusht djedaj. Samo che Luk Skywalker. Ne Anakin.
Zashtoto e tvurde star za da bude nauchen, zashtoto nqma koj da go nauchi, zashtoto popada pod vliqnieto na tumnata strana kogato nevolno izdava sushtestvuvaneto na sestra si i obzet ot strah, gnqv, omraza e na put da ubie bashta si. No kogato idva momenta toj kazva az sum Djedaj.
Tolkova e prostichko. Za men pone.
Dokato Anakin go obuchavaha naj-dobrite djadjai s godini i nakraq kvo - edin sopolko kojto ne moje da vzeme edno reshenie sam i hlenchi kato gospojica (moite izvineniq kum vsichki ostanali gospojici). Tova na men ne mi e po vkusa.
Poglednete Vader - reshitelen, bezskrupolen celeustremen, strashilishte zad chiqto sqnka se krie "Negovo Imperatorsko Velicestvo" (Vidqhte li Master Windu kak mu narita zadnika). Harakter.
E ako mojete mi obqsnete kak tova se poluchi ot edno bezharakterno momche.
Ostanalite sporove za tragediite i t.n. gi ostavqm na Vas.

Za sujalenie toratat ostana bez chereshka.



Тема Re: ...нови [re: Thor]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано01.06.05 18:54



В отговор на:

E ako mojete mi obqsnete kak tova se poluchi ot edno bezharakterno momche.



Можем, ама защо трябва да го правим?
Имам предвид, че то си е въпрос на усещане.

Старите серии са съвсем различни. В тях има много повече забавни моменти, лафове. Емоциите са някак си по-отчетливи. Не знам дали го обяснявам достатъчно добре.
Новите нямат нищо общо с тях като усещане, пълни са с мелодраматични сцени, прочувствени сълзливи погледи и трагични моменти.
Обърни внимание например как се развиват отношенията межди Лея и Хан Соло, после си спомни любовните обяснения между Анакин и Падме в епизод 2.
Който е очаквал да види същото като в старите серии, определено е останал разочарован.



Тема Re:така енови [re: MANlMAL]  
Автор atzuv (or-kinor)
Публикувано01.06.05 19:13



Бе ти не разбра ли,че най-хубавите филми са обикновено точно онези в които има максимум 1 и половина женски роли (или две, от която едната накрая се оказва мъж). :))
Справка : Резервоарни кучета, Южуал Съспектс, Платуун, Всички Стар Варси, Шоушенк, Грачка-плачка, Мементо, Бундок Светците и т.н и т.н. и т.н.


Не знам дали си гледал Женски работи по Канал 1? Думата ми е за това как една хубава идея е била пропиляна от създателите, когато са решили да сложат в главните роли жени.

и моля ви, Канал 1, стига филми със Стокард Чанинг



Тема Re: ...нови [re: else]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано01.06.05 19:19



Който е очаквал да види същото като в старите серии, определено е останал разочарован.

Ти знаеш ли това от колко години се опитвам да го обясня. Барем теб те чуят!

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: ...нови [re: Jedi Council]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано01.06.05 19:38



анджак.
който иска да види същото като в старите серии да гледа старите серии

то няма угодия, ако бяха същите като старите, щеше да има вой до небето "очаквахме нещо ново"


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: ...нови [re: hendy]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано01.06.05 19:57



хехе, за това последното си напълно права



Тема Re: Хммм...нови [re: Jedi Council]  
Авториe (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 20:25



всичко разбрах - то е детски филм все пак..- добрите са добри , лошите - лоши...и доброто побеждава , както се знае отпреди 20 години



Тема Re: Хммм...нови [re: Jedi Council]  
Авторx1y1 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 20:32



Ами много просто. Нещата са загатнати, но по такъв дървен начин че не можеш да ги почувстваш и това е в резултат на слабата режисура и актьорска игра. Тия неща (преминаването към тъмната страна например) се разискваха по-горе. Аз само обобщих.



Тема Re: Хммм...нови [re: иe]  
Авторx1y1 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 20:42



Ти трябва да си гледал нещо друго, щото в тая серия лошото побеждава, не доброто.



Тема Re: Хммм...нови [re: x1y1]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано01.06.05 21:31



върни се и прочети пак намигването (изглежда ей така: )

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: ...нови [re: Thor]  
Автор Cathy (новак)
Публикувано01.06.05 22:04



Намери точната дума, която ми се въртеше в глаавата по време на целия филм относно Анакин - безхарактерен.




Преди се разкъсвах от любов, а сега просто се разкъсвам.


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор new_hope (непознат )
Публикувано04.06.05 03:44



Филмът съдържa по нещо както за днешните деца, така и за онези, които a long time ago, in a very different world, израстнахме с магията на оригиналните серии. След излизането на епизод 2 един критик беше казал, че толкова много неща остават за да се направи връзката между епизоди 2 и 4, че епизод 3 ще бъде или гениален или пълен провал. Лукас успя да направи връзката само за половин час, по начин далеч по-внушителен от какъвто и да било диалог. Майсторско преплитане на познати от миналото лайтмотиви, в началото деликатно и после все по настойчиво, прекрасно дплълвано с визуално внушение; моменти, които без да съдържат дума spoke volumes на тези от нас "почувствали Силата"... Прехвърлянето на действието от раждането на Luke и Leia към появяването на Vader какъвто го знаем, xарактерният звук от поставянето на шлема (от Империята Отвръща на Удара), първият дъх, двойният залез на Tatoine под съпровода на може би най-хубавата мелодия на John Williams, която за пръв път чухме на същото място, но в "Нова Надежда"... ще бъдат моменти, които със сигурност ще останат в паметта ми заедно с онези от преди 20 години. Филмът запълни празнина която не съм усещал преди.



Тема Re: ...нови [re: else]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 09:17



Iskah da kaja prevasnasqte



Тема Re: ...нови [re: else]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 09:22



I o6te ne6to za kakva diskriminaciq na decata govori6(az sam na 15 de), az govorq za detskoto i glupavo amerikansko kino. 6tom 4ovek na moqta vazrast(15 ako o6te ne si razbrala) e vidql kolko zle sa dialozite, kakvo govori tova za inteligentnostta na amerikanskite filmi kato cqlo.



Тема Re: ...нови [re: Jedi Council]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 09:25



Ne moga da gi razbera za6toto ne sam nqkakav nenormalen fen na sagata.



Тема Re: ...нови [re: si@nk@t@]  
Автор arachnoid (малоумен изрод)
Публикувано06.06.05 07:50



А на кой филм си фен, ако мога да попитам? В случай, 4е мога, би ли отговорил!



Тема Re: ...нови [re: arachnoid]  
Автор cineman (видял и патил)
Публикувано06.06.05 11:43



Аз съм фен на "Арахнофобия", въпреки че не съм го гледал!

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано08.06.05 15:31



Споделям мненията на "брей".
Уjasno плосък филм, търсите в него неща, където ги има 100 пъти по-добре поднесени и направенив други филми. Подвластни сте на филма, фенове сте. С фенове е трудно да се води разговор, както се доказа по-горе.

Ситуациите бяха спасявани в последния момент, което просто е супер инфантилно, ако няма обосновка. Не видях такава, освен изречения от типа "силата е еди ква си", "слушай сърцето си", "search your feelings" и тем подобни измишльотини.

Този епизод сам по себе си е толкова нескопосан, че ми стана тъжно. Много ми хареса оасактяването на Вадор, ма то пак в последния момент и накратко.

Имаше и хубави преехпонирани битки с мечове, ма и те за кратко. Абе изобщо наблегна се на няква философия, дето нито градивна, нито изградена...

Редактирано от eднa бoзa oт 6 cтoтинkи на 08.06.05 15:32.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано08.06.05 16:38



Бях обещал да не пиша повече в тая тема, ама то нали лошите правим каквото си искаме ...

Та ... не си ли забелязал че тая тема отдавна я обсъдихме тука. Или реши и ти да запишеш некво участие и да блеснеш. Еми ... седни си, двойка.

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема бозата - драго ми е да те мерна тъдяванови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано08.06.05 16:46



но
подобно плоско;) чак лъзгаво мненийце
не очаквах от теб
поздрав:)

п.п. ако си сътворил некое интересно фото...пусни да го зяпаме



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Lord Vader]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано08.06.05 16:58



Ти ли завършваш темите или по някаква всеобща уговорка? Не виждам да виси етикетче "затворено"?

Вари го, печи го - фен.

______



Тема Re: бозата - драго ми е да те мерна тъдяванови [re: NUT]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано08.06.05 19:25



Mnenieto mi e oshte po-plosko hehe, ma ne mi se otvaria nova tema, gledam, che ste prikluchili.
Ne prochetoh niakoj da govori za rejisura niakade, ta reshih da si kaja i az za scenaria

snimki da iskash, NUT :))))))
ma maj sha otvoria nova tema, gledah edno mnenie na Mist, koeto me navede na edna misul za govoreneto v SW.

Редактирано от eднa бoзa oт 6 cтoтинkи на 08.06.05 19:27.



Тема :-)нови [re: Lord Vader]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.06.05 23:09







Тема Re: ...нови [re: arachnoid]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 08:31



Ima tri filma koito stra6no mnogo mi haresvat i nqmat ni6to ob6to sas sagata - Forrest Gump, Izku6enieto 6ou6enk i Zelenata milq - veliki filmi.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Jedi Council]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 10:41



Otgovarqm na edin koito pita5e we ei



Тема Re: ...нови [re: si@nk@t@]  
Автор Me4o Pux (Личност невежа)
Публикувано11.06.05 12:09



Тва "Изкуплението Шоушенг" ли е или има някъв друг филм дето се бъзика с оригинала?

Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.
James Dean


Тема Re: ...нови [re: Me4o Pux]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано11.06.05 15:48



На "Изкуплението Шоушенк" мяза все пак... Особено с присътвието на "Зеленият път" редом с него.

No one remembers the singer. The song remains.



Тема Re: ...нови [re: si@nk@t@]  
Автор cineman (видял и патил)
Публикувано11.06.05 18:18



Сигурен ли си, че изброените три филма нямат "нищо общо" със сагата? Режисьор на "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път" /"Зелената миля"/ е Франк Дарабонт, който е бил някакъв асистент по ефектите в оригиналните "STAR WARS". Даже по едно време името му се спрягаше за режисьор на някой от новите епизоди /заедно с Дейвид Финчър и Стивън Спилбърг/, ако Лукас все пак не беше решил да се върне към занаята. А "Форест Гъмп" просто нямаше да го има без фирмата за спец-ефекти на Лукас ILM. Така че всичко е омотано в бай Джорджовата паяжина...

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Re: ...нови [re: Me4o Pux]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 21:34



Da za nego govorq.



Тема Re: ...нови [re: Taлиecин]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 21:36



Interesni zaklu4eniq pravi6 za kino vkusa mi Taliesin



Тема Re: ...нови [re: cineman]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 21:40



Ot otgovora ti si pravq zaklu4enieto 4e ne si cineman, a istinski cinemaniak



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: firefox]  
Автор cineman (видял и патил)
Публикувано12.06.05 18:34



За "Тройката" - ами, добро филмче. Всичко му беше таман. Е, шедьовър може да не е, но е доста над средния холивудски репертоар - най-малкото като смисъл. Дори и коментираните тук слаби моменти се вписват някак естествено във филма. Ако някой твърди, че той е лош, значи е болен. Щастлив съм, защото не очаквах от епизода много и така той надмина очакванията ми. Дори, за моя голяма изненада, снощи гледах отново "Двойката" и взе, че ми хареса. Да не бъдем прекалено критични - за това има толкова много други поводи. За мен сагата ще остане една добре разказана детско-юношеска история, пълна с много повече смисъл, отколкото може да се асимилира от първoто гледане. Лукас успешно се е плъзнал на границата на кича и баналността и накрая е излязъл победител. Творението му не е нито добро, нито лошо - то е различно. Хубаво е, че го има!

----------
Allways look on the bright side of life!


Тема Re:Гледах го най-посленови [re: cineman]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано12.06.05 22:53






...in a galaxy far, far away...

Тема Re:Гледах го най-посленови [re: cineman]  
Авторsveto (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 09:38







Тема Re:Гледах го най-посленови [re: cineman]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.06.05 15:14



Чаках ти мнението с нетърпение
И определено ми хареса.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: cineman]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано13.06.05 15:52



Дори и коментираните тук слаби моменти се вписват някак естествено във филма.

Във филма се вписват, ама в това, което се нарича STAR WARS стандарти - нещо никак не се вписват.

И доста показателен е факта, че започнахме да сравняваме Е 3 със "средния холивудски репертоар". Ей, алоооо, това е СТАР ВАРС ,не е Остин Пауърс 3.

Иначе абсолютно съм съгласен с теб, че е "....амии, добро филмче."
Което именно е най-разочароващото. Защото Епизод 3 е точно това-филмче за събота вечер като нямаш кво да правиш. :)) Не е ФИЛМЪТ.

А за макиавелското ти "нито добро, нито лошо - то е различно" -опссс , тотално тцък.
РАЗЛИЧНО е "Син сити". РАЗЛИЧНО беше МАТРИКС, или НЮ ХОУП.

Епизод 3 е толкова РАЗЛИЧНО, че чак ми накъртва.
Очаквах РАЗЛИЧНО - това което Лукас е направил обаче даже не е тривиално, щото някак минава по повърхността на основната тема.

"...ами, добро филмче" :)) Абсолютно съгласен с тази оценка.

Редактирано от MANlMAL на 13.06.05 15:54.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: MANlMAL]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.06.05 16:27



Ти пък голяма приказка рече.
Какво феноменално различно очакваш от филм, за който е пределно ясно какво ще се случи в него?
Няма какво да ми даваш за пример Мартицата или Нова надежда, защото те са били началото, там е много по-лесно да е различно.
В Е3 се знае точно какво ще стане. Няма шокиращи обрати, няма "Luke, I'm your father" и публиката изпопадва под седалките от изненада.
Знае се всичко за тази галактика, системите, планетите, цивилизациите, расите. Знае се цялата биография на всеки един от героите - какъв е бил, какъв е станал. Знае се точно кой ще умре и кой ще оцелее, знае се кой с кого ще се бие, къде и как ще завърши всеки един от двубоите, знае се, че ще се родят децата, че ще са близнаци, кое къде ще го пратят и че Падме ще умре.
При положение, че това е последният епизод от този филм, но той не е последен по хронология, това го поставя в адски неизгодно положение, защото той практически няма нищо, с което да ни изненада откъм сюжет. Няма от къде да извади гълъбчето или заека изпод шапката.
Това, че сравняваш един филм в такава изходна позиция с друг, който е бил нещо невиждано за времето си, е изцяло проблем на твоите очаквания.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: else]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано13.06.05 17:41



Нямах впредвид да ни изненада със сюжет.
Имах впредвид да ни изненада като филм. Сюжета е известен отдавна. Начина, по който е пресъздаден е меко казано, неизненадващ - той си е направо наивен.


И проблема едва ли е във "моите очаквания" :)), макар че разбирам какво имаш впредвид и донякъде си права.

Редактирано от MANlMAL на 13.06.05 17:42.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: MANlMAL]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.06.05 17:51



Коментирах единствено това, че го сравни с другите новаторски и оригинални филми и че той не е имал претенции да покаже нещо подобно. Това имах предвид с очакванията, не дали филмът като цяло ти е харесал или не. Там вече е съвсем друга работата.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: else]  
Автор cineman (видял и патил)
Публикувано13.06.05 19:40



Като казах различен, нямах предвид коментирания тук Епизод 3, а че цялата сага е различна от всичко останало, познато от киното. Там авторът е имал д...то да постави сам правила и да си ги следва - пък ти ако искаш ги приемай, ако искаш недей. Не мислете, че съм съгласен с всичко, което се случва в тези филми. Специалността ми е свързана с природните науки и ако искам, мога от тази гледна точка да ги направя на нищо. Ама защо да го правя? От последните си пресни впечатления си направих извода, че на този филм трябва да се гледа като на китайските легенди - някой разказва, че някакви хора можели да летят, да се бият с мечове и т. н. а основната идея е някъде зад всичко това, зад декора и елементарната фабула. В колко филми например сме виждали двама влюбени да са изправени срещу порядките на цяла галактика? Да искат да се обичат, но никой да не ги е учил как. И въпреки че любовта им е невъзможна и забранена по всички параграфи, те все пак съумяват да споделят чувствата си, поемайки върху своята съвест всички произтичащи от това съдбовни обществени промени и лични драми. Диалозите им са банални и обикновени, защото те попадат в една от най-баналните житейски ситуации и се превръщат в най-обикновени влюбени млади хора, далеч от всички титли и рицарски санове. Някой беше написал, че STАR WARS се опитва да покаже колко лошо нещо е демокрацията. Не, според мен филмът демонстрира брилянтно колко КРЕХКО нещо е демокрацията и как хората са склонни лесно да заменят свободата с някакъв изкуствено наложен ред, без да си дават сметка кой има изгода от това. Демокрацията е обществен договор, който може да бъде сравнен с кибернетичен модел - в него има три основни елемента: управляващо звено, изпълнителен елемент и обратна връзка. Трудно е при истинската демокрация (а не такава като нашата) да се дефинира точно кое е управляващото звено и кой е изпълнителният елемент - дали народът или неговият представител във властта. Но е сигурно, че изчезне ли обратната връзка, идва диктатурата, а за нея е характерен железният ред, убиващ често всяка свободна инициатива в името на нечий интерес, обикновено представян като обществен. А и не знам как по-добре би могла да бъде илюстрирана поговорката "Пътят към ада е постлан с добри намерения". Анакин не беше нито лош, нито зъл. Той винаги се водеше от благородни според него подбуди или, по-точно, се опитваше да оправдае действията си с тях. Преминаването му към Тъмната страна не беше нито случайно, нито внезапно. Специално в нощта, преди да гледам Е3, гледах отново Е2 и видях със собствените си очи как това преминаване продължаваше непрекъснато през всичките три нови епизода - от началото до края. И то не изискваше никакви усилия - за разлика от канските мъки на Люк да се удържи да не премине на страната на злото. Анакин хлътна с двата крака не защото беше избрал злото, а ей така - от любопитство и инат: а сега да видим пък какво ще стане. Той просто искаше за себе си някои отговори и ги намери по най-лесния възможен начин, без дори да ги е потърсил сам. Ето как едно гордо и нахакано момче забърка невероятни каши само заради собствената си самоувереност, че той е правият и ще нареди всичко идеално, както той го разбира. Един приятел обичаше да казва, че всички правим грешки, но някои правят фатални. А аз обичам да казвам, че лоши хора няма, има само лоши (вредни) последствия от техните постъпки. Дори и Тъмната страна сама по себе си не беше зла, но в случая беше важно кой за какво я използва - а критерият беше много ясно посочен: дали използваш Силата за доброто на другите, или само за свое благо (за познание и самоусъвършенстване или за отмъщение). Ани искаше да се набърка в мръсотията, апосле да каже като Бринти Спиърс "Упс, ай дид ит агейн!" и пак да си излезе чист. Да, ама така не може! И в погледа му след падането в лавата се четеше не болка, не разкаяние, а по-скоро изненада и негодувание: "Точно на мене ли можа да се случи?!"

Ето защо най-правилният подход в случая със звездните войни според мен би бил да се възприеме историята като цяло и да се открият онези неща, които стоят зад "блудкавите " диалози, "ежедневната" актьорска игра и всички останали бум-тряс допълнения. Ами ако вие се намирахте в онази галактика при същите обстоятелства, какво щяхте да направите? Лукас ни показва нещата: "Ето, така стана, ама не се знае дали е било точно така." И ние, зрителите, сме поставени леко в положението на странични наблюдатели. От това, което аз видях, установих, че човекът се е справил твърде прилично. Очаквах едно, а се получи друго - не по-лошо. Напоследък много малко филми ме карат да изпитам тръпки на удоволствие по гърба си и да изляза от залата с усмивка. А този ме накара. Доволен съм! Абе вие да не искате Шекспир?!

----------
Allways look on the bright side of life!

Редактирано от cineman на 13.06.05 19:57.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: cineman]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано14.06.05 10:43



Уморих се от тези дискусии.

Специалността ми е свързана с природните науки и ако искам, мога от тази гледна точка да ги направя на нищо

Какви "природни науки бе, човек??? Това е sci fi??? Сега ше почнеш да ми говориш за биология и мидихлорини ли???? Смешно.
Каква демокрация?? Каква любов??? В този филм аз любов не видях.

Диалозите им са банални и обикновени, защото те попадат в една от най-баналните житейски ситуации и се превръщат в най-обикновени влюбени млади хора, далеч от всички титли и рицарски санове.


Какви са тия глупости?? Какви титли??? Баналността и рицарските санове имат общо колкото магарето и слънчевата система. Можеше и селянка да е и пак Лукас да направи любовта им небанална. Какво общо има?


Анакин не беше нито лош, нито зъл. Той винаги се водеше от благородни според него подбуди или, по-точно, се опитваше да оправдае действията си с тях.

Искаш да кажеш , че Лукас се опитваше да оправдае действията му с тях... И точно там се издънва много жестоко. Щото "благородството" не е нещо, което ей тъй на хвърляш като носна кърпичка - него или го имаш, или не.


Ето защо най-правилният подход в случая със звездните войни според мен би бил да се възприеме историята като цяло и да се открият онези неща, които стоят зад "блудкавите " диалози, "ежедневната" актьорска игра и всички останали бум-тряс допълнения.

Приятелю, всички тия "неща, които стоят..." и "историята като цяло" аз поне си я знаех доста преди да излезе Е 3. Въпросът беше как ще бъдат предадени тези неща. Какво ще те накарат да почувстваш...
Това не са "бум-тряс допълнения" - това е разликата между "ами, добро филмче" и Филм.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: MANlMAL]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано14.06.05 14:06



Еми хубаво, бате. Ама на нас ни хареса. На теб очевидно не ти е. Толкова. И аз се уморих от спорове - безполезно е да се убеждаваме едни други.

Редактирано от Lord Vader на 14.06.05 14:08.



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: Lord Vader]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано15.06.05 01:46



що бе, монтоя остана в историята - първия черен флаг на хилядолетието :)


...in a galaxy far, far away...

Тема Re:Гледах го най-посленови [re: hendy]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано15.06.05 08:49



Светофарите във Формула 1 са най-важното в този спорт!



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: Lord Vader]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано15.06.05 10:53



и флагчетата


...in a galaxy far, far away...

Тема Динг!нови [re: firefox]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано15.06.05 11:17



300+ мнения.
Е това е филм:)

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: Динг!нови [re: Jedi Council]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано15.06.05 11:39



Хич не е зле като за "Ебати тъпия филм", "Излагацията на Лукас" и т.н.



Тема Re: Динг!нови [re: Lord Vader]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 14:43



Filma si e tapi4ak



Тема Re:Гледах го най-посленови [re: MANlMAL]  
Авторcineman (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 16:31



Брат'чед, няма да говоря за биология и "мидихлорини", нито пък за физика и астрономия, които са ми по-близки някак си - Айнщайн сигурно се е обърнал в гроба си, но може би затова в петте епизода се подвизава един малък, зеленикав Айнщайнчо, също като Духа в машината, за да ни намигва и да оправя нещата /имам предвид Йода, разбира се/. Неслучайно дадох примера с китайските легенди, щото съм жив свидетел как според мнозина "Тигър и дракон" беше пълна глупост, а според други - най-великият филм. Още отначало Лукас наричаше произведението си политическа алегория, ама ние го мислехме за нещо много повече, отколкото той самият може би го е замислил. Тогава проблемът си е наш. Аз изгубих илюзиите си, че това е ФИЛМЪТ още през 1983 г. Но това не ми пречеше и след това да си гледам десетки пъти любимите моменти от сериите, а "глупостите" просто да ги превъртам с копчето на дистанционното. За това - кой какво е почувствал, ще кажа, че усещането ми от последния епизод се доближи най-силно до това от най-стария. Подмолните и почти незабележими темички от "Нова надежда", които ми просветнаха в главата някъде на 20-тото гледане, тук получиха своето пълно развитие и аз съм доволен от това, което аз самият изпитах. "Войните" можеха и да бъдат ФИЛМЪТ, ако нямаха никакви продължения и предистория, но тогава нямаше да бъдат ФЕНОМЕНЪТ. Лично за мен ФИЛМЪТ в областта на фантастиката беше "2001: Космическа одисея", но и него успяха да осерат с нескопосани продължения. Затова не бива да възздигаме нещо в култ и да го натоварваме с излишни очаквания, защото те ще ни пречат да възприемем произведението само по себе си, каквото е, а не каквото на нас ни се иска да бъде. Вкусове - всякакви, за тях не се спори. Ти си искал да почувстваш едно и не си го почувствал, пък аз съм чакал друго и съм го дочакал. Не можем да очакваме един-единствен филм да изтрие всичките ни незадоволени очаквания, породени от идейната импотентност на киноиндустрията. Гейм оувър!



Тема Re: Динг!нови [re: si@nk@t@]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано15.06.05 17:01



айде у лево



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: ss_]  
АвторAtina (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 20:02



Прегледах надве на три мненията (просто са адски много) и от това което видях май единствения, който описа всичко което изпитах е Manimal - браво! Реплики от сорта "Wait a minute, you`re smarter than this!" просто ме убиха... и не ме убеждавайте, че това било смешно - ако бях чула поне намек за шега в тона на този идиот, който игра Анакин щях да подскокна от радост! Всъщност сега като се замисля, ако бях усетила поне НЯКАКВО чувство в неговия глас впечатлението ми за филма щеше да е съвсем друго. Ето ви пример - "Noooooo" когато стана от „операционната маса” като Вейдър. Като го видях това в първия момент се шашнах, после се разсмях и най-накрая ми стана тъжно. Как можаха да опропастят такава грандиозна история?? Трябва да си пълен олигофрен, за да направиш филма по тоя начин... съжалявам, ако на някой не му харесва това, което пиша, но това е мнението ми и май няма да се промени, защото не смятам да го гледам това в скоро време. Може и да съм прекалено крайна в момента, признавам, но очаквах друго от Star Wars и мистър Лукас. Какво беше това преминаване от „What have I done?” До „Yes, master” - просто ме разби! Наистина съжалявам много за филма – можеше да бъде адски красив.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Atina]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано16.06.05 21:18



...поне намек за шега в тона на този идиот, който игра Анакин...

Aaaaa, няма да се разберем така! На Хейдън предназначението му е да го гледаш и да му се радваш и SW E3 ни дава мнооооого от това. На кой му пука какво говори и как точно го казва?!

Curiosity killed the cat...


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Hexina]  
АвторAtina (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 21:34



Е, вярно че е готин...



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Atina]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано16.06.05 22:16



Noooooo-то не беше на Кристенсен, а не Джеймс Ърл Джоунс, явно че Хайденчо не ви е по вкуса, но ако имате да кажете нещо за най - убийствения глас в Холивуд давайте..Колкото до бързото преминаване - не сте виновни, че си нямате хал хабер от Разширената Вселена - там в Dark Empire Люк също попада под влиянието на Тъмната страна на Силата, в единия момент се бореше, а в другия вече командваше Имперските войски срещу Бунтовниците и казваше на Императора "Master"..Да не говорим, че Анакин още в Епизод 2 беше навлязал доста навътре в Тъмната страна(пясъчните хора + дуела с Дуку), а това "Какво направих?" беше просто последния момент на размисъл преди (почти) завинаги да премине на Тъмната страна..В Епизод 6 Люк също имаше такъв момент на осъзнаване, когато каза на Императора, че е джедай като баща си, но тогава Люк имаше твърде много причини да не се подава, докато при Анакин беше точно обратното - имаше твърде много причин, който го дърпаха все по-надолу - любовта към Падме, желанието да контролира всичко, да докаже, че е най-могъщият джедай..В този момент Анакин трябваше да вземе решение - и всичките му чувства го насочваха към това да премине на Тъмната страна..
Колкото за играта на Хайден - критикувайте го колкото искате, но как досега, колкото и пъти да попитам кой да играе Анакин, ако не той, толкова пъти никой не ми отговаря..Тази роля е много сложна, в персонажа се води много по-голяма вътрешна борба, отколкто във всеки друг в хексалогията..Той трябва да съчетае нещо от "ангелското" излъчване на Люк, с Вейдър от старата трилогия..Но явно някой хора просто не могат да приемат, че Вейдър има чувства, а не е просто машина и явно и 3-те нови филма, не са достатъчни, за да им променят тази представа - а тогава, който и да играе Анакин все няма да са доволни..Жалко, но факт..
И в случая как изглежда актьора няма никакво значение..

Редактирано от Maldini на 16.06.05 22:26.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Maldini]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано16.06.05 22:38



Аз не че не съм пристрастна към Хейдън, но само си представете как този филм почти изцяло е сниман пред зелен/син екран. Така че за мен каквото и да са направили актьорите е добре при дадените обстоятелства.
При този толкова сложен и пълен с футуристични образи филм, кое по-напред - да си представяш ли, да се вживяваш ли или да играеш. А и не е чак толкова зле Хейдън - погледите, пълни с обожание например, които хвърляше на Падме надали са били нещо real life и предназначено за Натали Портман - и това е актьорска игра, не само ролята му след преминаването към Тъмната страна.
А и ако ще говорим за лоша игра, по-добре да споменем точно г-ца Портман, която според мен яко се изложи и не спря да позира от начало до край. Чух някакви клюки, че уж се скарала много сериозно с Лукас и той й орязал ролята, а тя напук играла зле, но доколко са верни...

Curiosity killed the cat...


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Maldini]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано16.06.05 22:59



Не знам какво си се хванала да обясняваш на ограничени хора. Те си искат Вейдър с маска 24/7, Императора с 2-3 реплики, добрите начело с Люк отново ритат задници, декори от 80те, и неква "атмосфера" дето я нямало ...

Поне още един месец ще се появява все по някой, който смята че е жизненоважно за цялата вселена да се изкаже именно тук колко много не е харесал филма, как е очаквал доста повече ... и да повтаря едни и същи неща с предхождащите го.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Hexina]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано16.06.05 23:41



По темата за зеления екран същото важи и за Йода - ние го виждаме на екрана в цялата му прелест обаче актьорите си говорят с някакъв, който просто му чете репликите..Макар че, откакто гледах Империята на мечтите(от бонус диска към ОТ) си мисля, че това май е по-малкото зло, защото когато са снимали Епизод 5, са вдигнали декора 2 метра над земята и Марк Хамил си е висял там с куклата, докато Франк Оз и почти целия екип, заедно с режисьора, са били долу и са си контактували със слушалки(Марк разказва, че веднъж се извъртял и чул "Ролинг Стоунс" в слушалките, явно вълните са се препрели), било е доста весело тогава..
Виж за погледите към г-ца Портман - мен ако питаш са си много real даже..Виж тази снимка:



Виждала съм го и с другите му екрани партньорки(Джена Малоун и Миша Бартън, мисля че така се казваше мадамата от ОС) и по никоя от тях не изглежда толкова хлътнал..Това си личеше особенно в Е2, но го има и в Е3, докато някак си нещата като, че ли се промениха при Натали..
Колкото до играта на Натали Портман - и аз си мисля, че нещо не е наред дали с Лукас, дали с Хайден(казват, че са имали връзка докато са снимали Е2, може да е решила да му отмъсти), защото тя може много повече - вчера гледах Отблизо и там играе много по-естествено, докато в Отмъщението, особено накрая страшно преиграва..Това с орязването на ролята не им изглежда много вярно, просто както и да се беше развило действието, Падме винаги щеше да остане на заден план, спрямо Анакин, Оби Уан и Императора..



Тема Re: Динг!нови [re: Lord Vader]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 09:13



kvo u levo we



Тема Re: Динг!нови [re: Jedi Council]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 09:13



300 mneniq ama kolko za samiq film a?



Тема Re: Динг!нови [re: si@nk@t@]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано17.06.05 09:49



всички


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Lord Vader]  
АвторAtina (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 10:12



Поне още един месец ще се появява все по някой, който смята че е жизненоважно за цялата вселена да се изкаже именно тук колко много не е харесал филма, как е очаквал доста повече ... и да повтаря едни и същи неща с предхождащите го.

Доколкото виждам темата е "Star Wars след премиерата", а не "Колко много ми хареса Star Wars", така че: нещо против да си кажа мнението?
Да, наистина не си спомням много добре останалите части, но знам че останах с много по-добро усещане.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Maldini]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано17.06.05 13:16



Еее, това за връзката между Хейдън и Натали не го бях чувала... Следва звук на хиляди разбити женски сърца.
Но какво да го коментираме - и двамата така или иначе са на светлинни години от нас....

Curiosity killed the cat...


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Hexina]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано17.06.05 14:50



Да бе?

С Натали се видяхме наскоро в едно барче и обсъдихме темата "И той квоо" ...

А с Хайден си пием ракията всяка седмица (той специално се преоблича като квартален пияница да не го разпознаят фенките) и коментирахме Царя, пенсиите и Буш ... точно в този ред ...





Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Lord Vader]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано17.06.05 14:55



що не си кротнеш малко войнстващият фендъм? ако има нещо, Много по-досадно от описаните в постинга ти повтарящи се мнения, това е некъв подивял, който еднотипно се хвърля да се заяжда с всяко от тях

______



Тема Re: Динг!нови [re: hendy]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 15:27



vsi4ki - ha ha ha



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Hexina]  
Автор Movie lover (минаващ)
Публикувано17.06.05 17:07



Няма какво да се притесняваме от Натали, тя е дълбоко заблудена, ако се съди по интервютата в пресата:
-------
Ако наистина бяхте Падме, щяхте ли да харесате Анакин Скайуокър?

– Не. Въобще не си падам по яките момчета, които са готови да поемат света на силните си рамене. Анакин е прекалено напрегнат, за да ми е приятно да бъде около мен непрекъснато. Мисли прекалено много и се тревожи за прекалено много неща. Не бих се влюбила в него.
------

Представяш ли си !!!





Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Movie lover]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано17.06.05 17:34



Абе и на мен ми се струва, че най-добре изиграна сцена от нея в цялата трилогия беше в Е2, когато се обясняваха с кралицата на Набу къде ще я крият. Питаха Аканин за мнението му, а тя не му даде възможност да отговори, просто пренебрежително махна с ръка:
- О, Anakin is not a jedi yet.
И той разбира се побесня



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Movie lover]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.06.05 17:34



То попринцип Анакин не е Хайден... и обратното .




Тема Re: Лукас е тенекеджия!нови [re: tchupakabra]  
Авторcineman (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 18:17



Наричам го тенекеджия, т. е. железар, за да не го нарека дървар. Ако той беше велик режисьор, досега щеше да го е показал. Но сагата, която е направил, наистина, с всичките си кусури, е един неповторим феномен в световното кино. Евала на хъса му да покаже, че големи филми могат да се правят и извън холивудската студийна система. Да не го корим, че не е нито Фелини, нито Антониони, нито пък даже и Роман Полански. Човекът си е създал собствен метод, за който вече някъде споменах - чиято цел е да направи образите максимално реалистични, та като гледаш филма, ако не си някакъв суперестет или комплексар, в един момент да почувстваш, че екранът е изчезнал. Е, от време на време се е престаравал с реалистичността, но нека не забравяме, че основната му таргет-аудитория е на възраст около 15 години и се намира в Щатите, където и Фелини, и Антониони, и Роман Полански са абсолютно непознати /с изключение на малцина киномани/.

Мен лично най-много ме подразни в Е1 и Е2 статичната /не знам дали ще бъда особено прав, ако я нарека комиксова/ визия и претупаната режисьорска работа, която си личеше в празните погледи на актьорите - чували сме, че вместо да стои до камерата и да работи непосредствено с тях, Лукас дремел някъде край снимачната площадка пред личния си видеомонитор. Това в Е3 до голяма степен беше избегнато. Сигурен съм, че ако при сегашната си форма той беше започнал да снима новите епизоди, щяха да се получат доста по-добри резултати. 20-годишното прекъсване в режисьорския занаят си е казало думата. Но каквото било - било. Мандалото хлопна. Все пак, добре щеше да бъде, ако диалозите му бяха написани от професионален писател /някога Лари Каздън му свърши много добра работа/, ама така е решил човекът. МАНИМАЛ беше написал, че не му се е искало STAR WARS да бъде обикновен филм, който да отидеш да гледаш в събота следобед, като няма какво да правиш, или нещо подобно. Да де, ама съм чел интервюта със самия Лукас, който казваше, че е искал филмът му да бъде именно това - филм, който публиката да гледа в събота следобед с удоволствие. Ако въпреки това в някой момент е замирисало на изкуство, то е било случайно, както е казал Бърнард Шоу.

Голям и твърде показателен куриоз е, че за оригиналния филм Лукас е получил само номинации за сценарий, режисура и най-добър филм, докато "Оскар" отнесла жена му Марша за монтажа... Всъщност най-добре монтираните от всички епизоди бяха 4-ти и 6-ти, където е клъцнала ножицата на Марша. Ако съм научил нещо за монтажа в киното от гледане, то е било от "Нова надежда". Ето защо почти побеснях, когато разбрах, че монтажът в новите епизоди е дело на... звукорежисьора Бен Бърт. Абе, едно е май да монтираш звуци, а друго - кадри. В Е1 и Е3 той беше само втори монтажист, ама в Е2 беше титуляр и май се издъни яко - това беше най-постният епизод като чисто кино. Почти нямаше едри планове и ракурси, а беше заснет някак си репортажно и набързо. Ето това никога няма да простя на Лукас и екипа му - че оригиналният филм и първите му две продължения бяха /почти/ перфектни като КИНО, а следващите в една или друга степен наподобяваха набързо заснет телевизионен театър с много ефекти. Едва ли могат да се оправдаят с липсата на пари и време... Абе, аз какво ли разбирам от кино?!



Тема Re: Динг!нови [re: si@nk@t@]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано17.06.05 20:46



толкова си чел темата :)
ако е само за заяждане - ха ха ха


...in a galaxy far, far away...

Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Gallandro]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано17.06.05 22:34



Взе ми думите от устата..Но явно момчето си е изиграло достатъчно добре ролята, че да не може да се разграничи едното от другото..Макар че от интервютата, които съм чела/гледала/слушала оставам с впечатление, че Хайден е страшно притеснителен, дори прекалено за филмова звезда, докато за Анакин едвали може да се каже нещо подобно - на него май никога не му е липсвала увереност в собствените сили(за разлика от Люк например) и това не му помогна..
А сега някой да се изкаже, това по темата ли е или не е?



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Maldini]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано18.06.05 00:37



Повече по темата е от високопарните писания на разни киномани, синемани и амоси, дето си мислят че са толкова велики че да дават акъл на Лукас как да си прави собствените филми.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Lord Vader]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано18.06.05 09:12



кой да дава акъл, ако не зрителите бе, смешник

______



Тема Re: Динг!нови [re: hendy]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 13:14



Da 4el sam tolkova temata. Tolkova ne6ta bqha kazani ne specialno za filma. I da zaqjdam se.



Тема гафченови [re: firefox]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано19.06.05 15:40



Май никой не го е споменавал тука и аз едвам днеска го забелязах при поредното гледане - когато Уинду и Императора се бият прозореца в стаята се чупи, обаче след като Уинду е вече мъртъв и Анакин и Императора си говорят отзад се вижда, че прозореца е цял, тъй като на места се виждат отражения, макар че по пода се вижда нещо което прилича на счупено стъкло. Явно Силата има пръст в цялата тая работа.



Тема ти да не си последна инстанциянови [re: Lord Vader]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано20.06.05 05:30



"лошите", брех

___



Тема часът е малко след 5, минава и половинанови [re: firefox]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано20.06.05 05:43



И какво да ви кажя, първо сте достигнали неподозирани маняшки висоти - 20 хиляди разглеждания на темата, фирефоксито ще го помни този рекорд цял съзнателен нет-живот, без съмнение :)
Т.е. - вие сте едни абсолютни манчовци:), освен тези, които преиграват.
Филмът беше съшит с бели конци и въпреки това, кефи.
Истина е.
Имаше изключително плоски моменти, това е факт.
"Обръщането" на Анакин беше съвършено неубедително, почти нищо не ме изненада в този филм, освен начина по който Анакин беше обезобразен.
Да, пак изниква въпроса, защо трябва винаги да скапват филмите по един и същ начин.
А иначе който е гледал старите(едно време, още на видео бяха, нямаше компактдискове:)) серии и е фен,и тази серия не може да не му легне поне малко на сърцето.
Според мен от новите, най-добра беше Епизод 2, и сегашния също е добър, но както вече казах...
От старите най ми харесваше "Империята отвръща на удара".
"Завръщането на джедаите" е доста американизиран героично-суперменски завършек, и сваля малко нивото на старите серии. Ама, като се замисля тогава ме кефеше, но пък бях малък.:)
Този филм ми е едни от любимите(като цяло), не съм чак някой дайхард-изкрейзил фен, но мога да го сложа до Терминатор :)

___



Тема Re: часът е малко след 5, минава и половинанови [re: Lews Therin]  
Авторgudjuk (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 11:03



Much to learn you still have.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Atina]  
АвторБo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:21



Абсолютно съм съгласна. По-тъп филм от тоя май не съм гледала. Недоволствах заради многото противоречия и липса на каквато и да е логика в Епизод 2, ама тук се бяха престарали в тая насока. Не знам дали Лукас или някой от екипа си е гледал произведението преди да го метне на хората и мислил ли е за нещо друго освен колко ще спечели. Лукас можеше да позволи някой друг да режисира вместо да се занимава с нещо, което явно не му се отдава (точно най-хубавите епизоди 5 и 6 не са режисирани от Лукас). Поне съм доволна, че го гледах вкъщи на downloaded DVD, та поне да не поощрявам финансово правенето на глупави и недомислени филми. Можеше да има поне някакво психологическо развитие, борба и мисловна дейност у Анакин или поне малко повече актьорско майсторство. И много интересно как така Оби Уан видя как Анакин минава към тъмната страна на секретния архив, а не можеше да проследи Императора та някой трябваше да го шпионира. Айде да не продължавам и с другите подобни простотии.



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Бo]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано21.06.05 13:32



Гледай всеки следващ филм вкъщи на "downloaded DVD" (WTF?!) и винаги всичко ще разбираш. Айде take a seat ... и така.

The Emperor is not as forgiving as I am.


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Lord Vader]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано21.06.05 18:44



Мента,глог,валериан и ще се успокоиш

______



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: tchupakabra]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано21.06.05 20:59



Дай да си направим отделна темичка и там да си се псуваме двамата с теб само?

The Emperor is not as forgiving as I am.


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Lord Vader]  
Автор tchupakabra (пролетен)
Публикувано22.06.05 08:24



За кво, мен не ме дразниш ти, дразни ме начинът, по който еднотипно се нахвърляш на всеки, изказващ мнение срещу МВ3 Аз си казах каквото имам против и повече нямам какво да пиша за това, тоест няма да имаш повод да се заядеш с мен, съответно аз няма да ти се дразня и няма да се заяждам с теб, съответно темата не може да съществува

______



Тема Re: часът е малко след 5, минава и половинанови [re: gudjuk]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 09:06



Ni6to ne trqbva da u4i, filma si glupavi4ak



Тема Re: ...нови [re: Jedi Council]  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 17:00



Nishto ne ste razbrali ot tova koeto sum napisal!
Dumata beshe za razvitieto na geroite. Ne stava vupros da vidim starite serii s nova kartinka.
Ako Lucas beshe pokazal neshtata taka: Anakin beshe edin pikljo kojto ot ne mojene i neznaene fall tio the Dark Side shqh da izrakoplqskam i da se poklonq.
Ajde i po prostichko za tiq deto gi murzi da chetat i da mislqt.
Ochakvah da vidq mogusht Jedi. Sila. :) I vidqh Master Mace and Master Joda! :)))
Ne i tozi kojto trqbvashe.
Tolkova po vuprosa!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.