Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Само да питамнови [re: Gallandro]  
Авторintiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 11:59



gallandro,приятелю!
Разбирам твоят вопъл на несъгласие без да вкарвам и грам ирония.
Внимателно се опитах да вникна в интерпретацията ти, но тя, уви, не ми помогна особено да се почуствам по-добре. Може да съм нещо изперкал или тъмната страна да ме така...как да го кажа по-фино...обладава хе-хе.

Всъщност идеята да драсна няколко реда в този форум беше не да споря, а да разбера само на мен ли ми се струва, че има нещо нередно с тази работа с новите "Войни" или пък се намира и някой друг който да сподели в прав текст че е усетил новата посоката на вятъра на промяната.

Ето Крис например директно си призна, че е обладана, къде преносно, къде пряко от "творбата" на Лукас но дори от редовете, които е написала личи, че напоследък (визирам новите серии, не друго) е обладана нещо не както трябва, и за това тя предпочета да не говори на публично място.

Така че нека само да припомня, че това кой кого и как обладава или е обладан от някого е нееднозначна тема, интерпретацията на която не започва и свършва с превръщането на Анакинчо в Дарт;)



Тема Re: Само да питамнови [re: antiidol]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано23.05.05 13:52



По-долу съм се опитал да разясня защо новата трилогия е различна, като визия, атмосфера и т.н. Не ми се ще да повтарям.

Ако се чувстваш "врътнат" и "изклатен", по-добре иди на гинеколог - не търси причината във филма.

Бъзикам се.

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Стига, а?нови [re: intiidol]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.05.05 14:50



Не зная дали наистина мислиш, че не влагаш ирония. За мене в това, което си написал, има и ирония, и опит за обида за "творбата" на Лукас, както сам се изрази.
Не виждам причина за тези кавички. Според речника "Творба" означава "творение, произведение". STAW WARS определено спада към това определение. Според твоя ред на мисли кавичките биха прилягали по-скоро ако беше използвал "шедьовър", например.

Да, прав си. От редовете, които аз пиша, много ясно си личи, че аз съм от "старата школа" и харесвам Епизодите 4, 5 и 6, а новите ми допадат дотам, докъдето ме запознават с историята на бъдещето :)

Не виждам как драсването на няколко реда в тая тема ти помага да разбереш само на тебе ли ти се струва, че имало нещо нередно. Първо, вече бяха изписани достатъчно неща, за да разбереш какво е мнението на пишещите тук и второ, не мога да приема, че ти е мноооого скучна тази тема, както заяви в първия си постинг, след като продължаваш да пишеш, иронизираш, спориш и репликираш.

Не зная всъщност защо пиша всичко това. Изключено е да мислиш, че ще промениш мнението на който и да е от нас по въпроса за Явлението STAR WARS (харесвано или не). Филип Марлоу ще е против, EVIL ще е за, разни нерегистрирани ще пишат "i kvosa ni6to ne razbrah. Toj anakin stana Wejdur ili ne" и животът ще си продължава.
Вкусовете не са нещо, срещу което можеш да се бориш. Затова не се мъчи. Разбрахме позицията ти, ти разбра нашите.

Стига вече.
Давайте жить дружно.


Редактирано от Kpиc на 23.05.05 21:47.



Тема Re: х-мммнови [re: Fim]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано23.05.05 15:37



Tochno tova, koeto opisvash, che iskash da se behe sluchilo, se sluchva v knigata..



Тема Re: Стига, а?нови [re: Kpиc]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано23.05.05 15:58



Филип Марлоу ще е против, EVIL ще е за

Тhat name no longer has any meaning to me...



Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема STAR WARS след премиератанови [re: firefox]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано23.05.05 16:50



Tova naistina e strahoten film! Moje da se okaje i naj-dobrijat..
Opredeleno vinagi shte ima hora, koito njama da haresvat tova ili onova...

Na men ne mi haresa kolko burzo Anakin se predade na "Tamnata strana". V ep.2 toj beshe mnogo po-blizo do neja otkolkoto v nachaloto na ep.3. Borbata mu (sas samija sebe si) beshe vidna i zatova ne proumjah kak ot raz premina, ubi decata i zagovori za sobstvena imperija.
Drugo koeto, spored men, ne se varzva e R2 - kak e vazmojno toj da ima takiva vazmojnosti v ep.2 i ep.3, a da gi njama v ep.4-6?
Padme sashto malko me razocharova - njamashe go obraza, kojto beshe izgraden v ep1-2. Vmesto tova imashe njakakva jenica, kojato bezdejstvshe i se pritesnjavashe za maja si, bez obache da ima njakakvo uchastie v tova koeto se sluchva.. Bjaha se chuli sluhove predi 2-3 godini, che N.Portman se e skarala mnogo losho s G.Lucas i e vazmojno, tova da e prichinata za nejnoto namaleno (ot kam vajnost) uchastie.

Tova koeto, obache, e neverojatnoto v tozi film za men, e dramata na Anakin, a i na Yoda, kojto saprejivjavashe vsichko, koeto se sluchvashe s jedi ordena.
Musikata e prekrasna (kakto vinagi vsashtnost), efektite sa na mnogo dobro nivo, no naj-strahotni bjaha boevete s mechove nakraja. Neverojatna horeografija!!!

Naj-silnoto za men si ostava Anakin. V ep.2 mi izglejdashe kato aroganten ligljo. Tuk imashe edin savsem drug obraz na obichasht, razvivasht se, palen s dramatizam chovek, kojto ne uspjava da se prebori sas sebe si.
Mnogo silni, spored men, bjaha i obrazite na Palpatin, Yoda i Obo-Wan (v tozi red).

I edna ideja: ponjakoga sam kato decata - znam kakvo shte se sluchi, no vse se nadjavam, che moje i da ne stane taka.. Stava duma za prevaplashtenieto na Anakin v Dart Vader. Vsashtnost legendata e, che Anakin shte donese ravnovesie v silata, no kak bi mogal da go napravi, ako ne poznava i dvete strani? Moje bi e trjabvalo to da se prevarne v Dart Vader, za da se sbadne predskazanieto. Zashtoto vsashtnost imenno Vader v kraja na krajshtata ubiva Palpatin i unishtojava s tova Sitite, toest: predskazanieto se sbadva. Ne kakto na nas ni se iska, no se sbadva...



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: tomato]  
Автор Йoд@ (jedi)
Публикувано23.05.05 16:56





"Това, което не е забранено, е задължително""


Тема И особенонови [re: Kpиc]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано23.05.05 19:47



като заявява "Нужна ми е САМО любовта ти", пък после "ау, ти си се променил, не те искам вече". Ако се каже, че Анакин е деградирал, то тя е не деградирала, ами....баси не мога да намеря по-силна и гадна дума. Въобще я няма онази жена от Е1, която беше загрижена за хората. Е да бе, била бременна, хормоните я карали да мисли нерационално, емоционално и к'вото още там. Бе яяяяя! Просто не мога да го проумея как една майка може да си позволи да загуби желание да живее! Анакин - добър, лош, светъл, тъмен...прави НЕЩО по въпроса да се спаси нея (и детето). Въпроса не е, че не успява (баси, ако всички те атакуват психически, дърпат на сто страни, обяснават ти как кротко трябва да стоиш и да гледаш как любовта на живота ти умира...разбираемо е да ти се размие светоусещането), а че ПРАВИ нещо. А госпожата Скайуокър какво прави? - ляга да умира! Какво ще стане с детето й? Абе майната му на детето!



Тема Re: И особенонови [re: Smile]  
Автор Roxane (минаваща)
Публикувано23.05.05 19:53



Леле колко си права!

CARPE DIEM


Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Nayden Todorov]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 22:14



Култови реплики на женицата:

Ситуация 1: "Надула е корема"
-What are we gonna do?

Ситуация 2: "Анакин се е обърнал срещу джадаите"
-What's happening?
-I can't believe that!
-What are you gonna do?
-I am afraid!

Ситуация 3: "Анакин и обещава Галактиката"
-You are breaking my heart!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.