Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 15.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Аааа, не!нови [re: antiidol]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано23.05.05 01:18



Аз пък не съм бил роден по времето на първия филм. Но това не ми пречи да харесвам старата трилогия. И съм щастлив че не съм минал нито в лагера на "младите", които се кефят на новите "модерно показани" серии и смятат че старите изглеждат леко "назадничаво", нито пък ще коментирам като "старите фенове", че компютърните ефекти са нищо, и "магията вече я няма". За мен магията я има - не само в тези и онези епизоди, ами и в игрите, в книгите, в комиксите, в цялата вселена Star Wars. И не разбирам защо трябва да противопоставяме новата на старата трилогия. Епизод 3 беше поредната част от приказката и Лукас я разказа по най-добрия възможен начин. Това, че е различен не го прави по-лош, а просто допълва цялата история и ни дава страхотни нови гледни точки. А и колко пъти ще предъвкваме отново доста разумно звучащия списък с причини защо новата трилогия е толкова различна от оригиналната. Не ми се коментира точно тук и по колко различен начин изглеждат много сцени от епизоди 4, 5 и 6 след като си гледал 1, 2 и (особено) 3. Така че не бъдете коне с капаци и не гледайте толкова праволинейно на това - Сагата Междузвездни войни в момента е по-завършена от когато и да е било.

I am not the Jedi I should be ...


Тема Re: мдааанови [re: Philip Marlowe]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 01:29



е, камерън и емерих поне плющят "касови творби" тъпи, но с един такъв специфичен чар;). виж лукас и спилбърг са по-така, там се говори едно, зяпаш друго а подтескта е трети;)



Тема Re: Аааа, не!нови [re: Lord Vader]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 01:42



Не, не противопоставяме трилогии. Не казваме че компютърните ефекти са нищо, пази боже. Казваме че актуалния филм е (съ)шит и че например "Рипъблик командо" е с по-добър сценарии.;) Всъщност и в двата случая парите отиват в един и същи джоб, така че всички са доволни.



Тема Re: мдааанови [re: Philip Marlowe]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано23.05.05 01:52



Добре, ако заявиш открито, че не харесваш Индиана Джоунс ще ти организирам чуден атентат, да знаеш



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано23.05.05 01:55



То и педофилията е социално явление, ама аз мисля да го пропусна:)



Тема Re: мдааанови [re: Oлмaши]  
Авторantiidol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 02:06



хе-хе инди бива, но не виждам връзката?;)



Тема Re: STAR WARS след премиератанови [re: Movie lover]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:03



Pi4 toq deto igra Anakin v star wars 2 e sa6tiq kato toq deto igra Anakin v star wars 3



Тема Re: ...нови [re: Kpиc]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:04



Kris kvi sa tiq ligo6tini.



Тема Re: ...нови [re: Hexina]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:07



Hubavoto na svetlinnite me4ove e 4e kogato reznat nqkogo ozgarqt i ne karvi.



Тема Re: Само да питамнови [re: antiidol]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано23.05.05 11:18



Хъм... Позволи ми да изразя несъгласие. Повечето хора тук ме познават, както от писанията ми така и лично и могат да потвърдят, че съм от най-хард феновете на СТАР УАРС. Освен това не само, че не съм ревал на Е3, а дори след второто гледаме ме скастриха обвиняващо, че излизам от салона с глупава усмивка...

И все пак драмата на Анкин беше направена блестящо. Сега дори и Е1 си дойде на мястото. Всичко, което му се е случвало се отрази накрая.

Не знам и как не осъзнаваш смисъла на рухването на джедаите. Трябва да ти кажа, че тези от старата трилогия нямат нищо общо с тези от новата. Виждаме как старата неработеща система е пометена, за да направи място на новата. Люк основава съвсем различна организация без закостенелите възгледи на старата генерация. Нека не забравяме и, че всъщност бунтовниците са една доста малка групичка, а по-голямата част от Галактиката приветства Новя Ред на Императора. Би трябвало да има защо...

За Гривъс... Въпреки че Крис се радва, че не е гледала КЛОУН УАРС преди Е3 аз съм на мнение, че това е задължително. Там Гривъс е наистина страховит и трепе джедаите като мухи, но в последната сцена, която е може би само няколко минути преди първата в Е3 се вижда как Мейс направо смазва гръдния му кош със Силата. Нормално е след това да не може да диша без ремонт, за който няма време в случая...

А според мен Е3 е просто прекрасен и запълва много добре всички дупчици в старата трилогия.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.