Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано25.05.05 15:12



Ами предполагам понеже, както правилно отбеляза, любовта й към Анакин е.. неосвободена, неосветена... срива я... (тоест говорим за прекалена обич, а не за липса на такава).
Затова пък Йода демонстрира точно това, което мъдростта прави, за да освободи наистина - оттегля се, за да наблюдава мълчаливо, докато света узрее..
Сладък Йода, нищо че са му спестили реплики. При това може да е по-добре така, щото не ми се иска да излиза, че джедаите току-що са усвоили връзката с Отвъдното...



Тема Към Лорд Вейдър, Крис, Джедайския съвет и т.н.нови [re: Lord Vader]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:13



Абе до всички дето защитават филма бясно. Знаете колко ми хареса филма и на мен, но не мисля, че трябва да води джихад. Хората не са го харесали. Това си е тяхно право и за тяхна сметка. Да си кажат мнението. И на това имат право. Всички сме си казали и своето. Мисля, че това е достатъчно. Няма смисъл от това да им се карате, че пишат. Ако не ви се четат постовете им просто спрете да им отговаряте и те също ще спрат да пишат.

Знам какво е да си един от малкото изказали се срещу нещо, което всички харесват и какво е да ти скочат всички отгоре. Тези, на които им се казва, че са дебили за това, че не са харесали нещо няма да се откажат първи... Влизайки в подобен спор ще се изпишат купища глубости и ще се пресилят всички мнения, което ще доведе до все повече гняв... а пък гнева е ясно до какво води.




Тема Re: Кому е нужно?!нови [re: Lord Vader]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 15:24



Защо не обясниш какво точно те е "грабнало", като се изключи тъмната страна естествено. А иначе, именно защото не съм кинокритик се опитвам да си разсъждавам в стил свободен. Горе долу се опитвам да аргументирам. Проблем?



Тема Re: И особенонови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Авторбpeй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 15:32



За Падме - дали тя действително има контрол над смъртта. Може би умиращо е нейното тяло - против волата на съзнанието. В такъв случай, проблемът с "майчините чувства" отпада напълно, защото смъртта е следствие на нещо много по-силно, което е свързано с изначалния принцип на дуализма на силата, и което е било задействано в конкретната ситуация. Оттук следват спекулациите за любовта, които съм написал в един от предишните постинги.

Друга идея:
"Ако любовта пренесе светлото в тъмнината (падението на Анакин), тя ще пренесе тъмнина и в светлината (връщането на Анакин?)." Светлата и тъмната страна си самопринадлежат. Преплетени са кармично (и родословно ако щете :).

По този начин, чрез любовта се предизвиква движението, промяната и развитието. Преодолява се стагнацията (напр. догматична система на джедаите?, изчерпаното откъм смисъл и ефективност устройство на Републиката?). Но, разбира се, целият път е страдание.

"Живата Евридика ме дари с блаженство, мъртвата ми посочи пътя към истината." - cool. Известно сходство с горните ми мисли- любовта е причина както за спасението на Евридика, така и за повторната и гибел. Т.е. любовта е тази, която предизвиква движението от едната крайност в друга и обратно. Силата, която е мотивираща за движението.

Разбира се, митът не продължава вечно, но предполагам идеята е, че след време други ще се окажат в одеждите на Орфей и Евридика и по сходен начин ще изживеят съдбата си, така както бихме очаквали "безкрайната" сага на Междузвездните Войни да се развива в духа на видяното от епизодите.



Тема Re: Към Лорд Вейдър, Крис, Джедайския съвет и т.н.нови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:36



А до всички:






Тема Re: Трагедия.нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор lndiana Skywalker (aka Darth Lucas)
Публикувано25.05.05 15:39



До някъде си прав, че Лукас трябваше по-рано да започне да показва прехода на Анакин, ама все пак не съм съгласен, че той стана Вейдър за "15 минути (и два три дена във филма)". Личното ми мнение е, че той става окончателно Вейдър (т.е. съвсем преминава към тъмната страна) когато Императора му казва, че той е убил Падме в гева си (което си е вече края на филма). А иначе според мен до този момент той е бил на ръба. Няколко "думи" от страна на Оби-Уан, че и светлата страна на Силата може да спаси Падме и др. и той според мен би се върнал от тъмната страна.



Тема Аз?!нови [re: Gallandro]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано25.05.05 15:40



Изобщо не бих казала, че "бясно защитавам филма".
Може и да греша, но смятах, че се опитвам, без особен успех, да убедя всички, че от тия спорове няма смисъл.
Но след като и ти си останал с погрешно впечатление, веднага преставам да пиша в темата.



Тема Re: И особенонови [re: бpeй]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:40








Тема Re: Аз?!нови [re: Kpиc]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано25.05.05 15:42



Не съм с погрешно впечатление. Знам какво искаш. Просто избираш неподходящия начин и се обръщаш към неподходящите хора, което само отежнява положението вместо да го оправя.




Тема Всяка женанови [re: hendy]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.05.05 15:44



веднага след раждането изглежда още бременна.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.