Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Kingdom Of Heavenнови  
Автор Treselle (минаващ)
Публикувано09.05.05 13:33



Привет на всички !
Е, гледа ли го някой вече...?!
Справил ли се е /и този път/ Ридли Скот с нелеката задача ?!
Давайте, да се чуят мнения....пък и аз ще пиша до ден-два!
Поздрави !



Тема Re: Kingdom Of Heavenнови [re: Treselle]  
АвторBUL (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 14:26



От касовите филми това е най-добрия за тази година, поне за мен. Страхотна визия, отдавна не съм се наслаждавал така на картината, да не говорим, че и сюжета е добър (макар, че наистина прилича малко на приказка), а и посланието на филма (за безсмислеността на всичките тези войни на религиозна основа) е доста силно изразено. Общо казано тия дни смятам да ходя пак да го гледам, макар че съм сигурен, че ще има хора, които няма да споделят мнението ми.



Тема (май няма спойлери ;)нови [re: Treselle]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано09.05.05 14:46



Дали се е справил? Не зная какво е целял. Може би за себе си се е справил, но за мене - не успя.
Е, далеч по-добре се е справил в сравнение с "Александър" например, но простоне мога да избягам от сравнението с "Гладиатор", който е с класи и класи отгоре.

Аз всъщност много обичам подобни филми.
"Небесно царство" имаше чудесна визия, чудесни битки, тържествени речи и гледки, хубави тоалети, завладяваща музика...

...абе като говоря за музика всъщност бях искрено възмутена от Джери Голдсмит (мир на праха му), който е взел основен мотив - не няколко тона, а цяла тема, от "13 войн" и го е пльоснал насред "Небесно царство". Разбирам да си свил от музиката (била тя и твоя собствена, ккато е в случая) на някой треторазряден хорър и после да я пуснеш пак в комерсиален касов хит, но все пак "13 войн" не е филм, чиято музика може лесно да се забрави...

Но основният ми проблем (като махнем Орландо Блум) беше в това, че не успяха да ми представят историята на героите така, че да ме вълнува искрено съдбата им, да се радвам с победите им и да страдам със загубите им. Да бяха измрели всички накуп, изобщо нямаше да се разплача. Което някак не е добре.

И да ви кажа, харесаха ми общо взето трима души - героят на Джереми Айрънс и двама араби - изключително впечатляващия предводител Саладин (няма да забравя сцената, в която той влиза в една зала с невероятната осанка на ...велик везир от анимациите на Дисни - невероятна визия! Източена черна фигура със страхотно излъчаване.) и... ами още един арабски пълководец.

Нашите... Ами нашите имаше какво да направят, за да се представят по-добре.



Тема Re: (май няма спойлери ;)нови [re: Kpиc]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 15:46



нашите? аз мисля, че всички бяха "наши" в тоя филм.
даже "ония" бяха по-"наши" :)



Тема Re: Kingdom Of Heavenнови [re: Treselle]  
Автор mihail (ветеран)
Публикувано09.05.05 15:55



ми режисура 6
сценарий 2
общ резултат 4.5

prepare for attack, your body will burn
prepare for attack, there is no return


Тема Re: Kingdom Of Heavenнови [re: Treselle]  
Автор Bиpakoчa (мръшляк)
Публикувано09.05.05 16:02



Огромно постижение на филма е че Орландо Блум за пръв път прилича на мъж.



Тема Re: (май няма спойлери ;)нови [re: Kpиc]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано09.05.05 16:30



Но основният ми проблем (като махнем Орландо Блум) беше в това, че не успяха да ми представят историята на героите така, че да ме вълнува искрено съдбата им, да се радвам с победите им и да страдам със загубите им. Да бяха измрели всички накуп, изобщо нямаше да се разплача. Което някак не е добре.

И да ви кажа, харесаха ми общо взето трима души - героят на Джереми Айрънс и двама араби - изключително впечатляващия предводител Саладин


Едва ли го осъзнаваш, но туко що му направи голяма препоръка . Явно този път са се придържали повече към историята...




Тема Kingdom Of Heaven [re: Treselle]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано09.05.05 17:06



много красота, хубаво послание, добри актьори, нулево внушение :/

каквото и да е искал да каже автора - не се чу

иначе страшна визия - от всеки кадър става плакат, музиката - прилична, актьорите не дават повод за оплакване, уж всичко е ок... може би диалозите? речта беше слаба някак - нищо надъхващо, никаква демагогия, която да те приобщи, да те накара поне малко да ти пука за някой или нещо в тоз филм.

арабите остават култов образ от филма и общо взето това е май. което само по себе си е жалко. надявах се на повече

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Дааа...нови [re: Bиpakoчa]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано09.05.05 17:17



Да, това пропуснах да отчета, ама понеже не ме влече като мъж, забравих факта, че го е докарал на по-мъжествен вид :)
Наддал е 10 кг. с тази цел.



Тема Re: (май няма спойлери ;)нови [re: Mist]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано09.05.05 17:21



Абе и за мене ония бяха по-наши, ама нали все пак с тях се бихме сума време. Теоретично другите наши (тия по-беличките) са официалните наши... :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.