Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Клубари, помагайте.нови  
Автор NlKlTA (dreamer)
Публикувано06.04.05 18:43



Този петък и събота снимам. Това ще ми е втория кратък филм, но първият цветен. Супер съм се шашнала що се отнася до осветлението. Проблемът е, че трябва да снимам в едно помещение с флуоресцентни лампи, които не могат да се изгасят (само една част могат). Някакви идеи какво да направя, за да не се преебе филмът? Някакви филтри да има за това? Колко голяма каша ще стане ако работят и флуоресцентните и филмовите?

Другото е , че ще снимам и в една стая с много големи прозорци. Значи ще имам естествена и изкуствена светлина, а ще снимам на филм за изкуствена светлина. Въпросът ми е ако сложа на лампите сини gels (как се казва на български?) така че да имитират дневна светлина, а на камерата сложа филтър за дневната светлина, така че да изглежда добре на филмът, би трябвало да се получи, нали?

И...Стискайте много палци!

N.



Тема Re: Клубари, помагайте.нови [re: NlKlTA]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано06.04.05 19:54



Чувствам се ужасно зле, че нямам необходимите познания, за да ти помогна. Но обещавам специално за теб да стискам палци. Или нещо друго, че при мен стискането на палци е с обратен ефект...

- Завръщането!

Тема Re: Клубари, помагайте.нови [re: NlKlTA]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано06.04.05 20:24



Каква е атмосферата на епизодите, които ще снимаш? Актуален ли е сюжетът?
Какво се случва?


За флуоресцентните не съм запознат, но можеш просто да си поиграеш с блендата и задължително - никакъв white balance - всичко на ръка.

За другото помещение с големите прозорци - статичен ли е епизода? Ако не е, съветвам те да ги облепиш с хартия и да си построиш осветлението за всеки sequence от движението на актьорите поотделно. В смисъл, само ако има преминаване от стая в стая. А може и да се изхитриш с катастрон, защото той пропуска точно толкова, колкото когато го използваш за просветка;)

Но без пробни снимки няма да стане добре. Освен ако с тебе не е Януш Камински и всичко да му е ясно още на ниво синопсис:)

Абе, въобще не ме слушай. Аз не съм оператор.:)
Така че спомни си какво е било осветлението в представите ти преди да почнеш да пишеш режисьорската книга.

А иначе на български е фолио.

И последно - никога не казвай 'да изглежда добре'. Само историята трябва да те води, НИЩО ДРУГО. Ти не си моден дизайнер и естетиката ти е по-друга.

Айде, kick ass...

...така де, успех


Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: Клубари, помагайте.нови [re: NlKlTA]  
Автор Xaпka (бирена)
Публикувано06.04.05 22:17



Стискам ти всичките си палци!

Дидини


Тема Re: Клубари, помагайте.нови [re: NlKlTA]  
Автор Zapa (каруЦАР)
Публикувано07.04.05 00:31



чак пък съвсем да не могат да се изгасят флуорисцентните лампи , все се намира начин ако наистина ти е наложително
хубаво е да кажеш и какво "филмово" осветление си замислила на тези епизоди и кадри
ще е хубаво и да знаеш на каква цветна температура мажат ламбите дет не ти трябват, студени ли са топли ли си ?!?

ама вторият ти въпрос ти е яко объркващ
кво значи на филм за изкуствена светлина
всичко е до бял баланс и до това за каква цветна температура е балансиран
внимавай много с плътността на синия филтър
така и не разбрах какъв точно филтър искаш да сложиш на камерата

и преди всичко
и преди да започнеш да снимаш на лента
направи си максимално точни проби с добре балансирана видеокамера

айде успех и пиши

ето го батко бе



Тема Re: Клубари, помагайте.нови [re: NlKlTA]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано07.04.05 10:29



Сори! Нищо не отбирам.

Като си дойдеш да донесеш първия (ако е готов и втория) да ги видим.
Ще организираме среща с прожекция.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема ...нови [re: Raul Endymion]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано07.04.05 10:38



То е ясно, че и аз ужасно много сори, защото нищо не разбирам и не мога да помогна, но идеята за Среща с Прожекция е чудесна.



Тема Re: Клубари, помагайте.нови [re: NlKlTA]  
Автор cineman (хуморист)
Публикувано07.04.05 12:44



С какво ще снимаш? С кинокамера или с видеокамера? Аз лично с кинокамера на вътрешно осветление не съм снимал никога. Ако е на видео, е по-лесно, защото можеш да си закачиш контролен монитор и да видиш всичко в реално време /всъщност, това си е направо задължително, защото визьорите винаги лъжат/. Прозорците ще синеят винаги, но с един добре направен бял баланс нещата могат да се направят поносими. Обаче трябва да се направят много проби - къде точно да се избере бялото /или, по-точно, това, което в кадъра трябва да изглежда бяло/. Може да се получи добре на някоя странична бяла стена, на някоя врата, на тавана или с бялата капачка на общ план и с общото /смесено/ осветление. С бял лист обикновено не става. Всичко е въпрос на компромис - колко син да изглежда прозорецът и колко жълтеникави стените, за да не дразни. Обаче флуоресцентните лампи имат спектър, по-близък до слънчевия, отколкото халогенните, затова в такъв случай по има вероятност да се получи нещо. Освен това, съществува и "студено" флуоресцентно филмово осветление, което, ако си го намериш, ще ти свърши идеална работа. Абе, май най-добре е да се снима нощем, като на прозореца се метне едно бяло или сиво перде - при мен това е давало най-добри резултати. Но, както казах - всичко е въпрос на проби и на компромис.

И внимавай с блендата - да не изчезнат съвсем прозорците и пердетата. Хайде, успешна работа! Ще те чакаме по фестивалите да видим филмчетата!

----------
Allways look on the bright side of life!

Редактирано от cineman на 07.04.05 12:51.



Тема Re: Клубари, помагайте.нови [re: NlKlTA]  
Автор NlKlTA (dreamer)
Публикувано09.04.05 04:02



Мерси на всички, които ми отговорихте и стискахте палци (постарали сте се май :)). Преди един час ми свършиха снимките. 7 часа снимахме и съм много доволна. Пропуснах един близък план само и в момента супер съм се нервирала, но утре ще си наваксам с него.
Светлината криво ляво я оправихме. Опитахме се да покриеме прозорците и флуоресцентните лапми, ама като се прояви филмът тогава ще се разбере.
А Какъв хубав костюм ми имаше актрисата - чудо - от сто места съм го събирала и много се гордея, защото стана много красив. Ако утре имаме време да вземеме няколко снимки ще постна тука да се изфукам.
А що се отнася да темата - музикално видео - нищо специално, просто ми се правеше нещо забавно и шарено. Сериозния сценарий е в процес на писане и ще се снима догодина. :)

Мерси, мерси, мерси и продължавайте с палците утре, защото действат! :)

N.



Тема Снимкинови [re: NlKlTA]  
Автор NlKlTA (dreamer)
Публикувано12.04.05 09:52



Хубавата ми актриса - Яна Щерева :) Сладур голям.



Аз (в много стартегическа поза) и част от екипа ми (50% тамън :))




Днеска дадох филмът за промиване. Душичката ми трепери.

N.

Редактирано от NlKlTA на 12.04.05 09:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.