Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 03.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Враг пред портатанови [re: Roxane]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано29.03.05 01:39



Може ли само с две думи: "Супер велик!"...?


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Враг пред портатанови [re: Roxane]  
АвторФopд Пepфekт (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 03:34



А според мен американците пак са се занимавали с неща,които не са им много,много ясни хе-хе...



Тема Re: Враг пред портатанови [re: Roxane]  
Автор Nsho-Tschi (мече гризли)
Публикувано29.03.05 11:05



Аз ли бъркам или това беше една величайша глупост...все пак

"А ти по природознание научи ли си?"


Тема Re: Враг пред портатанови [re: Nsho-Tschi]  
Автор white_rabbit ()
Публикувано29.03.05 11:18



изобщо не бъркаш ... а , те и втора част му правели , представи си ...



Тема Re: Враг пред портатанови [re: Roxane]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано29.03.05 11:36



ами някой набърка американците, но доколкото си спомням, а няма да си проверявам спомените, това беше някаква европейска боза с режисьор Жан Жак Ано ... повърхностен, елементарен, кух, без съдържание, холивудски /като понятие/, невъздействащ, карикатурен. От цялата каша изплува един прекрасен актьор с присъствие и достойнство и класа. Навсичкото отгоре и реалистичен. Естествено, че не може да спаси филма, той е неспасяем...



Тема И аз! И аз!нови [re: Roxane]  
Автор NumLock (ключар)
Публикувано29.03.05 15:47



Абсолютно тъп филм. Още един "американски" прочит на историята. Филмът няма нищо общо с това, на което обикновено слагаме етикета "европейско кино". Наистина целият филм по дух и направа е типично холивудски. Такава тъпотия може да направи сценарист, на който цялата информация по темата е дошла от американски вестници от 50-те.За мен филмът е пародия и гротеска в лошия смисъл на тези думи.

"не съм ни ял, ни спал"
Ив. Вазов


Тема Re: И аз! И аз!нови [re: Roxane]  
Автор Roxane (минаваща)
Публикувано29.03.05 23:36



Сигурно т`ва дето са ще го напиша няма да ви се хареса много много но съм длъжна да попитам отде тая злоба към тия пусти му американци? Напълно съм съгласна че са една идея по- простичък народ и определено доста от творенията им са пълна отврат( особено пък неща от които вобще не разбират). Абе к`во да се прави максималисти са хората все искат да успяват в области дето хич не ги бива и да правят филми от които и хабер си нямат! Въпросът е че независимо че са гъчкани от буламачи ( не само по отношение на киното) този филм вобще не ми се стори лош даже напротив....! Р.s.: Не ми пишете с подчертана злоба след това ми изявление! просто имам натрапчивото чувство че възгласите няма да са много добри!

CARPE DIEM


Тема Re: И аз! И аз!нови [re: Roxane]  
Автор NumLock (ключар)
Публикувано30.03.05 09:17



Има стотици хубави американски филми. Изказах си мнението за този конкретно. Особенно дразнещо е при подобни "исторически" филми да ти показват пълни глупости с претенцията за истина от последна инстанция. Ако погледнеш постинга ми за "Турски гамбит" може да си помислиш, че мразя и руснаците. Нямам нищо против да разказват истории за войната, но нека да е за това, което познават /а може би просто ние не го познаваме достатъчно/ и разбират. Не мога да имам нищо против например "Спасяването на редник Райън". След "Иди и виж" не вярвах, че може да се направи такъв разтърсващ филм срещу войната.
Не ми харесва обаче, да се използва конкретен исторически момент, с конкретни исторически лица, но със съдържание, далече от истината. Още повече, това е филм с голям бюджет, т.е. правен с очакването и целта да се гледа от милиони хора, за много от които той ще бъде и единствената информация, която ще имат за описаните събития. Сяда сценариста и решава да напише история като за блокбастър. Замесва хубаво любовна история /това всички с изключение на момчетата до 12 години го обичат/; ужасите на войната; силно противопоставяне на двама мъже, всеки от които е дъ бест в своята област; идеологически фанатизъм и всичко това поднесено по начина, по който си очаквал и желал да го видиш. За да бъде още по впечатляващо, показват с пръст календара и картата и ти казват: "това се е случило на тази дата и ето точно на това място, с действително съществуващи хора. Ако не вярваш - провери в гугъла, че ги има". Това не ти е като "Някога, в една далеееечна галактика...". А че няма нищо общо със истината - кой го е грижа?
А филмът какво общо има с американците? Ето какво показва съответния сайт:

Enemy at the Gates - Germany (2001)
Directed by
Jean-Jacques Annaud
Writing credits (WGA)
Jean-Jacques Annaud (written by) &
Alain Godard (written by)

"не съм ни ял, ни спал"
Ив. Вазов


Тема Re: Враг пред портатанови [re: Roxane]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 10:22



пълен боклук





Тема Re: Враг пред портата [re: Roxane]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано30.03.05 10:40



Според мен пък не е!

В последно време все по-категорично смятам, че на американците трябва да им се забрани да правят филми за история, различна от американската. Или ако ползват исторически събития за фон на някакъв сюжет, то да нямат право да използват в него имена-символи на историята (Троя, Александър и т.н.)

Иначе нямам нищо против импровизациите им, само да не намекват историческа за достоверност!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.