Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Casshern"нови  
Автор DarkWolf (Casshern)
Публикувано22.02.05 05:19



Един гениален филм, чиято безсмисленост ще ви накара да се отвратите от него до такава степен, че ще го обикнете до дъното на душата си. Филм който е грозен и отблъскващ в своята красота и магнетизъм. Филм който бърка до дъното на душата без да промени каквото и да е.
Безсмислица написах, да. Но по-точно не мога да предам какво е този филм за мен. Безсмислен изтъркан сюжет. Но гениален в своята семплост и ограниченост...



Тема Re: "Casshern"нови [re: DarkWolf]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано22.02.05 11:12



Не ми хареса- CGI антипод на тихия и простичък корейски Пътят към Дома. Имам предвид като представители на новото азиатско кино.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: "Casshern"нови [re: ss_]  
Автор DarkWolf (Casshern)
Публикувано22.02.05 12:03



Ще ме извиняваш, но ми звучиш точно като някой олд скуул литературен критик. "По времето когато е писано това произведенеие, авторът е учил философия, и тъй като на мода е бил екзистенциализма, тази жизнерадосатност която струи от прозиведението е с цел да покаже авторовата депресия."
Филмът първо е японски, а не корейски и второ тъпо е тъпо да гледаш това какъв е по народност за да съдиш по него. Филмът просро Е. Ако беше американски, вероятно щеше да кажеш, че т'ва е поредната католистическа пропаганда...
И все пак зачитам мнението ти, въпреки, че се старая да го оборя.



Тема Re: "Casshern"нови [re: DarkWolf]  
Автор chilko (x2)
Публикувано22.02.05 14:28



не пропусна ли нещо?

В отговор на:

Имам предвид като представители на новото азиатско кино.




япония също е в азия.

:::the truth is out there:.:

Тема Re: "Casshern" [re: chilko]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано22.02.05 17:14



Не те разбрах нещо. Кой е казал че Япония не е в Азия?

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: "Casshern"нови [re: DarkWolf]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано22.02.05 17:22



Имах предвид, че разглеждам двата филма като две коренно противоположни насоки в новото азиатско кино. Едната- Кашерн- тип манга, сниман почти изцяло в блубокс, много патакюта и тн. Втората- Пътят към дома- простичък, човешки, спокоен. Не съм искал да звуча високопарно, просто така съм ги усетил филмите. Наясно съм, че не е много коректно да се сравняват двата филма, тъй като са много различни, но просто показвам какво ми харесва, след като Кашерн не ми допадна.
А иначе аз съм много голям фен на японското кино, един от може би най- големите фенове на Такаши Миике и японските хоръри- Dark Water, Ju-on, Ringu, The Eye и тн.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: "Casshern"нови [re: ss_]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано22.02.05 18:12



А иначе филмът е наистина красив.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: "Casshern"нови [re: ss_]  
Автор DarkWolf (Casshern)
Публикувано23.02.05 00:25



ss_, chilkо, под "Пътят Към Дома" разбрах нещо съвсем различно. Моя грешка, извиявам се за която.



Тема Малиии!нови [re: DarkWolf]  
Автор kalein (човек)
Публикувано15.03.05 14:57



Имало едно време...

...едно момче, което гледало, гледало, гледало американско кино и една сутрин
(...към десет, десет и нещо...),
с отмиването на нощната сгурия от очите си, прогледнало

-- прозряло!

-- разбрало защо такава празнота е настъпила в душата му, защо вече не го тегли ни към голям, ни към съвсем скромен 17-инчов екран.

Защото филмите не му носели нищо. Нито емоция, нито някаква простичка (изначална) човешка истина, която да го сграбчва за вътрешностите и да му напомня защо е жив, нито изненада, нито красота...


После гледах Casshern.





Мраче, мраче... ще се бием с тебе, да знаеш. Като Тецуя и Кажгодея ще се разцепим...

Докато

не се


научим



да живеем







заедно.


* Аз обичам... * Аз Обичам!!! *


Тема Re: "Casshern"нови [re: ss_]  
Автор kalein (човек)
Публикувано15.03.05 15:00



...но ще гледам и "Пътят към дома". :)

* Аз обичам... * Аз Обичам!!! *



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.