Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 25.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кой е по-зъл - Добрият или Лошият?нови  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 10:04



Ха сега ми кажете, кой герой, според вас, е по-зъл - добрият или лошият? В така популярните /най-вече холивудски/ филми за борбата между Доброто и Злото винаги накрая побеждава Добрият. Лошият може да се разсее, да се унесе в спомени, да прояви капка милост, но Добрият - НИКОГА! Без всякаква милост си го попилява, и толкоз!

Спомням си, че когато гледах "Седем" много се надявах накрая Брад Пит да послуша Морган Фрийман, да пречупи в себе си жаждата за мъст и да предаде психопата на правосъдието - ама не. Гръмна си го и с това уби надеждата ми филмът да стане сериозен и наистина драматичен.

Какво ще кажете?

От всички изкуства за нас най-важно е киното!



Тема Re: Кой е по-зъл - Добрият или Лошият?нови [re: Cineman]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано07.02.05 12:51



лошият във филмите винаги е по-зъл, но не винаги е по-лош

Редактирано от firefox на 07.02.05 18:13.



Тема Re: Кой е по-зъл - Добрият или Лошият? [re: firefox]  
АвторFim (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 13:19



Да не говорим колко по-харизматичен е в повечето случаи

Като бях по-малка, по едно време бях взела сериозно да се тревожа от манията си да си падам все по лошите момчета от филмите



Тема Re: Кой е по-зъл - Добрият или Лошият?нови [re: Cineman]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано07.02.05 14:06



бате, ако беше завършил така финала на филма, това щеше да е 100% хепиенд ... при цялата условност на това понятие отнесено спрямо този филм ... т.е. щяхме да имаме победа на доброто над злото. Вот.

вчера гледах "Американска история Х" ... хубав филм, брилянтна игра на Нортън, обаче финала го очаквах още от средата на лентата. И след като очаквах да падне нечия глава от семейството, виждах финал от сорта на- Дерек, по нацист от всякога прави "Зиг Хайл" на някое скинхед сборище, облечен с потник, черен панталон, кубинки, с ръсната глава и червена превръзка на ръката с нацистки кръст ... е признавам си, че финала беше отворен, ама ...



Тема На мен така по ми харесанови [re: Cineman]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 14:15



Според мен точно другото се е превърнало в Холивудско клише. Гледаш как добрия се е ядосал и преследва през целия филм лошия с неистово желание за мъст и накрая, точно когато му е опрял пистолета в главата, лошия му тегли едно конско, че сега ще го гръмне и от добър ще стане точно толкова лош като него. Като резултат, вместо да му пръсне тиквата, му щраква белезнизите или хвърля пистолета и се предава на полицаите, които са го обградили отвсякъде и са го осветили с прожектори. /щото тия сцени в 90% от случаите стават през ноща, почти задължително под проливен дъжд или най-малкото в някоя кална локва/
Ми то на лошия това му е целта - да го оставят жив и някой адвокат да го изкара я малоумен, я неизлечимо болен, я жертва на системата. В краен случай го пращат в затвора за 20-30 години и след 10 или го помилват или той успява да избяга - но това вече в -------- 2.
За справка 15 минути. Много добре като идея, но доста тъпо като реализация.

Мен много ме кефят филмите, където понятията са объркани тотално от ситуацията. Например лице назаем. Добрият е станал лош, но това е само повърхността. Важното е, че действително не го знаеш какъв е - гърми срещу полицаите и спасява лоши.
Много ми хареса и един друг филм /не му помня името/, където едно ченге под прикритие го пратиха да се внедри сред нарко дилърите, но нещата така се завъртяха, че скоро се превърна в един от шефовете на подземния свят.



Тема Re: На мен така по ми харесанови [re: NumLock]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 14:32



Да де, ама и аз от половината на филма нататък очаквах точно този финал, така че просто нямаше никаква изненада... Понякога съжалявам, че съм гледал толкова много филми, защото все повече сюжетни схеми ми стават прозрачни и предсказуеми. Завиждам на подрастващите зрители, че на тях всичко им изглежда ново и девствено... Може би те си мислят, че киното е изобретено преди 10-20 години.

От всички изкуства за нас най-важно е киното!



Тема Re: На мен така по ми харесанови [re: Cineman]  
Автор Tyler Durden (Daylight)
Публикувано07.02.05 15:18



за седем ли говориш....за мен това е един от филмите с най-изненадващ край, в смисъл доста по различен от повечето подобни филми.

Винаги трябва да казваш това, което чувстваш и винаги
да правиш това, което мислиш.


Тема Re: Кой е по-зъл - Добрият или Лошият?нови [re: Cineman]  
Автор Carolina (морена)
Публикувано07.02.05 17:14



А мене изобщо не ме интересува кой е по-зъл, важното е кой ще гепи девойката



Тема Re: Кой е по-зъл - Добрият или Лошият?нови [re: Cineman]  
Автор njama_zna4enie (познат)
Публикувано07.02.05 17:24



makar,4e se opitvat da izkarat po-dobrija, po-milostiv i vsi4ko po ot dobrite ka4estva v 4oveka....ne vinagi se polu4ava i na momenti izglejda kato mnogo po-zul ot Lo6ija

no az opredeleno namiram pove4e v Lo6ite tui kato tehnite obrazi obiknoveno sa po-dulboki...problemi i misli,koito gi karat da stignat do tova da sa Lo6i

Nothing is over utnil it is over!


Тема лошите момчета са по-добрите момчета (no txt)нови [re: Fim]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано07.02.05 18:08








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.