Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Александърнови  
Автор EVlL (Бебе металист)
Публикувано16.01.05 01:04



Който още не го е гледал,(въпреки, че вече е официално по кината) да ме прощава за евентуални спойлери.




Интересно ми е да разбера какво мислите за образа на Александър?!
Величие или какво? Май балансът се нарушава в полза на второто?!
Филмът е доста тежък. Някак излязох с кофти чувство, че някой се опитва да ме убеди, че личността на великия македонец е някаква гротеска. Не е много ясно посланието на режисьора. Ок, всички велики хора са сложни и неправолинейни, съгласен съм, но не всички гении са луди. Всъщност никой не знае със сигурност.
Героят и великият водач се губеха в сянката на някаква болна амбиция, комплекс за малоценност и садизъм. Ако беше решил да остави преценката на зрителя, за какво въобще бяха репликите на Птоломей на финала от сорта на - абе, жесток, кръвожаден и алчен, ама велик?! Една много неприятна колебливост в отношението към героя, която определено води до залитане в едната посока. Може и да греша, но мисля, че желанието на Оливър Стоун да покаже "неприятния" Александър, е надделяло. В противен случай се е самозабравил в мечтите си:)


Имам за себе си и друго обяснение - лошият избор на главна роля е повлиял в/у крайното излъчване също. Адски неубедителен е този Колин Фаръл - никаква осанка, никакво излъчване. Старае се човекът да играе, но само с едната амбиция, резултатът е плачевен. Немога да го приема за Александър, поне не и за "велики" - абсурд. Ето тук трябваше да играе Брад Пит! Той е талантлив актьор, има присъствие и интелигентна физиономия - притежава убедителен поглед и излъчва динамика. Всяка емоция му се отпечатва на лицето. А не като този - играе с тялото, а близките планове издават дървесния му произход. А милата Анджелина Джоли, горката - толкова скарана с актьорския занаят, че чак вие като стар магнетофон. И разликата във възрастта им беше не особено подчертана, да не кажа смешно пренебрегната.
Вал Килмър винаги си е бил велик. Главна или второстепенна роля, героят му винаги е там - присъства. Кристофър Плъмър - също. Пет минутна роля, но ти прави кеф и помниш това, което е казал.

В общи линии цялостната ми оценка на филма е 3+. Все пак е нещо различно. Но не бих го гледал втори път. Всъщност отидох много нахъсан и с много големи очаквания, а излязох като прегазен от стадо бизони и пълен с песимизъм. Много го бива Оливър Стоун в тия работи. От Никсън насам, все му е черно пред очите. А този път се е опитал да прескочи себе си.

The tea gonna chew come...


Тема Re: Александърнови [re: EVlL]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано16.01.05 03:03



И аз съм малко... доста, хм... Колинчо мърда усърдно с черните вежди, ама пак си изглежда като плачливото голямо братче на майка си Ан-Джо. Като цяло, Александър е едно голямо леке, а майка му от десетата минута до края на филма постоянно мрънка и се оплаква като пенсионерка на опашка за пенсии.
Имайки предвид, че е исторически епос, това е впечатляващо невълнуващ филм. Ужасно праволинеен, с една излишно преместена сцена, за да създаде малко разнообразие, но уви - действието върви като валяк, бавно, тромаво и мачка ора. Режисьорчето ми изглежда доста немощно откъм техника. Особено си личи при битките, където постоянно се мятаха безразборни крупни кадри и детайли, току плискаше кръвчица, и като цяло оставаше абсолютно неясна цялата последователност на битката. При първата голяма битка тези свръх-близки планове от време на време се редуваха със сателитни снимки от орлов поглед, на които се виждаше абсолютно цялата чутовна армия плюс две-три съседни държави - жалко, че нямаше повече от два-три обикновени общи плана, да разберем аджеба ко стаа. Загадъчната обсесия на режисьора към нежни женствени момчета не ми стана ясно - хубуу, нека Александър е бил гей, нека се е чукал с половината армия, все ми е тая, ама при всеки втори кадър да има ласки между разни с дебела очна линия и постоянно разни мъжки феи да се сучат на задния план, и десетки целувки, и безброй обяснения в любов, и танци-манци, абе осраха се с темата за хомосексуализма. Струва ми се, че идеята е била да се скандализират ората и да се получи рекламен бонус от тая работа, иначе не мога да си го обясня. Представям си режисьора като бащата на съседчето от АМЕРИКАНСКИПРЕЛЕСТИ - някакъв прикрит гей, който изведнъж се е отприщил неудържимо.
Сцена-излагация номер едно - когато Александър с първата си маймуноподобна жена изиграха едно към едно идентичната сцена от ТРОЯ м/у Брад Пит и Оная Женица. Отчайващо - бива да нямаш въображение, ма то...
И последно, не знам защо всички упорито твърдят, че Джоли не си е ръгала подплънки в устата, но тия устни не са от природата и си личи.
Не съм недоволен, понеже обичам исторически филми. Мисля обаче, че бих могъл да направя нещо добро с една ножица и малко скоч - 3 часа е твърде много за толкова тромав филм. Може да се гледа веднъж, но си носете възглавница да си подпрете кръста.

______



Тема Re: Александърнови [re: EVlL]  
Автор Kontra ()
Публикувано16.01.05 09:04



моето скромно мнение е, че филмът просто не заслужава тия фермани, дет сте ги изписали за него
явно има хора, дет му се кефят , но аз просто не съм от тях



Тема Re: Александърнови [re: Kontra]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано16.01.05 11:48



Лаф да става

______



Тема Re: Александърнови [re: pilenceto]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано16.01.05 12:16



Теб едва ли някой те е излъгал, че си умен, ама не мога да разбера откъде си си го внушил Само за лаф да става, да те питам нещо - щом одобряваш хората, които преследват мечтите си, защо се дразниш на войниците? Те се бореха за мечтата си да се върнат в къщи, при жените си, и да заживеят щастливо. Не така мегаломанска мечта, наистина, но все пак се класира.
Велик човек, ок, ама не показа много усет - в момента, в който армията е загубила дух и воля, да дърпаш нататък е излишно и безполезно.
Аре, стига си се вълнувал толкова, филм като филм, хем донякъде посредствен. Не е нужно да обиждаш хората, които не го харесват. Особено от базата на показаният от теб интелект

______



Тема Re: Александърнови [re: tchupakabra]  
Авторpilenceto (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 13:23



nedei da mislish po vaprosa az za kakav se mislq zashtoto e mnogo veroqtno da ne ucelish. po dobre pomili kakvo ti kazax zashtoto moita gledna to4ka e filosofska.

me4tata na voinicite bila da se varnat pri jenite i decata si xaxaxxaaxaxxa
ti ne razbra li 4e ti iskat da se varnt za da gi vidqt za posledno i pak da tragvat.
tva me4ta li e be moi. spored men e absolutno bezumno sled kato sa stignali tolkova dale4. jivota v minalto e bil svarzan s neprestanni bitki kvo mi govorish za podoben rod me4ti.

otnosno tvoito mnenie 4e alexander e bolen mozak s bolni ambicii
shte tikaja da po4etesh malko knijki(koeto qvno ti lipsva)i tam shte pridobiesh realna predstava za alexander makedonski s vsi4ki podrobnosti. qsno ti e
4e edin film nqma kak da dade realna predstava za podobna li4nost kolkoto i da e dobar.

aaaide otivai da ponau4ish neshto i stiga si mislil zashtoto qvno tova ti e slaboto mqsto



Тема Re: Александърнови [re: EVlL]  
Авторpilenceto (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 13:30



kato dopalnenie shte ti kaja 4e
ne sam koi znae kolko vazxiten ot filma
prosto alexander mi e edna ot lubimite istori4eski li4nosti



Тема Re: Александърнови [re: pilenceto]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано16.01.05 13:33



moita gledna to4ka e filosofska
Опасен си, ей
4e alexander e bolen mozak s bolni ambicii си е твое мнение и си го дръж в сребърна кутийка, да не се загуби. Аз не съм писал такова нещо. За реална представа няма какво да ми обясняваш, тук говорим за един ФИЛМ, не за историята-каквато-е. Ясно беше, че върнат ли се, няма повече да тръгнат, войниците просто така си приказваха, да го навият

Абе ти хем си квинтесенция на посредствеността, хем се чувстваш много на ниво, как става така

______



Тема Re: Александърнови [re: pilenceto]  
АвторOlimpia (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 13:58



Bravo be pich...kefish me:))))))))))))))



Тема Re: Александърнови [re: EVlL]  
Авторpilenceto (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 14:01



taka si prikazvali da go naviqt leleeeee
tva da ne si ti s tvoite priqteli(bandata na balacite) ot bloka
a ne zabravqsh li koi kumandva
te taka mu prikazva li a i to 4e e ovca kat tex vednaga she se navie
taka mu bili prikazvali

ti nesho ne si normalen
spiram da govorq s tebe




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.