Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Пиратствотонови  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано16.01.05 13:03



Не знам дали тази тема е разсквана тук, а и да е - тя и без това е винаги актуална.
Точно заради това искам да ви попитам:

1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

Доста въпроси зададох, а по-късно ще се постарая и аз да дам мнението си по въпроса!

- истинският медиен форум!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор EVlL (Бебе металист)
Публикувано16.01.05 14:01



1. Отрицателно, както и към всяко друго пиратство!
2. Финансово със сигурност, но по-важна е моралната щета, защото преиначава стойностите. Пресен пример - забележи откога се говори за "Александър" в клуба!
3. Значи технически погледнато всеки тип компресия може да бъде използван с пиратски цели. DivX въобще не е разработен с такава цел. Ако не беше той, щеше да е друг. Моят плеър чете DivX, но това не означава, че Philips са пирати.
4. Няма начин, да е конкурентна, защото за 30-40лв. на месец за интернет, можеш да изгледаш стотици филми, тоест - без пари. С дъмпинг в цените не можеш да удариш пиратството. Мисленето и ценностната система са средствата против него. Ако факта, че притежаваш краден продукт не те притеснява, значи нищо друго не може да те спре.
5. Цените на филмите са адски ниски и всеки може да си позволи. Повече ме притеснява качеството и измамите с броя на дискове, броя на каналите в звука и други такива кощунства
6. Определено не. Аз харесвам комерсиално кино, но има хора, които са с по-различни търсения и не намират нищо за себе си. Принудени са да търсят в Amazon, например или да свалят пиратски копия от мрежата. Което пак е коз в ръцете на пиратите.
7. Не съм доволен от копията на лентите, които се внасят. Купуват се долнокачествени и десета употреба копия. Филмите са размазани и без необходимото ниво на цвета. Незнам как са цените на билетите по света, но нашите не заслужават и 1 лв., ако трябва да сме адекватни на качеството.

The tea gonna chew come...

Редактирано от EVlL на 16.01.05 15:35.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано16.01.05 14:50



1. Пиратството като предлагане е криминално престъпление, т.е. хората извършващи го са престъпници в очите на закона. В моите също.
Колкото и да се опитвам да разбера гледащите нерегламентирано разпространени филми, смятам, че те не само не уважават труда на другите, но не уважават и себе си. Специално при филимте тези хора не могат да нарекат себе си дори любители на киното, за киномани пък е изключено.

2. Пиратството подпомага Големите и ОЩЕТЯВА малките - бучащите и тряскащи филми заради *ефектите* ше ги гледаме на голям екран, другите може и от нета. Ба тъпия аргумент - нема да пълним гушите на мултинац компании, а те точно това правят.

3. Виж 2.

4 и 5 са много дълги за коментар и ще кажа, че към момента, макари да може да се желае още са в границите на нормалното.

6. Към момента НЕ, но има раздвижване. Да видим.

7. Също като 6.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Raul Endymion]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано16.01.05 15:39



Свърших малко работа, я сега да вземна да си отговоря сам на въпросите...
1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
Като цяло негативно, въпреки че през годините съм се убедил, че ако киноманът иска да има всичко, което иска, ще трябва и да пиратира. Не само от финансова гледна точка... Лично аз си купувам доста филми, въпреки че ми е наистина трудно да си го позволя, а приятелите ми ме смятат за луд, обаче има филми, които никога не са излизали на видео. "Бягай, Лола!" е такъв пример.
2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
Не смятам, че ощетява производителите, те си се ощетяват сами, пускайки зверски бози всяка година. Писнало ми е от един сценарий да правят два или повече филма!Както предполагам знаете, миналата година в световен мащаб приходите от РС игри са повече от тези, свързани с киното. Въпреки това, все пак има губещи и това са родните разпространители и държавата ни като цяло. Първите губят финанси и престиж, а държавата изглежда лошо в очите на чужденците.
3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
Не, разбира се!
4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
2 лева максимум
5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
Ако става въпрос за единични издания, а не такива с по 16 диска ()- не повече от 12-15 лева.
6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
Определено не. Това е проблем и с музиката. Направи ми впечатление, че в последния каталог на Съни всички "касови" простотии се издаваха на всякакъв формат, а некомерсиалните - само на видеокасети. Така е и с продажбите. По този начин зрителят никак не се стимулира. Освен това няма да говорим за закъснението, с което некомерсиалните филми излизат... Лично аз смятам, че те трябва да излизат за дирекнта продажба повече от касовите поради една проста логика - киноманите предпочитат некомерсиално кино, а и то не може да се гледа навсякъде у нас (то пък и многото места, дето останаха). Човек, който гледа един филм максимум два пъти и си пада по разни мансарди, съседки за секс, лепнати и Ван Хелсинг-и няма да има мотивация да си го купи, защото го е гледал на кино, а вкъщи няма да може да види така спецефектите, звука или какво има под блузката на поредната тийнзвезда.
7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?
Не, въпреки че нещата се променят, макар и бавно. Ако трябва да го сравнявам с разпространението на музика обаче - много по-добро е!

- истинският медиен форум!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано16.01.05 15:47



1. Безкрайно положително. Всяка вечер ги споменавам в молитвите си.
2 Като глобално явление ли или само бегепиратството ? Както и да е, радвам се че съм ощетил създателите на Необратимо като го гледах вкъщи, на компютъра. Съмнявам се че съм ощетил създателите на "Великият Диктатор" когато го гледах вкъщи, вероятно съм ощетил тези които щяха да го пуснат легално в България, но животът е твърде кратък, че да ги чакам тях. Филмите които първо съм гледал вкъщи на дивехкс и са ми харесали впоследствие съм гледал на кино ако са ги разпространили. И съм убеждавал и други хора да ги гледат. Технически погледнато легалното киноразпростронение в България печели от пиратството, поне в моя случай
3 Не?
4 Безплатни трябва да са, мен ако питаш, да разчитат на волни пожертвования. Малко по-разумно предложение - филмите са безплатни, но пуканките, кокаколата и начосите удвояват цената си и и киноразпространителите прибират сумата. Малко още по-разумно предложение -не могат ли да се издават някакви абонаментни карти, например давам 100 лева и получавам целогодишен безплатен достъп до Арена?
5 Безплатни, абе не може съвсем безплатни, ами колкото струва носителят ми се струва почтено
6 Не
7 Не
Ще има ли някакви награди за участието в тая анкета?

ох, пропуснал съм един въпрос, съжалявам


I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...

Редактирано от Oлмaши на 16.01.05 16:32.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано16.01.05 15:50



1. Отношението ми е като към всяка жалка форма на незаконно действие - една сюрия псевдотарикати си викат "Който е балък да плаща, да го прави, ние ще си правим каквото си знаем."
Заради няколко стотици такива жалки душички България изчезна от картата на ДВД изданията. Говорих след темата за това, кои заглавия ще излизат на диск, с един познат от Буена Виста, който преди това е работил в няколко други мейджъри. Неговият отговор на въпроса ми защо няма вече толкова дискове с български субтитри, беше буквално следния: "Установиха, че малко след като се издаде филм със субтитри заглавието излиза в пиратски вариант. Тъй като се знае, че в България, Русия, Украйна, Сърбия и други рискови страни без традиции и задръжки в това отношение, дори и без да има такова локално издание ще излезе пиратска версия. Тоест, няма смисъл да се издава и да се дават пари като резултатът ще е един и същ." Утрепах се да му обяснявам, че не сме такива пирати, че не всички българи са муфтаджии и крадци, но той ми отговори, че за него и за фирмата, в която той работи вече е все едно, че сме доказали, че сме незначителен пазар и че за в бъдеще, тъй като така или иначе на всеки от нас ще ни се наложи да говорим по един голям европейски език, никой няма да си прави труда масово да субтитрира филми на български. Тъй като на мен ми е все едно на какъв европейски език ще е филма, единственото, което ми дойде на ум е колко жалко и обидно е за българите, които за пореден път плащат нечия чужда сметка. Като например сметката на онзи герой с баничките и бозата, той ще се познае.

2. Големите бълха ги ухапала. Пиратството ощетява само тези, които нямат огромния ресурс на мейджърите - малките продуценти, издатели и крайните потребители.

3. DivX е формат не само за пиратство. Предвижда се дори разпростанение на платени програми по ТВ-кабел в този формат. Всеки един празен носител може да служи за пиратство.

4. N/A

5. N/A

6. Нормализирането на легалното разпространение на филми в България е въпрос на знаеш колко години. Същият тип, с когото говорих за субтитрите каза, че нямат намерение да губят пазара, независимо колко малък е той. Присъствието им обче щяло да се осъществи по всяка вероятност предимно чрез гръцки фирми. Тоест, можеш да мръднеш някой ден до Гърция да видиш как е там и ще знаеш как ще бъде тук. Всъщност като се замисля, той Рол Еднимион може да ти каже (той е най-близко до това бъдеще
).

7. N/A



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Tyler Durden (новак)
Публикувано16.01.05 16:44



1. Положително (не мисля да чакам да ги пуснат, ако въобще излязат, филми като A Very Long Engagement, Before Sunset, Hotel Rwanda, Spanglish, Sideways, Million Dollar Baby, Finding Neverland .....)
2. Не. DviX-а не измества киното, а предлага по голямо разнообразие. Поне за себе си мога да кажа, че продължавам доста често да ходя на кино. За доста от филмите които съм гледал на компютъра нямаше да дам пари за кино, тъй че нямам големи угризения.
3. -
4. Откакто имам бърз интернет май не съм стъпвал във видеотека, та дори и безплатно да ги дават ми е по-удобно да ги свалям по мрежата.
5. -
6. не
7. не

На никой не му пука че си нещастен, така че по-добре бъди щастлив.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Zapa (каруЦАР)
Публикувано16.01.05 17:15



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

1. Положително . Изгледал съм толкова и такива филми които не могат да се гледат или намерят по никакъв законен начин, също така съм си спестил доста кинти не отивайки да гледам на кино поредната шитня, което не означава че не ходя на кино разбира се, ходя си, ама филми от видеотеката по рядко гледам
2. Не, не ги ощетява. Нито на Том Круз хонорара ще намелее, нито пък новите Звездни войни няма да преизпълнят предвиденият им план за продажба на билети, заради "пиратите"
3. Някакъв вид двуличие, лицемерие, двеон стнадарт или както там му се вика, е според мен. Така или иначе не могат да се справят с пиратството, тогав а поне да изкярат и те от него. Добър ход от тяхна страна. Някой тук може да си направи извода че по един такъв косвен начин подкрепят пиратството. Who gives a shit
4. Не ме притесняват цените на наемите във видеотеките
5. Цените са ни западни(справка Amazon.com), качеството гаражно, заплатите подигравка
6. Твърдо не
7. Този въпрос го смятам за риторичен

Благодаря за вниманието

ето го батко бе



Тема Re: Пиратствотонови [re: Meдapko]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано16.01.05 17:56



Уф, леле, колко си прав за субтритирането на Мейджър ДВД-тата. Не е истина за кви индианци ни имат.

Със сигурност очаквам размествания на пазара, но за намеренията на мейджърите и гръцките фирми не съм знаел, ама това ми харесва .

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано16.01.05 18:12



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?

Предполагам иде реч за крадването на филми и продажбата им.
Ако става дума за интернет източване на филм и гледането му на екран на РС - адски либерално отношение.
Почне ли да се продава източеното, глобичка, глобичка, затвор.

2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?

Да. щото големите спят. Имаха ли система, в която оценяваха реалността Интернет и адаптираха разпространението си спрямо търсенето - щяха пари да правят. Да не са спали.

3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?

Нормално е да се правят пари от технологии.
В демокрации е нормално и да се протестира.
Обратното и на двете е ненормално.

4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?

Нормалната цена при мен зависи от членството и видеотеката, също така от годината на излизане на филма и промоциалните периоди.
25 датски крони ми е ок. Тва ви е шест лева.

5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
За кой ?
Дистрибутор на едро ? На дребно ? В магазин ? Във видеотека за краен потребител ? Цената се договаря според.

6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?

този въпрос го задай пак
Имам кабелна
Имам и абонаментна тв
Един Дел и един Мак точат постоянно. Дел - новите заглавия през дс. Мака - сериалите като CSI NY
Това прави средно 15 филма на седмица, ако не чета повече от една книга (а аз годишно чета поне 52)
Ако Легалното разпространение не ми доставя новости и адски трудно ми хваща вкуса въпросната вечер или следобяд
Ако не мога да избирам какво да гледам, което ми се гарантира от нет, чета книги.

7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

У Вас нямам представа как е.
Имах видео колекция с адски тъпи преводи едно време в републиката, Междузвезнди войни.
В монархията, филмите са скъпи, кината като в републиката (последно един тъпух ядеше суши и заливаше с туборг), рекламите - фантастични, а на промоции можеш да гледаш кино като човек; това важи за всякакво друго кино, но не и българско.

Веднъж срещнах водещият на местното кино предаване, Богарт (в продължение на две дузини години) и го питах гледал ли е бг филм. Не бе. Но не потърсих автоматически вината в него. Явно по кино фестивалите, на които е ходил е нямало български филми. И за периода, в който е правил Богарт - нищо не е било наградено.


I can't complain, but sometimes I still do.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.