Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Защо спрях да ходя на кинонови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 10:57



В София съм. От може би половин година не съм ходил на кино и не смятам и да ходя в неясното бъдеще. Искам просто да кажа няколко мисли по адрес на кината в София.

След като благодарение на българската простотия и алчност бе практически ликвидирана киномрежата в София, Мултиплекс и Арена останаха основни играчи. Те естествено не пропуснаха на секундата да реализират монополизма си. Изчезнаха промоциите. Цените се надуха. Не им стигаше, че печелят и от безбройните кафенета, пицарии и какво ли още не. Вместо да имат в залата по 50-100 души на 2.50-3 лева те имат по 15-20 на 5 лв. Естествено собствениците винаги ще плачат, че всичко е скъпо и работят едва ли не на загуба. Българина си е българин.

Наглостта им естествено е безгранична и сега пак ще се вдигат цени. Да вдигат. Не смятам за огромно удоволствие да гледам филм а около мене разни дебили да хрупат пуканки, да се наливат с кола и да пъшкат, че ги заболял корема. Миналата година ходих на кино в Париж. За 5 евро (нищо за техния стандарт), гледах филм в хубава зала, където никой нищо не яде и не звъняха телефони през 10 минути. Беше на Шанз Елизе в центъра на Париж. Направиха ми впечатление, десетките малки киносалони из цял Париж. Капитализъм а? Държавата се грижи. А у нас за какво ни е кино? Да учи пуберите на изкуство може би? Я да вървят да консумират по-добре. На тая държава не и трябват интелектуалци а лапачи. Консуматори в чист вид. Прости и ограничени.

Не смятам да пълня джобовете на разни алчни търгаши. Да направят билетите ако щат и по 20 лева. Просто за сведение - средната цена на билет в провинцията е 3 лв. В киносалони дето не се дуят, че били последния писък на незнам кво си, но в които гледаш кино а не какво дъвче тоя до теб.

Благодарение на Нета гледам това, което ме интересува преди кината и мога да го гледам колкото пъти си искам. За цената на две празни cd-та.

Далеч съм от мисълта, че някой ще се трогне от това, което пиша Българите продължават общо взето да подхождат по овчи. Но съм готов да се хвана на бас, че ако само две седмици се направи бойкот на Мултиплекс и Арена, билетите им ще слязат на 3 лв. Независимо от всичките им обяснения. Само дето няма кой да го направи.



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: няkoй]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано12.01.05 12:43



Точно от такива интелектуалци нямаме нужда. Интелектуалците са лайна, както беше казал един мъдър съветски ръководител.



Редактирано от Pekoнcтpykтop на 12.01.05 12:45.



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 15:37



Никога не ям пуканки в киносалон. Нито пък хората,
с които ходя на кино.
Това е въпрос на възпитание, а също на уважение към хората около теб
и към тези, които са направили филма.
Не чакай държавата да възпитава в това отношение -
нито ще го направи, а и не е нейна работа.

В повечето случаи, филмите, които си струва да се гледат
не могат а се гледат на екрана на компютър.
Искам си големия екран, хубавия звук и всичко останало.



Тема Да...нови [re: Maлkaтa Mю]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано12.01.05 15:51



Преди няколко дни си пуснах Завръщането на края и направо ми се прииска да хвана телевизора да го поразтегля с няколко метра - тесен му беше в раменете за този филм...
Не си е работа да гледаш свестен филм на малък екран. Освен ако героите не се мотат в затворени помещения и не си говорят през цялото време.



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: няkoй]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано12.01.05 16:00



При последното ми ходене на кино от преди седмица, пред мен ядяха нещо, което миришеше на манджа, а зад мен имаше две лайна - мъжко и женско, всяко с пакет чипс, които ядоха непрестанно в продължение на точно 45 минути Ебахти отвратителното, нецемно гнусно преживяване е да слушаш половината филм вялото хрупане на някакви недоразвити, при това съраунд - и отляво, и отдясно За последеен път в живота си ходя на кино , когато има повече от десет човека в залата Мама му стара и ненормалната работа бе, не знам какво може да се направи Да си занеса една табла със свинско със зеле ли, или да си взема едно кречетало да въртя, да видим на кой ще му издържат по-дълго нервите. Хубаво бе, като е разрешено да се яде в киното, поне да имаше някакъв регламент, да произведат чипсове в хартиени пликове примерно, не че ще помогне на хрупането, ама тия кошмарни пластмасови опаковки са непоносими. Въобще да ходиш на кино освен на мега-хипер екшъни като цяло се превръща в неблагодарно занимание, понеже на останалите говедцата скучаят, похапват и си общуват.

______



Тема Re: Да...нови [re: Kpиc]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано12.01.05 16:03



Затова вместо телевизор си купуваш проектор, ковеш един ЧаршавТМ на стената и се спасяваш Става като истинско

______



Тема Re: Да...нови [re: tchupakabra]  
Автор EVlL (Бебе металист)
Публикувано12.01.05 16:30



Пак не е същото.
Нагласата, че отиваш на кино, не можеш да я заместиш с нищо.
То е като малък празник, като някакъв хепънинг. Хората около тебе, суетнята, опашките за билети, зяпналите хлапета, бързането да не закъснееш и т.н. Всичко това е част от преставлението. Дори ако щеш и миризмата на киномашина и протърканата тапицерия допълват атмосферата.



Тема Re: Да...нови [re: EVlL]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано12.01.05 16:56



Не знам дали аз съм се променил, или света, но тези неща някак не са същите... Пластмасовите седалки в съвремените кинозали, макар и удобни, не ми дават същото празнично усещане като тежките, с дървена или метална рамка и тапицирани с дебел червен плюш сгъваеми седалки на кината от моето детство. Опашката за билети, да, но някак се сещам за няколкото случая в злободневната Арена, когато трябваше да чакам на опашка, за да стигна до опашката за билети. И грубата, първична блъсканица и пререждане, когато мрачните и гледащи лошо охранители се отместят, за да пуснат следващата порция зрители. Дори срещата с приятелите, бързането, организацията, и от това не остана нищо - веднага звъниш по жиесема, ало, къде си, идвам бе, и така... Никаква тръпка няма. По принцип в киното остана малко изкуство и твърде много наука - науката как да вземеш повече пари. И пак си ми е кеф, мама му стара, ама да не бяха превърнали салоните на ясли. Дори най-тъпият филм съвсем се насира от синхронното маачкане на десетки опаковки в продължение на поне една трета от филма, а самата мисъл за нещо красиво, нежно и естетично, преживяно под съпровода на хрупане и тъпи забележки кара ръцете ми да затреперят от ужас... и бяс. Амели Пулен и чипс. Къщата на летящите кинжали и скучаеща група от приказливи пубери. Нее, не мога да продължа... Затова ходя като нелегален, промъквам се късно, на последните прожекции, когато филма вече отдавна не е премиерен.

А и другото има доста чар - по различен и по-интимен, по-личен. Очакване на гостите... или похапване някъде с компания, след което шумно и весело се замъкване към дома. Намърдване по диванчетата, наместване на куп възглавници, пуска се музика, пали се свещ с аромат на ванилия, или ароматна пръчица, разговори, смях... После се пуска филма, всички се опъват удобно, девойката до теб се обляга на рамото ти, качваш си краката на табуретката, на масата до дивана са чашите с вино... Има си плюсове. Големият минус е, че за да имаш свястна система - проектор и звук с 5.1 съраунд отива Голям куп пари. Плюсът е, че звучи невероятно и изглежда отлично. И чипсът е само по взаимно споразумение

______



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: Maлkaтa Mю]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано12.01.05 17:20



Аз рупам пуканки (или чипс, или квото има), както и пия кола или квото има. А, и не се считам за интелектуалец, тва е обидна дума. За да бъдем обективни, трябва да кажа, че обикновено ходя на филми, при които е абсурд да чуеш рупането на пуканки - взривовете, картечните откоси и тежкото дишане на слузестите извънземни го заглушават напълно. Все пак, в моментите на затишие, гледам да не рупам твърде шумно.





Тема Re: Да... [re: tchupakabra]  
Автор EVlL (Бебе металист)
Публикувано12.01.05 17:21



Абсолютно си прав за повечето неща, с изключение само на бутаниците и боя за билети, който датира от време оно. А и тогава бяхме малки и отиването на кино беше нещо като бонус-подарък:)


"А и другото има доста чар - по различен и по-интимен, по-личен. Очакване на гостите... или похапване някъде с компания, след което шумно и весело се замъкване към дома. Намърдване по диванчетата, наместване на куп възглавници, пуска се музика, пали се свещ с аромат на ванилия, или ароматна пръчица, разговори, смях... После се пуска филма, всички се опъват удобно, девойката до теб се обляга на рамото ти, качваш си краката на табуретката, на масата до дивана са чашите с вино... Има си плюсове. Големият минус е, че за да имаш свястна система - проектор и звук с 5.1 съраунд отива Голям куп пари. Плюсът е, че звучи невероятно и изглежда отлично. И чипсът е само по взаимно споразумение"

A на 32-инчов телевизор, имам ли шанс?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.