Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Пиратството  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано16.01.05 13:03



Не знам дали тази тема е разсквана тук, а и да е - тя и без това е винаги актуална.
Точно заради това искам да ви попитам:

1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

Доста въпроси зададох, а по-късно ще се постарая и аз да дам мнението си по въпроса!

- истинският медиен форум!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор EVlL (Бебе металист)
Публикувано16.01.05 14:01



1. Отрицателно, както и към всяко друго пиратство!
2. Финансово със сигурност, но по-важна е моралната щета, защото преиначава стойностите. Пресен пример - забележи откога се говори за "Александър" в клуба!
3. Значи технически погледнато всеки тип компресия може да бъде използван с пиратски цели. DivX въобще не е разработен с такава цел. Ако не беше той, щеше да е друг. Моят плеър чете DivX, но това не означава, че Philips са пирати.
4. Няма начин, да е конкурентна, защото за 30-40лв. на месец за интернет, можеш да изгледаш стотици филми, тоест - без пари. С дъмпинг в цените не можеш да удариш пиратството. Мисленето и ценностната система са средствата против него. Ако факта, че притежаваш краден продукт не те притеснява, значи нищо друго не може да те спре.
5. Цените на филмите са адски ниски и всеки може да си позволи. Повече ме притеснява качеството и измамите с броя на дискове, броя на каналите в звука и други такива кощунства
6. Определено не. Аз харесвам комерсиално кино, но има хора, които са с по-различни търсения и не намират нищо за себе си. Принудени са да търсят в Amazon, например или да свалят пиратски копия от мрежата. Което пак е коз в ръцете на пиратите.
7. Не съм доволен от копията на лентите, които се внасят. Купуват се долнокачествени и десета употреба копия. Филмите са размазани и без необходимото ниво на цвета. Незнам как са цените на билетите по света, но нашите не заслужават и 1 лв., ако трябва да сме адекватни на качеството.

The tea gonna chew come...

Редактирано от EVlL на 16.01.05 15:35.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано16.01.05 14:50



1. Пиратството като предлагане е криминално престъпление, т.е. хората извършващи го са престъпници в очите на закона. В моите също.
Колкото и да се опитвам да разбера гледащите нерегламентирано разпространени филми, смятам, че те не само не уважават труда на другите, но не уважават и себе си. Специално при филимте тези хора не могат да нарекат себе си дори любители на киното, за киномани пък е изключено.

2. Пиратството подпомага Големите и ОЩЕТЯВА малките - бучащите и тряскащи филми заради *ефектите* ше ги гледаме на голям екран, другите може и от нета. Ба тъпия аргумент - нема да пълним гушите на мултинац компании, а те точно това правят.

3. Виж 2.

4 и 5 са много дълги за коментар и ще кажа, че към момента, макари да може да се желае още са в границите на нормалното.

6. Към момента НЕ, но има раздвижване. Да видим.

7. Също като 6.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Raul Endymion]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано16.01.05 15:39



Свърших малко работа, я сега да вземна да си отговоря сам на въпросите...
1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
Като цяло негативно, въпреки че през годините съм се убедил, че ако киноманът иска да има всичко, което иска, ще трябва и да пиратира. Не само от финансова гледна точка... Лично аз си купувам доста филми, въпреки че ми е наистина трудно да си го позволя, а приятелите ми ме смятат за луд, обаче има филми, които никога не са излизали на видео. "Бягай, Лола!" е такъв пример.
2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
Не смятам, че ощетява производителите, те си се ощетяват сами, пускайки зверски бози всяка година. Писнало ми е от един сценарий да правят два или повече филма!Както предполагам знаете, миналата година в световен мащаб приходите от РС игри са повече от тези, свързани с киното. Въпреки това, все пак има губещи и това са родните разпространители и държавата ни като цяло. Първите губят финанси и престиж, а държавата изглежда лошо в очите на чужденците.
3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
Не, разбира се!
4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
2 лева максимум
5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
Ако става въпрос за единични издания, а не такива с по 16 диска ()- не повече от 12-15 лева.
6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
Определено не. Това е проблем и с музиката. Направи ми впечатление, че в последния каталог на Съни всички "касови" простотии се издаваха на всякакъв формат, а некомерсиалните - само на видеокасети. Така е и с продажбите. По този начин зрителят никак не се стимулира. Освен това няма да говорим за закъснението, с което некомерсиалните филми излизат... Лично аз смятам, че те трябва да излизат за дирекнта продажба повече от касовите поради една проста логика - киноманите предпочитат некомерсиално кино, а и то не може да се гледа навсякъде у нас (то пък и многото места, дето останаха). Човек, който гледа един филм максимум два пъти и си пада по разни мансарди, съседки за секс, лепнати и Ван Хелсинг-и няма да има мотивация да си го купи, защото го е гледал на кино, а вкъщи няма да може да види така спецефектите, звука или какво има под блузката на поредната тийнзвезда.
7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?
Не, въпреки че нещата се променят, макар и бавно. Ако трябва да го сравнявам с разпространението на музика обаче - много по-добро е!

- истинският медиен форум!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано16.01.05 15:47



1. Безкрайно положително. Всяка вечер ги споменавам в молитвите си.
2 Като глобално явление ли или само бегепиратството ? Както и да е, радвам се че съм ощетил създателите на Необратимо като го гледах вкъщи, на компютъра. Съмнявам се че съм ощетил създателите на "Великият Диктатор" когато го гледах вкъщи, вероятно съм ощетил тези които щяха да го пуснат легално в България, но животът е твърде кратък, че да ги чакам тях. Филмите които първо съм гледал вкъщи на дивехкс и са ми харесали впоследствие съм гледал на кино ако са ги разпространили. И съм убеждавал и други хора да ги гледат. Технически погледнато легалното киноразпростронение в България печели от пиратството, поне в моя случай
3 Не?
4 Безплатни трябва да са, мен ако питаш, да разчитат на волни пожертвования. Малко по-разумно предложение - филмите са безплатни, но пуканките, кокаколата и начосите удвояват цената си и и киноразпространителите прибират сумата. Малко още по-разумно предложение -не могат ли да се издават някакви абонаментни карти, например давам 100 лева и получавам целогодишен безплатен достъп до Арена?
5 Безплатни, абе не може съвсем безплатни, ами колкото струва носителят ми се струва почтено
6 Не
7 Не
Ще има ли някакви награди за участието в тая анкета?

ох, пропуснал съм един въпрос, съжалявам


I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...

Редактирано от Oлмaши на 16.01.05 16:32.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано16.01.05 15:50



1. Отношението ми е като към всяка жалка форма на незаконно действие - една сюрия псевдотарикати си викат "Който е балък да плаща, да го прави, ние ще си правим каквото си знаем."
Заради няколко стотици такива жалки душички България изчезна от картата на ДВД изданията. Говорих след темата за това, кои заглавия ще излизат на диск, с един познат от Буена Виста, който преди това е работил в няколко други мейджъри. Неговият отговор на въпроса ми защо няма вече толкова дискове с български субтитри, беше буквално следния: "Установиха, че малко след като се издаде филм със субтитри заглавието излиза в пиратски вариант. Тъй като се знае, че в България, Русия, Украйна, Сърбия и други рискови страни без традиции и задръжки в това отношение, дори и без да има такова локално издание ще излезе пиратска версия. Тоест, няма смисъл да се издава и да се дават пари като резултатът ще е един и същ." Утрепах се да му обяснявам, че не сме такива пирати, че не всички българи са муфтаджии и крадци, но той ми отговори, че за него и за фирмата, в която той работи вече е все едно, че сме доказали, че сме незначителен пазар и че за в бъдеще, тъй като така или иначе на всеки от нас ще ни се наложи да говорим по един голям европейски език, никой няма да си прави труда масово да субтитрира филми на български. Тъй като на мен ми е все едно на какъв европейски език ще е филма, единственото, което ми дойде на ум е колко жалко и обидно е за българите, които за пореден път плащат нечия чужда сметка. Като например сметката на онзи герой с баничките и бозата, той ще се познае.

2. Големите бълха ги ухапала. Пиратството ощетява само тези, които нямат огромния ресурс на мейджърите - малките продуценти, издатели и крайните потребители.

3. DivX е формат не само за пиратство. Предвижда се дори разпростанение на платени програми по ТВ-кабел в този формат. Всеки един празен носител може да служи за пиратство.

4. N/A

5. N/A

6. Нормализирането на легалното разпространение на филми в България е въпрос на знаеш колко години. Същият тип, с когото говорих за субтитрите каза, че нямат намерение да губят пазара, независимо колко малък е той. Присъствието им обче щяло да се осъществи по всяка вероятност предимно чрез гръцки фирми. Тоест, можеш да мръднеш някой ден до Гърция да видиш как е там и ще знаеш как ще бъде тук. Всъщност като се замисля, той Рол Еднимион може да ти каже (той е най-близко до това бъдеще
).

7. N/A



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Tyler Durden (новак)
Публикувано16.01.05 16:44



1. Положително (не мисля да чакам да ги пуснат, ако въобще излязат, филми като A Very Long Engagement, Before Sunset, Hotel Rwanda, Spanglish, Sideways, Million Dollar Baby, Finding Neverland .....)
2. Не. DviX-а не измества киното, а предлага по голямо разнообразие. Поне за себе си мога да кажа, че продължавам доста често да ходя на кино. За доста от филмите които съм гледал на компютъра нямаше да дам пари за кино, тъй че нямам големи угризения.
3. -
4. Откакто имам бърз интернет май не съм стъпвал във видеотека, та дори и безплатно да ги дават ми е по-удобно да ги свалям по мрежата.
5. -
6. не
7. не

На никой не му пука че си нещастен, така че по-добре бъди щастлив.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Zapa (каруЦАР)
Публикувано16.01.05 17:15



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

1. Положително . Изгледал съм толкова и такива филми които не могат да се гледат или намерят по никакъв законен начин, също така съм си спестил доста кинти не отивайки да гледам на кино поредната шитня, което не означава че не ходя на кино разбира се, ходя си, ама филми от видеотеката по рядко гледам
2. Не, не ги ощетява. Нито на Том Круз хонорара ще намелее, нито пък новите Звездни войни няма да преизпълнят предвиденият им план за продажба на билети, заради "пиратите"
3. Някакъв вид двуличие, лицемерие, двеон стнадарт или както там му се вика, е според мен. Така или иначе не могат да се справят с пиратството, тогав а поне да изкярат и те от него. Добър ход от тяхна страна. Някой тук може да си направи извода че по един такъв косвен начин подкрепят пиратството. Who gives a shit
4. Не ме притесняват цените на наемите във видеотеките
5. Цените са ни западни(справка Amazon.com), качеството гаражно, заплатите подигравка
6. Твърдо не
7. Този въпрос го смятам за риторичен

Благодаря за вниманието

ето го батко бе



Тема Re: Пиратствотонови [re: Meдapko]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано16.01.05 17:56



Уф, леле, колко си прав за субтритирането на Мейджър ДВД-тата. Не е истина за кви индианци ни имат.

Със сигурност очаквам размествания на пазара, но за намеренията на мейджърите и гръцките фирми не съм знаел, ама това ми харесва .

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано16.01.05 18:12



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?

Предполагам иде реч за крадването на филми и продажбата им.
Ако става дума за интернет източване на филм и гледането му на екран на РС - адски либерално отношение.
Почне ли да се продава източеното, глобичка, глобичка, затвор.

2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?

Да. щото големите спят. Имаха ли система, в която оценяваха реалността Интернет и адаптираха разпространението си спрямо търсенето - щяха пари да правят. Да не са спали.

3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?

Нормално е да се правят пари от технологии.
В демокрации е нормално и да се протестира.
Обратното и на двете е ненормално.

4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?

Нормалната цена при мен зависи от членството и видеотеката, също така от годината на излизане на филма и промоциалните периоди.
25 датски крони ми е ок. Тва ви е шест лева.

5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
За кой ?
Дистрибутор на едро ? На дребно ? В магазин ? Във видеотека за краен потребител ? Цената се договаря според.

6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?

този въпрос го задай пак
Имам кабелна
Имам и абонаментна тв
Един Дел и един Мак точат постоянно. Дел - новите заглавия през дс. Мака - сериалите като CSI NY
Това прави средно 15 филма на седмица, ако не чета повече от една книга (а аз годишно чета поне 52)
Ако Легалното разпространение не ми доставя новости и адски трудно ми хваща вкуса въпросната вечер или следобяд
Ако не мога да избирам какво да гледам, което ми се гарантира от нет, чета книги.

7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

У Вас нямам представа как е.
Имах видео колекция с адски тъпи преводи едно време в републиката, Междузвезнди войни.
В монархията, филмите са скъпи, кината като в републиката (последно един тъпух ядеше суши и заливаше с туборг), рекламите - фантастични, а на промоции можеш да гледаш кино като човек; това важи за всякакво друго кино, но не и българско.

Веднъж срещнах водещият на местното кино предаване, Богарт (в продължение на две дузини години) и го питах гледал ли е бг филм. Не бе. Но не потърсих автоматически вината в него. Явно по кино фестивалите, на които е ходил е нямало български филми. И за периода, в който е правил Богарт - нищо не е било наградено.


I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Tyler Durden]  
АвторCameron (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 18:26



Е точно пък филмите, които си изредил (с изкл. на Hotel Rwanda, за който нямам инфо), ще излязат със сигурност на кино и то съвсем скоро. Before Sunset е даже другата седмица!

Иначе:
1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
В никакъв случай положително. Одобрявам го само в случай на филми, които няма да дойдат в БГ или в най-добрия случай ще дойдат много месеци след премиерната дата и много след като DVD Rip изданието е вече в мрежата. И пак е принудително - ако има алтернатива, няма да тегля от нета.

2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
Точно най-големите не, но тези в средата и по-малките - да.

3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
Едното няма нищо общо с другото. Така и така DivX-а надали се гледа предимно на DVD плейъри, а и не са те способствали за просперитета на пиратлъка.

4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
Те и сега са си нормални. Има видеотеки и с всичко за по 50 ст/1 лв. Няма накъде по-надолу да се пада.

5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
Каква трябва или каква ми се иска да бъде? В момента има високи цени на производители + транспортни разходи, ниски заплати, объркана държава и какво ли още не и затова много от цените ни се виждат високи. Иначе 15-25 лв би трябвало да сие нормално за такъв вид продукти.

6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
Не съвсем, но нещата май наистина вървят нагоре.

7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?
Виж. 6



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано16.01.05 19:04



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?
Ми спестява ми доста пари, тъй че положително.
2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?
Не много.
3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?
Всичко според мен е цирк.
4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?
Цената е достатъчно добра - левче-кефче. Просто в нета е безплатно!
5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?
Виж 4.
6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?
Не.
7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?
Орта-будала.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Meйджъp™ (panj)
Публикувано16.01.05 19:31



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?

Като обикновен потребител на "филмовото изкуство" съм много доволен от наличието на пиратство. Откакто имам ЛАН и дърпам на поразия, гледам 3 пъти повече филми, т.е. обогатявам си тройно филмовата култура. Дори забелязах, че доста по-често отскачам до киносалона.
Тези, които твърдят, че пиратството е необратимо зло за киното, са или пълни позьори, или много заблудени пещерняци. За мен си е чисто и проба ефикасна и напълно безплатна реклама на легалната продукция. Пример: Аз днеска няма да отида и да дам 1 лев на видеотеката, щото съм си изтеглил някой филм на Том Ханкс от мрежата, но утре ще отида и ще дам 5 лева на киното, щото някой неизвестен актьор от същия пиратски филм ми е хванал окото и искам да гледам новия му филм. Олмаши също е уловил логиката на нещата, гледам...


2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?

Мен не ме ощетява, големите да се оправят, не са малки ...


3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?

Големите роптаят за параван, те си имат своите начини да печелят от пиратството, иначе отдавна да са го изринали.


4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?

Цената е последния проблем. Само като си помисля, че трябва да се разкарвам в студ и пек до видеотеката, да се разправям с онова изкопаемо зад щанда, да помня номера на картата, да гоня срокове, да плащам глоби и в почти 80% да липсва филма, който търся, и изгубвам причината въобще да посещавам такова място. Ако отворят виртуални видеотеки с богато платено съдържание и високоскоростна връзка, сигурно ще съм им редовен клиент.


5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?

-


6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?

Категорично не.


7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

Не съм чак такъв запален фен, за да оценя напълно колко е жалко. Добре, че са пиратчетата, за да си задоволяваме донякъде нуждите от кино (това като обобщение на цялостното отношение към пиратството)



nisam ni metar od tebe
a ti me ne vidis, i ne cujes...


Тема Re: Пиратствотонови [re: Meйджъp™]  
Авторpe6o_kele6o (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 20:05



Вместо да гледате филми с високо качество на компютърния монитор/телевизор, месеци преди те да излезнат на кино, повечето от вас се опитват да убият пиратството?! Аз няма начин да: чакам 1-2 месеца да излезне един филм в Арена, след като излезне да се редя на опашки за да влезна в киното, като стигна до касата (!!!) да ме посрещат със "Сорри няма свободни места" и това да се повтаря в продължение на 1-2 седмици или поне, докато тази миграция от хора, по мащаб еквивалента на Серенгетите, не отмине. И това е само в София! Само в София, столицата на България, има едно единствено кино, което е способно за задоволи и най-претенциозния маниак на качеството. И точно в това кино ежедневно се изливат стотици true киномани и за мен и още хиляди българи НЕТ-а е единствената алтернатива. А представете си какво е по малките градчета с техните долнопробни кино салончета, как се чувстват хората там?! Или по точно зададен въпрос: Как биха се чувствали хората там ако нямаше пиратство?!

Пиратите не са виновни за нищо в Бългая и по-точно за ДВД релеисите и кино прожекциите. И по дяволите, да не би българина да разпространява в глобалната мрежата пиратски филми?! Ние сме просто final destination на този поток от пиратство, който идва от западнте страни. А как се получава така че западняците създават и поддържат пиратството и въпреки това са на толкова високо ниво? Еми там просто си има кина, там има много и големи кина, там филмите излизат без закъснения, там качеството е високо, там си заслужава просто. Там и големите компании и пиратите/крайните потребители са доволни.

Докато у нас едното качествено кино и монопола нищо няма да променят. Пазарна икономика трябва да съществува- да има конкуренция. Фирми да се състезават коя първа ще пусне филм с най-добро качество и цена, която да отговаря на качеството и популярността. Но на първо място трябва да има фирми!!!

А доколкото се отнася за пиратите, без тях да сме загубени! Без тях никога нямяше да видим филм, които ние искаме да гледаме, а само щяхме да слушаме дикататорът Александра. Според мен пиратите, освен всичко друго, са и фенове на киното, киномани и ако вие не можете да го видите, аз мога, а именно те ни отварят очите за нови и rare филми, които иначе нямаше изобщо да да разберем, че съществуват. Заради тях повечето от хората в този форум (очевидно) не са с 1 година закъснение за разлика от... И затова винаги като някой свали филм и го даде на останалите се изливат страници от ":)" и 10х-ове.

Но и аз предпочитам голямия екран! Стига само да извадя невероятния късмет да попадна на бързо излязъл филм и на свободно място в киносалона..............................



Тема Re: Пиратствотонови [re: Cameron]  
Автор Tyler Durden (новак)
Публикувано16.01.05 20:18




сигурен ли си, че излиза другата седмица???не че не го гледах още преди месеци, но определено бих отишъл да го видя на кино .

На никой не му пука че си нещастен, така че по-добре бъди щастлив.

Редактирано от Tyler Durden на 16.01.05 20:20.



Тема Re: Before Sunsetнови [re: Tyler Durden]  
АвторCameron (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 21:27



Моя грешка. Не обърнах внимание къде точно е sunset-a.
After the Sunset излиза другата седмица, а Before Sunset май засега го няма в програмата за кино. Може би е независим, т.е. кой го знае кога ще дойде...



Тема Re: Пиратствотонови [re: pe6o_kele6o]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано16.01.05 22:19



Пешо, принципно си прав за някои неща, ама едно не схванах - как така хем чакаш добро качество и комфорт (ходейки само в Арена) и в същото време си сваляш филми от нета, които да гледаш на компа?

- истинският медиен форум!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано16.01.05 23:06



Аз няма начин да: чакам 1-2 месеца да излезне един филм в Арена, след като излезне да се редя на опашки за да влезна в киното, като стигна до касата (!!!) да ме посрещат със "Сорри няма свободни места" и това да се повтаря в продължение на 1-2 седмици или поне, докато тази миграция от хора, по мащаб еквивалента на Серенгетите, не отмине.

казва, че няма начин да го прави, не че го прави :)
обърни внимание на двуеточието

чака добро качество на филмите от нета, вероятно има предвид ДВД рип?



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Пиратствотонови [re: hendy]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано16.01.05 23:37



А ти обърни внимание какво е написал в края на поста си:

Но и аз предпочитам голямия екран! Стига само да извадя невероятния късмет да попадна на бързо излязъл филм и на свободно място в киносалона..............................

- истинският медиен форум!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано16.01.05 23:59



Стига само да извадя невероятния късмет

това ме навежда на мисълта, че не му се случва често :)

въпреки че ми се вижда малко странно изказването - проблем с местата има само петък вечер и събота
и само вечер има опашки :)

за троя какво чудо беше, сигурно е така за александър в момента, но ме мързи да отида да проверя

тогава за пръв път видях кордон там и така наречената предварителна опашка, където часаш да те пуснат да се доредиш на касата :) то бива бива брад пит, ама чак пък толкоз :)))



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано17.01.05 00:20



така и така се разписах в тази тема, дай поне да отговоря и аз на въпросите ти :)

1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?

Като цяло отношението ми е положително, въпреки че не го практикувам особено... виж, ако ме питаш за музикално пиратство там вече стоят по друг начин нещата ;)
И никога не ми се е случвало да ми се гледа някой филм, който го дават по кината и вместо това да си го изтегля... така че кино индустрията не е ощетена от моя страна ;)

2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?

Не, никого не ощетява. повечето от тези филми така или иначе ги няма по кината и видеотеките. А за хората от малките градове това е единственият шанс все пак да гледат нещо.
И малките не ощетява - те пък кога са били издавани у нас.

3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?

Те правят също така и мр3 плеъри. После се сърдят че имало пиратство :)
Нормално е, това е единственият начин все пак да печелят от цялата тази работа.

4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?

Не знам. Аз видеотеки рядко ползвам - спадам към малцината "богоизбрани" ;)) на които Арена им е по-близо от кварталната видеотека.
Иначе цените са по 1,2, 3 лева... 3 лева ми се виждат много за касета, за ДВД съм по-съгласна и давам по толкова понякога.
Не съм чак толкова претенциозна към качеството, а и техниката ми не е на толкова високо ниво, но все пак ДВДто си е ДВД

5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?

Между 10-20лв, в зависимост от филма.
Много ме дразни тази мода напоследък да се пълни ДВД изданието с филм за правенето на филма за правенето на филма за правенето на прическата на някой от главните герои, които се пъхат само за да оскъпяват крайния продукт...

6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?

Не. За кино е ОК, но за видео определено не. Повечето неща, които ми се гледат ги няма във видеотеката ((проверявам от време на време за всеки случай)), но в нета ги има...

7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

о да, определено. а най-доволна съм от това, как са превели последния епизод от междузведни войни :)))
абе има развитие, касетите от преди 10 години ги дублираше един човек, сега поне им слагат субтитри ;)))



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Пиратствотонови [re: hendy]  
Автор janitor_of_lunacy (anarhistocrat)
Публикувано17.01.05 00:32



"Много ме дразни тази мода напоследък да се пълни ДВД изданието с филм за правенето на филма за правенето на филма за правенето на прическата на някой от главните герои, които се пъхат само за да оскъпяват крайния продукт... "

Ама то това е най-интересното на ДВД изданията.

Don't eat the yellow snow


Тема Re: Пиратствотонови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано17.01.05 01:17



може, явно на някои хора им харесват

на мен не са ми интересни, аз искам да гледам филма :)



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Mixman (Sledgehammer)
Публикувано17.01.05 08:45



1. Ще съществува, докато техническият напредък не достигне до неподозирани висоти.
2. Малко вероятно.
3. Все пак и те трябва да продават нещо .
4. От гледна точка на дърпането от нета и взимането от видеотеката - може би стотинки.
5. За двд - зависи от филма - между 10 и 20 лв според мен е справедливо.
6. Не, разбира се.
7. Има още какво да се желае .

I have the touch!


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Авторnewline (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 09:31



Причината за просперитета на пиратите е безумното кино и видео разпространение в България. Смятам, че проблема може да се реши като при музикалния бизнес - за всеки мейджър отделен дистрибутор. Тогава Александра няма да казва кои филми ще се разпространяват извън София и кои не. В момента филмите на Съни не могат да се гледат нито на видео нито на кино в Бургас. От къде според вас да гледаме техните филми.



Тема Re: Before Sunsetнови [re: Cameron]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 10:04



Before Sunset ако не бъркам е някъде от 95 година, така че му е малко късно за кино. Издадоха го преди години на видео. Хубавото е, че миналия месец се появи отново - на ДВД (при това трябва да е оригинално, на Уорнър).

After The Sunset излиза наистина. Той се води нещо като продължение на първия. Същия екип, начело с Линклейтър и естествено Итън Хоук и Жули Делпи

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 10:14



1. Негативно. Кражбата си е кражба...

2. Не. Ощетява най-вече зрителите, тъй като води до появяването на по-малко филми в кината и на ДВД... което пък служи за оправдание на пиратите и става омагьосан кръг .

3. ДивХ не е еквивалентно на пиратство. Основната идея на тези плеъри е да можеш да си свалиш на компа филма от цифровата камера и да си го изпечеш на СД, тъй като качеството му така или иначе въобще не е за ДВД. Пък и винаги е имало VCD и SVCD и т.н. по плеърите.

4 и 5. Сегашните са ОК. Всики, който може да смята ще забележи, че ако се взимат филми под наем за сметка на парите, които се дават за по-бърза интернет връзка, големи монитори и т.н. разликата в разходите няма да е толкова голяма освен, ако не се гледат по 5 филма всеки ден... За купуването на филми въпроса вече е друг. Няма нужда всичко, което излезе да влиза в колекцията. Аз си купувам само филми, които съм сигурен, че ще гледам над 10 пъти. Те не са толкова много, а и определено си струва да са качествени (ако българското издание не ме удовлетворява си ги търся от чужбина).

6. Не съвсем, но с малко търпение обикновено успявам да изгледам всичко. Е, случва се примерно веднъж два пъти годишно да не издържа и да гледам нещо на компютър, но са предимно документални филми.

7. Не.


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Kontra ()
Публикувано17.01.05 10:25



не мога да разбера за какво филморазпространение у нас сме тръгнали да си говорим тук при положение, че ( ако случайно някой още не е забелязал ) , то не остана къде човек да отиде на кино

уж всички сме културни представители на младата българска ентелигенция, а ей така като между другото започнаха да се дават едни определения - както че сме били такива и сме били онакива, така и че не сме били нито такива, нито дори онакива
много моля, нека да си имаме уважението
вярно че тук сме тръгнали да говорим за филмовото пиратство, но от гледна точка на криминалните престъпления и жалките форми на незаконни действия тези изказвания поне за живущите в БГ са в категорията "присмял се хърбел на щърбел"
доста нелепо е да ограничаваме уважението към труда на хората само до седмото изкуство и затова нека преди да тръгне да лепи епитети всеки да се замисли най-малкото за колкото от шаренийките на домашния си компютър всъщност е изшарил някакви стотинки



Тема Re: Пиратствотонови [re: Kontra]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано17.01.05 10:29



Ами тук е клуб кино, не клуб Софтуер. Те да си пускат своя тема.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 10:31



1. Обективен факт, породен естествено по икономически причини. Винаги ще го има, но развитието му е показател, че някой не си гледа работата.
2. Големите не. Ощетява малките, но те пък правят кино не толкова за печалба.
3. Нормално е. Всеки кинопроизводител си прави и тънките сметки да тури ръка на новите технологии. Справка: битката на времето мужду VHS и Betamax. DivX е по-евтин от DVD и няма хиляда стандарта.
4. 1 лв за стар максимум 2 за нов.
5. Не знам. Но смятайки, че марката често надува от 40-60% може би 2 пъти по-евтини от сега. И не виждам защо DVD трябва да са по-скъпи от VHS.
6. Категорично не.
7. Още по-категорично не. От място за духовна наслада киносалоните се превърнаха в кръстоска между пицария+кафене а филма е между другото.



Тема Re: Пиратствотонови [re: ss_]  
Автор Kontra ()
Публикувано17.01.05 10:51



напълно си прав

но е вярно и че този проблем е част от един по-голям такъв
някой говорят за "нашенския манталитет" , други за "ситуацията в БГ" - всеки си има любима страна на история и реве за нея с пълно гърло, но цялата лайнявица е в един кюп
и аз не мога да приема работите да се разграничават толко грубиянски безочливо - за едното да сме жалки измекяри, престъпници, псевдотарикати и един Господ знае още кво, а за другото удобно да се извръщат очета все едно е нещо по-различно
щото така както някой го боли сърцето, че големите, малките, производителите, разпространителите и т.н. ще останат гладни, така и аз се притеснявам, че дедо Гейтс ще си умре не чак толкова богат, колкото заслужава
аджеба, има ли неко тиква, достатъчно нагла за да твърди, че 30 милиона реда програмен код се пишат по-лесно отколкото се прави филм ?




Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано17.01.05 10:52



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?

Отрицателно, по отношение на филми, които се знае, че ще излизат в БГ. Интересно е, че много от хората тук, които казват, че гледат филми които няма да излизат, са първите, които започват да коментират 1-2 седмици преди премиерата в БГ. Не мога да приема на сериозно мнението на човек, че Герой нищо не струва, след като едва ли не го е гледал на екрана на GSM-а си. По отношение на филмите, които няма да излезнат съм 100% съгласен- гледам ги на компа. Така съм изгледал повечето от филмите на Такаши Миике, куп японски хоръри, ново руско кино и тн. Тях едва ли ще ги дочакаме освен на СФФ отделни филми.

2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?

Не не смятам. Аз ги разглеждам по друг начин нещата. Това си е един вид уважение към работата на екипа на филма. Като ми е харесал филма ми е кеф , че съм дал пет лева. Ако не ми хареса, просто спирам да гледам филмите на съответния актьор, режисьор и тн. Много се дразня от следното твърдение- "Аз този актьор/режисьор не го харесвам, затова го бойкотирам и гледам филмите пиратски". Чакай бе, бойкота е да не гледаш филмите изобщо. Като не ти харесва не гледаш.

3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?

Ако не ги направят те, ще ги направи конкуренцията.

4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?

Ами аз много от видеотеката не взимам. Това което мога и бих искал да си взема от там вече съм го гледал на кино, а това което не мога да гледам на кино го няма във видеотеката. Смятам че 2 лева е добра цена за наем.

5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?

10- 20 лева е добре. Аз лично бих давал и 30, само и само да ги имаше филмите, които искам...

6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?

Твърдо не. Добре че го има СФФ. Не случайно една групичка от няколко човека тук зомбясваме за 2-3 седмици, само и само да изгледаме каквото можем, защото това ще бъде за тази година. От както Стефан Китанов влезе в екипа на Киномания качеството и там се вдигна значително- вече не е просто една голяма предпремиера. Кино Център също спасява донякъде положението- вярно седалките са инквизиция, ама като няма друго и речни камъни да сложат пак ще ходя:)

7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

Ами не. Въпреки всичко смятам че нещата вървят към оправяне. Малко повече оптимизъм трябва.




Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Kontra]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано17.01.05 10:57



Съгласен съм. Аз не ги деля нещата, просто тук темата е специално за кино пиратството. Иначе Уиндоуса си ми вървеше с компютъра, а повечето от програмките, които ползвам са фрийуер. Разбира се имам не лицензирани, ама ако ми прочетеш долния постиг, ще видиш че аз не го заклеймявам окончателно.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Before Sunsetнови [re: Raul Endymion]  
Автор Tyler Durden (новак)
Публикувано17.01.05 11:00



бъркаш много :)), Before Sunset е от миналата година и бе отличен от гилдията на режисьорите като един от най-добрите филми за годината, мисля на трето място. after suset е екшън с пиърс бросман.

На никой не му пука че си нещастен, така че по-добре бъди щастлив.

Редактирано от Tyler Durden на 17.01.05 11:03.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Gallandro]  
Автор Kontra ()
Публикувано17.01.05 11:10



"Всики, който може да смята ще забележи, че ако се взимат филми под наем за сметка на парите, които се дават за по-бърза интернет връзка, големи монитори и т.н. разликата в разходите няма да е толкова голяма"

тия които наистина могат да смятат обикновено отиват доста по-напред с висшата математика & прилежащите нАуки и тука просто нЕмаше как да съм по-щастлив, от тва което си написал
ела ми кажи за какво ми е на мен на тия хора да изцоцат още повече стотинки ?
за да може за следващата си просълзяваща мъдете ни изява Анжелина да вземе 20 милиона, а не просто 12 ? за да може Памела да има достатъчно стотинки да си спуска и надува любимките, когато й е кеф ? за да има възможност шаренкото на 90-минутната ни радост да е още по-шаренко без туй да бръкне в спестеното за банички на неко ... "мейджър" ?
в развлекателната индустрия й без тва играя много повече стотинки отколкото на тия хора им е акъла
докато и последният ексимос има реална полза в информационните технологии да се налива мило и драго
работите немат нищо общо
наливай, копеле


Редактирано от Kontra на 17.01.05 13:49.



Тема Re: Пиратствотонови [re: ss_]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 11:15



Кино Център също спасява донякъде положението- вярно седалките са инквизиция, ама като няма друго и речни камъни да сложат пак ще ходя:)

Само да вметна, че според мен, ако сложат речни камъни ще стане значително по-комфортно .


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Пиратствотонови [re: Kontra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 11:37



Важен е принципът. Аз не давам пари на Анджелина и Памела, защото смятам, че не си заслужават. Не съм гледал примерно и двата Томб Райдъра, защото мисля, че не си струват и 50 ст. във видеотеката. Ама няма да ги дръпна и от нета. Другото е лицемерие - "Не понасям Анджелина и за това не давам пари, но от друга страна нямам търпение да изгледам всичките й филми още преди да им е дошла премиерата.". Тъпо е изказването, като и да го погледнеш. Освен това Анджелина най-вероятно е на твърд хонорар за филма. Мейджъра също продава права на що годе фиксирани цени(въпреки, че е според бройката, но пък има минимални количества и т.н., така че не ги мисля). Като теглиш филм от мережата не намаляваш парите на Анджелина, а на местните дистрибутори, които обаче си имат много механизми да прехвърлят загубите си на още по-дребните... Общо везто така прецакваш предимно кината и видеотеките.

Пък и важното е, че кражбата си е кражба. Въпроса е принципен.

Колкото до "наливането в информационните технологи"... моляте не ставай смешен . Именно фрийтата съсипват качествения интернет . Как може от от три ЛАН-а и три кабеларки в моя квартал ни една да не може да ми осигури свестен интернет към навънка ? За сметка на това всичките предлагат умопомрачаващи скорости към арена.бг и дата.бг. И единствено БТК-то оставено без конкуренция предлага ADSL на космически цени. Българина явно почва да не прави разлика между интернет и локална мрежа, като от времето на BBS-ите . Ебаси и развитието...


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Редактирано от Gallandro на 17.01.05 12:09.



Тема Тъй като постинга ти визира...нови [re: Kontra]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано17.01.05 12:04



...конкретно моето мнение ще ти отговоря кратко, макар и с нежелание, за да не разводяваме темата.

В отговор на:

нека преди да тръгне да лепи епитети всеки да се замисли най-малкото за колкото от шаренийките на домашния си компютър всъщност е изшарил някакви стотинки




И преди и след като изказах ЛИЧНОТО СИ МНЕНИЕ, с когото не ангажирам никого, мога да ти отговоря - за всяка. Всеки софтуер на машината ми е или купен или фрийуер, или "свободен" софтуер. Преди да давате смешни аргументи, млади Ентелигенти, моля помислете, че има и хора, които въобще не крадат. Това, че някой крадец се засяга от моето мнение, изобщо не ме вълнува. Факта, че има хора, които категорично заявяват нежеланието си да стават крадци, напротив - означава шанс за смотаната в дебрите на неокомунизъм (ама не такъв като тоя, за който Бил Гейтс говори) българска Ентелигентна млада маса.

Обменът на файлове и на филми от типа на някои японски заглавия, които не само в България, но и в Европа въобще кина и ДВД няма да видят е едно, но да ми се хвали някой, че е е гледал филм една седмица преди анонсираната му в България премиера е нещо, което и ти не можеш да защитиш. Каквито и теории с банички, бозички, козички или каквото и друго включва там хоризонта на интереси на крадците, да ми бъдат представени, за мен нещата изглеждат така: хора, които работят, плащат за кино (или дават на децата си пари за кино), от едната страна и от другата хора, които не дават пари за труда на други хора. Второто си е кражба по всички параметри.

П.П. Моля, ако има някой възражения към мнението ми или съм предизвикал диво желание у някого да се облекчи словесно по мой адрес, нека го прави на бележка, та да не задръстваме клуба с глупости.

Редактирано от Meдapko на 17.01.05 13:17.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано17.01.05 12:40



Крада, до известна степен, за да отмъщавам. Защото ТЕ крадат от мен. Давам 5 (вече 6) лв. за билет, за да гледам 1/2 час реклами на филми. Като искат да ги рекламират - да си купят ефирно време в гледаните телевизии. Аз съм дал пари за филм, не за реклами. Да не говорим, че напоследък се промъкват реклами, които нямат нищо общо с киното, т.е. тези, които си ги гледаме по телевизията. Което препълва чашата.
Е, не чувствам угризения на съвеста, когато сваля и гледам някой DivX. Всъщност, чувствам душевно удоволетворение - всяко рипнато DVD - шут в тлъстата мутра на империалиста!





Тема Re: Пиратствотонови [re: Kontra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 12:42



Може да те изненадам, но дори и игрите, които играя(не че са много) са леглани... Въпреки че по принцип избягвам да давам пари за софтуеър. Ползвам предимно опенсорс.

Та това, което всъщонст искам да каже, но явно все ми се изплъзва, че искам този "нашенския манталитет" да се промени, а не да се използва за оправдание...


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Пиратствотонови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 12:56



Защото ТЕ крадат от мен. Давам 5 (вече 6) лв. за билет, за да гледам 1/2 час реклами на филми. Като искат да ги рекламират - да си купят ефирно време в гледаните телевизии. Аз съм дал пари за филм, не за реклами. Да не говорим, че напоследък се промъкват реклами, които нямат нищо общо с киното, т.е. тези, които си ги гледаме по телевизията. Което препълва чашата.

Добре, да приемем, че крадат от теб, ок.

Е, не чувствам угризения на съвеста, когато сваля и гледам някой DivX. Всъщност, чувствам душевно удоволетворение - всяко рипнато DVD - шут в тлъстата мутра на империалиста!

E, това ли е начина да жигосаме крадците - с кражба?! Типично детски начин на разсъждение. Щом той - така, и аз - така.

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Re: Before Sunsetнови [re: Raul Endymion]  
АвторCameron (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 13:12



Ааа, тук вече си в грешка.

e със Салма Хайек и Пиърс Броснан

e продължението на . Е та за него не се знае кога ще излиза.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 13:19



"пиратството" е най-доброто нещо, което се е случвало някога на хората. Ако имам възможност, бих го подкрепял финансово. Одобрявам го силно и ужасно много се надявам наистина да ощетява "големите" въпреки че знам, че е горе-долу толкова, колкото бълхите имат шанс да изпият кръвта на кучето. Цената във видеотеката не е проблем, проблемът е избора. Искам да има избор от 1000+ филма, а не стотина от най-долните заглавия на последните година и половина. За качеството си говорихме много интересно тия дни, оказа се, че ако искаш качествено ДВД, трябва да си го купиш пиратско, което е забавно и ме кефи Че се издава само най-долните от долните филми е ясно. Някъде бях казал, че от списъка ми с повече от триста филма, които наистина ме кефят, няма почти нито един на оригинално ДВД в БГ, затова пък от списъка ми със стотина филма-оскърбление, които съжалявам че съм гледал и не бих повторил, доста са издадени и се намират навсякъде. Легалното разпространение осигурява възможност да отидеш понякога с приятели на кино. Не е малко, не е много.
Абе всеки да си дъвче кокала, но като слушам как разми мултимили-онни-ардни компании се търкалят в истерия, щото бълхите в козинката им щели да ги убият, доста се нервя.

______



Тема Re: Пиратствотонови [re: Jedi Council]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано17.01.05 13:28



Оки, предложи нещо по-зряло, дедо.





Тема евалланови [re: Gallandro]  
Автор Kontra ()
Публикувано17.01.05 13:28



Анжелина беше само пример за измекярското оправдание а ла "и без тва стотинките са им повече от акъла" - издържах на първият Tomb Rider, щото до последно имах некви надежди, заради джитката, но вторият не съм го барал
предполагам, че си прав за това, което казваш, но съм сигурен и че работата не е баш както я изкарваш - едва ли не да не им пука дали хората ходят да им гледат филмите или не

като говорех за IT индустрията изобщо не съм мислел толкова надребно и говорех за съвсем други работи - нямах предвид никви ISP-та , още по-малко па тукашни (които между другото в сравнение с "...на Запад" може и леко да куцат, но в сравнение с "...по света" изобщо не са чак толкова лоши - Медарко мое да кажа обикновено с къв интернет се баца в Щатите)
това което не може да се отрече тук е, че до не отдавна е нямало възможност да имаш ни 3 LAN-a и 3 кабеларки, ни къвто и да е DSL от БТК, па бил той и ADSL на космически цени

както и да е - за друго ми беше мисълта
прочетох кво си написал по-надолу за джитките и open source-a и исках просто да ти кажа едно евалла, копеле
и на теб, и на Медарко
"Кражбата си е кражба" {точка} е единственото мнение, което уважавам тук и то изцяло изчерпва темата
останалото са оправдания
и доста читаво упражнение по реторика



Тема Re: Пиратствотонови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 13:35



Ами, дедовото, ако консумираш само легални копия и ако всеки го прави, нуждата от фри-сървъри и пиратлък ще е нулева. Това надали е възможно, защото винаги има олигофрени, които налитат на безплатното. Л***о да е - аванта да е. Но все пак има някакъв шанс за промяна в овчото мислене, макар и минимален.

Ако имаш по-добри идеи?!

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Re: евалланови [re: Kontra]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 13:37



Кражбата е кражба ако крадеш :о) Да не говорим, че разните схеми за интелектуална собственост, авторски права и прочие, са едни доста читави упражнения по юридическо право - в полза на поръчалите ги. :) Като бях малък и вземах книжки от съучениците, никому не хрумваше, че това е кражба. Затова пък вече на разни хора им хрумват много хитри неща :о)) Любимото ми - че ако имам в къщи 5 компютъра, трябва да купя пет операционни системи, иначе съм пират :о)) Хех.

______



Тема бравонови [re: Meдapko]  
Автор Kontra ()
Публикувано17.01.05 13:38



прочети третият абзац на тва което съм писал на Gallandro на тема "евалла, копеле"
евалла, съвсем сериозно

на мен голяма част от тези мъки са ми спестени тъй като ФМИ е на договор с Microsoft и всеки студент има право да вземе квото си иска срещу единя подпис, но иначе се сещай кога щях да изшаря хиляда гущера за единят SQL Server Standart Edition и две хиляди за едното .NET Ent. Architect

за филмите си признавам направо - изобщо не ме ебе за кво става дума и така и ще си остане; за софтуера наистина се опитвам, но често си оставам само с опитването
изключително много уважавам хората, които всъщност го правят



Тема Re: евалланови [re: tchupakabra]  
Автор Kontra ()
Публикувано17.01.05 13:47



баш заради случката с 5-те комп-а и 5-те копия не отдавна ген. директор на Novell за Европа се беше изцепил, че за лицензиране на софтуера Microsoft цоцат такава косална бройка стотинки от големите корпорации, че убиват както всичко детско в тях, така и всякаква благородна надежда всъщност да им останат стотинки за нещо друго
доколкото си спомням "забавят развитието на информационните технологии" бяха точните му думи
добре казано, но не мисля, че дедо Гейтс се е впечатлил особено

Редактирано от Kontra на 17.01.05 13:48.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Jedi Council]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано17.01.05 13:49



ОК, защитихме интересите на империализма. А как стои въпроса с моите?





Тема Re: евалланови [re: tchupakabra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 14:04



Заемането на закупени книги без от това да се търси финансова изгода не е нелегално. Също така не е незаконно двама или повече души да гледат един филм взет от видеотеката и то няколко пъти. Копирането им е. Въпроса е, че никой не си мисли, че една продажба означава само един потребител, но се цели това да се сведе до ограничен кръг от хора(няколко приятели и роднини), а не до половината свят. Според теб какво ще стане, ако всички дойдат на твоя акъл и това стане легално? Отива един идиот, купува едно ДВД, сваля го, като имидж, а не като рип и го качва в нета, за да не кажем, че се губи качество. И какво става? Как според теб компанията ще си избие милионите вложени във филма? Или да пуснат дисковете по $20 000 000 бройката? Да, ама тогава знаеш ли кога някой ще си го купи и пусне без пари в нета... Въобще не става дума дали ще бъдат ощетени с един цент или дори с половин, а важен е принципа... Не е въпроса в парите. Примерно аз винаги оставям прилични бакшиши по заведенията или най-малкото закръглям нагоре до левче колкото и да не съм доволен от обслужването, но усетя ли, че са надписали и една филийка хляб отгоре(да кажем 10 стотинки) се нервирам искам да я махнат и не оставям и жълти стотинки. Разбираш ли? Не е въпроса в парите, а в отношението. И не може да се прави разлика между един цент или един милион. Същото е.

И стига глупости. Никой не те кара да си купуваш ОС за всеки компютър. Уиндоуса се слага само по желание .


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: евалланови [re: Gallandro]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 14:18



Винаги ти ще оставяш пари за бакшиш, а някой друг ще цепи стотинката. Винаги един ще пиратства, друг ще си плаща. Балансът си го има, доколкото хората са различни.
За отношението мисля че бях повече от ясен - когато знам, че във видеотеката имам избор, и в магазина мога да купя това, което искам - ще ме виждат там всеки ден. А, и да не забравя - 2 канални 4:3 двд-та моят пират не издава. Бих искал да достигнат до неговото ниво, ако ме искат за клиент.
Това, което знам аз е, че благодарение на пиратските касети навремето сме гледали редник захарно петле с приятелите, и хищникът, и много дпруги, когато по-некои-други-съображения пак нямаше нищо за гледане, осквен пиратското. Знам също, че когато преди години майка ми и аз живеехме с едната й заплата, благодарение на пиратството имах игри да играя и програми да се уча, благодарение на което сега имам свястна работа. Абе въобще, винаги ще имам топло място в сърцето и златен паметник за "пиратството" благодарение на което съм получавал недостъпни а нужни неща.

Съвремените РобинХудовци са пиратите, да са живи и здрави

Тва с Уиндоуса не го разбрах, тоест ако искам мога да не си слагам операционна система и да си играя на биоса ли? Никой не те КАРА, но по закон ако аз (живущ сам, притежател в момента на три компютъра) не си купя три броя уиндоуси, значи съм пират. А след като веднъж си станал, и то толкова лесно, какво те спира да продължиш

______



Тема Re: евалланови [re: tchupakabra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 14:42



Ами аз смятам, че това е движеща сила... Просто винаги, когато усетя, че парите не ми стигат за нуждите, които имам гледам да си вдигна доходите, а не да крада. Иначе съм мързел . Просто за да се движа нагоре ми трябва конфликт в приоритетите на нуждите и мързела . И работи...

Спомням си и аз Редник захарно петле, Американски нинджа, Терминатор, Рамбо и т.н., но не сравнявай Онова време с това... Освен това нямам нищо против децата да се учат на пиратски уиндус, но не и човек, който вече си изкарва парите с това или попринцип вече сам си изкарва хляба.

Имах предвид, че уиндуса не е единствената ОС мама му стара... ако искаш нещо безплатно си има и други варианти. Вярно, че може да ти се наложи да си напрегнеш малко мозъчето докато научиш и друго, но пък така поне ще свикнеш с мисълта, че всяко нещо си има цена.


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Медарконови [re: Meдapko]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 14:47



ти си инспектор Жавер:)
Имаш ли нещо против да използвам черти от твоя характер и твои реплики в книгата си ?:) Ако ти се струва обидно няма да споменавам, че съм вдъхновен точно от теб:)
А за правата ти ще се разберем на бележка ако искаш:))))

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Може би трябва само да добавим към...нови [re: Gallandro]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано17.01.05 15:00



...това, коеот си казал, че кражбата на интелектуален продукт в сферата на културата (предимно що се отнася до кино) ощетявавайки предимно малките "играчи" умъртвява в зародиш възможността в бъдеще да има повече независими продукции и разпространители. Тоест ощетявани биват повечето честни кино-любители. Другото си е както Контра каза упражнение по реторика.

Едно нещичко искам да добавя само по ИТ-темата - тотални глупости и жалки оправдания са това за компютрите и ОС - в цяла Европа вече за домашни потребители покупката на Уиндоус ти дава личенз за до три работни станции. Останалото си е комерсиално потребление и след като правиш пари благодарение на този продукт ще си платиш. Освен това ти го каза добре - никой не задължава никого да си инсталира Уиндоус. Който иска да се откаже от някои благинки на този продукт може да си инсталира или безплатна или платена версия на Линукс. С гордост мога да заявя, че съм от малкото, които са си платили за своето копие на Линукс, а под Уиндоус, вместо с Фотошоп, си обработвам снимките с Фотошоп Елементс, легално копие, както и игрите ми. Темата, обаче не е нито за нескромната ми особа, нито за софтуер, така че аз прекъсвам тази линия на разговора.



Тема Олмаши...нови [re: Oлмaши]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано17.01.05 15:09



...ти си нагъл и прост. Казах изрично, който иска да си облекчава словоблудството по мой адрес, да не занимава другите с това. Щом като имаш нижда да си помпаш самочувствието за нечия сметка с патетични коментарчета, това си е твой проблем. Щом искаш да си крадец и нямаш морални проблеми с това, е пак твой проблем. Просто не занимавай другите с недостига си на възпитание и мозък!



Тема Само с едно не съм съгласен...нови [re: Meдapko]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 15:21



Който иска да се откаже от някои благинки на този продукт може да си инсталира или безплатна или платена версия на Линукс.

Израза "откаже от някои благинки" е крайно неподходящ в случая .


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Олмаши...нови [re: Meдapko]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 15:24



Да сложиш на края на този постинг критика към нечие чуждо възпитание е смешно

______



Тема Re: Пиратствотонови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 15:33



А те са?

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
АвторDrebnodupe (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 15:38



Хубава тема.
Ако ще сме много принципни - да, пиратството не е хубаво нещо. Хубаво е да извадиш балата от джоба и да си купиш DVD за 30-40 лв и то не това, което са се сетили да издадат в малка България, а това което ти се гледа или искаш да имаш. Ама това не може да стане. Първо, защото я нама балата и второ, защото за нашия скромен пазар се издават малко неща.
Какво правим тогава?
Първо, можем да си стоим задръстени и изостанали, но много честни.
Второ, можем да се отдадем на нормалното желание да задоволяваме потребностите си от кино, музика, софтуер и пр. и да се харчим според възможностите си за пиратски издания.
Аз предпочитам второто. Съвсем наскоро - по време на коледната ваканция на учиниците - поисках да заведа сина си /9 г./ на кино. Хубаво, но точно по време на ваканцията умните киноразпространители в Бургас не бяха се сетили да врътнат един детски филм по кината. Теглих им една майна и дадох 6 лв за един чуден пиратски "Garfield".
В крайна сметка: по тези географски ширини и точно днес - ЗА ПИРАТСТВОТО !



Тема Re: Пиратствотонови [re: Drebnodupe]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 15:48



Толкова по-трудно и скъпо ли беше да дедеш левче или две във видеотеката?


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Пиратствотонови [re: Jedi Council]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано17.01.05 16:01



Де не ме крадат. Малоумен ли си?





Тема Медарконови [re: Meдapko]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 16:24



...ти си медарко*:)) Ако толкова искаше другите да не се занимават с жалката ти особа можеше да отговориш на Контра на бележка, а не да превръщаш темата в някаква платформа за твои обръщения към нас, les miserables принудени да търпим нравстените ти поучения :) Ако ми позволиш една перифраза -ти си добър човек в най-лошия смисъл на думата, такива като теб са горяли хора преди няколко века... Нямам никакви морални проблеми да се опознавам чужди светове, мисли и чувства, предпочитам да бъда крадец в очите на някаква мухоморка като теб, пред това да съм културен труп. Виждаш, че дори и сега, след досега ми с толкова много произведения на киноизкуството аз си оставам невъзпитан -представяш ли си колко по-лош щях да съм ако дори от това бях лишен?:))
Та така, ако имаш желание да продължиш да ме разсмиваш- моля те да използвай бележки, та да не задръстваме клуба с глупости:)

*Подозирам че ако медарко продължава в същия дух, желанието му да получи признание ще се сбъдне и след години тази дума ще замести тъп в речника :) Помнете къде сте го прочели първи.

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Медарконови [re: Oлмaши]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 16:41



Ако ми позволиш една перифраза -ти си добър човек в най-лошия смисъл на думата, такива като теб са горяли хора преди няколко века...

Всъщност девиза на тези дето горяха хора на кладата не беше ли това, което ти се опитваш да кажеш - "Целта оправдава средствата."?


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Медарконови [re: Gallandro]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 16:47



Това не им е девизът, това е нещо казано за тях:))

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Медарконови [re: Oлмaши]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 17:15



Се в гъз... Идеята ми беше, че и те като теб оправдават престъпването на закони(юридически или божии) с идята, че го правят за просвещението и добруването на обществото, като всъщност целта е собствената им материална изгода...

С други думи:
Те - "Божиите закони забраняват убийството, но ние ще го направим, за да спасим хората от душевни смутове, като между другото ще изкараме пари от това.".
Ти - "Правовите закони забраняват кражбата/пиратството, но ние ще го направим, за да спасим хората от душевна пустота, като между другото ще спестим(а авантата си е чиста печалба, както знам) пари от това.".

Всъщност приликатата между тези, които са горили хора на кладата и теб е доста по-голяма...


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Медарконови [re: Gallandro]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 17:25



Доста по-хлабави от мен аналогии правиш:)) Ако за теб да убиеш човек е като да прочетеш книга -ок, това си е твое мнение, не ми го вменявай:) Виж, между изгарянето на книга и унищожаването на "пиратски" дискове има по-голяма прилика, ще се съгласиш надявам се?


Аз не заклеймявам и не осъждам никого -вие сте тези които съдите без да имате право за това:)

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Медарконови [re: Oлмaши]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано17.01.05 17:36



Еее пичове за първи път от доста време в този клуб се появява смислина и интересна тема и вие не можахте да се сдържите да не я накензате. Не сте прави...

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Честнонови [re: ss_]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 17:41



казано и ти не си прав -защото темата не е нова -има поне 2-3 предишни със същите мнения и герои. Предъвкваме едни и същи неща. Как беше-историята се повтаря -първият път като трагедия, вторият -като фарс:))

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Честнонови [re: Oлмaши]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 17:42



Дам, аз тоя път бях решил да си затрая, и бая удържах - 50-тина мнения Ама Свръхморалните ми бъркат в здравето и не мога просто

______



Тема Re: евалланови [re: Gallandro]  
АвторSEAL (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 17:44



Доколкото знам можеш да си направиш копие на закупеното от теб двд с цел backup (при екстремни случай, когато вземеш че го изтървеш в някоя ваничка от домашната си любителска лаборатория "химици - веселяци"). Не знам дали важи и за софтуера обаче.

Иначе - уиндоуса е по желание само за секретарките. За другите е по желание заплащането на лиценза му

И само да вметна - това, че едно деяние е определено за незаконно не го превръща по презумпция в античовешко(в най-общия смисъл на думата), несправедливо или спиращо прогреса. Пример от преди няколко дни: загубите по водопреносната мрежа се плащат от крайните потребители. Очаквайте скоро "ако сервитьорът ви донесе празна чиния вместо обяда, който се е "изгубил" по пътя, трябва да си платите обяда. Загуба по обедопреносната мрежа".



Тема Re: Честнонови [re: Oлмaши]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано17.01.05 17:50



Така е, но този път тонът беше по- спокоен и се казаха интересни неща. То вече всяка тема тука се изражда до някаква лична вражда, което спира дискусията по темата. Ама тука и модератора има вина смятам аз.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема машалланови [re: Gallandro]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 17:55



Да, добре, ще поспра за месец-два да спя и да се виждам с хора, докато поразуча Линукс... Е да, ама няма да мога, за съжаление. Особено пък движен от благородният стимул да не крада от добрата компания Майкрософт, чиито неплатен бета-тестер съм от години

Абе, хора, вие докосвате ли земята като ходите, съвсем сериозно се питам? Не бях виждал така крайно примерни граждани извън книжките с възпитателна цел от едно време.

Начи, това, за което никоганикоганикоганикоганикоганикоганикога няма да се разберем е, че за мен това просто не е кражба. Все едно да наричам крадци минувачите, които си щипват джанки и круши от клоните на МОИТЕ дървета, надвиснали над тротоара. Или да ги стрелям с въздушна пушка, да опъвам бодлива тел, или направо да отрежа клоните, както направи един съсед. Мама им крадлива, аа Аре да лапат бе, аз съм от хората, които ще си изядат с кеф купчината круши, които са му в ръката, вместо да рева за няколкото, които ми са дръпнали. Без круши и джанки досега не съм оставал. Другото е ЛА-КО-МИ-ЯА

______



Тема ай стига бе...нови [re: Gallandro]  
Автор Meйджъp™ (panj)
Публикувано17.01.05 18:00



Монополът е много по-тежко престъпление от пиратството, но не виждам да го охулвате тъй яростно. Да не говорим, че именно той предоставя плодотворната почва за развитието на нелегалната продукция, а не ние ненаситните, скръндзави и напълно безнравствени консуматори. Много правилно го каза някой из темата: когато най-близкото кино е на по-малко от 2 дена път с камили, видеотеката предлага по 1000+ заглавия и пазарът се държи от поне 4-5 реално конкуриращи се фирми, тогава ми говорете за пиратството като за най-големия проблем. В момента то е главно проблем за развитието на интернет-услугите в БГ, но това вече е отделна тема.



nisam ni metar od tebe
a ti me ne vidis, i ne cujes...


Тема Re: Медарконови [re: Oлмaши]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 18:00



А как ще ми обясниш аналогията между заклеймяването на кражбата и горенето на хора в този случай?!?! Как поставяш знак за равенство между "не е хубаво да се каде" и "горете хора". Наистина двете неща, които казвам аз са несъзмерими, но все пак поне инат нещо общо. И двете нарушават някой закон.

Това за унищожаването на пиратски дискове е пълна глупост и се надувам да го казваш само, за да се заяждаш... иначе ще е тъжно да не можеш да правиш такива разлики... При горенето на книги се цели заличаване на съдържанието им. При унищожаването на пиратски дискове никой не го е грижа за съдържанието. Така или иначе в същото време те издават същите легални... Поне до толкова би трябвало да можеш да съобразяваш... Ама знам ли... аз винаги съм имал склонност да надценявам хората...


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Ееенови [re: ss_]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 18:02



недей така -какво е виновна Крис, че сме магарета?! :) Нали уж сме зрели хора, пълнолетни поне, не може навсякъде да има модераторски контрол, тук ок, утре в градския траспорт обаче кой ще се грижи за добрия тон ако не ние самите? Предполагам за някои това е отдушник, скарат се на някого тук или му дръпнат проповед, вместо да се карат или поучават на жена си вкъщи, както им се иска.
2) В крайна сметка казаните интересни неща си остават
3) Остава си и досадата от нравоучители, които не могат да кажат три думи без да ти лепнат някакъв смешен етикет
4) Предполагам и у тях си остава омерзението от разни тарикатчета, които не плащат за това за което те плащат кой знае колко франка
5) Абе личната вражда се продава добре, темата набъбва, някой който иначе не би я прочел може да влезе и да даде интересно мнение.
6) Абе това предишното беше малко глупаво, все едно не съм го казал:)

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: машалланови [re: tchupakabra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 18:05



А сега си представи, че си изкарваш парите, като продаваш тези джанки и круши на пазара... Как според теб ще реагира някой, ако същите тези хора ги дърпат от сергията му? Из нета има безброй безплатни любителски филмчета. Защо не се ограничиш само с тях?

А и не съм чак примерния гражданин, който спазва всички закони. Просто не правя неща, които не искам да ми направят на мен. Защото мисля, че ако на теб ти разбият къщата и ти отмъкнат един два от компютрите няма да имаш никакво право да се оплакваш. Нали имаш още... бълха те охапала... Да, ама съм сигурен, че тогава ще нададеш вой и ще псуваш "мръсните крадци"...


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Редактирано от Gallandro на 17.01.05 18:10.



Тема Re: Ееенови [re: Oлмaши]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано17.01.05 18:10



Абе и аз си падам по екшъна, ама се размиват останалите неща. Айде спирам, че и аз трупам в лудницата.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Before Sunsetнови [re: Tyler Durden]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 18:10



Бъркам, вярно - имах предвид това Before Sunrise -



За другото не бъркам

Tu Ridi
- Различните Видеотеки!

Тема Ееееее...нови [re: Oлмaши]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 18:12



...що така бе . Тъкмо да взема да се съглася за едно нещо(точка 5) и та вземеш да се отречеш от него .


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Before Sunsetнови [re: Cameron]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 18:13



обърках с тия бифор и афтър, пък и не си направих труда да проверявам. Преди Изгрева излезе миналия месец на ДВД. Преди Залеза ако още не се е появил, трябва да се появи тия дни по кината.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Медарконови [re: Gallandro]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 18:14



да, надценяваш ме:)
И в двата случая имаме хора, които осъждат други хора защото искат да знаят повече за света и са склонни да получат това знание, не по правила на първите- в единия е медарко, в другия е Торквемада:) И в двата случая имаме абсолютно презрение към "другите", презрение което ти не може да забележиш защото в тази тема и ти си медарко:) Аз ясно обясних че не съм ощетил никого, даже напротив, но тази гледна точка не изнася на медарковците.

Много от пиратските дискове нямат легален аналог, поне за БЪЛГАРИЯ, така че унищожаването им фактически е унищожаване и на съответното произведение за България. Нужно ли е да давам примери?!
И един простичък въпрос като за финал -ти би ли изгорил "пиратска" книга ?

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Медарконови [re: Oлмaши]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 18:26



Всъщност аз не бих унищожил и пиратски диск. Дори вкъщи се мотаят няколко от преди да се озъная и още не съм ги натрошил с чука . Просто не искам да се издават нови...

Абе мама му стара, имам един въпрос към всички, които толкова хвалят пиратството: Какво искате? Всички да станат, като вас ли? И какво си представяте, че ще се получи тогава?


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема А защонови [re: Gallandro]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 18:45



да се ограничавам само с тях? И защо някой би се интересувал повече от чуждите интереси, отколкото от своите?

Нека даваме примери само с неща, които не са материални. Не можеш да сравняваш влизането в къщи и краденето на компютрите с пиратството. Какво е откраднато? Там, където не е имало нищо, няма нищо. Струва ми се, че примерът ми с джанките е достадоста по-коректен.

И в предишни дискусии съм казвал, че филмите, които ми аресат, обикновено отивам да гледам на кино, + с по-лека ръка сбирам приятели, когато знам че си струва. Любимите си филми имам на оригинални ДВД-та, ако и не всичките да са купувани оттук (аре да не почвам за РЕГИОНИТЕ, щото на тая тема крещя, чупя и фърчи слюнка)
Когато навремето пътуващи театри, разказвачи на истории и акробати са играли по панаири и площади, всеки е можел да гледа... а пари е пускал който се изкефи. Пък в нашето съвремие вече вървим към осъществяването на приказката за Хитър Петър, където ханджията му поискал пари за пАрата от наденичките... Ама с тая разлика, че сега ханджията си е написал закон за пАрата и го е дал лично на съдията - да му мисли Петър

______



Тема Re: Медарконови [re: Gallandro]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 18:53



Ми искаме да се получи една поне леко реална оценка на ситуацията, а не да слушам другаря медарко да заклеймява с омраза и ти да раздаваш определението "крадец" с лекотата на китайска сервитьорка, изхвърляща боклука. Не искам да агитирам, нито пък има смисъл - какъвто си ти, ще си останеш, какъвто съм аз, няма да се променя, просто разговор да става. Но ми е омръзнало от АКЦИИ, от писъци на оплаквачки какви ЗАГУБИ имала тая или оная компания от пиратството (все едно па бих си сменил уин98-цата, дето я имам ОРИГИНАЛНА при тва, ако трябваше да плащам за уин2000, но тук пък идва и другите средства, изнудване, принуда, всякакви мутренски хватки в ръцете на голяма, защитена от закона компания, (а да не обяснявам се едно не знаеш) Такива работи.

Иначе за баланса не се плаши - винаги ще е точен. Никога няма да станат всички като нас, нито пък като вас. Така са устроени хората.

Таман съм изтеглил ГИГЛИ от нетката, та се сетих да питам за ЛЪЖАТА, ИЗМАМАТА, ЗАБЛУДАТА, НЕИЗПЪЛНЕНИТЕ ОБЕЩАНИЯ и прочие, които получавам редовно като зрител. Гледаш някакъв супер трейлър, пък после филма е гъз. Кво става тогава? Парите ще върнат ли? Ако продавам ланшни круши, изгнили до черно отвътре, има механизми купувачът да си вземе парите, а как бих могъл да си получа парите, ако примерно съм изгледал такова Оскърбление, подмамен от майсторски монтираната реклама, съдържаща всичките два лафа и три готини момента от иначе тотално кухият и изгнил филм? Ъ?

Редактирано от tchupakabra на 17.01.05 18:57.



Тема Уфнови [re: Oлмaши]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 19:01



че не ми се намесваше в темата.

Няма и да имат легален аналог, щото обикновено това са трудно продаваеми на масата филми. Аз като се набутам за да си направя кефа да похарча пет пъти по 10000 в зелено за да доставя един приличен продукт и пет човека като ми кажат, че им е по лесно да си го дръпнат от нета, отколкото да си размърдат дебелите задници и да отидат я до видеотеката, я до киното хич повече няма и да си помислям да си правя кефа по тоя начин. Не защото губя. Защото не ми уважават труда, щото аз така или иначе съм преценил, че от тия филми не може да се спечели.

Безплатни филми - ухааа, има телевизии бе братчед. Аз от две години и кусур я карам в 95% от случаите на филми по ТВ-то. Там дават доста по-културни филми /ако ще ми ревеш за културната страна/ и от нета. Филмите се делят на два вида - гледани и негледани, не на стари и нови. Като искаш безплатно ще чакаш.

Е заради такива идиотчета като теб ми идва да си хвана шапката от дистрибутора и да ходя да си копам некое лозенце по Мелнишко и да си зяпам филмчета, а не да се лишавам от удоволствието да гледам филми само за да се опитвам да осигуря на разни неблагодарници най-новите неща от КИНОТО по света и те да ми разправят, че не ощетявали никой като вече са го крали от незнам де си...

Олмаши - извинявай! Принципно ми дреме на шапката, щото така или иначе съм на мнение, че все още в България пиратството не е основния проблем, но не мога да се примиря с това отношение и ме карате да беснея

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Медарконови [re: tchupakabra]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано17.01.05 19:01



Ами просто спираш да си купуваш от този продаваш. И започваш да си купуваш от друг.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Уфнови [re: Raul Endymion]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 19:17



Аре кажи ми как да ти обясня че да разбереш, че най-сигурният начин да ме заведеш в киното е да съм гледал първо дивх от нет-а и да ми е харесал филма. Хем като съм изкефен ще задърпам и приятелите, вместо да ходим на касови шитни да гледаме нещо готино,макар и непопулярно. Кой ще ме разбере бе, НИТО ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПЪТ няма да отида на кино повече от сега, ако ми няма дивексовете, във видеотека пък да не говорим, при положение че преди като нямаше пиратки не бях гледал филми с години, освен по един-два месечно МАКСИМУМ, сега ИМЕННО покрай пиратските копия се отприщих и пак се зарибих и ходя по-редовно от всякога РАЗБЕРЕТЕ БЕ, каквото няма да получите, няма да го получите, на боссия цървулите няма да събуеш, нито ще усетите някога сериозно тва пиратство освен в главите си. Да бе, знам, че като спиш сладко и сънуваш, комарското бръмчене в ухото ти те побърква, но ако се събудиш, можешда го видиш че е ей тонинко пришка. Не знам просто как наистина бих могъл да си изсипя тва дето ми е в главата, за да можеш да почувстваш, че (поне в моя случай) имаш полза от пиратството и работи за теб. Поне малко от малко да ти мине кривото.

______



Тема Не можеш да налееш акъл в главата на крадци *DELETED*нови [re: Gallandro]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано17.01.05 19:18



Мнението е изтрито от doby

Тема Re: Медарконови [re: ss_]  
Автор Meйджъp™ (panj)
Публикувано17.01.05 19:20



Късаш круши на аванта от "общото" дърво, та случайно ако са червиви, поне да не те яд, че си се набутал за сметка на някой мазен търговец :))



nisam ni metar od tebe
a ti me ne vidis, i ne cujes...


Тема Re: Не можеш да налееш акъл в главата на крадцинови [re: Meдapko]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 19:21



Имам чувството, че не си съвсем нормален. Поне не реагираш нормално, а преекспонирано и флеймиш и обиждаш без много нужда. Не правиш услуга на позицията, която защитаваш, най-малкото.

А на теб какво сме ти откраднали?

______



Тема Re: Медарконови [re: ss_]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 19:25



Да, ама продавачите не са толкова много, а и всичките са склонни да произвеждат развалена стока понякога

______



Тема Re: Уфнови [re: tchupakabra]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 19:29



Ти си ми ясен. Така или иначе тебе филимите хич не те вълнуват и ти е се тая. Н еми е речта за теб. За нас, киноманите бозите дето ходите да ги хрупате в Арена не са чак толкова важни - с лопата да ги ринеш и те са под път и над път и така или иначе ще си се дават.
За друго ми е речта и се надявам Олмаши да ме разбере.

Руши се пазара, разруши ли се пазара - баста. Малките фалират и се настаняват изроди като Александра и дават само филмите дето ти и твоите приятели рупате при това на цени далеч над нормалните, а аз неща и да си помисля да дам дори стотинки за тях.
Аз обаче си искам филмите. Повече филми - повече избор - по-доволен.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Уфнови [re: Raul Endymion]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 19:36



Ааа, имаш предвид красиви и смислени филми, каквито сега не се издават заради мен, нали?

Иначе ми е любопитно откъде ме познаваш толкова добре, да не се припозна случайно? Щото не прилича съвсем на мен. Вас, Киноманите, дето никога няма да гледате филм с по-малко от 12 награди от апокрифни фестивали ли визираш? Или някакво тайно-братство-на-любителите-на-небозестото-кино? Малко съм обиден, да знаеш. И аз знам едно-две тайни ръкостискания.

Кои са тия малки, дето са фалирали заради мен, дай пример щото ме объркваш.

______



Тема Re: Уфнови [re: Raul Endymion]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 19:38



Абе досадно е някакси -аз ви обяснявам защо не съм ви ощетил и даже трябва да сте БЛАГОДАРНИ че имам възможност да гледам някой филм не съвсем легално, ама вие отказвате да разберете.. Какво има, бъг в програмата ли ви ?! Твърде сложно ли го обяснявам, трябва ли и чертежи да направя?!?
Ако нямах възможност да гледам Последно Танго в Париж вкъщи, никога не бих отишъл и в Одеон -всички губят. Не бих убедил и още 5 човека да го гледат.
Не искам да ми издигате паметник, просто искам да не ми обяснявате, че съм ощетил някого -защото не съм.

Редактирано от Oлмaши на 17.01.05 19:40.



Тема Re: Пиратствотонови [re: hendy]  
Автор janitor_of_lunacy (anarhistocrat)
Публикувано17.01.05 19:38



Е, филмът може да се гледа и на кино, или пък на Divx.

Don't eat the yellow snow


Тема Re: Уфнови [re: Oлмaши]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 19:40



Другото дето аз пък не разбрах е, че ако теглиш разните арт и смислени филми, които ги няма по кината, си плужек и крадец... Ако пък ходиш на кино, начи филмите не те интересуват и рупаш бози Ми кво да правя тогава, че кръстосах погледа вече?

______



Тема Re: Пиратствотонови [re: Raul Endymion]  
Автор janitor_of_lunacy (anarhistocrat)
Публикувано17.01.05 19:41



Абе като стана дума за некомерсиални и по-неоткриваеми филми, ранните филми на Джармуш, "Stranger than Paradise" и "Down by Law", издавани ли са в България?

Don't eat the yellow snow


Тема :)))нови [re: Meдapko]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 19:43



Гневиш се Юпитере, значи си виновен :)
Сега, като така и така си тръгнал да се отричаш от думите си и да триеш защо не се изтриеш целия?:)

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Уфнови [re: tchupakabra]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 19:49



Заради теб фалирал някой - боже опази.
Ти сам каза, че преди да има нет пиратство не си гледал филми.
И не говоря за филимте с по десетнайсе награди - и те идват /щото имат по толкова/. Ама аман от филим пуканки и филим с по десетнайсе награди. Казах разнообразие. Което включва - поне 6-7 премиери седмично на кино и поне 15-20 седмично на видео. Както беше - преди 5-6 години. Ама и затова не е виновно пиратството за съжаление, а някои други "велики" елементи.

И явно не ти е ясно как работи системата.
Щото на големите им дреме - те стават още по-големи. Печелят от мащаба и пиратството хич не ги ебе.
Обаче тук фалира една дребна видеотечка /щото пет човека да минат на пиратско, и айдее/, там едно киносалонче, после едно дистрибуторче реши, че все пак да работи само за идеята няма нужда... и те така - гледаме само След Утрешния Ден, Спайдърмен 18 и т.н. А да - и ходим само в Арена.

Бе кво ти обяснявам, както казах такива като теб хич не ме притеснява че гледат нерегламентирано разпространени продукти.


Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Пиратствотонови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 19:49



тц

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Край, и ти стана Торкемаданови [re: Raul Endymion]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано17.01.05 19:53



Не винаги съм бил на сегашното си мнение. Просто един ден излязох от един филм, вече даже не си спомням кой беше и си казах, че тези хора заслужават всяка една стотинка от цената на билета. След това, първият диск, който обърна VHS колекцията ми в дискова бе купен с огромна радост и благодарност към всеки един по веригата докарала филма до мен.

Виждаш, че крадците не са мнозинство, просто са по-устати. Някой ден ще има повече от един Филм Фест, където ще може да се радва човек на кино. Някой ден ще можеш да се похвалиш, че в годините, когато сме изчезвали от плановете на големите фирми, си правил поне нещо, за да не се стига дотам.

П.П. Днес пак гледах няколко класически филми с всевъзможни субтитри, само без български. После нека ми се разправя, че нямало последствия за никого от кражбите.



Тема Re: Уфнови [re: Oлмaши]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 19:53



Брей, че благородно даже!

Както и да е. Живи и здрави да сте!

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Уфнови [re: Raul Endymion]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 20:02



А кой те притеснява... Ама наистина се опитвам да разбера... Ако мислиш, че съм от топ-феновете на пуканковото кино, наистина не ме познаваш много. Гледам и него де. Всичко гледам, което има данни да ми погъделичка приятно било мозъка, било сетивата. Едва ли се класирам за голям кинолюбител. И попкорн-гледач не съм. Нещо средно :)

За видеотечките разбирам, но киносалончетата... Дори полъх на въздуха не е достигнал там от пиратството, просто промиха мозъчетата на хората с реклами... и ОГРОМНО екрани... И СТОПЪТИ ПОДОБРО техническо ниво... Затова наплива е към Арена и гинат кината. Щото колко пъти ми се е случвало вече да ме поканят колеги или приятели на кино и да уточнят АМА НА АРЕНА. Реклама...

За да се дообясня, преди да има нет-пиратство бях си поизместил вниманието. Факт е, че киното никога не ми е било главна движеща сила, нито пък някой от другите ми интереси или хобита. Апетитът обаче идва с яденето, знаеш, и сега трайно ми се е върнал фокуса върху киноекрана. :) Тоест, аз съм положителната страна на пиратството, снимайте ме за вестника :о))

______



Тема Re: Уфнови [re: Raul Endymion]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 20:02



Ами да благородно е, но вече казах -не искам паметник:)
Вярвам, че всеки ако се замисли малко трезво, а не измедарква, ще види че съм прав- т.н. пиратство може да бъде полезно за т.н. легално кино и видео разпространение. И е!

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Уфнови [re: Oлмaши]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано17.01.05 20:08



Когато е в поносими граници. С това съм съгласен.
Питай румънците дали им е полезно пиратството обаче.

Въпросът тук е принципен, а не кое колко е полезно и в какви граници.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано17.01.05 20:21



Е, то това са въпроси за дисертация

1. негативно, индустрията се убива. Добре, че тя е горе долу овладяна в ЗЕ и Америка, та все още има достатъчно кеш за нови филми.
2. Да. Всеки си има бизнес план. Пиратството намалява кеша, а от там и персонала (скоро правиха сълращения в голям мейджър) и много други неща.
3. не коментирам
4. 3 лева макс за нов филм, 2 за стар
5. 15 лева
6. не
7. не

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Ощетяваш!нови [re: Oлмaши]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 20:51



Ощетяваш и още как. Кого ли? Ами самият себе си ощетяваш! Прочетох повечето ви мнения и си давам сметка, че ти, конкретно, какви ли не доводи си склонен да измислиш, но само и само да излезеш прав. Но нито за секунда не си даваш сметка, че позицията ти из основи е грешна. Разбери, няма и неможе да има нормална и оправдана причина да консумираш нелегални продукти. Така че, отстоявайки си позицията още повече задълбочаваш самоощетяването си. Защото тук, в България може и да намериш съмишленици и поддръжници, но в една нормална западна държава, с това мислене ще си аутсайдер и меко казано странен!

Ако правилно съм ти разбрал "позицията", все си мисля, че бъркаш пиратските продукти с репродукциите. Да, когато си взимаш репродукция е финансово оправдано и похвално - и ти печелиш и автора, но не го КРАДЕШ. А пиратските филми от интернет не носят дивиденти никому, защото дори и да си задоволиш някаква филмова потребност, то се отразява на личната ти позиция и морални стойности. Днес ще е по невинен начин с филм от нета, утре ще е с нещо по-сериозно. Лесно достижимите неща водят надолу, колкото и смислени и логични оправдания да си намира човек.
Аз също много се ядосвам, когато някой не е разпространил търсен от мен филм, но не посягам към фри-сървърите, защото все си мисля, че достойнството и правилната позиция ще са ми от полза в живота повече, отколкото моментната слабост и изкушението да го получа сега и веднага.

anyway

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Re: Пиратствотонови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 20:54



Казах, че хипотетично приемаме, че са те крали, за да те упрекна, че не разсъждаваш правилно. А на практика никой не те е крал. И аз съм недоволен от качествата на лентите, например, но да твърдя, че някой ме е крал си е чиста проба параноя. Някаква моментна проява на слабост ли, гняв ли.. нещо такова.

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Ама не разбирате линови [re: Jedi Council]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 21:10



Аз не се оправдавам и не си търся извинения -аз не чувствам СРАМ от това което правя, напротив, гордея се почти дори. И въобще не съм ощетен -благодарение на интернет сетивата ми се отвориха за толкова МНОГО НОВИ неща -нови звуци, картини...
"Разбери, няма и неможе да има нормална и оправдана причина да консумираш нелегални продукти" А аз като един Пилат може ли тук да възкликна -"що е нелегално"?? законите се правят за да защитават нечий интерес, който често може да противоречи на моя интерес, любопитно ми е ако живееше преди 200 години , апк ли щеше да твърдиш, че всичко нелегално е лошо, че османците трябва да взимат децата ти за еничари?!? Моля, във вселената съществуват и други закони освен държавните.
А нормална западна държава звучи като добрият бял човек -расистко е някакси :) Аз мисля, че живея в държава не по-ненормална от която и да е друга, който не мисли така - границите са отворени:) но внимавайте -там нещата са далеч по-лесно достижими, филми, музика, всичко е по-евтино и по-достъпно сравнено със стандарта на живот-а както знаем лесно посжимите неща водят надолу..

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Ясно.нови [re: Oлмaши]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 21:17



Просто намям какво да кажа, освен да цитирам един филм: "Светът е твой - Тони Монтана"

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Ненови [re: Jedi Council]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 21:24



не цитираш Тони Монтана, а Ръдиърд Киплинг:)

АКО
Киплинг

Ако владееш се когато всички
треперят а наричат теб страхлив;
Ако на своето сърце едничко
се довериш, но бъдеш предпазлив;
Ако изчакваш без да се отчайваш;
наклеветен не сееш клевети;
или намразен злоба не спотайваш;
но ни премъдър ни пресвят си ти;

Ако мечтаеш без да си мечтател;
Ако си умен без да си умник;
Ако посрещаш Краха - зъл предател-
еднакво със Триумфа - стар циник;
Ако злодеи клетвата ти свята
превърнат в клопка - и го понесеш,
или пък видиш сринати нещата,
градени с кръв - и почнеш нов градеж;

Ако на куп пред себе си заложиш
спечеленото, смело хвърлиш зар,
изгубиш, и започнеш пак, и можеш
да премълчиш за неуспеха стар;

Ако заставиш мозък, нерви, длани
и изхабени да ти служат пак,
и крачиш само с Волята останал,
която им повтаря :"Влезте в крак!"
Ако в тълпата Лорда в теб опазиш,
в двореца - своя прост човешки смях;
Ако зачиташ всеки, но не лазиш;
Ако от враг и свой не те е страх;
Ако запълниш хищната Минута
с шейсет секунди спринт, поне веднъж;
Светът е твой! Молбата ми е чута!
И главно сине мой ще бъдеш МЪЖ!

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Ненови [re: Oлмaши]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 21:28



Тц, много добре знам кого и защо го цитирам. Не извъртай!

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Re: Пиратствотонови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано18.01.05 00:02



не ме разбра :)
филмът на ДВДто си е самият филм, просто цената на продукта се вдига значително заради допълнителните "екстри"

можеш никога да не си ги пуснеш и да си гледаш само филма, НО те са си включени в цената и абе глупости

за матрицата ми е мърморенето, да не стават обръквации :)

а разширените на властелина все някога може и да се прежаля да ги гледам, но ич не ми се дават по 30лв за парче :)

тая тема заприлича на едно голямо нищо, а междувременно забелязах, че не само аз се възмущавам на екстендет простотията :) цяла тема има отделена за това



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Редактирано от hendy на 18.01.05 00:59.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Gallandro]  
АвторDrebnodupe (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 09:02



Във видеотеката ще дам без проблем левче-две-три, за да гледам някоя холивудска боза, която утре ще забравя и която след няколко месеца ще изчезне от рафтовете. Не говоря за това, а за неща които утре или след година пак ще искам да видя. Тогава какво? А за примера - може би наистина е бил неудачен и глупав, за което съжалявам.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано18.01.05 12:26



Четох ви с голям интерес! Сипатяги сте ;)

Няма ли според вас начин да се направи легална колекция с DivX -овчета? Ето как си ги представям нещата в мечтите си:
- Сървери с огромно разнообразие на филмета, пъти "по- по- най" от най- големите видеотеки;
- Качествени рипове, симпатични субтитри и так дале;
- Разнообразие от начини за бъро търсене по всякакви важни и измислени критерии, тоест всичко добро на виртуалното;
- Цени на сваляне от 1 до 3 лв на филме (начини на плащане бол);

Знам че е наивно. Но ми звучи добре. Така маняците ще има от къде да си набавят филметата (било и година след премиерите), доставчиците да предлагат бързия си БГ нет, разпростаняващите да събират последни стотинки за някой некомерсиален филм и допълнителни за тези преди да тръгнат по телевизията.

Иска ми се освен вълка и агнето, овчаря и кучето да са здрави ;))

Сполай ви!



Тема Re: Пиратствотонови [re: Novobranka]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано18.01.05 12:38



да, може би това е бъдещето!
и то не да са дивХ, ами направо ДВДтата ((ако отдалечим създаването на такова нещо с няколко години, едва ли няколкото допълнителни гигабайта ще са проблем тогава))

сега ще ти кажат ама така ще изчезнат видеотеките

абе едно време повечето видеотеки бяха с пиратски филми :)
то иначе е трябвало да стоят празни :))



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Пиратствотонови [re: Novobranka]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано18.01.05 12:59



Това определено е бъдещето... Представям си как с телевизора идва безжично устройство -мишка, клавиатура, влизаш в менюто на "видеотеката", сортираш филмите по жанр/година/актьори/награди/зрителска оценка, като в ИМДБ.ЦОМ, виждаш обложката и анотацийката, в реално време /и безплатно/ гледаш трейлъра, натискаш ок и гледаш... И автоматично ти билл-ват кредитната карта с примерно два кинта, като филма ти е активен 48/96 часа и можеш да си го гледаш колкото искаш. Еххх, мечти...
Аре пиитайте ме, отрепки вресливи, кога ще тегля пиратско тогава, ама нанай си да стане

______



Тема Абенови [re: Raul Endymion]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано18.01.05 13:55



моята теория е простичка и няма нищо общо с границите -пиратството насърчава и легалното потребление защото ти отваря очите за нови режисьори, актьори и пр. Така че въпросът въобще не е за границите
например преди десетина години слушах много радио, там пускаха някакви песни, които аз слушах, някои ми харесваха и чаках да ги чуя пак и да си ги запиша защото нямаше откъде да си ги купя. Това си е било един вид пиратско сваляне на музика,нали?:) Но качеството на една песен по радиото е по-лошо отколкото на диск, че дори и на касета- та така песните които ми харесва след това си ги купувах ако имаше откъде на някакъв друг носител. Песента е продукт подобен на филма - но докато музикантите предоставят възможност да консумираш продукта им (егати гадната дума) по радиото и по телевизията безплатно, то това при филмите го няма, поне не законно. Има само трейлъри, които са създадени с целта да те излъжат, че всеки филм е хубав, но на тоя номер да се хванем един път, най-много два пъти :) разни журналисти получават право на безплатни прожекции и после ни разказват за филма, но тук разликата като да ти разказват примерно за ъъм секс и да го правиш. Е на мен този механизъм не ми харесва. Затова понякога ползвам интернет като радиото - "прослушвам" филмите с малко по-лошо качество и ако ми харесва отивам да повторя упражнението като този път наливам и вода в мелницата на капитализма:) Та така , въпросът въобще не е в поносимите граници, напротив ако всички хора бяха "крадци" като мен, киното щеше да ПРОЦЪФТЯВА -единствените потърпевши щяха да са производителетие, вносителите и разпространителите на тъпи филми -защото никой нямаше да се излъже да ги гледа -именно това е основната причина за този плач според мен, защото тези за които киното е бизнес, без да слагам знак за равенство между всички, но голямата част желаят да произвеждат и пласират полуфабрикати на цената на оригинално ястие, защото отнема по-малко усилия:) Впрочем мислех да приложа тук един отчет какво съм гледал например миналата година и колко съм платил, но малко ме мързи пък и мисля теорията ми не е чак толкова сложна и трябва да си медарко, че да не я разбереш. А сега мисля да си догледам Mar adentro, после да го препоръчам горещо и да се надявам, че ще спечели някой глобус, та да се излъжат да го дават и по кината:)

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Абенови [re: Oлмaши]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано18.01.05 14:06



Факт е, че мен дивексовете ме отприщват да ходя на кино. Когато ги нямаше, отивам, взема някоя касета, ма то се окаже нещо ТЪПОО, после друга, па ми омръзне да се занимавам, заведат ме на кино на някоя помия, съвсем ми се отще и минат две седмици, докато успее някой да ме убеди да гледам филм. Сега като ръгна дивекса, стори ми се тъп, врътна напред, верно е тъп, изтрия го, изтеегля друг, пък като ме изкефи, искам да го видя на кино, искам да го споделим с приятели, можеш убедено и мотивирано да отидеш и да се изкефиш. И наистина апетита идва с яденето, има дни когато прехвърлям по 3-4 дивекса, верно че после никога няма да ги взема от видеотеката, ама е смешно да се мисли, че иначе бих, иначе просто пак нямаше въобще да се занимавам, абе на кого ли обяснявам/ме... по два пъти седмично съм на кино сега, а съм на върха на пиратството и в къщи даже си направих кино, а толкова често никога не е било да ходя... ехх, хораа...

______



Тема Re: Абенови [re: tchupakabra]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано18.01.05 14:14



Проблемът обаче е, че са много малко хората, които следа като изгледат един филм на дивекс (дори и да им хареса) ще отидат после да го видят на кино). Лично на мен често ми се случва да поканя някой приятел на кино и той да ми каже- "ооо, аз този филм го гледах преди два месеца на компа".

Там е въпросът, че повечето хора не гледат на дивекса като един вид тийзър, ами просто гледат да минат на аванта.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Novobranka]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано18.01.05 14:38



Вече почват да се прокрадват такива идеи. При електроднните книги почват да се спазаряват права на продадена бройка, а не на предварителен тираж. Надявам се скиро и с филмите да стане така.


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Абенови [re: ss_]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано18.01.05 16:53



Авантаджиите са беля, дам. Не бих се обзаложил обаче, че при тях ще има положителен за киноиндустрията ефект в случай на затваряне на пиратските сървъри.

______



Тема Re: Абенови [re: tchupakabra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано18.01.05 17:12



Абе не е съвсем така... Едно бивше гадже например нямаше проблем с ходенето на кино, но не можеше и с пистолет да я накараш да гледа един филм втори път. Няма значение, че не тя ще плаща билета или нещо друго. Просто никога не гледаше филми втори пък, защото я нямало изненадата. Ако изгледаше нещо при някоя приятелка два месеца преди премиерата, колкото и да й беше харесал после нямаше начин да отдиде на кино или да поиска да го вземем на ДВД. И да ти кажа май бая народ е като нея(става въпрос не за киномани, а за редови зрители, които всъщност са основната маса)...


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Абенови [re: Gallandro]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано18.01.05 17:25



Възможно е... Пък е такъв кеф да се взираш в детайлите след като си видял вече цялото. Ама ако бях такъв като описаните, абсолютно щях да си забраня да гледам дивх-ове... То така си е преебавка. Като да се натъпчеш със заводски хляб преди да отидеш на банкет

______



Тема Re: Абенови [re: tchupakabra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано18.01.05 17:50



Като да се натъпчеш със заводски хляб преди да отидеш на банкет

Анджък(или както там се пише)... Проблема е, че повечето не са като теб ...


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Абенови [re: tchupakabra]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано18.01.05 18:36



А! Тука вече сме на едно мнение.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 17:48



Голям късмет! Вчера шефката ми беше заета и ми каза, че няма време да ми обърне внимание, така че цял ден бях в нета и успях да прочета всички мнения от тази тема. Затова сега ще направя едно кратко мое обобщение. На мен лично най ми ИМПОНИРАХА мненията на Олмаши, Чупакабра и Докторчето. Съгласен съм с това, че щом пиратите и пиратската продукция чакат във всяка тайна дупка и сървър, няма смисъл да се правиш на някакъв луд йезуит и да се самобичуваш заради греховните си помисли. По цял свят се санкционира не търсенето, а предлагането. Търсенето ще го има винаги, а когато предлагането куца, все някой ще се опита да запълни тази празнина. Нека ченгетата се преборят с тези, които предлагат пиратската продукция, пък другите, от които зависи, да ни осигурят легална. Освен това знаем, че у нас се легализират предимно най-големите пирати...

На мен може да ми се иска например да си купя Ди Ви Ди рекордер с хард диск за 100 лева, ама някой преди това трябва да ми го открадне отнякъде. В случая поводът ще бъде моето желание, извършителят ще бъде крадецът, но основната причина за извършването на кражбата ще бъде лошата охрана на въпросната вещ. Пък и да не я купя аз, все някой ще се намери да я купи, защото сделката е привлекателна. Ако примерно някой ми продаде развалено месо и аз се натровя, аз ли ще съм виновен, че съм го купил, или той - че ми го е продал? Дори в случая с наркотиците по цял свят се преследват производителите и пласьорите, а не самите наркомани /само в България дето е обратното; и в някои азиатски страни/. Напълно прав е Чупакабра, че ходи цял ден с пачката в джоба, ама не може да се намери кой да му вземе парите.

Хората от заможния Запад си знаят: кеф ти кабелни телевизии, кеф ти платени канали, кеф ти сателит, кеф ти видеотеки. Ама не можеш да си вържеш десет кабела, петнайсет декодера и пет сателита и да дебнеш кога измежду цялата плява ще се появи ТОВА, което те интересува. Чувал съм, че немците ги било страх да записват филми от телевизията, за да не би да нарушат някой закон и да ги пипне полицията. .

Бих одобрил затварянето на пиратските сървъри - това ще бъде един коз в подкрепа на моралистите. Но нека на тяхно място измислят легален начин за теглене и доставка на филми - тези, които АЗ ИСКАМ да гледам, а не онези, които някой е решил, че ТРЯБВА да ми предложи. Аз ще платя колкото мога за това, което искам, но няма да платя НИЩО за нещо, което не искам. НЕ ЖЕЛАЯ моето право "ако искам - гледам" да се превръща в нечия приумица "ако искам - ти предлагам". Как мога да купя нещо, което не ми предлагат?

В този ред на мисли искам да кажа, че съм бесен затова, че там, където живея, няма кино или видеотека, които да ми предложат филми, внесени от "Съни". Най-близките градове, където мога да гледам техни филми, са Варна, Пловдив или Русе /за там вече не съм сигурен/. Е, аз да не съм милионер, че да си правя такива разходки?

В София и чат-пат Пловдив и Варна от време на време се правят фестивали, киномании и прочие, така че има къде да се оплакне окото. Ама какво да правят такива като мен, дето по някакви причини са се закрепостили за "ен" години в родното си място и просто нямат никакъв друг шанс, освен да източат нещо от нета или да чакат пет години, докато пуснат желания от тях филм например по Би Ти Ви?! /Имам предвид, ако не се появи въобще на кино или видео./ То вярно, че няма нов и стар филм, а само гледан или негледан, ама все пак животът е кратък...

Все пак, не е известно дали спирането на пиратството /и на конкуренцията въобще/ ще има някакъв положителен за киноиндустрията ефект. Моите лични наблюдения са показали, че в много случаи то е вид допълнителна реклама, ако филмът си струва. А ако тъп - защо някой трябва въобще да го гледа? Един мой приятел оценява филмите така: той казва, че филм, който не си заслужава да го гледаш два пъти, няма смисъл да го гледаш нито един път. Затова съм съгласен, че ако човек гледа "информативно" на компа си нещо, което си струва, той /ако е истински ценител на киното/, ще отиде да повтори при по-добри условия, ако някой му ги предложи. Но ако си собственик на кино, видеотека или дистрибуторска фирма и го излъжеш веднъж, той ще ти прости и ще си каже, че е било случайно; ако го излъжеш обаче втори път, трети път няма да има, защото вече този клиент ще бъде изгубен завинаги.

Друго важно нещо е, че зрителите са няколко категории. Някои имат големи финансови възможности, купуват си само легални копия и морализаторстват. Те ходят на кино, имат хай-енд съраунд-системи и постоянно се хвалят с тях, но искат само перфектни хай-лукс условия. Такива не можеш ги вкара в средностатистическите кочини, каквито са половината български киносалони и ако зависи от тях, кината ще бъдат малко, скъпи и луксозни. Философията им /здрасти, тука е и чичко Лукас!/ е, че стоката навсякъде е една и съща и тя трябва да струва толкова, за колкото се продава. Защо ли обаче се сещам за думите на чичко Сталин, че "человек должен быть счастлив, даже если он того не хочет"?

Друга категория са хората, които искат да видят един ФИЛМ на голям /в краен случай на малък/ екран, но нямат чак такива възможности и не се интересуват толкова от ен-канален звук и т. н. За тях киното си остава емоционално преживяване и не искат някой тиквеник да ги лишава от него.

Трета категория са например семейните хора, които каквото и да направят, не могат да отидат вкупом на кино, защото това ще събори домашния им бюджет. Тук са и учениците от обикновени семейства, които се радват, ако веднъж в месеца мама им даде левчета за кино или за касета/диск. От тях Големите не могат да спечелят нищо, дори да се скъсат, защото, както каза някой, на босия цървулите не можеш да вземеш.

Последната категория са "всеядните", които постоянно записват, гледат/преглеждат и трият нещо и все се оплакват, че на харда си имали записани повече филми, отколкото имали време да изгледат. Такива хора унищожават изкуството в себе си /ако то въобще някога е проникнало в тесните им душички/, а от филмите остава само информацията за това, за какво се разказва в тях. А тъй като оперативната памет на човека е ограничена, скоро и тази информация изчезва безвъзвратно.

Интересният факт, който изскочи от моите някогашни професионални наблюдения като кинаджия, е, че тези категории са твърде устойчиви и трудно /тоест почти никак/ се преливат от една в друга. Тоест, всеки потенциален зрител си избира местенце в една от тях и си остава там, докато някакво природно бедствие не го прехвърли евентуално в съседната категория. Така например, човек с възможности не можеш да го вкараш по никакъв начин в мръсно и студено кино, а някой всеяден дискогризец също няма да попадне там, щото големият екран не му носи никакво усещане, а само го приспива. Също така обаче, любителят на бялото платно се задоволява с джам-сандъка само от немай-къде /поради липса на пари или на заглавия/. Средният /а може би основният/ провинциален зрител може да е чувал какво е "Долби", даже може и да го е чувал как звучи, но за него е по-важен сюжетът на самия филм, така че е доволен всякак.

Крайният извод за мен е, че във филморазпространението съществуват две тенденции. Едната е, че киното е луксозна стока, показването му изисква скъпа техника и железни норми и затова там се гонят малки, но сигурни печалби. Цените на билетите са високи, защото по целия свят било така. Вход за бедни - забранен. Иначе кой ще гледа рекламите по телевизията и сапунените сериали?

На другия полюс е разбирането, че киното е най-масовото и най-демократичното изкуство /как сказал товарищ Ленин: "Из всех искусств, для нас самое важное - кино!"/ и до него трябва да имат достъп всички, независимо от имотното си състояние. Е, едни по-рано, други по-късно. Условията и качеството на услугите трябва да са търпими, пък за който може да си го позволи - заповядайте и екстри! В случая стоката струва не толкова, за колкото я продават, а толкова, за колкото може да бъде купена. Първо филмът се пуска на максималната цена, после се повтаря на по-ниска, после на още по-ниска, докато има интерес. Така някои хора могат да го гледат в различно време по няколко пъти, ако им е харесал, пък и да доведат свои познати. В моя скромен опит се е случвало не един филм да изкара на повторение при по-ниска цена повече пари, отколкото през премиерната седмица. Е, разлика в качеството има.

Коя тенденция е по печеливша и по-добра, мисля, че предварително не може да се каже. Някъде по света преобладава едната, другаде - противоположната. Светът е динамичен и всичко е в развитие. Но големият грях ще бъде, ако сляпо се налага определен модел, без да е съобразен с обективните местни условия, особено пък ако те не са проучени и оценени. Английска градина не се прави за една година!

Що се отнася до Големите, мисля, че те се ощетяват сами. Как иначе може да се коментира фактът, че един печеливш холивудски филм изкарва парите на девет провала, и това се счита за нормално? Като си спомня как съм търчал като луд по училища, университети и военни поделения, за да вкарам и последния възможен зрител в салона, не мога да приема, че някой търтей седи някъде, чакайки наготово и задникът му лоясва, а той се чуди защо в България филмите не вървели и имало пиратство. Ами ще има! За своята публика трябва да се грижиш, да си я четкаш, да не я разочароваш, а тя ти се отплаща, когато види, че си честен спрямо нея и си гледаш работата с мерак. Дори потребителите на пиратски копия тръгват на кино, щом започне да им харесва. Обаче нищо не става веднага - за това са нужни месеци и даже години на постоянни грижи и себедоказване. А свалиш ли гарда и излезе ли ти лошо име - край. Всичко отива по дяволите. Остава само да сложиш бомбето на тротоара и да чакаш някой да ти пусне нещо.

Някой постави въпроса за фалирането на видеотечките и киносалончетата. Те не фалират сами, а им помагат. Не виждам на кого може да пречи един сравнително добре работещ салон, който си има своята постоянна публика и храни, да речем, едно-две семейства. Всъщност знам - той пречи на хора, които искат да прилапат я парите, я терена. И оттам се появяват монополните договори, престъпните приватизации и други такива. Доколкото имам информация, тази година се въвежда регистрационна такса за киносалоните /в размер на 500 или 600 лв. - не знам точно/, с която ще се хрантути някаква държавна комисия с неизвестно занимание. Това автоматически ще удари малките собственици и наематели, в чиито сгради няма място за битаци или питейни заведения. Също така ще умрат веригите от еднодневни кина в някои малки градчета - все още има няколко такива "апостоли" в страната, които наемат един филм за една или две седмици, обикалят непрекъснато пътищата с личния си автомобил или с влака и всяка вечер го прожектират на различно място. А така все пак, дори за един ден, дори за една прожекция хората в тези градчета могат да гледат ФИЛМИ! Но тези такси явно ще трябва да се плащат за лицензирането на всяко от тези кина във веригата; въпросът обаче е с какво? Ами винетките??

По всичко личи, че в малките градове /сред които са може би половината от областните центрове/ кинобизнесът е обречен, в големите ще си светува кротко по едно кинце, а в София /Пловдив? Варна?/ очаквайте екшъна "Мултиплексите с/у читалищните кина". Т'ва е, майни! И няма да има пиратство ли!

Бесен съм и не мога повече да търпя!
Обичам киното и виното, но прекалявам само с първото!
От всички изкуства за нас най-важно е киното!

Аре, чао!



Тема Re: Пиратствотонови [re: Cineman]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано20.01.05 22:04



за много неща си прав...
ама мноо дълги постове пишеш, човек се озорва докато се пребори :)



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Demandred (минаващ)
Публикувано21.01.05 00:28



"1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?"

Имайки предвид нивото на киноразпрострението у нас и моите вкусове - силно положително. Просто иначе няма начин да гледам 95% от филмите, които харесвам. И няма особени перспективи това да се промени. Такива филми пускат само в няколко кина в София от време на време и на фестивалите пак в София два пъти годишно. Иначе вероятносттта истински артфилм по моя критерий да мине по българските(и в частност пловдивските) кина е около 0,0001%. Ако ги нямаше DivX, единствената ми друга опция щеше да е да купувам на сляпо от Амазон и подобни сайтове, което е засега финансово невъзможно за мен.
Виж, ако имаше примерно видеотеки у нас, които предлагат филмите на Бергман, Тарковски, Драйер и т.н., дори и с 5 лева наем, нямаше да прибягвам до пиратството. Но така...
"2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?"
Не особено много, но пък те си го заслужават тотално. Като похарчиш 110 милиона да направиш боклук, колкото и да загубиш, все е оправдано според мен.
"4.Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета? "
Зависи - ако предлагането е като сега, когато 15 минути сдя и се чудя кой филм е най-малко малоумен, че да го взема, повече от 1,50 не давам. Но ако почнат да предлагат широк набор от наистина добри и разнообразни филми - готов съм да давам и по 5 лева.
"5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД? "
Каквито са сегашните, това са нормални цени.
"6.Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?"
Абсолютно не.
"7.Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас? "
Съвсем не. Най-малоумните филми се въртят до припадък, най-хубавите въобще не се пускат, а малкото хубави се въртят най-много 2 седмици с минимални изключения.

По принцип аз съм твърдо против разпространения идиотизъм у нас да гледаш филма на DivX, като знаеш, че скоро ще се появи по кината. Никога не съм го правил(освен за Шрек 2), на кино преживяването си е съвсем друго, а и искам да подкрепя филмите, които смятам, че ще ми харесат. Освен това има твърде мног стари филми, които в обозримото бъдеще няма да се появат тук и които винаги ще предпочета да гледам пред някой нов с често плачевно качество. Но пък от друга страна, нямам никакви угризения да свалям филми, за които вероятността да се появят тук на ДВД или по кината е пренебрежимо ниска, да не кажа несъществуваща. Българските разпространители и видеотеки нищо не губят по този начин. Когато имам шанс да гледам легално филмите, които обожавам, примерно тези на Ингмар Бергман, го правя, каквото и да ми струва:посетих половината филми на фестивала му в София преди няколко месеца, и това имайки предвид, че живея в Пловдив, трябваше да пътувам специално за филмите, и това беше непосредствено преди държавния ми изпит.
От друга страна, свръхпопулярността на кинопиратството сред подрастващите в момента води до това, че на кино се ходи само за филм с ефекти, за другите се счита, че по право са безплатни(не че много се гледат по мои наблюдения други филми от тийнейджърите :(). Което логично води и все повече ще води до още по-голяма комерсиализация и сваляне на нивото на пусканите филми в киноразпространението у нас. Но пък има все пак и хора като мен, открили истинското качествено кино почти изцяло с помощта на пиратството, макар и със сигурност такива като мен да са хиляди пъти по-малко от тарикатите, правещи всичко това, само за да спестят някой лев и да могат да се пъчат как гледали поредната нашумяла боза месеци преди премиерата.



Тема Еххх...нови [re: Cineman]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано21.01.05 01:15



Аз опищях тук форума колко трудно ми е да си намирам любимите филми на ДВД, а хич не ми е хрумвало за извън столицата... Където може дори на кино да не успееш да видиш повечето филми... Тъжно е това положение

______



Тема Re: Пиратствотонови [re: hendy]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 15:15



Извинявай, ама нямам време да пиша по-кратки!
Ти ми кажи, по-добре, за кои неща според теб не съм прав?

От всички изкуства за нас най-важно е киното!



Тема Hollywood has downloaders in its sightsнови [re: 4eHe]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 23:20





As anyone who has witnessed Hollywood award ceremonies knows, the film industry loves nothing better than giving itself a slap on the back.
But it does not enjoy a slap in the face - which is what it claims it is being dealt by BitTorrent, a revolutionary file sharing program that allows people to download movies more easily than ever before.

BitTorrent (www.bittorrent.com) is responsible for a third of all the traffic across the world wide web. It is the biggest fish in file sharing's pond, with one survey by British firm CacheLogic estimating that it is responsible for 35% of all internet traffic.

But the film and music industries claim it is a haven for pirates and illegal distributors. The Motion Picture Association of America - which represents the major Hollywood studios - has issued cease and desist orders against BitTorrent websites in a move which echoes the Recording Industry Association of America's attacks on the pioneering file sharing service Napster.

A man was arrested in Hong Kong last week on suspicion of using the program to distribute pirated material. If convicted, he could face up to four years in prison.

"Pirated copies of movies and software typically appear online within hours of release," says Mark Ishikawa of BayTSP, a provider of systems that monitor intellectual property on the internet.

Surveys by BayTSP have shown that thousands of copies of movies such as Collateral, starring Tom Cruise, are available for download on BitTorrent

The program has turned the previous method of downloading on its head. In ordinary file sharing networks, material is downloaded from a single source. This makes it slower - and therefore more expensive - to get files that are in high demand.

BitTorrent shares the burden across many computers, so instead of downloading one large item of data, it acquires lots of small pieces from around the internet and then puts them back together to make the complete file.

It is the internet equivalent of piecing together a puzzle, and means that the more popular the file, the more sources there are to draw from. This makes downloads faster and cheaper.

Critics say that there is little hard evidence to back up the fear being generated in Hollywood. For many, the music industry - which fought tooth and nail against file sharing - has yet to prove that illegal downloading harms sales.

In fact, some studies have suggested that downloaders are more likely to buy music than ordinary consumers.

Many claim that piracy is most common where there is no legal alternative. Well-publicised legal music download services such as Apple's iTunes have been a success, with download tracks overtaking singles sales. Some believe that all the film industry needs is a similar service to stem the threat of piracy.

Yet the industry does not provide any real options for those wanting to view films legally on their computers. This is acknowledged by the MPAA, which espouses the benefits of the internet.

"The question is how you make legitimate services available without harming your own revenue," says Arash Amel, an analyst at Screen Digest. "It's not cheap to make a film, and if there's a shortage of money then less films get made. It's theartistic and independent films that get hit first even though they're not the ones that usually get pirated."

Bram Cohen, the 29-year-old American inventor of BitTorrent, says that copyright holders have failed to realise the benefits of the internet.

"The MPAA and RIAA would have you believe that they both create and own the sum total of western culture," he says.

He admits that illegal materials - or "warez" as they are known - are being distributed by his system. "Obviously there's a fair amount of warezing going on using BitTorrent."

But BitTorrent's weaknesses may save it from collapse. The MPAA is focusing on closing down website "hubs" which point to illegal content, rather than attacking BitTorrent itself, which is also used to legitimately download software and music. This marks a departure from tactics used by the music industry, which focused on the program makers.

Mr Cohen says he has hardly ever been threatened with legal action, claiming that he got "one cease and desist from a game company once ... but that's it."

When the largest BitTorrent hub, SuprNova.org, was blacked out in December under threat from the MPAA, many predicted that it would signal the end of Torrenting.

However, the program remains as popular as ever. "Although a number of very large BitTorrent-based websites have been taken down recently," says Mr Cohen, "downloads of BitTorrent have only gone down slightly."

For creative industries, the struggle against technology is an impossible one. BitTorrent traffic remains almost invisible, with packages of information being constantly delivered to destinations across the web. But there is an increasing recognition in the film industry that it must embrace change rather than resist it.

"We need to learn the lessons of the music industry," said a spokeswoman for the UK Film Council. "The film industry needs to look at ways of providing films to download over the internet - but there's still some work to be done on that."



Тема България като пазар за киноиндустриятанови [re: 4eHe]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано23.01.05 00:25



ами с риск да ви разочаровам, мисля да кажа, че киноиндустрията не се сеща за България и не й пука дали тука ще гледаме кино или пиратски дискове
прекалено малък пазар

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: Hollywood has downloaders in its sightsнови [re: 4eHe]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 12:12



Е, това е. Как мразя да бъда прав! Доколкото разбрах, постнатото от 4еНе потвърждава предположенията ми, че:

Първо. Най-големите потребители на пиратски копия и сайтове са същевременно и най-честите потребители на легалната продукция. Тоест - за което могат си плащат, а за което не могат - тогава остава вторият начин. Така не смятам, че ощетяват някого, защото и без това няма как да им се вземат парите.

Второ. Основната причина един киноман /или меломан/ да ползва пиратска продукция е, че не може да си я достави по легален път - поради финансова невъзможност или затруднен достъп до нея. Вчера чух по телевизията една много хубава мисъл: вече вместо икономика на търсенето има икономика на предлагането. Тоест, вместо да ми се предлага това, което аз искам, ми се предлага онова, което поради едни или други причини /най-вече груба статистика/ някой е сметнал, че е подходящо за мен. Защо тогава да се учудваме, че най-големият пиратски пазар е Китай, след като там годишно се внасят легално не повече от 1-2 американски филма? /При социализма в България бройката им беше 16 на година, но затова пък се внасяха само най-добрите, е с малки изключения и големи закъснения./ А какво да кажем за ислямските страни, в някои от които няма дори кина и сателитната телевизия е забранена? А и дори да има кина /или просто малки залички с видеопроектори/, там се прожектират само местни филми или в най-добрия случай - филми на други ислямски държави.

В началото на 90-те години в България бе проведена една анкета, която даде следните резултати: младите предпочитаха видеото, но ходеха и на кино, а старите предпочитаха киното, но пък не ходеха там. Много ми се струва, че сега, 15 години по-късно, ситуацията с пиратството е твърде подобна...

Стига лицемерие! Готов съм да платя, колкото мога, но ако някой ми предложи това, което искам! За легалното сваляне на филми от Интернет!

От всички изкуства за нас най-важно е киното!



Тема Re: България като пазар за киноиндустриятанови [re: thenewone]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано23.01.05 12:15



С риск аз да те разочаровам:

Пука и, при това много. Гледат ни под лупа. Както впрочем навсякъде по света.
Няма Голям и Малък пазар. Има печеливш и непечеливш.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: България като пазар за киноиндустриятанови [re: Raul Endymion]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано23.01.05 13:58



Точно това се опитах да обясня и аз (не помня тук или в друга тема). Ако пиратството намалее и хората започнат да си плащат, за да гледат даден филм (дали като си го купят, дали като го наемат или гледат на кино) независимо дали след това ще им хареса, печалбите ще се вдигнат и ще стане ясно, че не сме били малък пазар, а сме били непечеливш.
Недейте да разправяте, че България е малък пазар, при положение, че хора успяват да се изхранват и да живеят доста добре от попфолк или рап. Ако прочетете един от летните броеве на сп. Мениджър там има много интересни статии относно това дали има шоубизнес у нас, какви са печалбите и т.н.
Вярно не всеки печели, но има хора, които си докарват доста добри пари. Така може да стане и с киното. Ами вие знаете ли, че Александра са почнали като пирати? Събрали са пари и след това са излезли на светло. Хайде да видим ако сега трябваше да стартират, щеше ли да е възможно?
Затова не говорете за малък пазар!

- истинският медиен форум!

Тема Re: България като пазар за киноиндустриятанови [re: Raul Endymion]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано23.01.05 14:38



айде да не се разочароваме повече взаимно
първо, не смяташ ли че голям и печеливш, както и малък и непечеливш се припокриват като понятия? естествено че големината на пазара зависи от печалбата, която носи
и второ, гледат ни под лупа щот изнасяме навън пиратските копия и точно тва пък не им изнася на тях
иначе ако беше за домашна употреба, едва ли щяха да извадят лупата

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: България като пазар за киноиндустриятанови [re: thenewone]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано23.01.05 19:13



В отговор на:

не смяташ ли че голям и печеливш, както и малък и непечеливш се припокриват като понятия




Не, не смятам.
Веднага давам пример. Румъния е по-голям пазар от нашия (уж, така било). В България обаче се печели ако не повече, то във същия размер.
Нека правя печалба, пък нека той си е малък. Айде да не ти давам примери от друга една сфера, в която съм работил, да не кажете че няма нищо общо

Tu Ridi
- Различните Видеотеки!

Тема Re: Hollywood has downloaders in its sightsнови [re: Cineman]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано23.01.05 19:38



Статията стига и до един от моите изводи - гледането на нелегални копия ощетява по малките и независими Продуценти.
Тия дето правят филми (същите тия, дето пиратите си мислят, че ощетяват) с бум, бам, тряс, с разни педеруги и прочие ще стават още по-богати и ще продължават да правят все повече и повече от същото

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Тема Re: България като пазар за киноиндустриятанови [re: Raul Endymion]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано23.01.05 23:34



Румъния е или не е по-голям пазар от България?
Това не можах да разбера от твоя постинг.

А, да и още нещо.
Пишеш, че няма голям и малък пазар, а печеливш и непечеливш.
България печеливш пазар ли е или не, според теб?

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."

Редактирано от thenewone на 23.01.05 23:38.



Тема Re: Hollywood has downloaders in its sightsнови [re: Raul Endymion]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 10:14



Абе, какво е станало в Румъния?

От всички изкуства за нас най-важно е киното!



Тема Re: Hollywood has downloaders in its sightsнови [re: Cineman]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано24.01.05 10:24



Всички знаят, но никой не казва :о)

______



Тема Въпрос на дистрибуциянови [re: Mediaworld]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 12:24



Главният аргумент не е в големината на пазара.
Идеята от предишното ми мнение е, че индустрията не взема под внимание новите реалности :интернет: и иска - с риск да загрубея - да й ходя на крака в киносалони или видеоклубове и да гледам заглавия, дето мога да си наточа три месеца преди премиера и гледам на хай резълюшън тв си 40"-70" по пантофи или както ми кефне.
Без да слушам как някое леке зоби пред или зад мен.

Разграничавам се и от сравнението с поп фолка, щото да смелеш филм за чужда култура не е като да си клатиш гъзъ, докато някое порно парче мята цици отпред.



Тема Но и не плащат нищо за дистрибуциятанови [re: Raul Endymion]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 12:30



Ако гледам Дунав мост, с много прилично качество, рипнат от БТВ, Иван Андонов има още един зрител без да е похарчил пет пари да ме привлече.

Сега сметни какво става ако копирам седем диска за семейството ми : на двете къщи. Иван Андонов има причина да започне да ми плаща

А ако кажа на приятелите, дето сме все в ЕС - знаете ли кво гледах - ееееее, поне една двойна скара с хлебче и Каменица трябва да ми купи, като се видим !



Тема Re: Но и не плащат нищо за дистрибуциятанови [re: 4eHe]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано24.01.05 13:59



Добре бе каква му е далаверата на Иван Андонов, че ти си рипнал седем диска?

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Но и не плащат нищо за дистрибуциятанови [re: ss_]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано24.01.05 15:26



еми то момчето си е отговорило в постинга бре - един зрител повече, тва му е далаверата

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: Но и не плащат нищо за дистрибуциятанови [re: ss_]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано24.01.05 15:30



Как какво,ще каже на приятелите си "дето са все в ЕС" за Андонов...
Не е ли умилително някакси?:))))) Голям бял човек разбере за нас

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Голям бял човек знаенови [re: Oлмaши]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 17:13



Става дума за младите в ЕС, гласували с краката.
Онзи пич ИЛКО, дето е направил хъба в ДС, да му е живо името, едва ли е имал предвид неразбиращата български публика. Не че Иван Андонов направи филма за неразбираща български публика.

Сега чакам Мила от Марс и обещавам да я разпространявам безплатно за лични нужди.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано24.01.05 20:40



1. Какво е цялостното ви отношение към филмовото пиратство?


За, за, за и пак за! Филмите, които ме интересуват, не се дават по кината или са се давали преди години. ТВ и видео нямам. Но пък си имам е-муле:)))

2. Смятате ли, че наистина пиратството ощетява големите?


Не, просто са прекалено алчни.


3. Нормално ли е например Сони да роптаят (като част от хора на производителите на филми) срещу пиратството, а в същото време да правят плейъри с възможност за четене на дивекси?

Явно им е изгодно.

4. Каква трябва да е нормалната цена на наем във видеотеката, за да гледате един филм оттам, а не да го дръпнете от нета?


Цената не е от значение толкова, колкото качеството и избора. Навремето ми беше омръзнало от видеокасети, които са издраскани... опа, надъвкани. Една видеокасета след Н на брой гледания просто става само за изхвърляне, но това не пречи да бъде предлагана отново и отново.
Това, което ме интересува, така или иначе на видео го няма - не е излизало.
Освен това не ми се съобразява с работно време, срокове, глоби и т.н.

5. Каква трябва да е цената на оригинална видеокасета и ДВД?

5/15

6. Легалното разпространяване на филми (кино+видео) осигурява ли личните ви нужди от (некомерсиални) филми?

Не.

7. Доволни ли сте от качеството на филморазпространението у нас?

Нищо не знам за него, не ме и интересува. Последно бях на кино преди две години, касета не съм наемала от 5-6 години. Повече сигурно няма и да стъпя на кино, след като по-голямата част от публиката явно отива да се наплюска или да се намляска в киносалона, а не да гледа филм. Киното вече не е магия, а консумация. Аз съм пас.

<везде хорошо где меня нет>


Тема BG PREMIERIнови [re: Mediaworld]  
Авторkinofenyt (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 17:23



Samo da vmetna:)
Na kogo mu hrumna, 4e premierite v BG trqbva da syvpadat s premierite na filmite v USA?!?
Tova se slu4va po sveta, edinstveno i samo, ako stava duma za super golemi hitove, no dori i togava - ima mnogo strani v koito premierite se zabavqt (predpolagam ot distributorski pri4ini). 4udesen primer e Japan!
Tozi dovod, 4e gledate filmite na piratski kopiq, 6toto ve4e sa izlezli v USA, a v BG o6te ne sa - e dosta typ!
Nqma kak BG razprostranitelqt da vzeme filmа i da mu napravi BG premiera, kogato mu hrumne, ta da ugodi na vsi4ki, no dori i togava - kolko ot vas gledaha Troy, Harry Potter 3 i mnogo drugi na PC, makar 4e kino premierite im po4ti syvpadnaha i v BG i v US.
Ami Ocean's Twelve? Znaete li 4e filmyt o6te ne e izlqzyl v UK?
Spored men Aleksandra, a i Sunny (otskoro) se opitvat da pusnat hitovite filmi svoevremenno pone s Evropejskite im premieri!
Относно арт-филмите, да наистина ги забавят, но предпо4итам да 4акам - отколкото да гледам съмнително ка4ество и съмнителен превод (може би у4астниците от дискусията знаят всякакви езици, включително испански, френски и китайски (много от арт - филмите са то4но такива), аз уви не съм 4ак такъв умник)
Не смятате ли 4е се полу4ава омагьосан кръг - хем искаме пове4е филми, хем не ни се дават пари за малкото, които излизат в БГ?



Тема Re: BG PREMIERIнови [re: kinofenyt]  
Автор Demandred (минаващ)
Публикувано25.01.05 21:28



Ясно е, че голяма част от вината за закъснението на появата на филмите тук е в холивудските големи компании. Което обаче не прави въпросното закъснение по-малко малоумно и по мое мнение то е голяма грешка. Повечето кинозрители в наши дни са доста нетърпеливи и често и да не им се иска да стават пирати, нетърпението ги принуждава след някой месец опити за сдържане да гледат мечтания филм на пиратски носител. Пък и в наши дни на огромна популярност на глобални общности за филмови дискусии като imdb.com, е доста дразнещо за българина да чете хвалебствени отзиви и интригуващи дискусии за филм, който няма да се появи в кината още поне 3 месеца, може и година. Също така закъснението често изличава ефекта от цялата рекламна кампания на филма. Хората разбират от Интернет и другите медии, че филмът всъщност далеч не е очаквания шедьовър, и доста хора се разколебават да платят за него като се появи след примерно 6-7 месеца. Обратният случай(бавно начало без много hype и след положителни отзиви премиерата в чужбина да е по-успешна), но рядко и обикновено не с филмите на големите компании. Тъй че поне аз не мога да разбера защо подължават с тази политика. Примерът с гигантския финасов успех на някои заглавия, направили едновременна премиера навсякъде, би трябвало да ги подсети. Или пропускам нещо? Някой по-навътре в бизнес страната на киноиндустрията да поясни, ако е така, този въпрос винаги ме е интересувал.



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано25.01.05 22:58



аве на кой от нас му пука за пиратството?!

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: BG PREMIERIнови [re: Demandred]  
Авторkinofenyt (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 10:25



Az oba4e prodyljavam da tvyrdq 4e premierite na GOLEMITE hitove v BG sa absoljutno navremenni i syobrazeni sys svetovnite tendencii:)
Dori i izprevarvame 4esto dyrjavi kato UK, Germaniq i Qponiq:)
Primer- Alexander, Bandata na Ocean 2...
A za tyrpenieto, edin ISTINSKI kinoman bi iz4akal, a ne bi se spusnal na pyrviq gnusen piratski disk.
I po-rano ot US premierite da puskat filmite tuk, pak 6te si gi gledate na piratski diskove:)



Тема Вчеранови [re: Raul Endymion]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.05 10:53



докато си носех към къщи поредното закупено Оригинално ДВД, успях доста точно да дефинирам следната причинно-следствена връзка. Ако не бяха ДИВХовете, Никога нямаше да се навия/да ми хрумне дори, да си купя проектор. Ако не бях си купил проектора, Никога нямаше да си направя съраунд звук. Ако не бяха тези две неща, Никога нямаше да си купя ДВД, поне докато има видеокасети в обращение.

Резултат БЕЗ пиратство - ходене на кино от време на време, когато настойчива компания ме задърпа на премиера, и наемане на видеокасета по-рядко от два пъти месечно. (говоря от няколкогодишен опит, не напосоки)

Резултат Със пиратство - Минимум веднъж седмично ходене на кино, често по два пъти, купуване на (доста) оригинални ДВДта (чакам го тоя ритърнофКингИкстендид в момента) и ако имаше повече свестни заглавия, щяха да са Много повече купените оригинални ДВДта, ако имаше НЯКАКВИ приемливи заглавия във видеотеките, вероятно щях и под наем да вземам.

Трябва да го черпите това пиратство в моя случай, да знаете. Пиратството ми върна интереса към киното, понеже го направи отново лесно и разнообразно. Факт е, че в момента имам пари и мога да си позволя такива разходи. Още по-недвусмислен факт е, че ако Нямах пари, бездруго нямаше да харча за ДВДта, така че работата пак става на-босия-цървулите.

Аа, сетих се още нещо да добавя - вчера в Оринджа видях едно любимо филмче на ДВД, МАГИСТРАЛА60, и веднага посегнах да си го купя. Обръщам отзад обаче и гледам - формат 4:3. Че аз си го имам по-качествено? Тия хора, нормални ли са? Що като издават някой филм, не го дръпнат от интернет, поне да е свястно копието?


______

Редактирано от tchupakabra на 26.01.05 13:24.



Тема Re: BG PREMIERIнови [re: kinofenyt]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано26.01.05 11:01



В отговор на:

отколкото да гледам съмнително ка4ество и съмнителен превод





Само да вметна, че явно отдавна не си гледал пиратски филми.:)) Хората ги правят доста качествено - като образ, звук и надписи. Не си личи къде е лепена лентата поради липса на такава, не пращи, не примигва и титрите са на подходяща височина. Това за последния филм, който гледах на кино, не можеше да се каже.

<везде хорошо где меня нет>

Тема Re: BG PREMIERIнови [re: Aлeдap]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 15:02



Мисля, че проблемът ви се нарича глезотия и претенциозност. Преди 15 госини някои филми закъсняваха с по 5-6 години, че и повече, а сега, както каза човекът, и преди американските премиери да излязат, пак ще сте недоволни! Ама усмирете се малко, де! За една година има толкова малко филми, които наистина си струва да бъдат гледани, че няма смисъл човек да получава припадъци от това, че ги е гледал с някой друг ден или месец по-късно! Аз, въпреки че съм работил в сферата на киното, оправдавам пиратството като начин за набавяне на филми, които по друг начин не могат да се намерят, ама не го толерирам в случая на такива невротични изстъпления. Аз лично НЕ УПОТРЕБЯВАМ ПИРАТСКА ПРОДУКЦИЯ! Чакам си смирено тук, в провинцията, и си гледам, доколкото мога, филмите на голям екран. Ако не - ходя по другите градове или ги изчаквам на видео, но случаите, в които посещавам видеотеките през годината, се броят на пръстите на едната ми ръка. Виж, от телевизиите съм записал над 200 касети с филми, които знам че си струват, но рядко ми остава време да ги изгледам. Моят принцип е, че има гледани и негледани филми, както и такива, които си струва да гледаш и такива, които не си струва.

Все пак филмите се правят за голям екран и един истински киноман държи да ги гледа именно така! Иначе, както бе казал навремето Йежи Кавалерович - вместо самия филм се получава само информация за филма. Пък и много претенциозни станахте - дразнили ви драскотините, лепенките, пращенето, а не дай си Боже - да липсва един метър /2 секунди/ от лентата! Вие ако знаете навремето какви копия имаше - драскотина до драскотина, звукът им пращи, цветът им не знаеш какъв е, липсват по цели минути - ама си ги гледахме, защото уважавахме самите филми. Ако живеех в София, и досега бих ходил в "Одеон" да гледам такива филми /стига да не са абсолютен брак, разбира се.

Ако трябва да говорим за претенции, някои зрители ги дразни даже и тракането на киномашините. Ами да си лекуват нервите тогава или да се научат да уважават киноизкуството!

От всички изкуства за нас най-важно е киното!



Тема Re: BG PREMIERIнови [re: Cineman]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано26.01.05 16:33



Невротичните изпълнения са от твоя страна, хайде по-спокойно.

По твоята логика трябва да сме доволни, че има цветни филми и озвучени, щото видите ли в началото на 20 век не е било така. Не виждам смисъл да спорим. Не ме интересува колко са закъснявали филмите преди 20 години, но смятам за ненормално закъснение на филм с една година СЕГА, при липсата на Студена война, при развитието на технологиите и при наличната глобализация.

За качеството също не мога да се съглася с теб. Ако смяташ за нормални по-фрапантните случаи, при които по време на цялата прожекция последните думи от надписите са изядени, ок. Или са размазани почти до нечетивност. Може би съм прекалено разглезена, защото искам СРЕДНО качество. Не брилянтен ДВД-звук и картина. Средно качество. Щом уважението към филма трябва да измества поносимото му качество, направо да ни пускат само надписите.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: BG PREMIERIнови [re: Aлeдap]  
Авторkinofenyt (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 10:39



Az prodyljavam da tvyrdq 4e hitovete filmi idvat NA VREME!
I ne mogat da se puskat v BG v sy6tiq den kakto v USA, no uvi tezi seriozni dovodi ostavat ne4uti!
A za tva dali sym gledal filmi na piratski diskove, slu4va mi se, no po4ti vinagi samo ako sym gledal filma na kino i ako e na anglijski, 6тото има такива пропуски в превода, 4е направо не се разбира съдържанието!
А и ни6то не може да се сравни с удоволствието да отиде6 на кино или да посети6 кварталната видеотека с приятели!:)



Тема Може и да е глезотиянови [re: Cineman]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано28.01.05 00:18



Примерно, да си с B&O навсякъде, щото обичаш голям екран и кристален звук.

Или да си разтегнеш копието на някой флет Мак, с ония готините колонки дето ти се иска да схрускаш

обаче пиратлъка те учи на яко ползване на машинката ти, видео редакционни програми, разпечатка на качествен лейаут, поправка на сдухани копия и пр. Ако точеше щеше да знаеш колко пиратски копия са скринъри - гепнати някъде между продуцент и дистрибутор

Настрана, ставаш ултра в чужд език (аз не гледам филми със субтитри, но ползвам четири езика. Покриват ми нуждите от арт добре)

Сега не си представяй че гледам всичко на някоя от претенциозните ми техники (дето са избирани "за ценители" и струват четири пъти колкото колата).
Обаче техниката напредва. Били Г заряза дори дупките в ХР и от три години прави Медия центрове. 2005 е годината на персоналния двд плейър. Как да чакам на Александра да инвестира в по-приятното за жизнения ми стил - мобилност- място за изкуство ?!

Въобще, що за дискусия водим да защитаваме стари дистрибуционни канали, щото някому липсвало воъбражение.

Какво да гледам на супер делта готиния си колкото чаршаф екран ? Някоя реалка на Мърдок ? Избрани от тв редактора, който последен път е бил млад преди да се родя, документалки ?

Да вземем Толкен трилогията. То си е грях да го изпиратстваш; правен с любов. Троя също гледах в кино. Но да ме пратиш на кино, та да чакам и три месеца превод за някоя история тип Ошън 12 - е. Да де. Няма да стане. Забавлява ме, мисля че критиките са тежки, музиката ми се слуша постоянно, но да бръкна и купя билет в салон за т о з и тип изкуство, мне.
Майнхантър, тоже. Ако да е един от най-зашеметяващите филми дето гледах лятото.

киноизкуството ПОЛЗВА компютри, за да създава незабравими легенди
Защо дистрибуцията НЕ ПОЛЗВА същите, за да улесни живота ми - представа нямам. Там дето си купувам кашкавала продават мр3 от година ! С печалба даже.


I can't complain, but sometimes I still do.


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор Глeдaщият (винаги вижда)
Публикувано29.01.05 11:14



Ами пиратството си го има от край време-независимо какво се краде и се предлага на пазара.Вярно е че чрез него се допира до филми които тук ще видим през крив макарон но нормално ли е то да бъде толерирано у нас от политици и полицаи при положение че има приети закони.Но пред тлъста сумичка всеки си затваря очичките.В България най вече са интернет доставчиците-за преноса на данни те си пълнят гушките-да има някой осъден от тях за пиратсво-ами как като зад гръбчето на всеки стои я депутат или друга мутра от родния политически елит.Пък тези дето си плащат правата и си внасят парите като редови данъкоплатци-мечки ги яли.Но то за всичко у нас си е така.А и още нещо-обвиняват ни като най големите пирати по света в производството ами ДРАГИ ЗАПАДНЯЦИ що не си сложите кранчето във вашите държави-не сме чули някъде из Холивуд или в Европа за осъден който е пускал или доставял по интернет пиратски записи-и те имали закони ама си бълват продукцията по интернет-и май става КРАДЕЦЪТ ВИКА ДРЪЖТЕ КРАДЕЦЪТ



Тема Re: Пиратствотонови [re: Глeдaщият]  
Авторrumenn (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 22:23



Niakoi 6te mi obiasni li kakwo prestavliava piratstwaneto na filmi..az predi vreme biah gledal edin film s korabi v moreto pluwaha i se napadaha..i se streliaha s edni oradia i tam ekipaja na edinia korab be6e ot pirati..ta te li prawiat i filmite



Тема Re: Пиратствотонови [re: rumenn]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано08.02.05 11:27



Дистрибуцията на филми чрез интернет може да стане легална

в. Капитал

Носители сте на разпространителските права за България на UIP (Universal, Paramount, Dream Works), Columbia TriStar, Warner Bros. и Walt Disney. Има ли „Съни филмс“ стратегия срещу филмовото пиратство - видео, DVD, интернет? Имате ли указания от мейджърите как да му противодействате?

Без никакво съмнение пиратството е сериозно престъпление, което нанася значителни щети както на филмовите компании, които държат правата на филмите, така и на българската икономика като цяло. То намалява реалните продажби на легален продукт и парите вместо в реалната икономика се вливат в сивия сектор. Ние събираме всякакви доказателства за извършване на пиратска дейност, включително закупуване на образци на пиратски дискове, сканиране на интернет страници, предлагащи подобни и т.н. Редовно информираме мейджърските компании за това. Те имат специализирани отдели, които се занимават с проследяване на пиратската дейност, идентифициране на каналите и лицата, занимаващи се с това, както и с лобиране пред съответните правителства на САЩ и страните от Европейския съюз за оказване на натиск върху правителствата на страните с развито пиратство за повече воля в борбата с това престъпление. „Съни филмс“ вече няколко пъти съдейства на икономическа полиция и на съответното звено в НСБОП за разкриване на пирати.
В стратегията ни за борба е политиката на разумни цени за преки продажби започнахме да конкурираме пиратските дискове чрез цената на легалния продукт. Това накара много хора да търсят и купуват легалните DVD-та за сметка на пиратските, чието единствено достойнство беше ниската цена.

Колко филма годишно разпространявате в България и колко от тях според вас се пиратстват през интернет? Бихте ли дали пример с конкретно филмово заглавие, нанесени загуби, печалби?

Ние разпространяваме около 250 филма годишно, като половината от тях са обект на интензивно пиратство чрез интернет. Пиратстват се основно новоизлизащите заглавия и поради лошото качество на картината, некадърния превод и нескопосаните субтитри се превръщат в антиреклама на самия филм. Пример за това е случаят с „Хълк“, който беше пуснат в първичен вариант и без основните си специални ефекти, това подлъга зрителите и го обрече на провал. Филмът беше откраднат в работна фаза. Загубите се изчисляват на десетки милиони за цял свят.

Имате ли данни какъв е делът на легалния и какъв на нелегалния пазар на филми в проценти. Имате ли наблюдения колко от нелегалния пазар се реализира в интернет?

Няма официални данни за това, но ние го оценяваме на приблизително 40% от целия пазар. Основният дял се пада на интернет пиратството, като сериозен е и делът на влизащите от чужбина - основно от Украйна, Русия и Сърбия и Черна гора, пиратски DVD-та. Загубите се изчисляват на около 8-10 млн. лв., които се вливат в джобовете на пиратите.

Може ли сегашният модел на сваляне на филмите (даунлоуд) от сървъри да се превърне в печеливш платен модел на истинските носители на права, който да носи легални приходи? Каква е вероятността той да замени изцяло или в известна степен видеотеките?

Да, по принцип вероятно това е бъдещето и една от формите на борба с пиратството. „Дистрибуцията“ на филми чрез интернет е форма, която може да стане легална, както е за много други продукти. Подобни преговори се водят в световен мащаб и вероятно скоро ще има някакъв реален резултат.
Бъдещето на видеотеките не е розово. В момента делът на отдаването на видеокасети под наем в страни като Великобритания, Германия, Франция е вече под 20% от целия пазар на DVD и видео. Цената на DVD-тата спадна дотолкова, че пазарът на преки продажби се превърна в основен за хората, гледащи видео, т.е. те предпочитат да купят носителя, вместо да го наемат. Със „смъртта“ на VHS тази тенденция все повече ще се задълбочава. Друго важно е разтварянето на каталозите на големите филмови компании и прехвърлянето на DVD носители на стари и класически филми, което подтиква любителите на киното към колекционерство. Като пример мога да посоча продажбите, които бяха осъществени на колекцията ни „Чарли Чаплин“, тя надхвърли 11 хил. броя продадени DVD.

Итервюто взеха: Петър Гаврилов и Янко Терзиев

- истинският медиен форум!

Тема Re: Пиратствотонови [re: rumenn]  
Автор Глeдaщият (винаги вижда)
Публикувано12.02.05 11:57



Добре де да не е пиратство-кражба на интелектуален продукт чрез не позволени от носителя на авторските права пазарни за една група нарушители на закона лица-е доволен ли си от тази формулировка



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Авторbububu (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 00:42



Koi si ti i zashto pitash?
Qvno si nqkoe malko sukalche za da ne pomnish kak monopolisti ot ralichni firmi davaha pod naem piratski video kaseti za po 4 lv na den!!!! EEE vsichkoto tova se isipva sega vurho glavite im! NE gi sugelqvam, ne gi mrazq ...SMEQ im se!!!



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mишo Шaмapa]  
Авторbububu (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 00:45



Mnogo si kuh! Hummm i mai si go znaesh!



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Авторbububu (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 02:15



„Съни филмс“ aa???? tapanar!!!!:)



Тема Re: Пиратствотонови [re: Meдapko]  
АвторPirat (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 18:23



Медарко, кажи на твоя приятел с костюмчето от Буена Виста, че и на мен ми е все едно за него и компанията му, ама въобщееее не ми пука, тъй да му предадеш!



Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано19.02.05 23:33



Ами сега ще се опитам да отговоря поне лаконично (за съжаление, не изчерпателно) на поставените въпроси:
1. Не толерирам филмовото пиратство, но в държава като България то е задължително. Държавата вече се е оттеглила от субсидирането на изкуството, средните доходи са 1/10-15 от тези на Запад, следователно ако българинът иска да е "културен" човек, трябва да прибягва до пиратски копия. Обаче това да седиш по половин ден пред мониторчето и да гледаш свалени от нета копия с влошено качество е също тъпо, поне веднъж седмично ходи на кино и/или театър
2. Да, пиратството ощетява не само големите, но и малките, обаче и българското правителство ощетява българските граждани
3. Сони, от една страна, роптаят, защото пиратството им подбива пазара на филми и музика, но, от друга, печелят и от продажбата на устройства, четящи дивекси. Ами, разбира се, че ще гледат да печелят на няколко фронта и на всеки от тях ще си защитават специфичните интереси, това е то глобалният монопол
4. Нормалната цена (съобразена с българските условия) трябва да е 1 (един) лев за видеокасета или ДВД. А заетите в събота касети/ДВД да се връщат в понеделник. И билетите по кината да не се увеличават на 6 лева (да го д...т), ами да паднат на 4 лева
5. Цената на оригинална касета/ДВД трябва да е възможно най-ниска. Защото когато филмът струва 10-12 лева и ми харесва, го вземам, но когато струва 20-25 лева и ми харесва, не го вземам, а чакам да му падне цената (което не винаги става)
6. Не, не само че не осигурява личните ми нужди, ами ги и оскотява. Например образът на "Изкуствен интелект" (Съни филмс) е с влошено качество спрямо старото издание на Александра, да не говорим, че върху кутията пише "допълнителни материали в 2 диска", а в кутията ще откриете само един диск. Да не говорим за "Имало едно време в Америка". Купувам си ДВД-то, а вътре намирам два втори диска. Добре, че в Ориндж са разбрани, та ми го смениха. Ааа, да, и великите Съни издадоха "Изгубената магистрала" само на видео, е..ти смотаната киноразпространителска фирма
7. Не, не съм доволен (виж по-горе)

Veni, vidi, vici


Тема Re: Пиратствотонови [re: Gallandro]  
Авторcobra (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 13:47



bravo!



Тема Още малко за пиратствотонови [re: xanadu]  
Автор Mediaworld (ентусиаст)
Публикувано16.03.05 01:05



Вижте това и кажете нещо по въпроса:

'Скрийн дайджест': Ходенето на кино е най-скъпо в България


Ходенето на кино е най-скъпо в България, където човек трябва да работи 123 минути, за да си купи билет.

Това е над два пъти повече в сравнение със средното време в световен мащаб, което е изчислено на 57 минути.

Заключението е на лондонското професионално списание "Скрийн дайджест" (ScreenDigest.com), което е съставило т.нар. "Cinema Index" за сравнение на работната надница с цената за прожекция в киносалон.

Седмото изкуство е най-евтино за индийците, които могат да си вземат билет за някой филм с парите от 16 работни минути.

Трудещите се в страната на Боливуд печелят средно 70 цента на час, но билетът за кино струва само 19 цента.

За същото филмовите фенове в САЩ трябва да работят 24 минути, в Китай - 26 минути, 28 в Люксембург, 30 в Ирландия, а Великобритания е на 11-о място в списъка с 35 минути.

В Централна Европа цените са "притеснително насочени към хората, които печелят повече", посочват авторите на проучването, като предупреждават, че "това може да доведе до нежелани спирачки в развитието на киното в тези страни".

В Топ 5 на най-скъпите билети след нашата страна са още Естония, където работят 118 минути, за да идат на кино, следвана от Тайланд със 109 минути, а на четвърто и пето място са Литва и Русия със съответно 106 и 105 минути, допълва Би Би Си.

- Завръщането!

Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
Авторsdf (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 23:06



sdf



Тема отонови [re: Mediaworld]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 14:04



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.