Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 02.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: евалланови [re: tchupakabra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 14:04



Заемането на закупени книги без от това да се търси финансова изгода не е нелегално. Също така не е незаконно двама или повече души да гледат един филм взет от видеотеката и то няколко пъти. Копирането им е. Въпроса е, че никой не си мисли, че една продажба означава само един потребител, но се цели това да се сведе до ограничен кръг от хора(няколко приятели и роднини), а не до половината свят. Според теб какво ще стане, ако всички дойдат на твоя акъл и това стане легално? Отива един идиот, купува едно ДВД, сваля го, като имидж, а не като рип и го качва в нета, за да не кажем, че се губи качество. И какво става? Как според теб компанията ще си избие милионите вложени във филма? Или да пуснат дисковете по $20 000 000 бройката? Да, ама тогава знаеш ли кога някой ще си го купи и пусне без пари в нета... Въобще не става дума дали ще бъдат ощетени с един цент или дори с половин, а важен е принципа... Не е въпроса в парите. Примерно аз винаги оставям прилични бакшиши по заведенията или най-малкото закръглям нагоре до левче колкото и да не съм доволен от обслужването, но усетя ли, че са надписали и една филийка хляб отгоре(да кажем 10 стотинки) се нервирам искам да я махнат и не оставям и жълти стотинки. Разбираш ли? Не е въпроса в парите, а в отношението. И не може да се прави разлика между един цент или един милион. Същото е.

И стига глупости. Никой не те кара да си купуваш ОС за всеки компютър. Уиндоуса се слага само по желание .


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: евалланови [re: Gallandro]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 14:18



Винаги ти ще оставяш пари за бакшиш, а някой друг ще цепи стотинката. Винаги един ще пиратства, друг ще си плаща. Балансът си го има, доколкото хората са различни.
За отношението мисля че бях повече от ясен - когато знам, че във видеотеката имам избор, и в магазина мога да купя това, което искам - ще ме виждат там всеки ден. А, и да не забравя - 2 канални 4:3 двд-та моят пират не издава. Бих искал да достигнат до неговото ниво, ако ме искат за клиент.
Това, което знам аз е, че благодарение на пиратските касети навремето сме гледали редник захарно петле с приятелите, и хищникът, и много дпруги, когато по-некои-други-съображения пак нямаше нищо за гледане, осквен пиратското. Знам също, че когато преди години майка ми и аз живеехме с едната й заплата, благодарение на пиратството имах игри да играя и програми да се уча, благодарение на което сега имам свястна работа. Абе въобще, винаги ще имам топло място в сърцето и златен паметник за "пиратството" благодарение на което съм получавал недостъпни а нужни неща.

Съвремените РобинХудовци са пиратите, да са живи и здрави

Тва с Уиндоуса не го разбрах, тоест ако искам мога да не си слагам операционна система и да си играя на биоса ли? Никой не те КАРА, но по закон ако аз (живущ сам, притежател в момента на три компютъра) не си купя три броя уиндоуси, значи съм пират. А след като веднъж си станал, и то толкова лесно, какво те спира да продължиш

______



Тема Re: евалланови [re: tchupakabra]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 14:42



Ами аз смятам, че това е движеща сила... Просто винаги, когато усетя, че парите не ми стигат за нуждите, които имам гледам да си вдигна доходите, а не да крада. Иначе съм мързел . Просто за да се движа нагоре ми трябва конфликт в приоритетите на нуждите и мързела . И работи...

Спомням си и аз Редник захарно петле, Американски нинджа, Терминатор, Рамбо и т.н., но не сравнявай Онова време с това... Освен това нямам нищо против децата да се учат на пиратски уиндус, но не и човек, който вече си изкарва парите с това или попринцип вече сам си изкарва хляба.

Имах предвид, че уиндуса не е единствената ОС мама му стара... ако искаш нещо безплатно си има и други варианти. Вярно, че може да ти се наложи да си напрегнеш малко мозъчето докато научиш и друго, но пък така поне ще свикнеш с мисълта, че всяко нещо си има цена.


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Медарконови [re: Meдapko]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано17.01.05 14:47



ти си инспектор Жавер:)
Имаш ли нещо против да използвам черти от твоя характер и твои реплики в книгата си ?:) Ако ти се струва обидно няма да споменавам, че съм вдъхновен точно от теб:)
А за правата ти ще се разберем на бележка ако искаш:))))

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Може би трябва само да добавим към...нови [re: Gallandro]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано17.01.05 15:00



...това, коеот си казал, че кражбата на интелектуален продукт в сферата на културата (предимно що се отнася до кино) ощетявавайки предимно малките "играчи" умъртвява в зародиш възможността в бъдеще да има повече независими продукции и разпространители. Тоест ощетявани биват повечето честни кино-любители. Другото си е както Контра каза упражнение по реторика.

Едно нещичко искам да добавя само по ИТ-темата - тотални глупости и жалки оправдания са това за компютрите и ОС - в цяла Европа вече за домашни потребители покупката на Уиндоус ти дава личенз за до три работни станции. Останалото си е комерсиално потребление и след като правиш пари благодарение на този продукт ще си платиш. Освен това ти го каза добре - никой не задължава никого да си инсталира Уиндоус. Който иска да се откаже от някои благинки на този продукт може да си инсталира или безплатна или платена версия на Линукс. С гордост мога да заявя, че съм от малкото, които са си платили за своето копие на Линукс, а под Уиндоус, вместо с Фотошоп, си обработвам снимките с Фотошоп Елементс, легално копие, както и игрите ми. Темата, обаче не е нито за нескромната ми особа, нито за софтуер, така че аз прекъсвам тази линия на разговора.



Тема Олмаши...нови [re: Oлмaши]  
Автор Meдapko (mandalorian)
Публикувано17.01.05 15:09



...ти си нагъл и прост. Казах изрично, който иска да си облекчава словоблудството по мой адрес, да не занимава другите с това. Щом като имаш нижда да си помпаш самочувствието за нечия сметка с патетични коментарчета, това си е твой проблем. Щом искаш да си крадец и нямаш морални проблеми с това, е пак твой проблем. Просто не занимавай другите с недостига си на възпитание и мозък!



Тема Само с едно не съм съгласен...нови [re: Meдapko]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.01.05 15:21



Който иска да се откаже от някои благинки на този продукт може да си инсталира или безплатна или платена версия на Линукс.

Израза "откаже от някои благинки" е крайно неподходящ в случая .


Да се боядисват стените на клозетите е все едно да се горят книги.

Тема Re: Олмаши...нови [re: Meдapko]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано17.01.05 15:24



Да сложиш на края на този постинг критика към нечие чуждо възпитание е смешно

______



Тема Re: Пиратствотонови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано17.01.05 15:33



А те са?

Мислиш ли, че принцеса и мъж като мен...


Тема Re: Пиратствотонови [re: Mediaworld]  
АвторDrebnodupe (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 15:38



Хубава тема.
Ако ще сме много принципни - да, пиратството не е хубаво нещо. Хубаво е да извадиш балата от джоба и да си купиш DVD за 30-40 лв и то не това, което са се сетили да издадат в малка България, а това което ти се гледа или искаш да имаш. Ама това не може да стане. Първо, защото я нама балата и второ, защото за нашия скромен пазар се издават малко неща.
Какво правим тогава?
Първо, можем да си стоим задръстени и изостанали, но много честни.
Второ, можем да се отдадем на нормалното желание да задоволяваме потребностите си от кино, музика, софтуер и пр. и да се харчим според възможностите си за пиратски издания.
Аз предпочитам второто. Съвсем наскоро - по време на коледната ваканция на учиниците - поисках да заведа сина си /9 г./ на кино. Хубаво, но точно по време на ваканцията умните киноразпространители в Бургас не бяха се сетили да врътнат един детски филм по кината. Теглих им една майна и дадох 6 лв за един чуден пиратски "Garfield".
В крайна сметка: по тези географски ширини и точно днес - ЗА ПИРАТСТВОТО !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.