Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 10.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: tchupakabra]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано13.01.05 20:09



Ееее, недей така бе! Гледай го на кино. Филмът го заслужава.

Аутопсията показа, че болният е умрял от аутопсията.


Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: tchupakabra]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано13.01.05 21:28



не съм искала да съм груба, но някак си ми се струва малко преекспонирана тази работа...

помня олмаши на една прожекция се опитваше да черпи със стафиди и нанесе трайни психически увреждания на една моя приятелка :) а те дори не хрупат...

в такива тихи моменти ми се е случвало да чувам подхвърлени реплики, кашлици, но никога отваряне на пакети... явно е в мен грешката, следващия път, когато отида на кино ще внимавам специално за това, белким чуя нещо :)

а тези подхвърлени реплики са част от емоцията да гледаш филм с други хора... "мамо той нарочно ли го направи"

не знам дали ще си остана киносалонен нупикист, може да е разрив между поколенията или нещо подобно и някой ден и мен да ме пипне



On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.

Тема Re: Сердиканови [re: Meйджъp™]  
Авторpe6o_kele6o (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 22:14



Дам Сердика беше едно от най-добрите и посещавани кина тогава. Аз само там гледах филми. При цялата тази публика, която поещаваше киното, при това перфектно разположение е истински грях на собствениците, че не се опитаха да подобрят салонът и дори да отворят нови кина наблизо. Но нищо чудно че го затвориха! Аз щом на 15-16 годинки се мъчих да си побера краката там можете да си представите какво ще е ако сега отида да гледам филм. А да не говорим, че дупето ми едва издържаше до края на филма...



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: hendy]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано13.01.05 22:15



пак намери начин да ме изложиш, ей :)
А кой се събуваше бос в киното и смущаваше лелките които четяха субтитирите на племенниците си на ХП, а?:)

Сериозно, не мога да повярвам, че човек може да се разконцетрира от някакво си тап преживяне или отваряне на пуканки. Пък и дори да го смущават тези светотаства в храма целулоиден, те далеч не са патент на Арена и са доста по-малки от свинщините които се случват на филмфеста когато на някоя групичка не им хареса филма, помните тигър и дракон, нали?:)

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...


Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: ss_]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано14.01.05 10:41



Да бе, но ще издебна да му мине модата+късна прожекция в мултиплекса, да не трябва да го съпреживявам с твърде много дебили

______



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: Oлмaши]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано14.01.05 10:42



Какво стана на ТИГЪРИДРАКОН на филмфеста?

______



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: hendy]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 11:32



Хай! Поздрави от провинцията!

Това за хрупането на пуканки е наистина нелепо, но в друг смисъл. Първо, в критична близост до всяко кино /ако не вътре в него/ кацва някой търгаш с машина за пуканки или сергия за чипсове. Второ, ти много добре спомена оня ден за американизацията на живота ни, а няма как да не си забелязала онова противно клише от американските филми и сериали, че като че ли на кино се ходи не за да се гледа филмът, а за да се ядат пуканки /наред с подобни клишета от сорта на това, че по история се учат само имената на американските президенти, че в Европа всички са глупави и развратни, че в университет се влиза, за да се играе баскетбол или американски футбол и че старшата мажоретка винаги се жени за капитана на училищния или университетския футболен отбор/. Почти няма случай в холивудски филм, в който ако главните герои отидат на кино, да се покаже например какво гледат и как го гледат, но винаги се акцентува, че в ръцете си те държат пуканки и кола със сламка. Дори и като символ на страницата на kinо.dir.bg е сложена не филмова ролка или нещо подобно, а пакет с пуканки! И това е последствие от "културата на мултиплексите", където приходите от билетите съставят само около 1/10 от общите приходи, тъй като на посетителите се предлагат безброй други начини да се отърват от излишните си пари.

Нетърпимостта ми към пуканките и другия подобен боклук идва и от факта, че известно време работих в разни кина и се налагаше на ден да изхвърляме по 4-5 кошчета всевъзможни шлюпки, кесийки и огризки, включително и по-големи предмети като бутилки и кутии от натурален сок. А когато правехме организирани прожекции за ученици или /особено!/ войници, из целия салон се носеше стократно усиленият звук "хрс-хрс-хрс-хрс!", сякаш хиляди плъхове едновременно гризяха съдържанието на пакетите, и този звук често заглушаваше самия филм. Впрочем истинските плъхове се появяваха нощем, за да доизядат остатъците от пира /щото колежките ги мързеше да метат, преди да си тръгнат/ и тогава наставаше тяхното царство. Обичайно след такава прожекция се изхвърляха по 2-3 чувала боклук.

Виж, случвало ми се е да се опитвам да гледам филм в компанията на група весели младежи, пиещи нещо с неясен произход, смеещи се, уригващи се и дори повръщащи. Преди около 15 години представител на една такава група хвърли нож по екрана, след което се наложи през нощта да го сменят. После половината платно /пластмасово фолио с малки дупчици за звука, ако не знаеш какво представлява/ го купи тогавашният технически директор на "Кинефикация", за да си претапицира москвича, а другата половина я купихме ние с една позната и си отворихме собствено кино. В това наше кино посетителите имаха обичая да внасят спрайт и кола в малки стъклени бутилки /то тогава други нямаше/, които след прожекция аз събирах из салона - така за две години и половина успях да събера над 300 бутилки и от време на време ги предавах в съответните пунктове за амбалаж и може да се каже, че припечелвах допълнително. А когато прожектирахме любими рокерски филми от сорта на "Коса" или "Доорс", се появяваха и камари от бутилки с доста по-твърдо съдържание.

Не ми се е налагало да лазя по главите на разни млади и буйни индивиди, само веднъж си спомням, как на една кинолектория, когато се прожектираше "Американска нощ" на Трюфо, се бе събрала една такава весела компания, без да знае какво точно ще гледа /може би по някакъв начин е била примамена от заглавието/. Бяха около 15 човека и вдигаха страхотен шум, така че другите зрители /над 100/ постоянно се обръщаха към тях с бесни пламъци в очите. И някъде около десетата минута аз не издържах, станах и им казах само: "Абе, виждам, че сте хубава компания, ама другите хора са дошли тук да гледат филма!" Само след секунди ония се изнесоха, без някой да посмее да си поиска парите обратно.

Ето още един любопитен момент от активната ми кинаджийска дейност: преди 10 години в едно кино с 800 места направихме панорама от около 80 класически архивни филма и тя се радваше на невиждан интерес /средно по около 150 души на прожекция/. Още в началото пред фоайето на киното се появи един турчин с машина за пуканки и всеки вторник и четвъртък /когато се прожектираха филмите/ той правеше луди обороти. Така година и половина, докато траеше панорамата, когато минех край киното, той все ме поздравяваше и се ръкуваше с мен. И когато филмите свършиха, той ми се оплака с покъртителен тон: "Абе, няма ли пак да направиш някоя панорама, че покрай тебе аз пари направих?!" Естествено, на следващата седмица машината и пуканкаджията изчезнаха, защото на редовните прожекции влизаха по не повече от 5 човека...

Одеве споменах, че в провинцията ходят на кино сравнително по-бедните хора, така че там поне проблемът със звънящите мобилни телефони не е толкова сериозен.

И последно: ако целта на посещението ти в киносалона е да чуваш предимно туптенето на сърцето на човека до теб, тогава /моите уважения/ се съмнявам, че за теб е от особено значение какво друго чуваш или виждаш. Аз обикновено ходя на кино сам и то в по-непосещаваните часове, за да се насладя на филма. И в такъв случай как да не ме вбесява хрупането и мляскането, ако съм отишъл да гледам примерно "21 грама" или "Реката на тайните" /о, обожавам Шон Пен!/?!

Между другото, имам още един мотив да ходя сам на кино: винаги се случва така, че отида ли с момиче, става някакъв гаф: или се къса лентата, или нещо се поврежда, или киномеханичката забравя да си направи смяната /на ролките/ - така че се налага аз да ходя из киното като привидение и да оправям бакиите на бившите си колеги. /Моите преживелици бяха описани в ред стари постинги под името Джерджерод./

Хайде стига толкова засега. Има още много за разправяне, но все някога и на него ще му дойде времето.

От всички изкуства за нас най-важно е киното!



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: hendy]  
Автор Фьoдъp Mиxaйлoвич (Универсална пещ)
Публикувано14.01.05 12:59



четяйки темата веднага се сетих за вашите (твойте и на уинди) пачитос или квито беха там :)

Петльо ще те скъсам!

Редактирано от Kpиc на 14.01.05 16:59.



Тема Re: Защо спрях да ходя на кинонови [re: tchupakabra]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано14.01.05 13:45



не знам, аз го гледах на DVD

за герой успях да се доредя до кино :)
честно казано, той ми хареса повече...



On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.

Тема Re: Защо спрях да ходя на кино [re: tchupakabra]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано14.01.05 15:55



Абе що пишеше така заглавията?:)
На киноманията беше всъщност, ами на някакви луди млади не им хареса и се смееха през цялото време и го коментираха на висок глас:)

I'm standing naked
Smiling, I feel no disgrace
With who I am
...Happiness...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.