Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!нови  
АвторHeл (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 14:23



КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!
ЦЕНИ И ПРЕТЕНЦИИ - БЕЗ СЪОТВЕТНОТО КАЧЕСТВО!!!


Снощи 5 души посетихме прожекцията на "Бандата на Оушън 2" в зала 11 на киноцентър "АРЕНА". Беше голям майтап!!!!!!! В субтитрите почти изцяло липсваше буквата "Х", а много често липсваха и цели срички! Цитат "Нямаме ра." (превод - "нямаме хора"). Често текста се сливаше с фона и въобще не се виждаше. ПО-ЗЛЕ ОТ ДОЛНОПРОБНО ДОМАШНО ВИДЕО...
Е, за да има обективност, ще кажа, че имаше места, където субтитрите се четяхя!

Хората се превиваха от смях, като че ли гледаха добра комедия! Странно, но в програмата филмът е обявен като екшън.
Билетите си бяха на нормални цени - доста пари дадохме за "удоволствието" да гледаме крайно некачествена прожекция на цената на качествена.
След прожекцията обърнах внимание на разпоредителя и той се засмя, като каза, че знаят, но копието им е лошо!?! Значи хората си знаят, но какво от това - нито прожекцията се спира (както би следвало да постъпи всеки уважаващ себе си и зрителите си киносалон) , нито цената се намалява, съобразно качеството. Напротив! Цените ще бъдат увеличени?!?
И това се случва в киноцентър "АРЕНА"!!!!???????
Дали подобно нещо би могло да се случи на друго място - в някой малък киносалон, или в държава с нормална конкуренция ? НЕ- ЗАЩОТО ЩЕ ИЗГУБЯТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ СИ, А С ТЯХ И ПЕЧАЛБИТЕ !!!!!!!
Явно в "АРЕНА" разчитат на лъскавата сграда и пуканките! А може би увеличават цените, за да назначат служители, които да следят за качеството на прожекциите и да връщат парите на зрителите, когато не са им предложили нужното качество!!!
Както чета в този форум, а и моите децата потвърдиха това, в "АРЕНА" имат сериозни проблеми и в зала 10, но прожекциите в залата не са преустановени!
Изглежда в киноцентър "АРЕНА" това поведение е правило - лошо качество при прожекциите без да се предприемат каквито и да било действия за неговото подобряване!




А има Закон за защита на потребителите!!!!!!!! Нали и киното е стока! Както цитират от самия киноцентър "АРЕНА" в друга тема - "novite ceni v Arena", "Киното е бизнес и ако намирисва на култура това е случайно" - Бърнард Шоу. Но все пак и в бизнеса има правила... А в "АРЕНА" претенциите и цените са като за най-висока класа...

Уважаеми господа, нима, правейки бизнес, забравихте смисъла на "МАГИЯТА НА КИНОТО"?!? Това не са пуканките, кока колата и лъскавите сгради ...

Задушните киносалони, в които понякога чак ти прилошава, просто не искам да коментирам...


НЕ МОГА ДА ПРИЕМА ПОДОБНО ГРУБО НЕУВАЖЕНИЕ КЪМ ЗРИТЕЛЯ И ПОГАЗВАНЕ НА ПРАВАТА МУ!!!! !!!! ДАЛИ ЩЕ СИ ДАМ ОТНОВО ПАРИТЕ В КИНО АРЕНА???!!!! А ВИЕ?


Послеслов:
Ще изпратя това свое мнение до други форуми, пресата и медиите, защото считам, че управата на кино "АРЕНА" заслужавате точно това! Сега ще се огранича до тук.
Дано, господин Стефан Стефанов Минчев - Управител на "Кино Арена 2001" ООД (данните са извадка от

) да си вземете бележка и да не допускате подобни безпрецедентни гафове в бъдеще!!!




Тема Re: КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!нови [re: Heл]  
Автор Tiziana (дразнител)
Публикувано08.01.05 19:11



Тва със субтитрите го имаше и в Мултиплекс, дишай спокойно, не е само в Арена:)



Тема Re: КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!нови [re: Tiziana]  
АвторCineman (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 19:46



Навремето бяха пуснали копия на "INDIANA JONES AND THE LAST CRUSADE", на които субтитрите бяха отпечатани точно в средата на кадъра и излизаха току върху носовете на актьорите, когато те бяха в едър план...



Тема Re: КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!нови [re: Tiziana]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано08.01.05 20:00



Ъ-ъ, не бяха така титрите в мултиплекса, когато ходих преди седмица.

______



Тема Re: а венови [re: Heл]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано08.01.05 20:17



ква е тая мода да ходите в тоя киномакдоналдс?! Мазохисти ли сте!?

Уважаеми господа, нима, правейки бизнес, забравихте смисъла на "МАГИЯТА НА КИНОТО"?!? Това не са пуканките, кока колата и лъскавите сгради ...

цъ цъ цъ ... бах мааму!!! Смешки в детски дрешки ... "МАГИЯТА НА КИНОТО" в "Арена" ли я търсиш? Да не би като ходиш на вечеря в ресторант да акостираш в KFC?

не, бати смешниците сте ... два часа седят и се смеят на това, че са ги прекарали, а после се възмущават ... вие със забавени реакции ли сте? Случайно?

A сега песента на Металика "Аnd nothing else matters","Ти повече не си ми майка"- DJ


Тема Re: КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!нови [re: Heл]  
АвторБoби (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 20:28



Е, сега вече съвестта ми е чиста, че си "свалям" филми от
Мрежата. Поне мога да си оправя субтитрите (и го правя преди да
гледам филма) и не плащам скъпо и прескъпо за трета ръка
филми, каквито са повечето от агресивно рекламираните
(Проверно, на което съм автор: "Стока, която се рекламира
или е скъпа или е боклук или и двете")



Тема Re: КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!нови [re: Tiziana]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано08.01.05 21:02



Тва няма значение - значи копието е некачествено. Няма да го пускат, проблема си е техен да ти осигурят качествена прожекция.

Tu Ridi

- Различните Видеотеки!

Редактирано от Raul Endymion на 08.01.05 21:02.



Тема Re: КИНО "АРЕНА" - БЕЗПРЕЦЕДЕНТЕН ГАФ!нови [re: Heл]  
Автор Глeдaщият (винаги вижда)
Публикувано09.01.05 12:58



Вероятно така ще бъде докато Бояна са монополисти.Само не знам защо преди и студио Доли слагаше субтитри на кинофилми но спряха.С какви субтитри е било щампи или лазерни макар че като си е немърлив съответният работник така ще е.



Тема Re: а венови [re: Philip Marlowe]  
АвторHeл (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 09:24



В петък късно вечерта няма към кого да се обърнеш



Тема Нел-ка, кефиш ме, честнонови [re: Heл]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано10.01.05 11:13



- "В петък късно вечерта" -

а бе, гледам си постинга- 08.01.05 - значи събота. Явно шока от "Арената" е бил твърде силен за вашата крехка психика, даже времево сте се ошашавили. Апропо, ако си лягате с петлите и 20:17 часа е престъпно късно за особата ви, за мен лично тогава вечерта започва. Без значение дали съм вкъщи или навън с тумба верни приятели.

и не ми се прави на ощипана ученичка- постнала си нещо с надеждата за съчувствие- ок. Обаче се подготви и за други постинги. Щото твоята тема на мен лично ми предизвиква хумор, сатира и забава. Причините съм ги посочил.

п.п. и недей ме разбива сега с лаф- "Понеделник сутрин рано няма към кого да се обърнеш"

A сега песента на Металика "Аnd nothing else matters","Ти повече не си ми майка"- DJ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.