Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 22.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови  
Автор Глeдaщият (винаги вижда)
Публикувано13.10.04 15:58



След близо година реших да посетя и този мултиплекс.Ште давам оценки по шестобалната система.Ама нали сам си карък то и на гаф попаднах.По принцип когато плюя по нещо гледам да се аргоментирам и посоча точно какво ме е подразнило.Понеделник вечерта 11 октомври.Избрания от мен филм бе Убий Бил-1 мястото Арена-1 зала-14 час-21.20 .На касата бяха любезни-- шест.Билети имаше но не съм броил колко бяхме вътре но залата определено си бе празна.Не очаквах че достапът до нея бетолкова лесен--изобщо не ми и бе поискан билет-приказливия персонал-ДВОЙКА -си обсъждаше свои си неща.Отворен екран--двойка.Минали са 3минути от обявения час но нито реклами нито филм--двойка.е сетиха се и почнаха -начало на рекламите -разни простотийки които се гледат и по телевизията-четири. Започват рекламите на филми--Аз роботът Анаконди......- учудвам се че не се сменят нито обектив нито портичка всичко си е за каширан кадър а рекламите са широк екран минаха четири филмови реклами на които гледах удължени и стеснени образи и субтитрите се губят някъде е сърце не изтрая и набегом навън наблизо обаче никой от персонала--те са в дъното до ескалатора е набързо обяснявам какъв е случая но ме гледат като теле в железница е едната се сети и тръгна след мен да види за какво става въпрос и взе да натиска нещо като дистанционно--надявах се докато се върнем да е нарет всичко-но уви не е минаха още няколко реклами гледайки ги ядосано в необичайна светлина и поне края на последната--по скоро последните и надписи видях нормално---липсваха обаче реклами на филми които не са Александра--и за двете неща по една ГОЛЯМА ДВОЙКА.Но явно не ми е било писано да гледам нормално филма.Явно някоя много умна глава работеща в Арена е решила че може да надуе лампата на машината докрай при което на места където екрана трябва да е черен по средата светлееше огромна топка а на светли особенно бели места все едно си грее и слънце зад облаци--отново ГОЛЯМА ДВОЙКА.Но това си бе бял кахър--най ми бе чудно при положе че навсякъде тръбяха че вкарват в залите /до колкото знам със същата марка киномашини май работят и в мултиплекс Юнайтед/нови машини--то защо имаше пулсации на картината на по светли кадри които страшно дразнеха очите.Другото което ме учуди че този екран не е предвиден за такива зали а за по големи и целият образ бе на снежинки-по принцип екраните са на дупки и когато не са съобразени с местоположението на седалките се получава така--този екран е за много по голяма зала или там където бях аз първите 8 реда не би трябвало да ги има но някой явно не е мислил като е правил това.За звука имат шес -спор по това не бих водил.Но съм разочарован не съм и очаквал такава немърливост в Арена след като са работили близо година--допустимо е такива неща но някъде първите месеци след като са отворили а след като се водят вече за утвърден център за филмов показ.Едва ли ще се върна отново там.Общо оценката ми за зала14 на Арена е 2.50--и то заради звука и любезната касиерка.Жалкото е че бях на кино с човек собственик на киносалони и твърд подръжник на политиката на Александра-след въпроса ми-И ги защитаваш?--просто мълчеше и нямаше думи а какво да ми отговори при очевадни неща.Крис имам предложение--направи отделна тема в която зрители да дават оценка на посетения от тях киносалон или зала в различните градове като е дадено и нивото на екстрите-има ли няма ли.



Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови [re: Глeдaщият]  
Автор kalendera (perf. stranger)
Публикувано13.10.04 16:27



Странно. И на мен ми се случи нещо подобно в "Арена", само че се водеше ВИП-прожекция, при това на "Шрек-2". На три пъти късаха лентата, а в един от пътите, прожекционистката (съдя, че е в женски род защото един от ВИП-посетителите я видя през малкото прозорче и се обърна към нея с хубавото българско обръщение "А ма оу, путкоу!") пусна някакво радио и забрави да го спре. Благодарение на това аз лично не можах да разбера как и защо се сприятелиха Шрек и Котарака в чизми. Да добавим и цената от 10 лева на човек, за трима души компания отидоха 30 лева. Ако разбере баща ми, че някой е дал толкова пари за такава прожекция, никак няма да му стане приятно. Потърсих прилики между "Арена" и "Гео Милев" - пловдивско студено кино, финансирано от БДЖ, и не бяха малко!

**Да предпазим жените от дефлорация!!!**


Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови [re: kalendera]  
Авторmushroomhead (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 18:31



Досега съм ходил сигурно над 30 пъти в Арена и нито един от споменатите проблеми не съм забелязъл.И картината и звука са били винаги на ниво какато в големите 13 и 10 зали така и в останлите по-малки...Само веднъж на прожекцията на Лигата на необикновените(миналото лято) скъсаха лента.



Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови [re: Глeдaщият]  
Автор Apeg (Someone)
Публикувано14.10.04 19:31



Странно, откакто са отворили Арена, почти всяка седмица гледам филм там, това ще рече поне 50-60 прожекции, като никога не съм имал подобен проблем. Откакто отвориха този мултиплекс другаде не съм стъпвал и нямам намерение.



Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови [re: Apeg]  
АвторBEZ PRQKOR (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 00:13



ДОБРЕ СИ Е КИНОТО!САМО ВЕДНЪЖ МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО(ОТ ОКОЛО 20-ЕТИНА ХОДЕНИЯ) ВМЕСТО* ПЪТ КЪМ ОТМАЩЕНИЕ* ДА ПУСНАТ* ЛЕДЕНА ЕПОХА*,ДОКАТО НЯКОЙ НЕ СТАНА ДА СЕ ОБАДИ ЗА ГРЕШКАТА,АМА Т"ВА СИ Е СУПЕР ЗАСП РАБОТА И СИГУРА БРАТО, ЧЕ РЯДКО СЕ СЛУЧВА.ЕВЕ Т"ВА СА ХОРА ВСЕ ПАК НЕ СА НИЩТО ПО ОСОБЕННО ОТ ОСТАНАЛИТЕ,ЕБАХ ВИ В КЕЛЕШИТЕ!



Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови [re: Глeдaщият]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано15.10.04 01:27



Айде и от мен малко впечатления... Ходил съм пет или шест пъти, единият път лелките-билетопродавачки ни продадоха билети за грешна дата - ние искахме за петък, те ни дадоха за четвъртък... Когато отидохме в петък, един час ни разхождаха насам-натам, преди да ни кажат да го духаме и че билетите са изгорели без компенсация, при положение, че грешката си беше на мърлата от касата. Два от пътите бях в зала с насран екран - май е една и съща, голяма е. Има грамадни мърляви петна, които се виждат през цялото време. Може това да е ефекта от лампата, който споменаваш. Други впечатления - охраната винаги е сърдита и изглежда готова да се сбие, докато грубо строява тълпите в нещо като опашка за мляко от 91 година. Пластмасовите закусвални ми действат угнетяващо, когато ми попаднат пред погледа, но това е субективно впечатление. Мултиплекс-концепцията по принцип не ми доставя приятни емоции, особено в тесноватия вид, в който е представена в Арена. Усещането ми е, че винаги се буташ и чакаш на някакви опашки. Оценка няма да давам, но като кино е еквивалента на Илиенци - някаква шумна тарапана в края на града.

______



Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови [re: Глeдaщият]  
Автор Alegra (...)
Публикувано15.10.04 12:18



аз лично по-добро кино от Арена в София не знам... звука е Номер 1, картината също... подобни неща не са се случвали, само като гаф мога да отбележа, че на Троя баха объркали субтитрите малко в края.. това е, такива издънки не съм имала. И как така не са ви скъсали билетите? Това пък не съм и чувала да се е случвало някога?! Аз лично на друго кино освен Арена от както са го построили не съм ходила...не, всъщност само в Мултиплекса на Фанфан Лалето, и Властелина- Двете кули в кино Мир заради премиерата, това е... но повече в Мултиплекс няма да стъпя... повече чувах трамваите от подлеза отколкото войната във филма!!! А Мир ми хареса, но седалките в Арена са по-удобни



Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!??????нови [re: Глeдaщият]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано15.10.04 12:52



В 13та зала екрана е дефектен и мисля, че е крайно време вече да го сменят , а в 15та зала звука е отвратително настроен спрямо размерите на залата. В другите не съм забелязвал никакви проблеми, а ходя често. Ходя и по други кина, защото в Арената не дават всичко или понякога го пускат само за седмица, а тогава нямам време. Обаче почти навсякъде другаде е мъчение да се гледа филм, ако си над определен ръст . Повечето екрани по останалите кина са не само с дфекти, а дори скъсани или набръчкани. Звука никъде не се доближава до качеството на Арената. Пуканки има абсолютно навсякъде и аз мразя да ми хрупат наоколо, но е несериозно да се твърди, че това е недостатък на Арената при положение, че например в Мултиплекса, Левски и други освен пуканките продават и насипен Тортила чипс... За седалките в Кино Центъра пък въобще не ми се коментира . Просто е абсурд някой да си мисли, че стават за седене, ако положението не беше такова, че някои филми могат да се гледат само там едва ли щях някога вляза...


Windows: По случай успешното логване получавате награда - един брой рестарт!!!

Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!?????? [re: Глeдaщият]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано15.10.04 16:07



За толкова пари толкоз. Арена е доказателство как у нас се влага яко в един елемент, а за другите се оставят трохите и резултата естествено е половинчат. Все пак за сега това е най-доброто, макар че би трябвало да е поне класа отгоре. Собсвтениците парадираха за колосалната сума от 12 или 14 милиона лева (може и да бъркам, не помня точно), а за тия пари всичко би трябвало да е като на Запад. Да ама не.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Арена-1 !!!!!?????14зала?!!!!?????? [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Alegra (...)
Публикувано15.10.04 18:58



да ти кажа не съм ходила на кино на запад, но съм водила парижанин в Арената и той остана очарован... това трябва да говори за нещо, най-малкото, че киното ни е на що-годе Европейско ниво...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.