Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:55 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: м?нови [re: Mist]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано10.09.04 18:43



Като цяло, цените на ДВД вече се поизравниха с тези по света. На мен, обаче, вече не ми дреме. Аз вече се отказах от ДВД-то и си шитнах плеъра.
А за второто. Отчаяно пробвах да си извадя кредитна карта, с която да си пазарувам от интернет - оказа се, че в БГ не може. Става дума за преди 2-3 години. Ако вече може, това също не ме интересува - намерих си вариант да получавам от интернет това, което искам, който не печели от мен, да се хване за палците - като давах, не вземаха, сега не давам.

______



Тема Re: говориш глупостинови [re: Mist]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано10.09.04 18:45



Ама що мислиш, че става дума за рекламите

______



Тема Re: ми кажинови [re: tchupakabra]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 18:57



кво е де ко не е тайно?
по тона ти не останах с впечатление, че е нещо, което отнема много време, хеле па година или повече...



Тема Re: ми кажинови [re: Mist]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано10.09.04 19:03



Па ти за рекламите знайш, а за другото незнайш? Как тъй?
Не, не отнема година, но и не получавам мильонче

______



Тема Re: е как какнови [re: tchupakabra]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 19:13



за едното си са пофалил, за другото не :)



Тема Re: to All :)нови [re: tchupakabra]  
Автор Raul Endymion (9-ти септември)
Публикувано10.09.04 19:25



Симпатяго, говориш за единици филми и за единици хора. Милионите се правят от няколко филма (10-20, 50 ги сложи). Произведените филми са хиляди, повечето от тях никога не излизат на печалба. Ти не гледаш безплатно само мултимилионни продукции, дето ама хич не им дреме за пиратството.
Ако ощетява някой, то пиратството ощетява най-вече независимите филми и дистрибутори отколкото големите риби. Щото ти някой бозав хипер наблъскан с ефекти филм ще ходиш да го зяпаш в Арена, ама някой независим (обаче ти се гледа много поради еди какви си причини) филм без ефекти ще решиш че можеш да си го дръпнеш. Кой ощетяваш сега? Малко са хората мултимилионери в този бизнес, милиони са тези, които просто чакат заплата от него.

п.п. За най-голямо съжаление стойността на един филм не може да се плати веднъж. Тука няма нагаждане на крайната цена според разходите. Разходите се нагаждат според крайната цена и колко хора биха платили тази цена.

Tu Ridi
Фен съм на Стефан Минчев


Тема Re: to All :)нови [re: tchupakabra]  
Автор Raul Endymion (9-ти септември)
Публикувано10.09.04 19:32



Забрави при разход 100 и боксофис 500 във филмовия бизнес да си на печалба 150. В голяма заблуда сте, че боксофис минус бюджет е финансов резултат за даден филм.

Tu Ridi
Фен съм на Стефан Минчев


Тема Re: ми фа сол, си-си-си сеньора!нови [re: Raul Endymion]  
Автор ГOлямa pAбoтa (ного важно!)
Публикувано10.09.04 19:46



Прав си за това. Но нещата стоят пределно ясно: 1) ако аз си купя ДВД, рипна го и го кача в интернет, откъде-накъде това ще е неморално? Може да искам да извърша благодеяние за тия, които си нямат ДВД; точно така правя с филмите, които имам - раздавам ги на тия, които нямат; можеш ли да ме осъдиш, че постъпвам неморално? и 2) ако го няма това нещо, тия филми просто няма да се гледат и толкова - като нямаш пари за кино, значи НЯМАШ и колкото и да ти се плюнчат насреща, няма какво да им дадеш. Кой има изгода от това филмите да се гледат ПО-МАЛКО? Само пълен егоист-комплексар може да се кефи на това. Нали?

Проблемът с всички примери за телевизори, хляб и прочие е, че са все за друг тип неща - защо никой не дава пример да речем с поезия? Всеизвестно е, че за да издадеш стихосбирка, трябва да си платиш и след това да подариш отпечатаните книжки. Изложбите по принцип също са безплатни - макар че целта им често е да се продаде някоя картина. Ама то няма смисъл да се говори




Тема Re: ми фа сол, си-си-си сеньора!нови [re: Mist]  
Автор ГOлямa pAбoтa (ного важно!)
Публикувано10.09.04 19:51



И това го казва един програмист? Или някой ти е взел назаем ника?

Няма смисъл да спорим. Гледането без пари може да е кражба, може и да не е - всичко зависи от това кой капут пише законите, що се отнася до писаните, и кой капут има най-голямо влияние в обществото, що се отнася до неписаните. Напоследък ясно се вижда как старите морални закони падат един по един под напора на сегашните силни на деня - честността, скромността и прочие вече са пороци според новите неписани закони, и така нататък, и така нататък... та като говориш така, спомни си за оная карикатура "Фифи не яде сух хляб", дано се осъзнаеш...

Уф, няма повече да се заяждам с хората, бегом в ъгъла наказан




Тема Re: ми фа сол, си-си-си сеньора! [re: ГOлямa pAбoтa]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано10.09.04 20:00



Когато нещо се предлага от някой, който по един или друг начин е притежател на това нещо, ти не можеш да предлагаш това нещо без неговото съгласие независимо дали е платено или безплатно. Щом не е съгласен нямаш право.
За филмите, които изобщо не са се появявали тук дълго време мълча и нямам претенции.

Tu Ridi
Фен съм на Стефан Минчев



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.