Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 26.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За върколаците и вампиритенови  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано10.07.04 02:53



Както може би се досещате, днес (т.е. вчера, щото минава 2 и половина) гледах Подземен свят, където бъка от върколаци и вампири.
Филмчето става, ако си падаш по ... абе по подобни филми - има си разни представители на двата вида същества. В случая с вампирите - те се мотат в прилепнали черни одежди (при жените) или в пищни наметала или широки, секси копринени ризи (при мъжете), зъбят се, очите им в пристъпите на гняв придобиват интересен искрящо син отенък, скачат от високо и се приземяват елегантно на 20 метра по-надолу и се пушкат с врага. И масово изглеждат слаби, елегантни и загадъчни. Ползват компютри, притежават компании и произвеждат изкуствена кръв и плазма (която продават и то на хората, а не като бърза закуска;).
Върколаците бяха по-неприятна пасмина, не толкова красиви (даже никак, мене ако питате), Главният между тях прилича на някакъв алкохолизиран наркомано-клошар но...ама айде без спойлери, основно ръмжат, видоизменят се, хапят и скачат от високо и се приземяват... не толкова елегантно, но на 4 крака. А, забравих да спомена, че търчат по стените и тавана, неясно защо.

С lady Oscar си говорихме по въпроса и тя сподели, че в тоя филм има далеч повече Готика, отколкото в Готика (а ако някой ми каже защо Оня филм се казва "готика", ще му благодаря и ако обяснението му е убедително и дойде на срещата, ще го черпя една бира ;)

В темата за Хари Потър бяхте одобрили вида на върколака. Не знам... Аз лично не харесах нито професор Лупин, нито това, в което се преобрази.
Ето в този филм имаше добро преобразяване, а получените екземпляри изглеждаха далеч по-внушителни и мъжествени, да речем. Лупин ми мязаше направо на изкъпана котка. или на плешива такава. Абе един такъв висок и кльощав и мухляв. Изглеждаше ми някак сбъркан. А и на фона на прекрасния Хипогриф определено можеха да се постараят повече.

А вампирите (поне филмовите такива) са много особено племе – в редица филми така ги издокарват, че направо да ти се прииска да те ухапе някой от тях, за да заживееш сред интересните, тъмнокоси и дългокоси мъже (и жени) - бледа, изящна, елегантна и безсмъртна в прилепнали черни одежди или развяващи се наметала, да стоиш на върха на кулата по време на гръмотевични бури, да гледаш замислено към хоризонта и когато най-мощната светкавица озари пейзажа, да скочиш на фона на драматичната музика и да отлетиш в неизвестна посока. Ако можех да прескоча момента с пиенето на кръв, цена нямаше да има преживяването ;)

То май пак за вампирите се разприказвах...
Е, лека нощ и приятно пълнолуние (като настъпи, де)

Редактирано от Kpиc на 10.07.04 02:57.



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Kpиc]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано10.07.04 03:15



Да, да вампирите.

Каза, че нещо не си виждала симпатични върколаци - аз се сещам за един много симпатичен такъв - Жули Делпи. И още един - в Ginger Snaps (ако слушаш ще ти дам да гледаш тоя филм, някой път) - на мен пък там ми се искаше да съм върколак (а не вампир)


Tu Ridi
Фен съм на Стефан Минчев


Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Kpиc]  
Автор чepивaмп (жадна)
Публикувано10.07.04 04:31



ако много ти се прииска някой вампир да те ухапе - аз съм на разположение



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Kpиc]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано10.07.04 08:47



Забелязвам във филми като Матрицата, Блейд и Подземен свят, че всичко е в кожи, поне едната страна от героите. Мода някаква.
Аз неща никой да ме хапе, щот по книгите други неща пишат.

Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.


Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Raul Endymion]  
Автор Guardian Spirit (pay tribute)
Публикувано10.07.04 11:27



хех и още един - Ван Хелзинг :)
доста готино направени ефекти, а и самото съчетание на мацката от Подземен свят, със най-секси пича според доста медии, граф Дракула и Франкенщайн - ебе заслужава си гледането :)

ще чакаме Подземен свят 2 :)

After Too Much Alcohol and Spirits - Kneel, Embrace The Throne And Sacrifice To The Porcelane God


Тема Ако трябва да съм искрен, то...нови [re: Kpиc]  
Автор EVlL (Shadow)
Публикувано10.07.04 11:27



Най-въздействащият върколак винаги ми се е струвал отчето от Сребърният куршум. Ако си спомняш, самото лице на актьора някак си вълчееше:)
Дали заради нескопосаните ефекти тогава или детската ми възраст, незнам, но беше доста страшничко. Особено епизода, когато тръгнаха да го търсят в гората.

А иначе готин вампир е самият граф:) А пък в Интервю с вампир бяха арогантни парвенюта всичките:) - не ми вдъхваха вампирско доверие:)

Най-истинските вампири са в книгите - на първо място ми е Сейлъмс Лот и далеече на второ - Дракула.



Тема Re: Ако трябва да съм искрен, то...нови [re: EVlL]  
Авторemil (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 14:41



na mene podzemnia svqt ne mi haresa
po-zdravi



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Guardian Spirit]  
Автор чepивaмп (жадна)
Публикувано10.07.04 16:37



Van Helsing rocks!



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Raul Endymion]  
Автор KAl-El ((супергерой))
Публикувано10.07.04 22:24



Ако ти е харесал Ginger Snaps със сигурност ще ти хареса и продължението, Ginger Snaps 2: Unleashed. Аз си го купих преди няколко дни и направо се разбих. Третата серия се снима в момента.

ДА ВИ Е СЛАДКО!



Редактирано от KAl-El на 10.07.04 22:26.



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: KAl-El]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано10.07.04 22:39



Разбрах преди известно време за двойката. Принципно съм скептично настроен към продълженията. Въпреки всичко се надявам да ме изненадат приятно

Tu Ridi
Фен съм на Стефан Минчев



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.