Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ако трябва да съм искрен, то...нови [re: EVlL]  
Автор ARENA (непознат )
Публикувано18.07.04 18:57



Напълно си прав! Когато четох СЕЙЛЪМС ЛОТ спях на запалена лампа повече от месец. Много ми стана интересно това, че първите 150-160 страници книгата вървеше доста вяло и скучно дори. После изведнъж така те грабва, че изтръпваш от ужас. Непрекъснато имаш гадното усещане, че някой те дебне и не сваля поглед от тебе, въпреки, че чудесно знаеш, че си сам в стаята. Това е вампирска книга номер 1!!! Поне за мене!!!



Тема Аз пък...нови [re: ARENA]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано18.07.04 19:21



...когато четох Сейлъм Лот заспивах поне за 2 седмици след 4 часа, когато се развидели, за да знам, че вече е твърде светло, за да дойдат вампирите, а книгата "неутрализирах" за през нощта, като слагах върху нея някоя друга книга 9или даже книгИ) - на Астрид Линдгрен, Тери Пратчет или Толкин.



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Kpиc]  
Автор !ЧepнoKoca (зрител)
Публикувано19.07.04 00:16



"Подземен свят" според мен си струваше да се гледа, поне от гл.т. на ефекти и наблягането на готиката там - ако се харесва, разбира се.
Но "Ван Хелзинг" си беше разочарование, особено като се има предвид, че "Подземен свят" трябваше да бъде загрявка за него (според едно списание).
Но за мен си остава класика "Блейд". Но втората част беше разочароваща, надявам се да не се получи така и с "Подземен свят". Но по принцип продълженията са по-вяли от първите части.
По повод на мнението на KAI-EI - "Изгубените момчета" наистина беше много хубав филм и съм го гледала сигурно преди 10 години и сега го намерих в арената и си спомних, но няма субтитри. Но "Гладът" не го намерих изобщо.
А "Вълк" наистина си струваше, скоро пак го гледах по ТВ.



Тема Van Helsing rules!нови [re: !ЧepнoKoca]  
Авторkyчo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 01:06



Само в 10 минути от Ван Хелзинг има повече екшън и много по-добри ефекти от целия Подземен свят...там ни сервираха някви смешни аниматронни върколаци които се чекнат неестествено по стените.И не ми казвакте че сюжета на Подземния свят е много оригинален щото е баш бая откраднат от една известна поредица ролеви игри .Даже май и дела се водиха по тоя повод.
А Джак Никълсън наистина има вълчи вид,просто този поглед,тези вежди...



Тема Re: Van Helsing rules!нови [re: kyчo]  
Автор !ЧepнoKoca (зрител)
Публикувано19.07.04 01:30



Не съм съгласна за Ван Хелзинг. Сюжетът е толкова измислен - от няколко романа направили филм. Нищо ново под слънцето от такава тледна точка. В това отношение напомня а "Лигата на изключитилните джентълмени" (или нещо подобно беше).....



Тема Van Helsing rules!нови [re: !ЧepнoKoca]  
Авторkyчo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 01:49



То това не е първия филм в който се бутат и тримата (Дракула,Чудовището на Франкенщайн(някой хора си мислят че това е името на самото чудовище)и Човека-вълк),но пък и не се взима много насериозно,чисто забавление си е.
Подземен свят е толкова готичен че чак нагарча.И още нещо-през цялото време
се отварят едни врати, едни порти...Имах чуватвото че един и същ кадър със влизащата кейт бекинсейл в имението на вамповете го пробутаха поне 3 пъти...а аз съм много наблюдателен(пък съм и скромен)и такива работи бая ме дразнят.
Усещам се че се опитвам да убедя хора в моите си виждания,а това е тъпо затова спирам .



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Kpиc]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано19.07.04 13:24



Дракони обичат бира - затова ще ти издам ,Крис, защо се казва Готика:
Това е съкращение от ГОлемите ТИнтири-минтири на КАсовиц....
В онзи филм има толкова готика, колкото в ТВ "Планета".

Иначе напълно съм съгласен с Lady Oscar - в Underworld , готиката е далеч повече. Могат направо него да прекръстят Готика, а другия - ХалеБерика.
Филмът ми хареса именно с атмосферата и усещането, което носи всеки детайл. Без да се правим на някакви големи критикари, мога да кажа, че е въздействащ и различен. На мен това ми стига.
Актьорите играят също много добре и с кеф.... което винаги се усеща. Признавам Бекинсейл я пропуснах в "Пърл Харбър" (ама всъщност що ли не пропуснах и целия филм се чудя) , но в този филм се справя чудесно въпреки връзките си с част от екипа :)) ( ожени се за режисьора, а детето и е от Луциан (забравих му името-дето е "някакъв алкохолизиран наркомано-клошар" )) Но е добра Бекинсейл... отива и много!

Крис, тъй като усещам слабост твоя вампирска, предполагам вече знаеш, че отскоро има и клуб вампирски,където ,доколкото разбрах, ухапват с упойка доброволните желаещи.:))) Недоброволните-предполагам-без упойка.:)))



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: SMAUG]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.07.04 14:14



Ааа, така ли било :)
Има логика. (ама няма готика ;). Ела на следващата среща да си изпиеш бирата.



Тема Re: За върколаците и вампиритенови [re: Kpиc]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано19.07.04 14:25



Ако не успея да се образувам на срещата, я преотстъпвам най-доброволно на Галандро.:)) Орка и без това не съм го виждал от Втората епоха.:) А така ми се пие бира с него...:))))



Тема оффнови [re: SMAUG]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано19.07.04 19:10



Ми тия дни са много отворен от към оферти за биропиене . Само, че съм и много обезнетен... Ако се организирате нещо от съседния клуб и пратите един СМС ще долетя .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.