Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Финалът на кой филм...?  
Автор lvO™ (Easy)
Публикувано03.06.04 22:19



...е уставил у вас адски "неизлечим" спомен? Силно потресаващ или безумно неразбран, тогава когато изненадата ви е връхлетяла неподготвени (меко казано) и дълго по време на надписите се чудите какво аджеба е станало, защо така и как така?

Т.е. финалът на кой филм е бил адски непредвидим за вас?

Easy Come... Easy Go...


Тема Re: ми [re: lvO™]  
Автор Philip Marlowe (детектив)
Публикувано03.06.04 22:57



когато в Гладиатор убиха Ръсел Кроу ... бахму, как ме изненадаха самууу ... просто не е истина. Така да съ ръзочуровах от те тоя финал ...

и когато вълкът каза - "Ну заяц, ну погоди ... на на нан нан наа нананананаа на" ... начи, хич не очаквах, че точно това ще каже ... потрес ти казвам, даже два ... не мога да се оправя от тогава

а пък най- ме изненада този постинг ... е такъв никога не бях срещал в този клуб ... бързо да постнеш и един в който да питаш - коя актриса предпочитате... мъ веднага, че току виж те прецакал някой ...



Тема Re: Финалът на кой филм...? [re: lvO™]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано04.06.04 10:13



Шесто чувство... Направо ми стана студено накрая... Хич и не бях заподозрял нищо, докато не падна ринга от немощните пръсти на женицата... И "Другите" много ме изкефи... Голям шок



Тема Мога ли, мога ли... [re: Philip Marlowe]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано04.06.04 10:15



...отсега да кажааа Анжелина Жоли е найдобрата актриса и найкрасивата и всичките и филми са найдобрите и дано да я вземат да играе в Хари Потър, това ще е найдобрият филм на всички времена заклевамсе



Тема ... [re: tchupakabra]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано04.06.04 10:37



Не мога да не допълня и че osven che Anjelina e naj-dobrata i taking lives e super!!!! Prosto vurhu i mnogo me kefi!!!


А на въпроса за финалите...
Няма филм, чийто финал да ме е оставял в потрес по начина, по който описваш ти - т.е. от изненада.
Има филми, след края на които съм ходила като в полутранс, но не изненадата или неразбирането какво и защо е станало е било причината.
За съжаление си развалих финала на Шесто чувство, защото толкова бях чела и слушала за него (в смисъл КОЛКО е неочакван), че вместо да гледам спокойно филма, анализирах всяко действие, търсейли нещо по-особено, така че още по средата навързах някои факти като "защо жена му не му отговаря", репликата "Те не знаят, че са мъртви" и основно факта, че Брус Уилис ВИНАГИ беше с еднакви дрехи, което се опитваха да прикрият, като ту беше по...шлифер или каквата там връхна дреха имаше, ту по пуловер, ту по риза, но просто никой нормален човек не ходи ден след ден с една риза.
Та развалих го.

Другите - да. Неочакван финал. Но като го видиш и веднага се подрежда пъзела.
Identity ме поизненада, но , както и в Другите, просто подреждаш пъзела накрая. Не си като ударен с мокър парцал или както там се изрази.
След края на "Две димящи дула" виках "О, ужас! Сега какво ще стане!" но също не от изненада.

За друго не се сещам. Ще помисля.



Тема Re: Финалът на кой филм...? [re: lvO™]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано04.06.04 11:01



Абе, като се замисля - то, кажи-речи, всички филми за мен са с неочакван край - или наистина ще ме изненада приятно, като тръгне в посока, за която не съм предполагал, или тотално ще ме разочарова, като свърши по начин, който е толкова предвидим, че направо изненадва с глупостта на режисьора, или просто вземе че свърши - ей така, колкото да си не е без финал... Филмът обаче, който ме накефи най-много И (!) заради начина, по който свърши, е "Abre los ojos"...



Тема Re: Финалът на кой филм...? [re: tchupakabra]  
Автор Цвeтeтo (песимист)
Публикувано04.06.04 11:20



Еле па Другите съвсем не можа да ме изненада след Шесто чуство. За Шесто чуство не знаех какво ще стане, ама знаех, че трябва да е нещо особено изненадващо, че едва ли не се разочаровах накрая.

За изненадващ финал - Играта. Даже сигурно 10 изненадващи финала си имаше там. Бразил също. Естествено Боен клуб(като първи гледан от последвалата поредица подобни финали). Ванила скай. Изкуплението Шоушенк(за нечелите книгата). Обичайните заподозрени.

За неразбран - Изгубената магистрала

За разтърсващ - Реквием за една мечта

За забавен - Две димящи дула и Четири стаи

Най-очакван - Мулен Руж(тук хубавото беше, че не търсят изненада със финала, т.е. очакван в добрия смисъл)

Най-дълго чакан - Властелина - 4 год.


"Може и по-зле." - казал оптимистът.

Тема Re: Финалът на кой филм...? [re: lvO™]  
Автор Nsho-chi (мече)
Публикувано04.06.04 11:25



Ами мен ме остави в потрес финалът на Троя - как можа Ахил да умре, просто не мога да разбера - аз бях съвсем неподготвена за такъв обрат - точно когато щеше да спаси екс-девицата и да заживеят заедно happily ever after. И ме потресе, че и Хектор умря също - финалът трябваше да бъде: бият се, бият се, Ахил скача ту отляво, ту отдясно /а не само отдясно, както във филма/ и накрая Хектор казва: "Стига толкова за днес!" и така свършва..... първа серия.

П. П.
В потрес ме оставя и глаголът Уставя

"...аз съм късоглед и пея в хора."


Тема Re: глаголът [re: Nsho-chi]  
Автор Philip Marlowe (детектив)
Публикувано04.06.04 11:53



"устави"- идва от казармата ... то е неразривно свързано с уставите на БА и първата фраза която учат старшините, а именно- "уставииииииии" ...

и като се замисля, Троя наистина ме потресе ... викам си, след като Ахил влезе в града, както според Омир не става, явно са спретнали хепиенд ... обаче не би ... КАТО С МОКЪР ПАРЦАЛ ме тресна полуфиналът ...

както казах обаче, Гладиатор си е моя фаворит, защото аз не очаквах смелия и доблестен и майстор на бойните изкуства Максимус да бъде полуубит, макар и подло ранен от злия император. Ми извинявай, ама Комод нито му беше на мускулите, нито на акъла, нито на възпитанието, че да причини такава безмерна скръб в Колизеума ... а освен това, очаквах след като естествено победи недоносения Комод, Максимус да се върне в Испания и да види, че жена му и сина му са живи ... така де. Представях си, че Императора е убил и изгорил други, а истинските са продадени в робство ... Обаче този режисьор ... ех, колко е хитър и как майсторски ме подведе ... такъв финал ... хич не го очаквах ...

п.п. нека и аз вдигна темата ... до края на седмицата ще има поне 50 поста А след 1 месец обещавам да сложа следната тема: "Кой финал на филм ви изкара ангелите и защо???"



Тема Re: сценарият [re: Philip Marlowe]  
Автор Nsho-chi (мече)
Публикувано04.06.04 12:45



Само за твоя информация - ще трябва да благодариш на Ръсел за финала, защото той го е дописал, под заплаха да изтегли мускулестата си същност от филма, ако го накарат да оживее!
Даже не иска и като дух да се появява във втората серия на Гладиатор.

"...аз съм късоглед и пея в хора."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.