Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 06.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Филмите напоследък позатъпяханови  
Автор Stra6ko (Ye, Baby!)
Публикувано29.05.04 23:29



Мен лично филм не ме е впечатлявал не знам от кога. Вчера гледах The Day After Tomorow, оня ден гледах Taking Lives, преди това Troy и нещо нито един от тях не може да ме грабне и не само тях. Ходя поне по 2 пъти на седмица на кино и нищо не може да ме впечатли. Последният филм, който ми хареса и беше нещо найстина оригинално беше Identity - сега са го пуснали по видеотеките и си го взех и на DVD, просто ме кефи.

Вие нямате ли такова чуство, че нищо не е както доброто старо време. Днес по диема ми се случи да хваха The Running Man с гобернатора на Калифорния (Арнолд) и се заплеснах. Не го бях гледал сигурно от 15 години, не занам защо но ми хареса много повече от The Day After Tomorrow и другите глепости, дето сега излизат, а няма ефекти. Просто има някакъв чар, който притежават много стари филми.

Или пък тоя саунтрак, дето го слагат на всеки втори филм - епическа песен на заблудена женица, която извива по време на епическите сцени просто вече мазоли ми излезнаха на ушите то нея. Много е станала модерна тая музика - The day after tomaorow, Troy, The Lord of The rings, Spider-man, Matrix сигурен съм, че поне в още поне 4-5 филма я има, но просто не се сещам. Извинявайте, но беше готина първия път, сега въобще не звучи епически тая музика, особенно пък ако гледаш как комиксов герой спасява старата си леля от лапите на човек с пипала на гърба, който може едновременно да убива човек, да граби пари от банката и да ви бърка в носа.

И още нещо, което много ме дразни в новите филми - ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ НИКОЙ НЕ УБИВА И НИКОЙ НЕ УМИРА! Как може да се направи нянакъв екшън и никой да не умре, а просто да го прострелят или нещо такова. Или пък някой умира, но неговата смърт е толкова стилистически изпипана, че по-скоро прилича на "последния танц на лебеда" отколкото на пуцалка, каквато трябва да бъде. Писна ми. Стига вече с американските простотии, защо на края на филма всички са живи и щастливи. Добре, че поне има по 1-2 филма на година, които не свършват с Happy End за радост на такива като мен.

Ye,baby

Редактирано от Stra6ko на 29.05.04 23:38.



Тема Re: Филмите напоследък позатъпяханови [re: Stra6ko]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано30.05.04 00:20



Ех, как не мога да си спомня от кой филм беше... Значи сценката е следната: лошите обират брониран камион, единият отива при шофьорската врата, отваря я и застрелва ченгето в главата... При което имаме кадър на джама от другата страна, който се пуква от куршума, минал през тиквата на убития... Ама интересното е, че няма грам кръв... "Безкръвно" му пръсна куфалницата... После имаше и престрелка, в която много бяха ранени, но кръв не се видя... Явно се гони разширяване на възрастовата граница на аудиторията, а иначе филмът никак не беше детски... Очаквам още много безкръвни екшъни... Някой помни ли кога за последен път е виждал кръв в жесток бой с голи юмруци? То не че бездруго не са всичките супергерои, де, безсмъртни и неуязвими... Ама все пак... Някой помни ли в Блейд 2 какъв див бой по мордата отнесе Уесли... А слънчевите му очила нито се счупиха, нито паднаха... Яко се хилих тогава



Тема Re: Филмите напоследък позатъпяханови [re: Stra6ko]  
Автор armydreamer (toriphile)
Публикувано30.05.04 00:52



Ван Хелзинг...
Болезнено тъп.

А яките ефекти - какво налага да са толкова много, да ни ги натикват така от екрана... Скоро ще се ходи на тези филми, само за да ти излеят в очите поредната доза измислени кратинки, които не можеш да смелиш, но за които знаеш, че са сууупер.

Саундтракът - колко хубаво е една Ения да ти напява с глас и стил, непретърпял развитие от 1987 насам . Easy watching, easy listening.


God is a piano playing woman

Тема Нямам такова впечатлениенови [re: Stra6ko]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано30.05.04 00:58



Как можеш да се буташ в Мултиплекса и да викаш че филмите са затъпели. Ми за там трябват такива филми.
Във филмите никой не умира - верно е, в Щатите цензурата е силна, а на големите хитове им трябва ниска възрастова граница. Там просто не са свободни при правенето на филми. Виж кво става в Латинска Америка и Европа (Градът на Бога, Часовете на деня) - няма прошка.
Филмите били затъпяли! Ами научете се да гледате и филми без Брад Пит и брат му, без да са режисирани от Роланд Емерич изобщо без нито едно познато ви име и ще видите, че филмите хич не са затъпяли.

Tu Ridi
Фен съм на Стефан Минчев



Тема Re: Филмите напоследък позатъпяха [re: armydreamer]  
Авторoня (Нерегистриран)
Публикувано30.05.04 02:08



Ван Хелзинг си е даже много забавен - аз лично се скъсах да се смея. Ти да не би да беше отишъл да гледаш шедьовър?



Тема Re: Филмите напоследък позатъпяханови [re: Stra6ko]  
Авторoня (Нерегистриран)
Публикувано30.05.04 02:11



Ами ти едни заглавия си подбрал? The day after tomorrow е голяма глупост (т.е. сигурно не е лош за феновете на филми катастрофи, но тук предизвика бурни ръкопляскания когато баща и син най-накрая се срещнаха ), гледай по-добре Kill Bill.



Тема Re: Нямам такова впечатлениенови [re: Raul Endymion]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано30.05.04 09:59



Амин бате! Таман щях да напиша нещо подобно. Хора, ходете на СФФ пък после коментирайте.

Не ми пречи, че сънувам на английски,
но ме нервират немските титри.


Тема Re: Филмите напоследък позатъпяханови [re: Stra6ko]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано30.05.04 11:38



Може би има един момент на претоварване, от много гледане на филми ти идва много и това оказва някакво влияние. И аз напоследък не мога да гледам филм който да го запомня, има разбира се такива които ми харесват, но няма да ги помня много.



Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.


Тема 2 филма..нови [re: MichaelLeRoi]  
АвторApaтop (Нерегистриран)
Публикувано30.05.04 13:56



..които ми оправиха настроението след Троя-единия на компютър ,другия на видео-Kill Bill 2 и Welcome to collinwood.
Мега,гига кеф!!!



Тема Re: Нямам такова впечатление [re: Raul Endymion]  
Автор armydreamer (toriphile)
Публикувано30.05.04 14:06



Тук не ставаше ли въпрос само за епичните, високобЮджетни и многоефектни филми, които, ако досега са давали само индикация, че ще затъпеят съвсем, днес са изцяло в изпразнената от съдържание зона на безсмислените зрелища, търсещи пари, за да се размножават?

Киното като Изкуство си е там. Никой не го е забравил и никой не го пипа тук. Освен всичко друго, то е и личен избор и не се нуждае от реклама, защото така е устроен светът - повечето хора винаги (всъщност всеки от нас в един или друг момент...) са гледали, слушали, чели помия.




God is a piano playing woman

Редактирано от armydreamer на 30.05.04 14:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.