Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво му харесвате на Кубрик?нови  
Автор Sir Pepper (почетен член)
Публикувано29.12.03 10:34



Досега не съм чул лоша дума за този човек.
След Широко затворени очи реших да гледам Одисеята. Опита ми беше неуспешен. Гледах половин час и се отказах. Направих втори опит, но този път филма беше Clockwork orange. Още в началото разбрах, че това не е моя филм, но реших, че не може да хвърлям по 2 лв на вятъра за всеки сбъркан филм и го довърших. Пълен отврат, гадни костюми, гнусни актьори, тъп сценарии.
Сега от топ 10 на ИМДб за Научна фантастика не съм гледал само Метрополис, но май няма и да го гледам. Явно вината не е в Кубрик, а просто не ми понасят старите фантастики.
При вас как е? Защо са ги блъснали тия филми в топ 10 според вас?



Тема Re: Какво му харесвате на Кубрик?нови [re: Sir Pepper]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано29.12.03 11:31



Хм Метрополис не беше ли на Фриц Ланг?

Барабанчик изсвири ми нещо минорно.


Тема Re: Какво му харесвате на Кубрик?нови [re: ss_]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 11:48



Аз не казвам, че е на Кубрик, а че само метрополис ми остана да гледам от топ 10 на мууви базата.



Тема Re: Какво му харесвате на Кубрик?нови [re: Sir Pepper]  
Автор armydreamer (darker)
Публикувано29.12.03 12:12



Не съм гледал Портокала, но когато имаме Бърджис от едната страна и Кубрик от другата, 'тъп сценарий' ми се вижда невероятно .
А Кубрик е много добър.

В отговор на:

Защо са ги блъснали тия филми в топ 10 според вас?



За да не оставят място за ДЮн, Армагедон, Зов за завръщане, Спайдърмен, Супермен, Хълк, Епизод 1, Епизод 2 и др. подобни, предполагам.



Тема Re: Какво му харесвате на Кубрик?нови [re: armydreamer]  
Автор Sir Pepper (почетен член)
Публикувано29.12.03 13:13



Абе за Зов за завръщане не съм съгласен. Вярно, че Арн е пръчкарник, но идеята на филма е блестяща.
Бърджис не съм чел, но не разбрах смисъла на филма. Освен ако са имали предвид, че не можеш да промениш човек, че лошотията винаги си остава, и глупостите за свободата на избора. Изобщо не е за тази НФ класация Портокала, още по-малко за щастливото 7мо място, което са му отредили.
Портокала идва, като още едно доказателство, че не можеш да се довериш на чуждото мнение.

И пак никой не казва какво точно му харесва на Кубрик.



Тема Re: Какво му харесвате на Кубрик?нови [re: Sir Pepper]  
Авторcneuc (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 13:39



ъ, откъде да почнеш...

композициите? иронията и сатирата? проникването в човешката природа? ритъма? използването на цветове? използването на класическа музика? стедикам кадрите (той им стана символ почти)? мъдростта да се отдалечава и да съчувства едновременно?

и най-вече питър селърс? :)



Тема Re: Какво му харесвате на Кубрик?нови [re: cneuc]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано29.12.03 15:31



zaradi:
steadycam
sellers
horata, koito haresvat kubrick
kamerata
muzikata
kruvta v shining
zoomovete
...



Тема питай ме какво...нови [re: Sir Pepper]  
Автор Raul Endymion (котенце)
Публикувано29.12.03 21:41



не му харесвам!
Май няма такова нещо!
Вярно е, че не харесвам особено Eyes Wide Shut, но това не е заради работата на Кубрик.


Tu Ridi


Тема Re: Какво му харесвате на Кубрик?нови [re: armydreamer]  
Автор divo_surce (conformist)
Публикувано29.12.03 21:56



Мен романът на Антъни Бърджис не ме впечатли особено, но това е сигурно, защото го четох след като бях гледал вече филма!

"Moyata piyana ot bira dusha e po-tyjna ot vsichki myrtvi koledni elhi po sveta"


Тема Re: питай ме какво...нови [re: Raul Endymion]  
Автор divo_surce (conformist)
Публикувано29.12.03 21:57



А заради играта на Том Круз ли?

"Moyata piyana ot bira dusha e po-tyjna ot vsichki myrtvi koledni elhi po sveta"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.