Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Kill Billнови  
Автор pax (разпознат)
Публикувано24.12.03 00:49



баси филма чесно !!! ... (това да се разбира най вече като изпълнено със смесени чуства възклицание, след като току що го гледах)
ама или аз нещо не разбирам или просто някак си тая кръв пръскаща на фонтани ми дойде прекаленно (прекаленно преиграно най-вече май) ... или музика стил Еннио Мориконе лепната на сцена, в която стар японски майстор на саморайски мечове предава най великото си творения в ръцете на една американка ... която пък в последствие взе че изби с него цялата армия на Токийската мафия в рамките на 2 мин.
но да кажем че това е Тарантино и не е важно толкова какво се случва а как ... е да ама нъц ... с изключение на няколко сцени и в тва отношение работата не е станала май
и понеже споменах за музиката - саундтрака е готин, но звуковите ефекти във филма на моменти също за дразнещо засилени (от свистенето на ножове, мечове и тн.)
освен това дори и без да се хваща човек чак пък толкова за фактологията ... абсурно е някой лежал 4 години в кома да стане и да почне да убива ... е да краката и бяха малко атрофирали, но ги оправи за 13 часа през които никой не я потърси заради двата трупа които остави след себе и уби с ръцете си , които учадващо си бяха съвсем ОК ... хм ... или че на някой може да му се отреже ръката от рамото и той след 1 час да е в съзнание да си лафи ...
абе не знам ... крива работа, аз очаквах повече ... и имало е възможност за повече, за нещо по куул, по-запомнящо се



Тема Стиганови [re: pax]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано24.12.03 00:52



с тази "фактология" бе
А в тигър и дракон хората летяха, представяш ли си ?


Don't be afraid to be weak

Тема няма стига :-)нови [re: Oлмaши]  
Автор pax (разпознат)
Публикувано24.12.03 01:52



хехе ... да си призная и там това ме издразни ... филма поне за мен нямаше да пострада, ако не летяха ... имаше достатъчно красота в останалите схватки ... сега разбирам че и в "Герой" продължават да летят ... ама тва са истории клонящи и без това към приказност

а и номера не е там ... на кино кат на кино ... ама когато силата на един фим не е във фактологията, то тогава другите му силни страни би трябвало да направят така, че такива неща въобще да не те дразнят и да не ги забелязваш ... просто в случая при мен не успяха



Тема Re: няма стига :-)нови [re: pax]  
Автор Kontra ()
Публикувано24.12.03 14:20



е да ама в "Герой" е мноо максимално ... по-така
прекалено съм прост, та да мога да се изразя правилно , но е мноо пипнато
демек
пак е леко fAntAstic star, ма не само че не дразни, ами даже тъй е направено, че некак си ... драматургията "Исус оди по вода" почти си изглежда на мястото
тоя Kill Bill и на мен мноо-мноо не ми хареса
имаше си моменти , ма като цяло беше доста по-уринажен отколкото радващ




Тема Re: ПЪЛЕН ТАШАКнови [re: pax]  
Автор Philip Marlowe (детектив)
Публикувано24.12.03 19:09



е последното филмче на Тарантино ... някъде го слушах, че това бил филма дето цял живот искал да направи... явно докато е гледал хонгконгските ефтинджоси във видеотеката и лапетата от квартала са му обирали касетките, той си е представял това което е заснел днес ... нищо лошо, ама да беше си го запазил само за себе си

Изкуството на войната е всъщност изкуство на мисленето- Су Дзъ


Тема Тва е най тъпия филм ...нови [re: pax]  
Автор Toшeв (Готин)
Публикувано26.12.03 18:40



не знам кой човек е харесал тази простотия-меко казано...

Никакъв мисъл абе абсолютно нищо...Кой му дава пари на тоя да прави такива безумия...

Ден без Секс е пропилян ден


Тема Re: Kill Billнови [re: pax]  
Автор Ивaнyшka (х'адаш)
Публикувано28.12.03 13:19



филма си е готин. Напълних си душата с него.
Даже съжалих на моменти, че кръвта пръска малко странно, по скоро само маркира, че нещо тече наистина.
Истинност във филма - под нулата - оти якудза просто не стреляше, а трябваше да я реже с мечове?
Удоволствие - пълно. Тарантино е надминал себе си.
Питане към другите - а защо е Vol1 (и на сайта само това пише)- ще има ли продължения (а и къде ми е битката с големия лош:) )

Сайт за нова българската литература


Вече над ДВЕ години

Тема Re: Kill Bill [re: pax]  
Авторmihail (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 15:26



бе мен някак ума търман не ми стоеше като владееща източните бойни изкуства.Виж ако беше мишел еох.....:)))
Просто беше по крехка ли , по-висока ли за тази роля....



Тема Летото ще излезе Волум 2:)нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Toшeв (Готин)
Публикувано28.12.03 19:45



Не знам кой спонсорира такава тъпня ,но ще има втора част

Ден без Секс е пропилян ден


Тема Re: няма стига :-)нови [re: pax]  
Автор arc (lostinthemist)
Публикувано03.01.04 00:51



сега разбирам че и в "Герой" продължават да летят

Те си летяха още преди десетилетия в най-старите филми за Шаолин, които съм гледала. В смисъл, че винаги така си летят, това им е от специфичните неща, не е нещо измислено в Тигър и Дракон, дето в Герой да го копират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.