Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тhe Matrix 3 - кое е краденонови  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 11:08



и крадено ли е? А когато по фентъзитата използват герои като елфи, джуджета и тн, можем ли да кажем че те плагиатстват от Властелина или някоя митология.
Престъпление ли е да вземеш нещо, което ти е харесало от друга книга или филм и намалява ли това стойността на произведението.
А някой проверявал ли е че, 13 етаж е 99 година, Матрицата - 99 година, Града на мрака - 98 година? И дори и да има нещо общо между тези три филма, излезнали през такъв малък интервал, това намалява ли неговия принос за световното кино като цяло? А можем ли да кажем тогава, че идеята за ИИ е крадена, при положение, че тя се използва в стотици филми и книги. А Терминатор какво е? Андроиди пътуващи във времето с цел промяна на бъдещето - може би това е супер оригиналния сценарий ли? Ха! Та това е най-ограничената представа за стуктурата и същността на времевия поток.
Какво да кажем за прословутите тъмни очила? Взети са от Мъже в черно? Или от още 100 такива филма, където главните герои са с тъмни цайси за фасон.
Хайде избройте още елементи, които са ви направили впечатление в Матрицата, но са заимствани от други филми, кажете дали мястото им е там и защо не ви харесва? Хайде да я разнищиме. Можем ли или просто всичко са празни приказки на недозрели келеши.

Аз лично нямам нищо против използването на генерални идеи, стига да са добре пресъздадени и оригинално представени на зрителя. А вие?

ПП А какво ще кажете за прословутите забавяния, наистина ли ви писнаха? А забързванията, при които дори не се виждат крайниците на агентите и Нио, и те ли не се котират вече? Или те са крадени от Ускорителя на Уелс?




Тема Re: Тhe Matrix 3 - кое е краденонови [re: Pepper]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано17.11.03 11:35



Проблема не е в копирането, а в претенциите за оригиналност. То е ясно, че всеки взима нещо от тук от там. Дори и братята си го признават. Проблема е, че много фенове тръбят, какви невероятни НОВИ неща предлага Матрицата и как никой преди не ги бил правил. Например, ако аз мога да рисувам добре, но нямам идеи за собствени картини, няма нищо лошо да се препитавам, като правя репродукции на Мона Лиза и ги продавам на някоя сергия, но ще е лошо, ако някой после ги препродава на балълци, като ги лъже, че това е оригинала, а оня в Лувъра всъщност е копие.


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re: Тhe Matrix 3 - кое е краденонови [re: Gallandro]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 12:44



В писанията относно матрицата ставаше въпрос точно за плагиатстване. И кое не е невероятно ново. Къде другаде е изложена идеята, че машините могат да конвертират човешката енергия и то по този оригинален начин? Това, че в Дарк сити съществува изкуствен град и Избрания го моделира така както на него му хареса, няма почти нищо общо с Матрицата. От Тринадесети етаж машината беше направена просто за забавления - там нямаше реален свят, поне не ни го показаха, накрая изключиха дори света, който си мислихме че е реален. Коренно различни сюжети с много тънка връзка между тях.
Изброй това което не е невероятно ново, моля те, но се твърди, че е.



Тема Re: Тhe Matrix 3 - кое е краденонови [re: Gallandro]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 13:09



В писанията относно матрицата ставаше въпрос точно за плагиатстване. И кое не е невероятно ново. Къде другаде е изложена идеята, че машините могат да конвертират човешката енергия и то по този оригинален начин? Това, че в Дарк сити съществува изкуствен град и Избрания го моделира така както на него му хареса, няма почти нищо общо с Матрицата, освен самия Избран, който обаче не ни демострираха да извършва някаква промяна, въпреки, че в първата част ни обясниха, че ще е в състояние да прекроява Матрицата както пожелае. От Тринадесети етаж машината беше направена просто за забавления - там нямаше реален свят, поне не ни го показаха, накрая изключиха дори света, който си мислихме че е реален. Коренно различни сюжети с много тънка връзка между тях.
Изброй това което не е невероятно ново, но се твърди, че е. Моля.



Тема Re: Тhe Matrix 3 - кое е краденонови [re: Pepper]  
Авторpar_нимф (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 20:13



тези дни гледах Дюн, чудно филмче. Там Кайл Маклаклън не спираше да си повтаря следното: "Спящият трябва да се събуди! Аз ли съм Избраният?"
Дюн ми харесва като визия много повече от Матрицата, има някаква магия в този филм. Обичам филми, заснети по подобен начин:)



Тема Re: Тhe Matrix 3 - кое е краденонови [re: Pepper]  
Автор Alastis (Москва)
Публикувано18.11.03 23:05



Не помня кой го каза, но всичко добро вече е измислено. От известно време нататък старото само се трансформира в нови дрехи. Имаше една още по-култова фраза, но сега не мога да се сетя, а и не ми се рови из архива, но беше пак в тази насока - не че трябва да измислиш нещо ново, колкото че така трябва да изкривиш старото, че всички да ти повярват... Не, не мога да де детя как звучеше точно фразата, но беше много готина, а и беше точно в тази насока - за оригиналните и копираните идеи.



Тема А, ти ако вярваш на феновете!..нови [re: Gallandro]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано19.11.03 04:32



Аз съм попадала на дискусии между фенове на "Властелинът на пръстените", които за пръв път откриват, че такава книга съществува. И живеят с подозрението, че Толкин е покрадвал от творчеството на Питър Джаксън.

Тук, във форумите на дир.бг имаше някой, който много се обиди, когато му обяснихме, че "Приказка без край" всъщност е книга, която впоследствие е филмирана. А не че писателят е плагиатствал от любимия му филм. ;-) А за друг един млад деец, фен на Терминатор 2, беше откровение да научи, че преди това е имало и Терминатор 1. Питахме го навремето за какво, по дяволите, е смятал, че са сложили двойката след името...

;-) ;-) ;-)

...С което искам да кажа, че когато някой невръстен зрител види във филма неповторимо откровение, то най-вероятно не е по вина на създаетлите на филма, а по причина на недостатъчна възраст, опит, обща култура и т.н. неща, които за щастие са поправими с времето. ;-)

Hellen



Тема Re: А, ти ако вярваш на феновете!..нови [re: Hellen]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано19.11.03 09:00



Между другото това се отнася и за не толкоз невръстните зрители. Зависи колко акъл има човек.

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: Тhe Matrix 3 - кое е краденонови [re: Pepper]  
Авторgledashtiiat (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 12:06



Viarno e che vsichko v matritcata e vidiano veche,no da ne zabraviame ,che kato idei.V Matrix vsichko tova e izpalneno samo che po dobre tehnicheski.Edna kultura se gradi na napravenoto predi neia.Drazne6toto za Matrix e che go izkaraha revoliutcionen v mnogo predlogeniia.A tam samo po dobre gi predstaviha tehnicheski.13 etag ne otstapva po ni6to na mnogoto fantastiki,no toi tuk direktno be pusnat na video za da ne se gleda.Dokolkoto si spomniam dano ne se laga/vav videotekata go niama veche i za tova moga i da se laga/,e evropeiski/mai be nemski/.A i 3 Matrix dokaza 4e ne sa koi znae kakav potentcial bratiata



Тема Етажа наистина е немски,нови [re: gledashtiiat]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 13:56



а Матрицата наистина е революционна. Казвам го защото помня как когато гледах Терминатор 2 и от време на време показваха бъдещето и онези зловещи ми ти машини, много ми се искаше да видя някоя битка в тази обстановка. В Матрицата стана точно това - боеве в съвремието съчетани с битки с огнестрелно оръжие и лазери, ЕМПта и стражи от бъдещето, при това по уникален начин - без пътуване във времето, без пътуване между измеренията и без атаки от страна на враждебни извънземни раси.
Оборете ме, не е трудно, аз съм просто дървен философ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.