Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 20.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема До модераторанови  
АвторDeacon Frost (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 14:52



Нека караме направо. От доста време наминавам през този кино форум и с интерес следя мненията на някой от членовете му (хайде да не посочвам имена, че ще се възгордеете излишно), които демонстрират добра ерудиция и познаване на седмото изкуство. *Но* нямам ниакво желание да пиша тук? Защо ли? Ами заради непоправимия хаос, който цари в клуба. Видно е, че модераторката се грижи единствено и само за - признавам - иначе доста идейната игра. Сега, няма нищо лошо в пълната свобода да си пишеш каквото и както си искаш, но в Кино на дир.бг тази свобода опасно граничи с анархия. Предчувствам, че сега ще ми скочат поне петима члена на клуба и с пяна на уста ще защитят Крис (от нещата, които чета по неин адрес оставам с впечатление, че или ви е нещо като добрата стара леличка, която ви глези с чай и курабийки всяка неделя или някоя млада красавица, която флиртува ударно с поне половината от вас). Но все пак ще ви помоля да се замислите. Само из първите две страници има към десетина теми за новата Матрица. На който както му падне си пуска темичка, която получава два-три отговора и потъва в забвението на задните страници. И ако искам примерно да видя какво е написал Олмаши относно дивотията на братя Уашовски трябва да прегледам тридесет матрични теми. Е, няма да стане просто. Да бе - като не ми харесва мога да си ходя, знам. То така и ще стане - аз по принцип си пиша в кино-форума на Gamers' Workshop, където - мама му стара - няма две теми за един и същи филм, актьор или събитие. Ама не ми казвайте, че и на вас ви е невероятно приятно да се давите в този хаос. Малко модераторски контрол наистина няма да навреди. Ако въпросната Крис няма време за такива неща - ами някой от по-старите и редовни фенове да поеме тази функция. Защото в настоящия си вид този клуб прилича на клуб за една кино-игра, покрай която, ей така - между другото, пише разни кино неща.
Благодаря за вниманието и се извинявам, ако съм обидил някого.
И понеже казах за GW - ето списък на тамошните форумни правила. Не мисля, че би навредило, ако се спазват и тук.

1. Нека не обръщаме форума на чат. За чат ползвайте Mirc, ICQ и ако щете лични съобщения!

2. No Flood. Тук разбираме не само да не поствате една и съща тема няколко пъти, а също и да не пишете безмислици. Ако някой е отговорил вече и е дал полезна и изчерпателна информация не е нужно и вие (за бройка) да пишете - "Да точно така, много добре" ... или просто усмивки.
Директно се трие!

3. Забранява се всякаква рекламна дейност!!!

4. Не се допускат теми с неразбираемо заглавие например: please help, виж тук, виж там и подобни. Такива теми се затриват.

5. Преди да отворите нова тема потърсете в търсачката дали някой вече не е обсъждал вашия проблем.

6. Решенията на модераторите не се подлагат на обсъждане чрез отваряне на нови теми!



Тема Ще си щастливецнови [re: Deacon Frost]  
АвторPeppercho (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 15:11



ако модератора се прежали с 2-3 изречения за отговори. Всъщност дали изобщо ще види темата в тази "кочина"?



Тема Re: До модераторанови [re: Deacon Frost]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано27.11.03 15:52



Тука идеята не е да стане толкова стерилно, дори Пепър бива трит, само когато прекалява с нецензорните изрази . Когато излезе Презареждане, в един момент новите теми за Матрицата наистина бяха трити, веднага след появяването им. Сега пак са досадно много на брой, но не чак толкоз прекалено. Колкото до личните съобщения, не мисля, че някой казва тук, това което не е за пред хора. Имай предвид, че повечето, които пишеме редовно се познаваме, така че не всичко, което ти се вижда не по темата, наистина не е. Просто си припомняме някои разговори, като за страничен наблюдател, може да изглежда по-загадъчно.

Понякога е хубаво да подкрепиш някой. Било, за да му придадеш по-голяма тежест, било за да му покажеш, че не само той мисли така.

С това за рекламата съм съгласен. Има от време на време едни линкове към статии в някакво списание, ама още не е станало толкова страшно...

Точко 5 е наистина доста разумна и съм ЗА... стига търсачката на Дир-а, да работеше, де .

Ако модератора не допуска, да бъде критикуван, то това става диктатура. Просто тук идеята не е това.


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re.нови [re: Deacon Frost]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано27.11.03 16:00



Може би си прав. Наистина има 2 причини, поради които не налагам мнения и ограничения във форума. Едната е, че нямам достатъчно време да чета всичко публикувано, а другата - че не обичам да трия теми, да банвам юзъри и да заключвам теми (освен ако някой наистина не прекали). Същевременно дир-а ми прави проблеми и от двете места, от които влизам в него и скоростта на отваряне на тема е далеч под търпимата.

Всъщност тъкмо бях взела кардиналното решение да отърва клуба от темите за субтитри, като сложа тема най-отгоре (ама ще го направя утре, че закъснявам за едно досадно мероприятие) ;).

Нямам нищо против да преотсъпя модераторството на някой желаещ (е, не на всеки желаещ, разбира се), който ще упражнява строг и справедлив контрол.

И не е необходимо петимата членове на клуба, които черпя и свалям през свободното си време да ме защитават.





Тема Да!нови [re: Gallandro]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано27.11.03 16:02



Търсачката в дир-а при мене наистина не работи.



Тема Re: До модераторанови [re: Deacon Frost]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано27.11.03 16:09



Много си хард
Иначе това е един от най-нормалните клубове в дир-а
/от тези, които все пак са интересни де/
Не знам дали състоянието би могло да е по-добро
Единствено постоянно зараждащите се теми за субтитри са досадни
Модераторкее ако направиш тема за Субс, лепни го тва най-горе, щото дава отговор на повечето въпроси
http://subs.unacs.bg/
А тук поне има самоконтрол и разбирателство между пишещите, което и с денонощна работа модератор не може да постигне
Ако те притеснява чат-а, надникни в ПСИХОАНАЛИЗАИПСИХОТЕРАПИЯ и после пак ще говорим.

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Re: Re.нови [re: Kpиc]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано27.11.03 16:15



не е необходимо петимата членове на клуба, които черпя и свалям през свободното си време да ме защитават.

...
Imena!!!




Тема Re: До модератора [re: Deacon Frost]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано27.11.03 16:34



Hehe ne mislia, che triabva da vkravam v obshtestvenoto prostranstvo neshta ot lichnia jivot na Kris, zatova samo shte ti kaja da mi se doverish na sliapo, che e naistina goliama rabota!!!
Spored men maistorlukut e tochno da poddurjash neshtata na ruba na anarhiata, zashtoto navsiakade ti kazvat kakvo triabva da pravish - rabota, uchilishte, universitet ostava samo i tuk niakoi da mi kazva kakvo moga da pisha i kakvo ne i veche neznam.
1. Na chat se prevrushta govorim za seks, tuk tova iavlenie si e suvsem v norma.
2. Temata kato e povtorena i niama interes za edin den i niama da ia ima poveche na zaglavnata straniza, a da izrazish suglasie s niakoe mnenie e suvsem normalno i chak da se kaje, che taka biva floodnat kluba...
3. Da!
4. Hubavo e da se izbiagvat
5. ne raboti kakto triabva da ne kazvam hich
6. Tova tuk i bez da e pravilo mai ne si spomniam da se e sluchvalo.

Poviarvai mi ot po-starite niama koi da stane po-dobur moderator. Ako stana az shte delvam vsichko de shto e svurzano sus Star Wars, 90% ot chlenovete biha zabranili temi koito po niakakuv nachin ne sa svurzani sus Star Wars, a bozata bi razreshil da se pishe samo za filmi koito sa otkrivaemi edinstveno advanced research na IMDB Kris e nai-tolerantna i v sushtoto vreme mnogo podgotvena ne samo po sedmoto izkustvo. Nai-vajnoto e, che e svruh kino entusiast - Mojesh da namerish statia v Standart ako ne se luja kak specheli sustezanie svurzano s Vlastelinat na prustenite, koeto iziskvashe poludnevna obikolka iz Sofia na minus 15 gradusa ili dori da e gledala niakoi film na kino i da ne i e vuv favorites ako i kajesh haide da doidesh da go gledash s men che niama s kogo da otida ste doide. Tova e!

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс

Редактирано от BRAVEHEART на 27.11.03 16:39.



Тема Не си права... [re: Kpиc]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано27.11.03 16:35



...да си посипваш главата с пепел.

Аз, например, пиша тук, защото атмосферата не е стерилна, като в много други кино форуми. Повечето са все едно четеш някое списание. Въобще не мога, да си представя, какво мога да кажа в тях. Скучно ми е и да ги чета. Честно казано, ако се въведат онези правила, които са посочени по-горе, то най-вероятно ще спра, да влизам тук, след като ги видя в действие.

Всъщност, по-скоро Играта е по занемарена от твоя страна... Може би за нея трябва, да се вкарат още няколко правила, но това е друга тема, която бих предложил, да бъде обсъдена на някоя среща например.


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Всъщност... [re: Kpиc]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано27.11.03 16:41



...работи, ама само през ноща. Админите я пускат, като си тръгват от работа и я спират, като дойдат. Товарела им сървърите през деня...

Между 21:00 и 8:00 обикновено работи, но това не е най-удобното време за всички.


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.