Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Лева  
АвторПeт лeвa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 17:19



МАТРИЦАТА: Полюции

Снощи сънувах странен сън. Озовах се в стая, която беше или прекалено бяла или прекалено осветена, но във всеки случай не видях стени. Пред мен стояха двама странни мъже приличащи на току-що уволнили се от казармата войници. В смисъл че гледаха някак отвисоко на живота, с усмивка тип "врели и кипели сме, не мож ни изненада с нищо".
"Здравей, Пет лева." – каза първия.
"Откъде знаете името ми?" – учудих се аз и ми отговори другия от двамата.
"Ние знаем много неща. Но не можем да ти кажем нищо от тях, което вече да не знаеш. Това което искаш да знаеш, е това което не ти трябва да знаеш."
"Чакай, чакай, нищо не схванах. Я кажи по-разбрано." – прекъснах го аз.
"Това което е важно, Пет лева е защо си тук." – обади се пак първия.
"Което е?" – повдигнах въпросително вежди аз.
"Твоята карма" – каза втория.
"Моля?" – не разбрах пак.
"Това заради което си тук" – услужливо допълни втория, който беше и малко по-едър.
"Ясно." – излъгах светкавично аз. "Аз съм Ларивингий." – каза първия и по-нисичък от двамата.
"Аз съм Андитекта" – кимна втория.
"Заедно ни наричат Близнаците Уашовски" – казаха едновременно.
"Глупости, никакви близнаци не сте. Само шкембето на Андитекта тежи колкото Ларивингий. Няма да се вържа на тази глупост." – отсякох решително аз.
"Сетивата могат да те излъжат, Пет лева." – каза Ларивингий.
"Още не си готов да повярваш, но когато това стане, ще знаеш, че това което искаш е онова, което трябва да избереш, но няма да искаш защото вече ще го знаеш."
"Ей, това не го видях как се задава даже! Добър си! Дяволски си добър!" – искрено му се възхитих аз.
"Мерси. След петстотин страници от тези лайна, вече ти става втора природа." – усмихна се скромно Андитекта.
"Това заради което си тук, Пет лева...
"Е моята карма!" – включих се рязко аз. Стараех се да върви разговора.
"...са твоите пет лева, Пет лева." – довърши спокойно Ларивингий.
"Хей, скивай какво съвпадение! Пет лева – пет лева! Ха!" – зарадавах се аз като малко дете.
"Знаем това." – каза Андитекта. "Не ни прекъсвай или това ще бъде един доста дълъг текст."
"Млъквам."
"Както вече знаеш, съществува място наречено Холивуд. Всяка година там се произвеждат няколкостотин филма, Пет лева, и всички те имат една едничка цел – да замъглят сетивата ти и да скрият истината от очите ти, за да те убедят във факта че матрицата за филми работи безпогрешно."
"Да. И освен това да ти приберат петте лева." – добави Андитекта.
"Купища долари за декори, ефекти, скъпи коли, мускули, някой и друг чифт готини цици и всичко това за да бъде превърнат обикновенния зрител в ето това..." – ръката на Ларивингий се вдигна и показа един обикновен портфейл.
"Не, не ви вярвам! Това не може да е истина!" – извиках с болка в гласа аз.
"Повярвай, Пет лева, защото това което вече знаеш, не ти трябва. Трябва ти само да знаеш какъв избор ще направиш, за да можеш да поискаш да го промениш, след като го избереш."
"Всъщност ви вярвам, но исках да стане по-драматично – признах си аз, а мозъкът ми бясно се опитваше да смели последните две изречения на Андитекта.
През няколко поколения, в Холивуд се появява човек, който може да прекроява Матрицата както си иска. Може да прави с филмите това, което грънчарят прави на глината, когато са насаме.
"Аха, Избрания!" – досетих се аз.
"Не. Казват му гениален режисьор. Избрания си ти, Пет лева. Трябва да идеш в града на филмите - мултиплекс "Арена" и да решиш със своите специални сили дали ние двамата сме такива."
"Но защо точно аз?"
"Защото ние вярваме в теб. И в твоите пет лева, Пет лева."
"Ето, пак! Пак..." – понечих да се зарадвам отново, но погледа на Ларивингий ме спря.
"Знаем, че не ти е лесно – започна издалеко Андитекта – но и ти знаеш това, което ние знаем. Въпросът, който обаче наистина те вълнува е дали ние знаем нещо повече от това, което ти знаеш и ако има нещо, което не знаеш би ли избрал да го знаеш, като знаеш че това е избор, които вече си направил, но не знаеш дали ще знаеш правилния избор, когато дойде време да избираш и не знаеш дали знаеш избора, който..."
"СТИГА! Това не може да е истина, никой не говори така! – изревах аз – Искам да изляза! Искам да изляза! Пуснете ме навън!"
"Глупости. Как така навън? Даде цял лев за маршрутка до тука и сега – навън! Така и така си дошъл – дай още пет лева и гледай филма, Пет лева..." – леко се намръщи Ларивингий. Преди да успея да измуча още един път, че искам да изляза, нещо прищрака, всички цветове около мен внезапно се размазаха, издължиха, станаха фосфорециращо зелени и от тях бавно изплува познатия интериор на киносалон от кино "Арена".
Тук сънят прекъсна. И ако сте толкова любопитни полюция нямаше.


МАТРИЦАТА: Нареждане (на опашка за билети)

Гледах филма преди три дни от 13:00 в зала 10 на Арената.
И тук очакванията от заглавието не се оправдаха. Нареждане нямаше. Нямаше нито един човек на нито една от няколкото каси когато си купувах билета.
В залата също нямаше много хора, което беше добре. Не видях и никой да нагъва пуканки и да смуче кола като малаче, което беше още по-добре. Пристигнах навреме, никакво чакане, централно място, всичко идеално. Въобще започнах да се настройвам за едно хубаво филмово изживяване, каквото отдавна не бях изпитвал.
Започнаха рекламите. Някаква глупост с мотори. Не, няма да го гледам. Следва трейлър на филм със Скалата. Скалата е симпатичен. Не ме дразни. Може и да го гледам. Следващата е на някакъв ужасен клонинг на "Тигър и дракон", даже пак участва оная готината китайка Зан Зими-ма-наибий. Кратък миг на преценка на прелестите на Зан – не и този няма да го гледам, сори Зан. Следващата е на оная морска глупост с Ръсел Кроу, "Господар и командир". На екрана някакъв с дрезгав тембър говори нещо подобно като: "Той държеше в ръка ташаците на сума ти мъже, по времето, когато големите империи се чукаха и стреляха с гюлета и всичко си беше ебало майката...въобще във времена на миризливи крака и скорбут и морзкъ болезъ, и бла-бла-бла..." – мислено си отбелязвам да избягвам този филм на всяка цена. Следващата е на "Троя". "Охо! – викам си аз – най-накрая да видя какво толкоз е направил оная ми ти шваба Волфганг с нещо, което му е толкова далечно и непонятно, колкото са ми на мен Октоберфеста и Баден-Беден – а именно гърците. Ами – какво да ви кажа – от малкото което видях доста напомняше на "Версенжеторикс", а това определено не е плюс. " Но все пак ще го гледам.
"Завръщането на краля" е следващата. Тук всичко бе ясно от самото начало. На местата, в които не бях зает да повтарям в унес репликите заедно с главните герои, кротичко си ръмжах "М-м-май п-р-р-р-ешъсссс!". Да, да, мечът отново ще бъде изкован, безценни мой.
"Последният самурай" – този трейлър не бях го гледал още. Том Круз – предлагат му работа в Япония. Той се хили гадно и подигравателно, щото още не знае какво го чака там. Харесва ми. После го пленяват. Коленичил е. Явно ще му секат главата. Става интересно. Японеца замахва. Мечът спира на сантиметри от шията на Том. М-м-м, изглежда добре. Ще се гледа.

Файнъли. Логото на "Уорнър". Познатото начало на музиката. Започва се! Като ще е революция – рошава да е! Виждаме разни форми изградени от познатите цифри, отдалечават се превръщат се в нещо малко, което на свой ред се превръща в нещо голямо докато накрая стигаме до екрана на компютър. Тук изведнъж рязко се включват някакви непознати хора, които изстрелват пет шест реплики, зашеметяват ме и докато се осъзная, уводът вече е свършил. Минаваме на Нео. Нео е попаднал в някаква малка метростанцийка, откъдето рядко минава транспорт. Благодарение на белите стени на метростанцийката, забелязвам, че платното на екрана е леко мръсно, като че ли гигантска ръка е прокарала пръсти по прашна повърхност. Освен това образът е видимо зърнест и леко не на фокус. Чудя се какво ли значи това и решавам, че копието на филма не е от най-качествените. Както и да е. Опитвам се да се съсредоточа върху филма. Нео вече си говори с някаква малка индийка ли беше, пакистанка ли не разбрах.
Следващите няколко минути леко ме унесоха. Така. Кондуктора съм го виждал някъде. Май във "Воден свят". Серифа, Морфей и Тринити решават да отидат при Меровингий, за да може той да ни издразни с неприятния си френски акцент, а Моника Белучи да си покаже циците. Аз всъщност така и не разбрах какво толкова и намират на тая мома. Между другото на екрана става сблъсък на характери или нещо подобно. Меровингий капризничи, иска яйца на очи или нещо такова. Прозяв. Както казва Тринити в тази сцена "Нямам време за тези глупости". Накрая успяват да приберат Нео от онази метростанцийка, където той виси като наказан ученик на пейката и размишлява защо са го наказали така. Тъпо. Защо никой не преби Кондуктора, така и не разбрах. И Меровингий никой не го преби. Жалко.
Среща с Оракула. Опитват се да замажат положението, че актрисата е сменена с някакви глупотевини. По-добре да се бяха престорили, че от самото начало си е била все тя.
Пак в истинския свят. Нео иска да ходи в града на машините и иска кораб. "Ти си луд, копеле!" казват му в лицето, а той мълчи като пън и виновно се оглежда за помощ. Абе, ти Избран ли си или си лукова глава, как така ше му позволиш да ти говори така! Шибни му един през лицето и им кажи, че ако не ти съдействат ще им риташ рядко къпаните задници от Зион до града на машините, нарамили кораба на гръб. Ама-ха. Накрая му зачисляват кораб. Това беше по-трудно от това да ти изпишат нови кубинки в казармата.
Спирам дотук с описанието на филма, защото оттук нататък започват предимно ефекти, ефекти и я да видя...а да, пак ефекти. А за ефектите нямам какво да кажа освен това, че са много добри.
Но...но...но...
Филмът наистина няма смисъл. Наистина няма и отговори. Няма и обяснения. Няма нищо. Хората си останаха затворени в Матрицата. Нео направи някакво съмнително споразумение с машините. Оказа се че цялата шумотевица е била за нищо. Това е като да правиш шест часов секс със страхотна жена и накрая да не се изпразниш. Кофти положение откъдето и да го погледнеш..
Това което лично на мен ми стана ясно е, че никога не е имало още от самото начало идея за трилогия. Никога. Каквото и да ви говорят – лъжи са. Двете продължения са плод само и единствено, на алчността на продуцентите. Всяка минута от филмите, всяка реплика от сценария го доказва. Матрицата трябваше да свърши там където свърши първия филм. Всичко останало е една голяма дъвка за очи.
Я си спомнете – едни от първите съобщения в пресата за предстоящите филми бяха, че действието в първия щяло да се развива преди събитията в "Матрицата", а втория щял да бъде същинското продължение. Според вас защо така очаквания "прикуъл" не се появи, а вместо това получихме два гигантски фишека? Една доста сериозна причина, за която се сещам са една солидна сума пари фльосната на масата пред дваминцата братя, дадена им да довършат една история, която никой от двамата не е имал никаква идея как ще завърши. Може би между тях е протекъл следния разговор:
"Брато, много пари са това, като прибавим и процента от печелбата просто не ми се мисли каква сума се получава. Верно, хич и не знам как ще се измъкнем от всички капани дето ги наслагахме в първия сценарий, без да ни падне реномето, но пък си помисли само – оттук до края на света ни чакат все поршета и манекенки – няма да четем ревютата и критиките, ще избягваме интервюта и тва е. Нали го чу кво каза Джоуел – квито ефекти си поискаме такива ще има – свобода пълна – да се пробваме.
"Добре де, в края на "Матрицата" Нео стана всесилен – дет се вика с пръдня може да ги трепе – с кого ще се бие във втората? Вече не остана достоен противник за него ако следваме логиката...
Абе логика-шмогика, нали ти казах – поршета и манекенки. Ще измислим нещо, примерно ще съживим агент Смит и ще кажем, че като го е победил първия път Нео, нещо от Нео се е закачило у Смит и той е придобил и способностите му – нещо такова. Освен това ще го направим да се самоклонира, за да има много Смитовци с които Нео да се бие и ето ти го противника. Плюс това ефектите ще са такива, че в патакламата никой няма да се запита за смисъла. Слушай кво ти казвам и няма да съжаляваш!"

"Добре де, Джоуел иска две продължения – кога ще бъдат освободени хората от матрицата, в първото или във второто? И как ще ги освободи всичките – нали казахме в първия филм, че по-дъртите хора няма да понесат шока от събуждането – какво, ще оцелеят само тези дето са до двадесет години ли?"
"Аре пък и ти, много мислиш, в крайна сметка може пък и да не се стига до освобождаване – ще наслагаме някакви измислени философии за свободата на избора, може пък изведнъж да се появи друга заплаха за Машините и Нео да се сюзи с тях срещу заплахата – ще ги забаламосаме нещо, не му мисли. Помисли си само – ще можем да ги накараме да направят Зион, брато – сещаш ли се как ни казваха за първия, че сме щели да превишим бюджета...Ей сега ще видят те, Зион че и отгоре...
"Ей, да бе! И аз искам да направим Зион! Ама на компютър или с декори?"
"А, само с декори няма да стане....
"Добре, ами любовта между Нео и Тринити. В края на първия те стигнаха до кулминацията – намериха се, взеха се. Сега какво ще правим – ще показваме щастливия им семеен живот ли, какво?
"Виж, тук си прав. Ама и това ще го удавим в ефектите. "О, обичам те, Нео...ти си любовта на моя живот...внимавай като пресичаш Матрицата, оглеждай се...ще наслагаме някакви лигни и публиката ще се върже.
А, между другото знам една страшна италианка – с ей такива....Ще и намерим някоя малка незначителна роличка. Може да ни пусне. Ха-ха."

М-мдааа...може и така да е било. Не знам със сигурност.
Не ме разбирайте погрешно. Лично аз се забавлявах доста с тези три филма. Не смятам че съм си загубил нито времето, нито парите. Вече дори и не желая филмът да е това, което съм очаквал. Това което видях напълно ми стига. И това всъщност е най-голямата революция в "Революциите", момчета и момичета. Най-накрая, след десетилетия безплодни опити и стотици тъпи филми, алхимиците от Холивуд постигнаха онова, което мнозина желаеха ала рядко им се случваше. А именно – научиха се да правят филми с такива ефекти, които са напълно достатъчни филмът да се окаже тотален финансов хит. Интересното е че "Матрицата: революции" само затвърди тази тенденция, но според мен същата формула вече бе приложена успешно в "Спайдърмен", "Х-мен" и все по-тъпия сериал наричан "Хари Потър и...(попълнете тук)" В интерес на истината Хари не блести с кой знае какви ефекти, но понеже там възрастовата граница на таргет-групата е силно снижена, това е напълно допустимо.
Ей това стана – Холивудците се оттърваха от оковите на логиката, смисъла и нуждата от добра история и вече са напълно независими. Могат да правят каквото си искат – стига ефектите да са на ниво публиката ще е доволна и доларите ще валят. Сценарий? Оскар? Какво? Какви пет лева?
Лично мен това не ме бърка. Мога да го понеса. Според мен един филм с добри ефекти и добра история може да спечели много повече приходи от "която и да е било "Матрица". За щастие все още е така. Вижте "Властелина на пръстените" например. Въпреки че почти една и съща публика осигурява приходите и на двете трилогии, "Властелина" дърпа силно напред.
Както и да е.
Въпреки всичко "Матрицата" има немалко достойнства. Освен ефектите, които са наистина революционни другото което винаги ми е харесвало в тези филми е музиката. Смятам че това, което Дон Дейвис е сътворил е един от най-гениалните саундтраци появявали се от "Индиана Джоунс" насам. И не само това – музиката е абсолютно подходяща и съвпада както с действието така и с атмосферата на филма. Някои да може да свърже "Х-мен" с каквато и да било музикална тема? Или пък "Спайдърмен"? Така си и мислех.

Разбира се и в този филм не се мина без така наречените "недомислици". Точно в тази трилогия – недомислици колкото искаш – например защо роботите не бяха със закрити кокпитове, което щеше да е много по-ефективно, както правилно отбеляза някой тук във форума. Или пък защо само това им бяха бойните единици – кораби, ходещи самоходни установки и пехота. Защо примерно не си бяха приготвили стотина ЕМП – заряда. Достатъчно е да ги бяха пускали през десетина минути. И въобще не им ли беше ясно, че това е една загубена война. Машините с неограничените си ресурси можеха да изпращат колкото си искат медузи, и копачи. Все някога хората щяха да загубят. И вместо да се опитват да подкрепят единствения им що годе читав шанс за спасение – Нео, те го загърбват и се опитват да оцелеят с няколко минути повече...каква е разликата. Тук някой ще каже – те си знаеха, че ще измрат, но се надяваха на чудо – ами имаха си цяло живо-живеничко доказателство, че чудо може и да стане, защо не му се довериха малко повече?
Медузите – отчайващо неефективни, предвид бързината, способността да летят и пипалата си. Въобще бруталността на машините и липсата им на уважение към плътта можеше да бъде по-добре показана. Така и така е било ясно, че филмът ще е с рейтинг "R".
Човекът, в когото се всели Агент Смит и който ослепи Нео – това беше ебаси излишната тъпотия. Освен да оправдае ослепяването, за нищо друго не допринесе.
Смъртта на Тринити. Това пък за какво? Напълно безсмислено. Да не говорим как го отигра Киану – всеки момент можеше да се ухили към камерата и да каже "Ама не ми е тъжно, бе!". Ако му беше умряло канарчето повече щеше да плаче. На това май му казват емоционална дупка.
Чудодейните сили които Нео придоби в реалния свят – най-голямата мистерия, която остана недоразвита, неразгадана и недоебана. Първо взривява сума ти медузи само с мисъл, а после изведнъж – много са, ни моа, отстъпвай. Как така? Като ще се правиш на Христос давай докрая – така и така вече е влязло в сценария – избий ги всичките – направете най-огромната дигитална киноексплозия виждана някога. Вместо това – давай нагоре Тринити, ще ги прескочим "Уииииииии!". "Никой не може да приближи на повече от 100 километра до града на машините." Ха! Машините напълно бяха заебали пространството над града. Доста нелогично за такива логични машинари, според мен. Въобще към края братята Уашовски напълно бяха изпуснали юздите – ченето ти виси и не знаеш от какво точно, от смайващата глупост която се лее на талази от екрана или заради ефектите.
Да биг Боссс – известен повече като "Лицето" съставен от медузи. Доста простовато. Не ми хареса никак. При всички други варианти за физическо превъплъщение, те да се спрат точно на това изтъркано "лице", което вече сме виждали къде ли не.
Накрая Нео се връща в Матрицата за последната битка.
Последната битка беше напълно излишна. Голямо млатене из въздуха, на земята, под земята навсякъде и защо – само за да се запълва екранно време. Може ли някой да ми каже какъв беше смисъла на боя между Нео и агент Смит?
Направо можеха да минат към момента, когато Смит превръща Нео в свое копие и т.н.
В тази финална сцена отново беше пълно с безсмислени реплики. Така и не разбрах какво точно е избрал Нео, но това всъщност вече нямаше никакво значение, защото той ни в клин, ни в ръкав взе, че умря. Ей така, умря си.. Гътна се. Електроннното му аз се разпиля. И същевременно смъртта му някак си предизвика и унищожаването на всички копия на Смит и връщането на предишните личности. Как точно? За справка - вж. боксофиса в края на месеца.
Та така. Дъгата изгря над Матрицата. Докато осъзнаваш лека-полека, че това беше То, се сещаш че реално всъщност нито един от основните проблеми не получи разрешение. Върнахме се на изходна позиция. Ей, Морфиъс, познай каква новина ти нося – почвай да търсиш следващия Единствен, ха-ха, без майтап, не се шегувам, намятай шлифера и си вземи от ония хапчета...

Заключение: Тринити умря. Нео и той умря. Доста други по-неизвестни хора и медузи също умряха. И то напълно безсмислено. Някъде четох че създателите си били оставили малка вратичка за продължение. Каква ти вратичка! Това си е цял портал, небесни врата, портище, път на коприната бих казал аз.

Какво искам аз? Смърт на машините! Долу! Мъст! Искам да хвърчат пиксели и тексели да висят от тавана! Да ги ритнем с коляно в коляновия вал, така че да ги заболи, да им изтръгнем карбураторите, да им изпием машинното масло, да им стопим платките и да печем наденици на огън от принтерна хартия, ха-ха-ха. Искам да видя онова Лице как се гърчи от болка, искам да видя как всички изведнъж се събуждат от съня на Матрицата, искам Нео да е жив и Тринити да е жива и да се таковат вовеки веков! Мога – искам! Ако спечеля, печели цял народ...

Матрицата: Ревлювци

Оревахме орталъка, с тоя смисъл дето го търсим. Как беше: Търсим под вола – теле. И за какво? Забавлявахме ли се около шест часа – колкото траят филмите? Разбира се! И вълка сит, И Джоуел Силвър сит, и двамата братя Уашовски, Киану, Кейт Ан-Мос, Лорънс - всички те са сити и ние сме цели. Какво тогава искаме? Как какво – продължение!



Тема евалата за мнениетонови [re: Пeт лeвa]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.11.03 17:46



което разбива всякви боклучави статии драскани по темата
само за ослепителя имам различно виждане - за мен той беше основната бримка на революциите



Тема Re:нови [re: Пeт лeвa]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано13.11.03 18:12



кефи макс , гледам си 1 минута пръстите след като спрях да се хиля и се чудя как си успял да го свиеш оттам или поне ми се ще да е така де :)
thumbs up, keep up the good work! :)

asato ma sad gamaya


Тема Жестоконови [re: Пeт лeвa]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано13.11.03 18:15



Страхотно мнение . Най-вече напълно аргументирано. Мога да кажа само - БРАВО!!!


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано13.11.03 20:38



Първо се хилих толкова, колкото не съм се хилил скоро, после мислих повече, отколкото ми се беше случвало напоследък
Благодаря ти че ми помогна да видя много неща по начин, по който не бях ги виждал.
Ти си едно синъо хапче (или червено, щото така и не запомних кое кое е)
Във всеки случай това, което те издърпва шашнат и замаян от матрицата

ПП. Да познаваш една Боза? Недепилирана? Ако не разбираш какво имам предвид, значи няма нищо за разбиране
Поздрави

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ

Редактирано от tchupakabra на 13.11.03 20:40.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: tchupakabra]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано13.11.03 22:22



Абе и аз си мисля за кусмата бозъ...
Ебаси смеха, особено към края вече ме заболя корема и си представях Петте лева в салона как се прозява...
Повече няма да пиша по темата.

Просто невероятен разказ :))




Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор Raul Endymion (див поп)
Публикувано14.11.03 03:48



Тва ревю заслужава Пет лева!

Гъгрицата - НЕ (няма пък да си ги дам)

Tu Ridi


Тема Според меннови [re: Пeт лeвa]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 09:18



Нио не е мъртъв. Просто той повтори номера от първата част, но този път остави Смит да влезе в него и тогава им издуха мозъците на всички, с помоща на Оракула де. След това беше толкова уморен, че машините го изтеглиха май за краката в своята грубост. За Трин ми е мъчно много, но все още я държа на уолпейпър и мъката ми постепенно избледнява.



Тема Е тва е... Прочети тук, плийзнови [re: Пeт лeвa]  
Автор ГOpдa cтapA... (планина?)
Публикувано14.11.03 11:06





За едно-две нещица само бих репликирал: първо, "Герой" и Зан Зими-ма-наибий ТРЯБВА да се гледат, защото по всичко чуто досега за тоя филм личи, че това е ФИЛМЪТ (не обръщай внимание на яко идиотския трейлър!), и второ, второ... е, не е толкова важно

Завиждам ти с бяла завист за умението да оформяш и аргументираш мислите си

Ще има обаче "Империята отвръща на удара", в смисъл аргументирана защита на тезата "Защо Матрицата е нов етап" (не от мен, естествено), която веднага щом се появи, ще пейстна тук... Така че watch out, Пет лева

Между впрочем ако аз го бях написал това твоето (не че бих успял), щях да се кръстя още по-лошо - Осем лева

---------------------------------
Времето убива тези, които си убиват времето.


Тема Re: копелееее.... размазан съмнови [re: Пeт лeвa]  
Автор Philip Marlowe (детектив)
Публикувано14.11.03 13:23



вземи се регистрирай и се присъедини към отбора на скептиците, песимистите и борците против свещенната хоивудска простота.

п.п. та колко уърдовски страници ти излезе писанието!?

Изкуството на войната е всъщност изкуство на мисленето- Су Дзъ


Тема 6 страницинови [re: Philip Marlowe]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано14.11.03 15:05



с малки маргини (да пестим хартия).
Печатам го в момента да го покажа на гаджето довечера.

Пет Лева руулз!



Тема Re: Е тва е... Прочети тук, плийзнови [re: ГOpдa cтapA...]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 15:14



хм.. ако втората и третата матрица са направени само за пари, което обяснява някои комични ситуации и нелогични сцени, тогава смисъла който носят трябва да се намери по един или друг начин в първата?!
смятам че въпреки чувството за хумор на сценаристите, все пак те са натоварени с някакво послание.

ще гледам пак първата матрица, за да проверя :)



Тема МАЛЕ, МАЛЕ, МАЛЕ, НАПРАВО ПАДНАХнови [re: Пeт лeвa]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 15:32



като го прочетох втори път това творение. Признавам, забавно е, но само толкова. И точно Галандро да ми твърди, че мнението е напълно аргументирано. Мале, Мале, Мале, Галандро, а вчера ме направи на шут.

Стига с тия кокпитове бе, да еба. Незная точно от какво е абривиация АПУ, и мисля, че и във филма не го обясняват, но толкова ли е трудно да предположим, че това никога не са били бойни машини. Това са били роботи, които са използвани за работа, например както са тракторите, багерите и тн, а в последствие са приспособени за водене на бой. И след като са били средства на труда за чий хуй да им бронират кабините, не че не е възможно, но имало ли е ресурс. И след като хорицата използват багери и трактори за да се защитят от машинариите следващата най-елемнтарна бойна единица е пехота. Толкова ЕМПта са имали толкова са използвали. И кой каза, че на машините ресурса им е неограничен? И защо да подкрепят Нио, нали трябва да се подчертае човешкя скептицизъм, недоверието в чудеса. А и с какво да го подкрепят, искаше кораб - получи го, толкова по въпроса. И никой не се е надявал на чудо, шефа им каза още в началото на битката, че ше мрат, ама нека да пратат повече от железата в пъклото. Рейтинг R незнам какво е и няма да го коментирам. А ти кво искаше от човека Смит да направи, да взриви кораба ли. Между Смит и Нио имаше лична война и жената до мен трепереше, докато се биеха. За смъртта на Трин казах вече, И Рийвс е дърво също си признах. За чудодейните сили на Нио обяснението е елементарно - в Матрицата Избрания научи, че компютърните закони могат да бъдат заобикаляни, Реалния Свят също е една Матрица ограничена от физични, химични и природни закони, които също могат да бъдат заобиколени. Нио осъзна това и го използва, Но всяко съзнание и заобикаляне също има ограничение, не можеш да заобикаляш до безкрай, затова се издигнаха нагоре, а и трябваше да видят/видиме небето, това беше супер идейно, за съжаление кораба им блокира и Трин сдаде - тъпо. Как да е защитен града, когато всички сили са хвърлени срещу Зион, но все пак имаше достатъчно. Единствено за лицето съм съгласен, трябваше да е Холограма на Тринити или нещо подобно, за да има психологичен ефект. И как да минат направо към преобрязяването, без бой, ти добре ли си, в кой филм екшън си гледал без финален бой, нали трябва да залъже първо Смит, неможе направо да му се разчепи отпреде и Айде обладай ме, оня хитрец веднага ше се усети. А когато Смит каза думите на Оракула "Всяко нещо което, започва все някога съвршва", тогава мисля че Нио разбра че Смит не е безсмъртен, остави се да го вкарат в тила на врага и ги издуха. Какво да ти обяснявам повече, Матрицата е копие на Реалния свят, законите вътре важат и навън, но май само Нео го разбра, така си обяснявам аз с едно гледане, а инглиша не ми е добър осланям се само на превода.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор W1 (новак)
Публикувано14.11.03 15:44



You make my day!!!!.

Това ревю ми показва още нещо - че тук в БГ (в дир-а, в клуба и т.н.) има хора - таланти (даже такива, които са не се занимават с кино, а са само фенове или антифенове), които могат да напишат по-добър сценарий за някой филм ( в т.ч. за Матрицата конкретно) отколкото там в Холивуд....



Тема И кой е тойнови [re: W1]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 16:03



Тука само аз мога да напиша сценарий, но няма как да пробия. Темата е забавна, но ако се водим по критиката на Пет лева и препоръчните от него сцени най-много да излезне порнофилм, те са с такъв праволинеен сюжет.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Авторcneuc (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 17:16



ужасен клонинг на "Тигър и дракон"?! това беше грешка. дори и в трейлъра се вижда фотографията на кристофър дойл (много по-впечатляваща на голям екран), но това са неща за далеч повече от пет лева :)



Тема Re: МАЛЕ, МАЛЕ, МАЛЕ, НАПРАВО ПАДНАХнови [re: Pepper]  
Автор ГOpдa cтapA... (планина?)
Публикувано14.11.03 18:31



Добре, добре, и ти добре го раздаваш. Общо взето удари по нещата, които и на мен не ми прозвучаха убедително в изложението на Петолевката, обаче те не са ония неща, дето стоят в центъра. А в центъра е едно нещо, което много прилича на "мижи да те лъжа", или лайно, завито в лъскав целофан, ако щеш

---------------------------------
Времето убива тези, които си убиват времето.


Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: cneuc]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 20:15



абе трейлърът беше бозав, няма кво да се лъжем - а и някой е трябвало да му запуши устата на тоя, дето говори...



Тема Кое е това нещо бе, д'ебанови [re: ГOpдa cтapA...]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 11:12



щото според мен М е филм, който е за няколко гледания. Кажи защо да не го правя.



Тема Re: Кое е това нещо бе, д'ебанови [re: Pepper]  
Автор ГOpдa cтapA... (планина?)
Публикувано17.11.03 14:04



Ха, ми мен ме заболя главата още първия път и не ми мина цял ден. Освен това ми стана супер кофти поради абсолютната гадост и тъпота на целия "замисъл" (и въобще не заради смъртта на Нео и Тринити, щото те не можаха да ме трогнат за разлика от втората част. Дреме ми за шестата версия, нали ще има седма...). И освен това за разлика от втората част тук вече няма какво да се види освен ефекти с банално, детинско или недообмислено съдържание.

Единствените хубави неща са семейството (жената беше класа, а мъжът изключително благ и светъл човек, дето не можеш да видиш по нашите улици) и колкото и да е чудно, двете готини негърки :))) Даже и Моника бяха окепазили.

Така че по-далече от мен Матрицата 3. Пък ти, като искаш, ходи и си я гледай още

---------------------------------
Времето убива тези, които си убиват времето.


Тема ЗАВРЪЩАНЕТО НА ДЖЕДАИТЕнови [re: ГOpдa cтapA...]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 15:00



Вие определено сте очаквали нещо подобно. Е, да, така е. Малко е разочароващо, но представи си един абсолютен хепиенд - това просто смърди.



Тема Да ва е** в тъпите "киноманиаци"нови [re: Пeт лeвa]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано17.11.03 20:52



Всеки филм ли трябва да свършва с хепи енд и да е ясно всичко което става? Бахти, нали трябва да си размърдаме малко онези нещица в главата... То е лесно - хоп влиза Нео в Матрицата и Смит бръква в него и айде - край. А това, че нищо не си разбрал говори за твоят интелект... Надявам се поне Коефициента ти на интелигентност да е над 20.



Тема Re: Да ва е** в тъпите "киноманиаци"нови [re: Majestic]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано17.11.03 21:04



секи филм ли трябва да свършва с хепи енд и да е ясно всичко което става? Бахти, нали трябва да си размърдаме малко онези нещица в главата
....
MUAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

То е лесно - хоп влиза Нео в Матрицата и Смит бръква в него и айде - край.
.....
Tova triabvashe da e taka, ama sled kato Wachovski ne razbirat ot zrelishte i razvruzka, stana drugo, toest happy end.





Тема Мданови [re: ГOpдa cтapA...]  
Автор Captain Willard (зрител)
Публикувано17.11.03 21:32



За окото негърките готини бяха. :)
Искам да ги видя и в някой друг филм, може и от по-късен час...


This girl I know needs some shelter

Тема Обичам те, Маджестикнови [re: Majestic]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 09:03



обичам те и ще те любя



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано19.11.03 15:03







Тема Въпроса е кой-когонови [re: Pepper]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано19.11.03 20:04



Ами да ти кажа - недей...


п.п. на чия страна си , по дяволите?



Тема Re: Въпроса е кой-когонови [re: Majestic]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 08:43



На страната на Машините и френските коли, всичко е шега.



Тема бати колко били гениални българитенови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
АвторNickname (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 11:21



дееба начи тия тъпи братя уашовски дето направиха толкова елементарен тъп и плосък и пълен с дупки филм като матрицата...не можаха ли да направят нещо по сложно примерно бързи и яростни 8 или скорост 3 или нещо още по велико като дълбокия и многопластов годзила примерно.радвам се че има такива будни мозъци като петте лева дето "само ми дайте пари да видите вие ква матрица ще ви спретна" нали. Яко е така. дано мението на пепър да е отрезвило поне някой от вас иначе по оригиналносто петте лева го бие...ама само по това. Иначе да ви кажа кусури могат да се намерят и в най гениалното човешко творение което не твърдя за матрицата:) да не помислите че съм някъв изкривен от нео манията 16 годишен.не съм.просто като не ти се гледа определен филм ами начи не си падаш по такива филми...ами недей го гледа бе човек що отиваш:)деня преди да гледам революции си зехме с приятели презареждане..напушихме се и ни изби на ебавка прз цялото време сме се смяли на филма който иначе според мен си е страхотен...та това ми е мисълта сичко е до нстройка...иначе ако имаш праи викни братята уашовски ще ти направят таква матрица по твойте представи че свят щи се завие. Ама само ти ще я харесваш. Имай малко толеранс неоткрити талантлив режисьор сценарист продуценте.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано20.11.03 12:51



'ужасен клонинг на тигър и дракон'?? в същия момент ще гледаш 'троя' и 'последния самурай'?! bitch, please! малко си повърхностен в преценките си и как да кажа, леко дезориентиран по отношение на филмопроизводството и качеството на продукцията... жалко, интересно започна... но всеки луд със своите си пет лева, нали така?

|


|

Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор BEBO (непознат)
Публикувано20.11.03 13:31



Та така четох ти огромното писание и откирх че си много добър в писането.
Но с менеието ти не съм съгласен!
Та като започна то трейлърите не бих Сравнил ХИРО със Тигър и Дракон и Филма си е много готин с много истинска Идея (гледал съм го вече) това не значи че щти хареса де.
За новиа Филм с ръсел кроу си е Върпс на вкус хубаво не нищо ново под слънцето ама може пък да е готин.

Та така за матрицата бива те в плюенето ама като не ти харесва идеята не е нужно да плюеш братята колко са некадърни и каква глупост са съворили.
Аз лично много харесах филма супер си беше може да имало никои дреболии които са били излични но като цяло си е супер.
Говрим за един измислен сюжет Фантастика не за ежедневието ни. Сега що не са го направили така или иначе ми такава им е била идеята граници в фантазията няма.
Та ти си пропуснал според мен някои неща. Немогат в зион да си позволят принципно ЕМП-та защото ЕМП-то срива всички електрони ситеми тоест ни6то не остава ни защитет ни управлението. Да можеше и според мен поне едно да има за краини ситуации но ако има повече след пускането на вървото останалите няма да рабтят а пък и ресурсите им са доста ограничени неможа на всякъде от всичко по много.
има и още детаили които са явно си ги проспал ! но не ми се прави описание на целия филм подробно .. най малкото и аз още не съм успял да си обясня абсолутно всичко защото филма колкото и да ти е изглеждал плосъм беше и доста забъркан. Вчера го гелдах и все още разкривам някои неща които не съм видял веднга докато съм го гелдал.
А Края беше Че оракола се споразумя с архитекта ако нео успее да победи смит който щеше да разруши матрицата като постепенно завзема всички нейни участници архитехта да даде свобода на програмите и хората. Които иска да си седи в матрицата да стои които не да излиза. Програмите които също са излични за матрицата да не биват изтривани а да си живеят свободно. Ащо се отнся още до хората, не всички биха искали да напуснат матрицата все пак те си живеят макар и виртуално съвсем реално. още в едно имаше човек които предпочита да се върне в матрицата.
КАто цяло всички живеят заедно и се разбират а не воюват за това кой ще наделее защото нито машините, нито хората могат да живеят един без друг.

Това е за мен не нужно да се търсят много логични обясненя защото това е фантастика аз съм го осмислил на фона на това което за дали хората котио за измслили филма. и като се водиш по него всичко си намира своето място.

Лесно е да се оплюе опитай се да го разбереш или ако не обичш фантастика по добре не Гледай такива филми да си губиш времето !!



Тема Re: Въпроса е кой-когонови [re: Pepper]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано20.11.03 14:37



Но моя рожден ден - не!

п.п. кво за френските коли? сигнатурата ми от преди(не за днес е специална)?

Честит рожден ден, Majestic!

Тема Абе, хора, вие четете или спитенови [re: BEBO]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 14:53



Човека ви казва, че филма си трепач, с доста ирония наистина, но това е защото не всичко е станало така както той е искал и не всичко е разбрал. Чака Матрица 4 все пак, защо да го прави. Освен това се съмнявам, че човека или лева изобщо следи тази тема, освен ако не някой редовен член влезнал с нерегистриран ник Пет лева за да стане историята от първа част. Алоооооо, Пет леа, аре обади се бе, напълнихме ти темата с обяснения, а ти си траеш. Ако не се обадиш, спирам да ти влизам и пиша в темата.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 15:09



актрисата, която играе оракула е друга защото предишната е починала.
По-зле беше от предишната, а финала в този вид изобщо не беше затворен.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: BEBO]  
АвторZeos (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 15:20



Eh, BEBO.... ti ochwidno ne wijdash po-dalech ot nosa si :), polowinata ti POST beshe da ni razkriesh proniknowenieto si otnosno sujeta na filma - BRAWO!!! Tuka horata goworqt za drugo, koeto, ti, ochewidno ne si razbral(a) ...koeto e dosta jalko...



Тема Re: бати колко били гениални българитенови [re: Nickname]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано20.11.03 15:21



деня преди да гледам революции си зехме с приятели презареждане..напушихме се и ни изби на ебавка прз цялото време сме се смяли на филма който иначе според мен си е страхотен..
....
Гледай го в нормално състояние и сам.
То иначе всички филми стават интересни като се напушиш с компания ;)
за другото, кво да кажа, имаш право, недоебан кинокритик съм, както ме определиха тука преди време ;)




Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: mihail]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано20.11.03 15:25



актрисата, която играе оракула е друга защото предишната е починала.
....
A zabeliaza li kak podchertaha debelo , che s vuzrastta neshtata se promeniali...iskaha na vsiaka cena da se opravdajat za neshto , koeto v krajna smetka ne zavisi ot tiah...pulna tragedia, beshe smeshno




Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 15:37



в интервю ли това?
то и други подробности знам ама не са интересни
по-скоро са като за behind the scenes.
в крайна сметка си мислех даже преди да гледам 3тата част
че в продължения на филми може да се поеме по някое разклонение.
Не е задължително да е main strеam-ското.
Аз бих поел по друго в третата част.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: mihail]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано20.11.03 15:42



както ни намекнаха във втората част
третата е коприненото шалче с което да си избършем задниците;)



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: mihail]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано20.11.03 15:47



ne be, vuv filma (to ostavashe i intervuta da gledam sega)
imashe dosta repliki, koito obiasniavaha debelo, che se ee smenila aktrisata




Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: NUT]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 15:48



бе нещо много набързо беха направени нещата.
във втората бяха по-времево уцелени.
мен тоя trailer ме подведе както винаги
но не можех да устоя:)

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: Въпроса е кой-когонови [re: Majestic]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано20.11.03 15:49



намерихте са вие




Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 15:52



не ми е направило впечтление
ама по-добре стоеше пушейки.
инак предишната по ми харесваше.
както и да е.
ще напиша мой вариант за 3ката
и ще го дам на joel silver да се светне
как е трябвало да бъде:)

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: е,...нови [re: BEBO]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано21.11.03 00:31



...аз обичам фантастика, но филмът въобще не ми хареса, но както и да е...

мисля, че преди да тръгваш да осмисляш каквото и да било, трябва да се научиш да пишеш без грешки. Пропускам грешките от бързане, цитирам ти само правописните:
немогат - не могат
електрони- електронни
оракола - оракула
краини - крайни
детаили - детайли

хайде, моля ви се, четете какво сте написали, преди да го публикувате

:: No one lives forever ::



Тема Re: айде па сеганови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано21.11.03 00:41



ти какво искаш да каже: "ми глей са, пич, моята колежка, дето играеше ролята на оракула почина и затва аз я замествам, да не се чудиш що изглеждам различно"

подчертавали са дебело и многократно заради публиката под 18г.
или заради онази част от публиката над 18, на която по принцип и е трудно да върши друга мисловна дейност освен дълбокия размисъл по взимане на следното решение: дали да си купя ЕВА или МОДА...


:: No one lives forever ::



Тема Re: айде па сеганови [re: SEAL]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано21.11.03 00:52



Abe mojeshe da ne podchertavat izobsgto i da si mine bez obiasnenie
ps. narochno li spomena eva i moda??




Тема На Силвър му дреме...нови [re: mihail]  
Автор Raul Endymion (див поп)
Публикувано21.11.03 01:04



за сценарий или как там е трябвало да бъде. Стара хиена е той и много добре осъзнава кво прави. Да не мислиш, че му е пукало ква е сюжетната линия - важното е пуцането, екшъна, примесени с нещо като лав стори с малко секс и айде - зелен дъжд. Пък те нека си разсъждават върху въху върховния смисъл на филма!
Щом е успял да оплете в Матрицата си толкоз народ вече е все едно какъв е сценария - щом носи марката Матрица ще се продава при това в огромни количества.

На Силвър му е и ви се

Tu Ridi


Тема Re: айде па сеганови [re: SEAL]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано21.11.03 12:01



избягвай постинги към мен

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: бати колко били гениални българитенови [re: Nickname]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано21.11.03 12:35



абе имам някакво много болезнено чувство под лъжичката, че всичките тия филми дето наизлязоха сега, пълни с битки на полу или псевдо историческа основа са някакви клонинги по-скоро на Власетлина и неговата тенденция. Откъде пък сега изникна някакво дивна любов към епохалното приключенско кино, битките с армии, размахването на мечова и всякакви старинни работи?

Гадно, повдига ми се! Мразя да правят този номер! Извадят нещо добро и после започнат да те заливат, докато не се нагълташ до повръщане с разни "съшити" със същите конци концепции.

Ядосан Грах



Тема Re: ЗАВРЪЩАНЕТО НА ДЖЕДАИТЕнови [re: Pepper]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано21.11.03 12:48



знаеш ли, всичко разбрах и понесох, защото си знаех, че ще е така, но има едно нещо, което упорито е отхвърляно от малкото ми мозък

защо има Град на машините, изобщо Градовете са много характерни за човешката цивилизация, и изобщо процесът на създаване на градове е много продължителен и е резултатът от един вид еволюция в човешкото поведение, пък остави се какво остава за гладовете - конгромерати

И изведнъж машините си направили Град? За какво им е? Просто не го разбирам. Не разбирам и защо дълпаха за опашката "емоционалността" на машините? Там, на метро станцията, излезе, че програмите всъщност не са програми а са едни цифрови хора, с всичките им прилежащи качества и умения. Значи тия "медузи" също сигурно са семейни, влюбени или поне привързани към някоя друга медуза?

Излезе, че агент Смит, който беше истинска машина, с прихологията, която тя би трябало да има /стремеж към ред и унифициране/ всъщност е някакъв вид изрод и няма нищо общо с останалите си събратя?

Означава ли всичко това, че машините на Уашовски са ставали нещо като малкото Роботче на Спилбърг? Представяш ли си?! Даже повече - те умеят да се радват на дъгата и да се размножават ... Настина за какво са хората тогава?

Всичко това ми звучи много стряскащо, твърде даже ... просто филмът безразборно отваряше прозорци и врати, пред които изпълзяха какви ли не чудовищни идеи и не затвори нито един от тях. Ама нито един.

Та това ми беше протеста.



Тема Re: до Бозата от 6 :)))нови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
АвторNickname (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 13:47



добре де бозичка що за глупости бяха тва как мислиш дали като писах че сме се напушили и сме гледали филма имах предвид че за пръв път гледам презареждане и не съм разбрал за кво иде реч...мисълта ми беше че всеки филм може да се изкриви от насторението в което си като го гледаш.а иначе мерси ...знам как се гледа филм еле пък по сериозен като матрицата...:)



Тема Абе, ейнови [re: Pepper]  
Автор ГOpдa cтapA... (планина?)
Публикувано21.11.03 16:45



Ти чуваш ли се какво говориш . Точно обратното - не биваше да завиват към нещо подобно, а те го направиха, само дето разликата е, че става за шести път и ще стане и за седми, и за осми, и за безброй, ако всичко си върви нормално. И що? Грахче също бръкна в една от язвите на филма. Къв е тоя град, ЗАЩО Е САМО ЕДИН, откъде накъде, абе ебати тъпотиите. А най-лошото е, че са принизили всичко до една физическа борба между хора и неща, които наподобяват хора, защото няма какво друго да наподобят, па макар и борбата да е на две нива.

И ако нямаш нищо против, хепиендът си го има и от него смърди.

---------------------------------
Времето убива тези, които си убиват времето.


Тема Чшшш, алооонови [re: Majestic]  
Автор ГOpдa cтapA... (планина?)
Публикувано21.11.03 16:46



Ти на тва не му ли викаш хепиенд?!?

---------------------------------
Времето убива тези, които си убиват времето.


Тема Re: тоя град на машинитенови [re: Гpaxчe]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано21.11.03 20:32



Не че съм фанатизиран поклонник на трицата,
ама ще го защитя
Учудвам се защо ви гризе тоя град
Има най-малко 3 съвсем нормални, логични обяснения за които се сещам
На първо място, Градът не е характерен само за хората
В природата животните се събират на стада, маймуните живеят на колонии, рибите на пасажи, насекомите в кошери и мравуняци
Освен това, не е сигурно, че това е град
Може сградите да са самите машини - така че, това всъщност да е тълпа
Най очевидната причина за град на машините е фактът, че са водили дълга война, която в някакъв смисъл още продължава- по-лесно е да направиш защитен периметър около един град, отколкото около десетки отделни обиталища или хиляди отделни машини, които биха били много уязвими за атаки
За енергия, комуникация, поддръжка няма и да почвам
Градът е също така някакъв вид необходимост - аз самият бих предпочел да живея в планината например, но какво ще ям? Какво ще работя? С кого ще общувам? Кой ще ми поправя компютъра? А ако се разболея?

Медузите, доколкото разбрах, не са интелигентни. Те са нещо като инструменти на ИИ
Иначе, като човек, работещ на компютър, не ми се вижда странно това, че някои програми се променят и дори изменят на своята първоначална цел. това се случва и с днешният софтуер, който е милиард пъти по-елементарен от изкуствен интелект.
Това е една от гениалните за мен идеи - софтуер, който притежава изкуствен интелект, който Е изкуствен интелект - г-н Нортън Антивирус и г-жа Уинона Рар

Може да се поспори, но мисля, че интелектът винаги има индивидуалност - дори да е изкуствен
Умориха ми се пръстите
Вие какво мислите

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Re: бати колко били гениални българитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Raul Endymion (див поп)
Публикувано22.11.03 02:04



Ами концепции - на кой вече в големия кинобизнес му дреме за концепции - няколко звезди, обличаш филма в *по-лъскави* дрешки, кютек, малко лав стори и айде, продукта за мултиплексите е готов. Това са днешните блокбъстъри, които са плод на мултиплексната култура (нарочно не я слагам в кавички).
Нищо против блокбъстърите, ама навремето имаше филми като Индиана Джоунс или Смъртоносно оръжие ...

Tu Ridi


Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
АвторChudo (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 04:25



Първата матрица ме разби.
Втората я разбрах.
От третата оглупях.



Тема Re: тоя град на машинитенови [re: tchupakabra]  
Автор ГOpдa cтapA... (планина?)
Публикувано22.11.03 12:44



И от кого ще се защитаваш? И как така не можеш да се защитиш, след като никой не може да припари на 100 километра оттам? И какво става с всичките останали ннам колкостотин хиляди квадратни километри суша - не се ли контролират? Щото иначе хората може да вземат, че да завладеят някое местенце, вместо да се крият в някакви "механически" и тем подобни глупости тунели... Определено не им е стигнало въображението, щото са го изчерпали всичкото да мислят какви по-идиотски ефекти да направят.

---------------------------------
Времето убива тези, които си убиват времето.


Тема Re: тоя град на машинитенови [re: ГOpдa cтapA...]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано22.11.03 15:21



Защо не обмислите преди да тръгнете с рогите напред
Не може да припариш на 100 километра оттам, защото това е границата на защитния периметър около града
В този периметър, доколкото видях, се намират "фермите"
Ако има 100 села-ще трябва да има 100 защитни периметъра и ферми, със съответните машини за поддръжка и обработка и т. н., съответно много по-големи разходи и проблеми
Хората живеят в тунелите
1 Защото там са се укрепили
2. Не знам дали забеляза, но навън времето е лошо
3. Защото оттам могат да достигат достатъчно близо до повърхността, и да се включват в матрицата, и да освобождават хора, които евентуално някой ден да станат достатъчно много и достатъчно силни, че да успеят да си "завладеят" някое местенце на сушата
Нещо май не си следил картинките на екрана
Абе не че няма проблеми матрицата, ама нещо играта стана АЙДЕСИЧКИДАПЛЮЕМ
Пък за кво - ми как за кво, за квото и да е

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Re: айде па сеганови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано22.11.03 19:08



тц, първите 2, дето се сетих

:: No one lives forever ::



Тема Re: айде па сеганови [re: mihail]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано22.11.03 19:10



ти май още си в матрицата

:: No one lives forever ::



Тема Re: айде па сеганови [re: SEAL]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано23.11.03 00:40



mnoo stranno, shtoto az imam "vruzka" i s dvete ...




Тема Освен това, казах, че няма да пишанови [re: tchupakabra]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 10:02



повече в темата, ако Пет лева не се изкаже нещо в своя защита, щото иначе си хабя думите, но трябва да добавя: това е Града на машините, за който хората от Зион знаят и се пазят от него, но колко машинни градове има още, а дали някъде там няма 2ри, 3ти или 4ти Зион? Връзката обаче е невъзможна, може би нямат толкова мощни предаватели, липса на ретранслатори, голямата дълбочина също възпрепятсва, въпреки че в Ядрото ни убедиха в обратното. Това може, а може и да не разберем в Матрицата 4. Никой ли не помни думите на Архитекта - може да ти се стори, че първия ти въпрос ще е най-удачен, но в същото време той може и да е най-неуместен. И понеже Нео си остава човек, някои от отговорите ще разбере, но други не.
И къде предлагате да живеят машините, в някакъв хаос ли? Нали все пак тези машини са създадени от хората, имат инстикт за самосъхранение, борят се за оцеляването си, учате се от враговете си. Следва, че след като са победили хората занчи са по-хитри, по-умни, по-адаптивни. Като продукт на ИИ също следва, че те са създадени по-образ и подобие на хората - подвластни са на страсти, емоции, грешки. Забравихте ли Айзък Азимов и позитронните мозъци. А когато Стогодишния човек-робот искаше да става все по човечен, пак ли така критикувахте човеко-цифровото му поведение. Мисля, че всички приемат ИИ само като начин ботовете от Каунтър страйка да станат по-трудни за убиване. Така ли е?

СПЕЦИАЛНО ЗА ГРАХЧЕТО

Ако ми кажеш кои са отворените врати сигурно ще мога да ги затворя, а ако не успея, ще ти обясня защо не могат да бъдат затворени.



Тема Как смееш бе, ейнови [re: ГOpдa cтapA...]  
Автор Sir Pepper (почетен член)
Публикувано24.11.03 13:49



... да ми говориш така :/ Не става за шести път, щото не всичко си върви нормално, ако се доверим на думите на Архи. Този път Нео избра другата врата. Но по-късно все пак отиде при сорса, победи Смит и даде кода, който носеше нужен за рестартирането на системата. По този начин спаси хората в Матрицата, спаси хората в Зион, макар и временно, спаси и ИИ от заплахата СМИТ. Защо не е хепи енда ли? Ами защото Трин е мъртва, Нео е под въпрос, и много народ измря. За градовете е обяснено по-нагоре. И защо борбата, която е не само физическа, защото навсякъде става въпрос за силата на човешкия дух /особено в лицето на Морф/, между хората и техните деца - машините да е най-лошото.



Тема Браво!!!нови [re: Пeт лeвa]  
Автор milada (мил ад)
Публикувано25.11.03 09:45



Такъв хилеж отдавна не ме беше спохождал

Само за "Герой" не съм съгласна!!! Гледах го няколко пъти, преживявайки истински визуален оргазъм ... при т'ва всеки път ... Този филм е пример за изключителен цветен дизайн в кинематографията. Друг такъв пример е японският "Princess Blade".

btw, имаш ли нещо общо с Щрунци?



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано25.11.03 19:10



Мдааа... това ревю много ми напомня ревюто на един мой познат (нека не се обижда), който описа новият Дюн, (който са давали по RTL с немски дублаж) по следният начин:

“Като цяло обаче, понеже съм много чувствителен по темата, намирам, че филмът почти не бележи напредък в разбирането на произведението на Хърбърт. Най-лошото е, че вони на телевизионна постановка, предназначена за куцо и сакато. Огромният пропуск при освобождаването на Пол и Джесика. Смъртта на Айдахо - много тъпо! Почти декламаторският и тържествен характер на диалозите - точно това, липсата на което е едно голямо достойнство на книгата; повърхностното разглеждане на психологическите подтексти във всяка една реплика на героите (не разбирам немски, но по мимиките им си личеше, че сякаш говорят в прав текст); в този ред на мисли волята и силата на характерите на повечето герои не бе разкрита добре... “

Та думата ми е как правиш ревю, когато нищо не си разбрал? Изключително интересна демонстрация на интелектуална мощ. “Ебаси само колко тъпо беше – нищо не разбрах!” Феноменално! Може би вече в кината трябва да се раздават книжки с обяснения какво се случва на екрана за да не изпадат в неведение зрителите?

Сигурно щях да бъда по-впечатлен от текста, ако не беше демонстрирал умението ти да правиш ревю по трейлър. Мноооого интересно. Ужасен клонинг на “Тигър и дракон” казваш? И защо мислиш така? Защото има китайци? Или щот мноо фърчат? Или щоту “пак участва оная готината китайка Зан Зими-ма-наибий”. Интересно е, че дори не ти хрумва идеята, че може да станеш смешен с анализа ти (по трейлър) на един от най-добрите филми правени въобще.

Всъщност да – нищо чудно. Все пак е демонстрация на интелектуална мощ.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: basstoon]  
АвторSilver (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 20:48



Целта на всеки трейлър е да накара зрителя да гледа или да не гледа даден филм. Това, че не харесваш мнението на 5 лв. за трейлъра на "Герой" или какъвто там е бил тоя филм, не значи, че мнението му за "Матрицата" е единствено демонстрация на интелектуална мощ.


Много, много правилно и добре написано, поздравления за което.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Silver]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано26.11.03 03:50



Разбира се, че знам защо се правят трейлърите.
Предполагам че знаеш и защо се правят филмите – за пари. Това обаче не означава, че всяко произведение на изкуството, зад което стои идеята за комерсиален успех не може да носи нещо повече.
Това не е ревю, а преразказ по картинка, с изключен звук и без връзка с централният мозък. Казано по друг начин - добре написани глупости, от човек който не си скъпи времето да пише, а го мързи да помисли 5 минути преди това.

Например какво означава следното:

„Филмът наистина няма смисъл. Наистина няма и отговори. Няма и обяснения. Няма нищо...”

Ако не се лъжа целта (ако мога така да се изразя) на изкуството е да поставя въпроси. Не да дава отговори. Не да дава обяснения. Както казват едни свестни хора: „Мисленето е задължение, а не развлечение”.

Коментарите за „недомислиците” са изключително забавни:

„...например защо роботите не бяха със закрити кокпитове, което щеше да е много по-ефективно... Или пък защо само това им бяха бойните единици – кораби, ходещи самоходни установки и пехота. Защо примерно не си бяха приготвили стотина ЕМП – заряда.”

Или пък защо изобщо им свършваха снарядите? Нямаше ли да е по ефектно, ако не свършваха? Или пък защо например не сложиха едни големи магнити на входа? Така всички медузи щяха да залепнат и после с клещи резачки цак-цак...

Хората са обречени в тази война и това не беше случайно. Все пак стана ясно че Зион е построен със знанието на машините и хммм... може би с тяхна помощ?

„Човекът, в когото се всели Агент Смит и който ослепи Нео – това беше ебаси излишната тъпотия. Освен да оправдае ослепяването, за нищо друго не допринесе.”

Ебаси излишната тъпотия?
Агентите можеха да влизат във всеки „закачен твърдо” към матрицата. Естествено беше Смит да надскочи тази възможност. Въпреки това новите му възможности бяха изненада за всички. Отказът на Нео да изпълни предназначението си (да ребуутне матрицата, или по-точно да я преинсталира) даде шанс на заразата да се разпространи. Смит асимилира цялата матрица и щеше да стигне и до хората в Зион, ако по някаква случайност атаката на машините беше неуспешна. Т.е. той щеше да наистина да завладее всичко.
Ослепяването на Нео е последното нещо, за което може да се каже че е безсмислено.

„Смъртта на Тринити...” Да бе защо трябваше да умира? Можеше накрая да се прегърнат с Нео и да тръгнат към изгрева...

„Чудодейните сили които Нео придоби в реалния свят – най-голямата мистерия, която остана недоразвита, неразгадана и недоебана. Първо взривява сума ти медузи само с мисъл, а после изведнъж – много са, ни моа, отстъпвай. Как така? Като ще се правиш на Христос давай докрая – така и така вече е влязло в сценария – избий ги всичките – направете най-огромната дигитална киноексплозия виждана някога.”

Ъъъ... Нео взривяваше бомби, а не медузи. Освен това Христос май тези работи не ги е правил. Чудодейните сили в реалният свят са тайна, отваряща врата на доста идеи. И това че няма отговор за тях е добре, а не зле. Защото е по добре 6 часа да правиш секс и да не се изпразниш, отколкото да се изпразниш от сънуването на някакви си неприятни братя.

„Вместо това – давай нагоре Тринити, ще ги прескочим "Уииииииии!". "Никой не може да приближи на повече от 100 километра до града на машините." Ха! Машините напълно бяха заебали пространството над града. Доста нелогично за такива логични машинари, според мен.”

А според мен атака от въздуха не се очаква в един празен свят с един единствен човешки град, построен от машините, с добре обучени обитатели. Това боят през ръцете е полезен метод за обучение, казват. „До града на машините да не припарваш! Иначе...” И това е логично. Не пречи да построиш отбрана за случай че падне метеорит, или дойдат извънземните. Но последното е по-скоро недомислица.

За „Да биг босс”... просто не ми се коментира. :-(

„Накрая Нео се връща в Матрицата за последната битка.
Последната битка беше напълно излишна. Голямо млатене из въздуха, на земята, под земята навсякъде и защо – само за да се запълва екранно време. Може ли някой да ми каже какъв беше смисъла на боя между Нео и агент Смит?...”

Може ли аз?!? Може ли? Избери мен! (образ на весело скачащо магаре)

Смисълът на последната битка е в това, че е безсмислена. Точно колкото и жалката отбрана на Зион. Смит не просто беше „закачил” нещо от Нео. Той беше негова друго аз (alter ego май му викаха). Негово отрицание (или допълнение?). Битка на два безсмътни бога. Много скандинавско, нали? Светкавици и красиви водни балони от ударните вълни.
Единственият начин Нео да отърве светът от Смит, беше да отърве света от себе си. А това беше цента за даде бъдеще на хората. Които няма да започнат отначало следващ (седми май?) цикъл, а ще изполват наученото за „Пътя нагоре”. Това беше изборът му.

Мисля да спра до тук.

Отговорът защо това беше така, а не иначе, защо Нео, като ги правеше тия работи с ръце не си направи джедайски меч, или защо не взривиха всичко за да е по-яко, е много прост. Защото за пет лева – толкова.

Редактирано от basstoon на 26.11.03 03:53.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: basstoon]  
АвторSilver (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 10:23



Ти говориш против недомислиците в ревюто на 5 лева, а в същото време даваш примери само оттам, където той говори против недомислиците на филма. :) В поста си ти си прескочил основното, което е искал да каже, но той не е прескочил в "ревюто" си основното, за което е правен филма.

Всички примери, които си дал са просто допълнението към онзи "диалог" между Двамата Дебили (за удобство, а и от учтивост, ще ги наричам така), който безкрайно точно отговаря на истината.

Reloaded и Revolutions са напълно излишни филми и за това нямаше съмнение от самото начало. Парадоксалното е, че те са правени с идеята да дадат отговорите на въпросите, които първата Матрица зададе (или поне това е основната версия - неосновната е понятно коя е). Така че изискването за някакви обяснения е напълно оправдано. Да, добре - това е изкуство и неговата цел е да поставя въпроси, но Reloaded и Revolutions поставят въпросите си с финеса на "Аз съм бременна! От кого ли?" от произволен латиноамерикански сериал, независимо че Архитектът използва думи, които му запълват цял ред в сценария. Оставям настрана факта как се заобикалят хилядите сюжетни клопки (завършващите моменти в "Матрицата"), във всяка от които Дебилите са се хванали. Какво беше развитието на Нео в Revolutions и Reloaded? Ами че той накрая на първата Матрица можеше да прави всичко - да лети, да чука Трин, да унищожава архивраговете си като ги пука по шевовете... но най-вече - ясно се виждаше, че той е осъзнал Мисията и Избора си. Всичко беше приключило - накъде повече? А в продължението беше лигав сополанко, който се чудеше "Бе аз The One ли съм или съм лукова глава?" и ходеше Новата Оракулка да му издуха носа и да го черпи бонбонки. Това не е филм, а трагедия, защото Reloaded и Revolutions са най-скъпото и малоумно погребване на идея и концепция в историята на киното. Дори това, което Джон Ву направи с "Невъзможна мисия" не може да стъпи на малкото пръстче на ДД.

Всякакви там конкретни недомислици, каквито коментираш в поста си, че ги има - има ги, както във всеки Sci-Fi филм, но не това е важното - те така или иначе са много повече и са много по-страшни от тези, за които е споменал Пет лева. Но за такива неща си има специализирани сайтове като www.movies-mistakes.com. Ако всичко останало в тези филми беше перфектно, изобщо никой нямаше да си прави труда да ги коментира. Но просто виж останалото!

Между другото, помнете ми думата - Анди и Лари Уашовски скоро филм няма да направят. Нещо повече - може би ще се откажат от киното въобще (въпреки, че според мен те никога не са се захващали с него насериозно).



Тема Ти си от тия дето не заслужават да им се отговарянови [re: Silver]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 12:08



Обаче аз съм от ония дето отговарят на такива дето не заслужават да им се отговаря.

Ясно е, че нито ти, нито бастуна сте чели цялата тема.
Доколкото разбрах основната причина, според теб и пет лева, че и бастуна, за създаването на Рилоудид и Ривълюшънс е приходите и материалните облаги последващи за братята. А Матрицата 1, както и други, ако не и всички останали филми са създадени с идеална цел, а приходите са за покриване на разходите едва ли не. Нали така, това е основното за което се правят филмите, но при Матрицата 2 и 3 степента на причинност нараства, дотолкова, че изкачва цялата трилогия на първо място сред филмите, които се произвеждат с единчката цел - печалба. Не съм съгласен.

Кое е това, което прави филмите нужни, за да кажем, че Презареждане и Револуции са излишни. А кое е това което направи Матрицата нужна конкретно, ако не я оплюеш и нея де. Кои са тези въпроси, които е задала тази първа Матрица, и защо реши, че последните части са правени с идеята да отговорят на тях. Какви въпроси зададоха на свой ред те, докажи че примера ти с бременноста е адекватен. Кои са хилядите сюжетни клопки??? Коя е идята и концепцията, които Матрицата погреба? Кои са недомислиците, които не е споменал пет лева, а са много повече. Пич, ако ше си бъбрим, дай да не са празни приказки.

И какво като има специализиран сайт за грешки, има и клуб Матрицата, НО Ние си имаме специализиран клуб Кино.
И аз ще ти запомня думата, но какво от това. Ще ми целунеш ли ръка?



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Silver]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано26.11.03 13:04



В отговор на:

Ти говориш против недомислиците в ревюто на 5 лева, а в същото време даваш примери само оттам, където той говори против недомислиците на филма. :) В поста си ти си прескочил основното, което е искал да каже, но той не е прескочил в "ревюто" си основното, за което е правен филма.




Много интересно. Защо ми се струва, че когато говорим за ревю, става дума именно за произведението и коментарите към него, а не скалъпването на диалог основаващ се на прозиране отвъд посланията на филма. А те са (както разбираме по-долу в текста) само да ти вземат 5-те лева. На мен ми е ясно защо са дадени парите от инвеститорите. Виж защо братята са направили филмите такива, ще ме прощаваш, не сигурно 100%. Циничното отношение на 5 лева към кинопроизводството едва ли е единствената истина. Ако беше така много лесно всеки щеше всеки да се пише интелигент, след като каже магическата фраза: “Пикая на вашите идеали. Дори не ме интересува дали ги имате, след като ми взимате 5-те лева.”

Абсолютно съм съгласен, че първата Матрица е самодостатъчен филм. И нищо не пречи да са имали идея (евентуално) за продължение.
С останалите ти коментари, обаче не мога да се съглася.
Кой например ти каза, че продълженията са правени с идеята да ти се обясни нещо? Нима ти затова отиде на кино - да разбереш какво става в първата серия? Нима си видял филм, в който задоволително ти се обяснява смисълът на човешкият живот? Или любовта или какво е да си разумен? Всички знаем че има цинични определения на тези термини (Например за живота: “Болест която се предава по полов път”). Мислиш ли, че това е важното послание което си струва да предадеш?
Този който търси обяснения не търси разбиране, а оправдание. Истинските отговори си ги даваш сам.
Това, че Нео е най-тъпият персонаж, който винаги е назад с материала си има смисъл и е недомислица на последно място. В края на “Матрицата” Нео бе бог, но само вътре (в Матрицата). Забележи бог с малки букви, защото Матрицата има граници, а границите са реалният свят, където са истинските проблеми. Съществуването на матрицата умишлено не е обяснено задоволително никъде. Използването на хората като батерии е достатъчно елементарно, за да е интересно.
Грешките в мувимистейкс, нямат общо с примерите които бе дал 5 лева. “Защо умира Тринити – това е тъпо. Ебаси недомислицата”, Да, наистина ебаси!
Освен това да търсиш грешки в един филм е съмнително забавление, за хора без работа. Рядко грешките обезсмислят наистина посланието на филма, а както се опитах да докажа (неуспешно доколкото разбирам). Дадените примерите съвсем не са недомислици.
Друго. “Презареждане” и “Революции” не са две продължения, а едно. Това е един филм разделен на две, за да ти вземе два пъти по 5 лева. Но това не е погребване на идея, а разширяването и. Аз съм изключително щастлив, че намерих обяснения за продълженията, които са нови идеи за мен. Т.е. чувствам се обогатен, а не ограбен.

Последно - малък коментар, по въпроса дали братята ще припарят до друг филм.
Не съм наясно със приходите на филмите, но едва ли ще са на загуба.
(Признавам, че това ми предположение е напълно неоснователно и ще продължа, все едно е истина, без да знам дали е така.)
При условие че филмите печелят, а Ушовски се откажат да правят филми вече ще е признак на какво?

1) Не си харесват продълженията. Разбират че са се издънили и че от тях режисьори не стават.
2) Срам ги е, че са ги хванали с празни тикви и намерения да вземат 5 лева от Пет Лева.
3) Обидени са на хората, които са дали 5 лева и с надеждата да получат отговори на готови и сега недоволно ги сочат като тъпи и алчни копелета.

Всъщност какъв е твоят избор?



Тема Послания - дрън-дръннови [re: basstoon]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 14:30



Абстрахирам се от послания, идеали и дрън-дрън. Филма или ти харесва или не ти харесва. Който го разбрал - убаво, който не - вътрешно с пет лева. Ако исках да се обогатявам духовно щях да чета класика, да ходя на опера и театър. А аз ходя на кино и чета измишльотини и дрън-дрън.

Признавам, че Революции е най-слабия от трилогията, но на фона на всичко останало е супер филмче. Най-малко тук очаквам някой да признае: "Филма е пълен боклук пълен с глупости и комп ефекти, няма никакви послания, пълно с бъгави философии, обачеееее наистина си прав, така както ми го обясни всъщност това е уникален филм и ще отида да го гледам пак. Я да видя колко пари имам, а 30 лв, точно за 6 гледания още, отивам"

И кво е посланието в крайна сметка? Така де, как си го тълкуваш ТИ? За мен филма означава: човека не заслужава планетата, способен е да се самоунищожи, да бъда или да не бъда, на първо място сигурността на най-близкия, саможертва, цикличността на историята - възход следван от падения и дрън-дрън.



Тема Re: Послания - дрън-дръннови [re: Pepper]  
АвторSilver (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 15:39



Прав си, не съм прочел всички мнения в темата, но съм прочел тези, за които смятам, че си струва - тъй като вчера за пръв път отворих този форум (принципно си поствам в един друг), това са мненията написани на кирилица и от сравнително грамотни хора :).

Тъй като интересът ми не се е изчерпал, все пак ще ти отговоря:

Да, правилно си разбрал - смятам, че основната причина за появата на Матриците 2 и 3 е финансовата. Това е толкова очевидно, че изобщо няма нужда от коментар. Но никъде не съм споменал, че останалите филми се правят с "идеална цел". Въпросът тук е в степента и това е повече от очевидно. Въпросът в случая е и в качеството. И основно - в претенциите.

По първия въпрос (степента) - да, Матрицата 1 е правена за пари, но там това не ти се набива толкова нагло на очи. Там я има концепцията за самата Матрица, която не е чак толкова разработвана в киното, че да ни прилошава от нея. А какво имаме за финал на Revolutions? Мир между хора и машини и дълбокомислени разговори с недомлъвки, "зад които всеки намирал собствен смисъл". Супер, дано си вярват за последното!

По втория въпрос (качеството) - не би могло човек, който разбира малко или много от кино (каквото и да значи това :) да не забележи колко елементарна е режисурата на Уашовски (изключвам визуалната страна на нещата, защото по този параграф естествено бях сащисан). Вижте им само средствата за всяване на драматизъм. Как изобщо е възможно толкова елементарна от емоционална гледна точка сцена като смъртта на Тринити да бъде режисирана с толкова инфантилни методи! Ма как да не се разплаче човек там! Или онова "It's Beautiful!" над облаците... Божеее... Такива клишета! Подобен момент имаше в "Контакт", където Земекис е накарал Джоди Фостър 6 пъти да каже репликите си изразявайки всеки път ясна и чиста емоция от точно определен вид, за да може финалното "Трябваше да изпратят поет!" да звучи искрено. А целият символизъм на това излитане над мръсотията и последната нещо, което Тринити видя беше лишено от всякаква искрена емоция. Ето това са причините, поради които смятам, че Уашовски са некадърни режисьори и нямат бъдеще. Те са просто две порастнали физически деца, които обичат да се наливат с бира докато четат комикси и толкова. Разбира се, понякога такива типове ги огрява. Това предполагам поражда въпроса какво конкретно си мисля за първата Матрица и тяхното участие в нея - ами вече съм почти убеден, че всичко хубаво там е по-скоро плод на случайност и на една сравнително добра идея, която наред с визията в повечето случаи е замазала тотално очите ни за всички недостатъци като лоша актьорска игра и линеен сюжет (който се свеждаше до обикновено K&R) например.

По третия въпрос (претенциите) мисля че нещата са пределно ясни. В Reloaded и Revolutions толкова са се напъвали да бъдат сериозни и драматични, че са спестили всякакви намеци за ирония или самоирония например. За рекламната кампания дума няма да отварям. Само ще спомена, че е пълен идиотизъм да изпукаш в трейлъра всичките си козове само за да си напълниш киносалоните. Вижте го Джаксън какво направи - в сравнение с този на Revolutions, трейлъра на ROTK е направо беден като църковна мишка.

Сега да ти отговоря и на твоя въпрос ("Това, което прави Матрицата нужен, а Презареждане и Революции - не"). На всички важни въпроси, които зададе Матрицата, отговори самата тя. Нео се роди, осъзна мисията си, осъзна, че той е Избраният, той умря, любовта го спаси (да, Матрицата е филм предимно за любовта) и в крайна сметка победи. Абсолютно завършен цикъл. Какво повече беше необходимо. На мен не ми трябваше да знам конкретно кой и за какво е направил Матрицата - обясненията там ми стигаха. А Презареждане и Революции задълбаха именно в конкретиката - кой какво бил направил, изсмуквайки от не знам къде си една купчина нови герои, един от друг по-безинтересни и безлични. Така се загуби всякакво усещане за "матричност" и всичко се превърна в игра на умножение по 100. Ти например даваш ли си сметка какво представлява образът на Морфей от Революции?! Човекът, който вярваше в Нео безусловно в първата част, и който му откриваше цял нов свят (ето това също беше едно от интересните неща там) в продълженията се е превърнал в карикатура, която се налага да казва изрично, че вярва в Нео, ама пак не му личи. Дори само това е показателно.
А любовната връзка между Тринити и Нео - нещо, което тотално се изчерпа с първата част? Накъде можеше да бъде продължено? Ами вижда се - в луд и необуздан секс, хахаха, на фона на разюзданото племе, което представлява Цион. Сега по-ясно ли е какво имам предвид под безсмисленост на продълженията? Това са вече 1000 пъти казвани неща и не виждам защо трябва да се обяснявам за тях, но както казах все още ми е интересно.

Именно заради това ми харесва мнението на 5 лева - защото с онзи "диалог" между братята е напипал истинската причина за създаването на продълженията. Всички търсения на тая пуста философия и тези невиждани идеи в продълженията са просто опит за самооправдание на хората, които са ги харесали. Убеден съм, че те много добре осъзнават колко тъпи (да, тъпи е най-точната дума тук) филми са това, но някак си не им се иска да е така и се опитват да им намерят извинение. На всичкото отгоре, те поставят под съмнение умствените способности на хората, които не харесват Презареждане и Революции - "Ти си тъп щото не моеш да зацепиш колко са яки!". Мне, не съм тъп. Просто при вида на общата безпомощност и турбо-малоумност на сюжета (който на всичкото отгоре противоречи на първоначалната концепция на филма), ми изветрява всякакво желание да разсъждавам сериозно за този филм. Просто е! Ами че човек ако иска може да измъкне дълбока философия и от "Есмералда".

Конкретно за basstoon:
Въпросът не е до приходите - то е ясно, че ще са големи. За мен в момента е абсолютно невъзможно да си представя какъв би могъл да бъде следващият филм на Уашовски. Като махна ефектите от продълженията остава кръгла нула, така че следващият им филм трябва и той да е с ефекти. И накъде повече? То и без това Revolutions е почти изцяло CGI...
Предвиждам, че ще се покрият някъде да изядат изпият и изебат спечеленото покрай трилогията и това е. Хитреци! :)
Е все пак може и да греша... Ще бъде интересно да ги видим какви ще ги издялат.

И за да приключа - като цяло не съм напълно отвратен от това, което се случи с "Матрицата", колкото и да е странно. За мен си остава като огромен плюс аудио/визуалната страна на нещата в Революции (ето защо го намирам за много по-добър от Презареждане). Евала на всички дизайнери на продукцията, които са ни изтипосали пред очите всеки цент хвърлен за филма. Зрелището си е наистина невиждано и не очаквам подобрения на рекорди в близките няколко години. Голямо браво и на Дон Дейвис, който е написал страхотен саундтрак, а продуцентите са го изчистили до минимум от отрепки като Менсън и са оставили само онези Pale и идиотщината Navras, с която завършва (където - боже господи! - има ориенталски мотиви, все едно Азис е guest-star, ни в клин ни в ръкав!). Така че, аз не съжалявам за това. Съжалявам, че цялата тази прелест е залепена за толкова детски филм. Но не много, защото го очаквах, де... :)

Айде със здраве!



Тема Ko стана с тез "Пет лева"нови [re: Пeт лeвa]  
Автор master Joda (jedi trainer)
Публикувано26.11.03 16:32



Някой знае ли какво стана с тоз човек Пет лева ?
Дойде тук, "хвърли" пет лева и зачезна, а хората ша се побъркат да му обсъждат произведението

btw. Аз съм му фен де, както и на Silver
Имам предвид, че съм съгласе с почти всичко, което казват.

May the force be with you. . . Always


Тема Кей бе, бате. Аманови [re: Silver]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 16:36



с какво е по-лоша Матрицата от Ядрото, да речем, от Звездните войни - та какво ме интересува предисторията и как точно малкия Вейдър е станал голям Вейдър и как Републиката станала Империя и дрън-дрън. А от Властелина - типично детски приключенски филм? А от всички боклучиви безсмислени екшънчета, които сме принудени да гледаме. А защо изобщо трябва да гледаме филми? Щом си задаваме тези въпроси, аз мисля, че одъртяваме и вече не сме за кино, видео и дрън-дрън. Щом Властелина, Войните и всите там бози не ме вълнуват, гледам ги с безразличие, намирам косури, не чета вече художествена литература, е какво да правя, да ходя на риба ли. Единствено Матрицата ме радваше, а сега ти ме убеди, че това е залъгалка за малки деца и аз ако се уважавам трябва да я отрека. Еми край, няма да гледам повече такива боклуци.

Сбогом и благодаря за рибата
Отивам сам да си хвана неколко кила



Тема Eеее, щом Учителя е съгласен и азнови [re: master Joda]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 16:59



преминавам в другия лагер. Ебати, чувствам се като предател. Но няма как. Където е мъдростта, там е и Пепър



Тема Re: Кей бе, бате. Аманови [re: Pepper]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано26.11.03 18:40



"не чета вече художествена литература"

Ясно. С това да беше започнал...



Тема Re: Кей бе, бате. Аманови [re: Grok]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.11.03 19:03



Човече, да беше прочел внимателно
Обърнал си нещата

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Re: Послания - дрън-дръннови [re: Silver]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано28.11.03 02:37



Виждам, екшъна продължава и без мен... Е, това май е добре. Всъщност желанието ми на дълго и на широко да защитавам продълженията, като че се изчерпва. Гледам, особен смисъл в това май няма.

Подозирам че основният проблем на „Презареждане” и „Революции” е прекалено наситеният на детайли пейзаж. Ако „Матрицата”, за който не може да се каже, че е прост и въпреки това става ясен на болшинството зрители, при последните два филма това не е така. Т.е. първата „Матрица” не се нуждае от предистория и продължения, а при „Презареждане” и „Революции”, предисторията (т.е първият филм), е прекалено високо дигната летва. И във визуално и в идейно отношение. Ако израза „ясен за зрителите” буди съмнения, то поне остава чувство за цялостност, което изцяло липсва при продълженията. Разправят, че да събереш мозайката е нужно да гледаш Аниматрицата и да изиграеш играта. Т.е. има прекалено много отпратки между тези съвсем отделни произведения, които оставят чувство на озадачение в зрителите в определени моменти. Ясно си личи (например), когато Морфиъс и Тринити стигат до Оракула, че от зрителя се очаква да приеме половинчато обяснение за смяната на външния и вид. Всички знаем за смъртта на актрисата, но не това се чака да си спомним. За това поне знам със сигурност.

Според мен не може в едно изречение да се постави изразът „елементарна режисура” и „визуалната страна, която те същисва”. Все пак тези неща (визията) не се случват от само себе си. Опитът всичко да е епично (на макс), за съжаление задейства у нас вроден неприязън към такъв вид патос. Звънват прекалено много звънци и светват червени лампи ако някой дръпне една реч изпълнена с революционен плам. Да. От това продълженията страдат. Мога да приема обвинението във фрагментарност (втория и третия филм са далеч от усещането за завършеност). Може да се каже, че баланса, като че е избягал. Не мога обаче да се съглася с обвинението в безидейност. Това е основната причина, поради която реших да се включа в осъждането. Деветдесет процента от изказалите се тук, казват „много тъпо – нищо не разбрах”. Е, ще ме прощавате, но едното няма връзка с другото.

Трудно ми е да кажа, че продълженията са добро кино. За малко филми бих казал това ( „Матрицата” определено е в списъка). Въпреки това смятам, че трилогията е уникален феномен в масовата култура на нашия век.

За съжаление „ефектите” отиват далеч отвъд прага на чувствителност и оставят повечето зрители твърде зашеметени, за да схванат останалото. Подозирам, че режисьорите най-много са искали да изхарчат огромната купчина пари за да визуализират фантазиите си. Може би прекалено безотговорно, наистина. Въпреки това, да изхарчиш чужди пари за да правиш това, което харесваш е далеч от израза „прави филми за пари”. Предполагам че ако бяха изхарчили наполовина по-малко пари, приходите едва ли щяха да са по-малки. От което рейтингът им за бъдещи продукции, щеше да скочи още повече.



Тема Пак сменям лагера - вече съм с бастунанови [re: basstoon]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 13:06



следващия кой е?



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
АвторOrak (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 20:07



Dosta skoposno si go napisal :) bravo 5 leva!
Imam 1 edinstvenna zabelejka po otno6enie na protivore4iqta koito si dopusnal na mesta Oba4e kato cqlo mi dopada mnogo :)



Тема Данови [re: Silver]  
Автор ГOвиндA (даряващ наслада)
Публикувано06.12.03 16:47



Подписвам се. Може да не съм толкова краен (а може и да съм, след като ме заболя главата от тия Революции още по средата на филма и не ме пусна часове наред), но голяма част от нещата, заради които гледам на този филм като на лошо кино и дори бъг в системата в някои отношения, ти си успял да ги опишеш с думи. Както и 5 лева преди теб. Абсолютно се покрива и мнението ми за братя Уашовски с твоето - остава сега да дойдат да ги видим наживо, за да се уверим колко сме сбъркали.

-----------
Смъртта не унищожава - тя просто ни прави невидими. (индийска мъдрост)


Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Orak]  
Автор Depp (attractive)
Публикувано06.12.03 21:09



Според мен противоречията са повече от уместни..... Филмът е пълен с такива! ПЪЛЕН! Слаба работа....

The more you take, the better you feel!


Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
АвторSmith (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 13:59



Братче, ти ме разби! какъв ентусиазъм и колко свободно време за да напишеш всичко това!
С огромно заскъснение прочитам ревюто ти и си позволявам да не се съглася с твоето мнение. Няма да те оборвам точка по точка, нито пък ще споря с теб относно логическите връзки и техническите изпълнения.
Що не го погледенш (филма) от друг ъгъл - мога да се закълна, че доста наподобява нашето бъдеше(не го схващай буквално - не нямам предвид едно към едно). Е, вероятно повечето няма да го дожвеем, ама ще го завещаем на поколениеятна.

ПС. Обаче "разказа" ти ми хареса




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.