Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: айде па сеганови [re: SEAL]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано23.11.03 00:40



mnoo stranno, shtoto az imam "vruzka" i s dvete ...




Тема Освен това, казах, че няма да пишанови [re: tchupakabra]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 10:02



повече в темата, ако Пет лева не се изкаже нещо в своя защита, щото иначе си хабя думите, но трябва да добавя: това е Града на машините, за който хората от Зион знаят и се пазят от него, но колко машинни градове има още, а дали някъде там няма 2ри, 3ти или 4ти Зион? Връзката обаче е невъзможна, може би нямат толкова мощни предаватели, липса на ретранслатори, голямата дълбочина също възпрепятсва, въпреки че в Ядрото ни убедиха в обратното. Това може, а може и да не разберем в Матрицата 4. Никой ли не помни думите на Архитекта - може да ти се стори, че първия ти въпрос ще е най-удачен, но в същото време той може и да е най-неуместен. И понеже Нео си остава човек, някои от отговорите ще разбере, но други не.
И къде предлагате да живеят машините, в някакъв хаос ли? Нали все пак тези машини са създадени от хората, имат инстикт за самосъхранение, борят се за оцеляването си, учате се от враговете си. Следва, че след като са победили хората занчи са по-хитри, по-умни, по-адаптивни. Като продукт на ИИ също следва, че те са създадени по-образ и подобие на хората - подвластни са на страсти, емоции, грешки. Забравихте ли Айзък Азимов и позитронните мозъци. А когато Стогодишния човек-робот искаше да става все по човечен, пак ли така критикувахте човеко-цифровото му поведение. Мисля, че всички приемат ИИ само като начин ботовете от Каунтър страйка да станат по-трудни за убиване. Така ли е?

СПЕЦИАЛНО ЗА ГРАХЧЕТО

Ако ми кажеш кои са отворените врати сигурно ще мога да ги затворя, а ако не успея, ще ти обясня защо не могат да бъдат затворени.



Тема Как смееш бе, ейнови [re: ГOpдa cтapA...]  
Автор Sir Pepper (почетен член)
Публикувано24.11.03 13:49



... да ми говориш така :/ Не става за шести път, щото не всичко си върви нормално, ако се доверим на думите на Архи. Този път Нео избра другата врата. Но по-късно все пак отиде при сорса, победи Смит и даде кода, който носеше нужен за рестартирането на системата. По този начин спаси хората в Матрицата, спаси хората в Зион, макар и временно, спаси и ИИ от заплахата СМИТ. Защо не е хепи енда ли? Ами защото Трин е мъртва, Нео е под въпрос, и много народ измря. За градовете е обяснено по-нагоре. И защо борбата, която е не само физическа, защото навсякъде става въпрос за силата на човешкия дух /особено в лицето на Морф/, между хората и техните деца - машините да е най-лошото.



Тема Браво!!!нови [re: Пeт лeвa]  
Автор milada (мил ад)
Публикувано25.11.03 09:45



Такъв хилеж отдавна не ме беше спохождал

Само за "Герой" не съм съгласна!!! Гледах го няколко пъти, преживявайки истински визуален оргазъм ... при т'ва всеки път ... Този филм е пример за изключителен цветен дизайн в кинематографията. Друг такъв пример е японският "Princess Blade".

btw, имаш ли нещо общо с Щрунци?



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Пeт лeвa]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано25.11.03 19:10



Мдааа... това ревю много ми напомня ревюто на един мой познат (нека не се обижда), който описа новият Дюн, (който са давали по RTL с немски дублаж) по следният начин:

“Като цяло обаче, понеже съм много чувствителен по темата, намирам, че филмът почти не бележи напредък в разбирането на произведението на Хърбърт. Най-лошото е, че вони на телевизионна постановка, предназначена за куцо и сакато. Огромният пропуск при освобождаването на Пол и Джесика. Смъртта на Айдахо - много тъпо! Почти декламаторският и тържествен характер на диалозите - точно това, липсата на което е едно голямо достойнство на книгата; повърхностното разглеждане на психологическите подтексти във всяка една реплика на героите (не разбирам немски, но по мимиките им си личеше, че сякаш говорят в прав текст); в този ред на мисли волята и силата на характерите на повечето герои не бе разкрита добре... “

Та думата ми е как правиш ревю, когато нищо не си разбрал? Изключително интересна демонстрация на интелектуална мощ. “Ебаси само колко тъпо беше – нищо не разбрах!” Феноменално! Може би вече в кината трябва да се раздават книжки с обяснения какво се случва на екрана за да не изпадат в неведение зрителите?

Сигурно щях да бъда по-впечатлен от текста, ако не беше демонстрирал умението ти да правиш ревю по трейлър. Мноооого интересно. Ужасен клонинг на “Тигър и дракон” казваш? И защо мислиш така? Защото има китайци? Или щот мноо фърчат? Или щоту “пак участва оная готината китайка Зан Зими-ма-наибий”. Интересно е, че дори не ти хрумва идеята, че може да станеш смешен с анализа ти (по трейлър) на един от най-добрите филми правени въобще.

Всъщност да – нищо чудно. Все пак е демонстрация на интелектуална мощ.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: basstoon]  
АвторSilver (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 20:48



Целта на всеки трейлър е да накара зрителя да гледа или да не гледа даден филм. Това, че не харесваш мнението на 5 лв. за трейлъра на "Герой" или какъвто там е бил тоя филм, не значи, че мнението му за "Матрицата" е единствено демонстрация на интелектуална мощ.


Много, много правилно и добре написано, поздравления за което.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: Silver]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано26.11.03 03:50



Разбира се, че знам защо се правят трейлърите.
Предполагам че знаеш и защо се правят филмите – за пари. Това обаче не означава, че всяко произведение на изкуството, зад което стои идеята за комерсиален успех не може да носи нещо повече.
Това не е ревю, а преразказ по картинка, с изключен звук и без връзка с централният мозък. Казано по друг начин - добре написани глупости, от човек който не си скъпи времето да пише, а го мързи да помисли 5 минути преди това.

Например какво означава следното:

„Филмът наистина няма смисъл. Наистина няма и отговори. Няма и обяснения. Няма нищо...”

Ако не се лъжа целта (ако мога така да се изразя) на изкуството е да поставя въпроси. Не да дава отговори. Не да дава обяснения. Както казват едни свестни хора: „Мисленето е задължение, а не развлечение”.

Коментарите за „недомислиците” са изключително забавни:

„...например защо роботите не бяха със закрити кокпитове, което щеше да е много по-ефективно... Или пък защо само това им бяха бойните единици – кораби, ходещи самоходни установки и пехота. Защо примерно не си бяха приготвили стотина ЕМП – заряда.”

Или пък защо изобщо им свършваха снарядите? Нямаше ли да е по ефектно, ако не свършваха? Или пък защо например не сложиха едни големи магнити на входа? Така всички медузи щяха да залепнат и после с клещи резачки цак-цак...

Хората са обречени в тази война и това не беше случайно. Все пак стана ясно че Зион е построен със знанието на машините и хммм... може би с тяхна помощ?

„Човекът, в когото се всели Агент Смит и който ослепи Нео – това беше ебаси излишната тъпотия. Освен да оправдае ослепяването, за нищо друго не допринесе.”

Ебаси излишната тъпотия?
Агентите можеха да влизат във всеки „закачен твърдо” към матрицата. Естествено беше Смит да надскочи тази възможност. Въпреки това новите му възможности бяха изненада за всички. Отказът на Нео да изпълни предназначението си (да ребуутне матрицата, или по-точно да я преинсталира) даде шанс на заразата да се разпространи. Смит асимилира цялата матрица и щеше да стигне и до хората в Зион, ако по някаква случайност атаката на машините беше неуспешна. Т.е. той щеше да наистина да завладее всичко.
Ослепяването на Нео е последното нещо, за което може да се каже че е безсмислено.

„Смъртта на Тринити...” Да бе защо трябваше да умира? Можеше накрая да се прегърнат с Нео и да тръгнат към изгрева...

„Чудодейните сили които Нео придоби в реалния свят – най-голямата мистерия, която остана недоразвита, неразгадана и недоебана. Първо взривява сума ти медузи само с мисъл, а после изведнъж – много са, ни моа, отстъпвай. Как така? Като ще се правиш на Христос давай докрая – така и така вече е влязло в сценария – избий ги всичките – направете най-огромната дигитална киноексплозия виждана някога.”

Ъъъ... Нео взривяваше бомби, а не медузи. Освен това Христос май тези работи не ги е правил. Чудодейните сили в реалният свят са тайна, отваряща врата на доста идеи. И това че няма отговор за тях е добре, а не зле. Защото е по добре 6 часа да правиш секс и да не се изпразниш, отколкото да се изпразниш от сънуването на някакви си неприятни братя.

„Вместо това – давай нагоре Тринити, ще ги прескочим "Уииииииии!". "Никой не може да приближи на повече от 100 километра до града на машините." Ха! Машините напълно бяха заебали пространството над града. Доста нелогично за такива логични машинари, според мен.”

А според мен атака от въздуха не се очаква в един празен свят с един единствен човешки град, построен от машините, с добре обучени обитатели. Това боят през ръцете е полезен метод за обучение, казват. „До града на машините да не припарваш! Иначе...” И това е логично. Не пречи да построиш отбрана за случай че падне метеорит, или дойдат извънземните. Но последното е по-скоро недомислица.

За „Да биг босс”... просто не ми се коментира. :-(

„Накрая Нео се връща в Матрицата за последната битка.
Последната битка беше напълно излишна. Голямо млатене из въздуха, на земята, под земята навсякъде и защо – само за да се запълва екранно време. Може ли някой да ми каже какъв беше смисъла на боя между Нео и агент Смит?...”

Може ли аз?!? Може ли? Избери мен! (образ на весело скачащо магаре)

Смисълът на последната битка е в това, че е безсмислена. Точно колкото и жалката отбрана на Зион. Смит не просто беше „закачил” нещо от Нео. Той беше негова друго аз (alter ego май му викаха). Негово отрицание (или допълнение?). Битка на два безсмътни бога. Много скандинавско, нали? Светкавици и красиви водни балони от ударните вълни.
Единственият начин Нео да отърве светът от Смит, беше да отърве света от себе си. А това беше цента за даде бъдеще на хората. Които няма да започнат отначало следващ (седми май?) цикъл, а ще изполват наученото за „Пътя нагоре”. Това беше изборът му.

Мисля да спра до тук.

Отговорът защо това беше така, а не иначе, защо Нео, като ги правеше тия работи с ръце не си направи джедайски меч, или защо не взривиха всичко за да е по-яко, е много прост. Защото за пет лева – толкова.

Редактирано от basstoon на 26.11.03 03:53.



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Леванови [re: basstoon]  
АвторSilver (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 10:23



Ти говориш против недомислиците в ревюто на 5 лева, а в същото време даваш примери само оттам, където той говори против недомислиците на филма. :) В поста си ти си прескочил основното, което е искал да каже, но той не е прескочил в "ревюто" си основното, за което е правен филма.

Всички примери, които си дал са просто допълнението към онзи "диалог" между Двамата Дебили (за удобство, а и от учтивост, ще ги наричам така), който безкрайно точно отговаря на истината.

Reloaded и Revolutions са напълно излишни филми и за това нямаше съмнение от самото начало. Парадоксалното е, че те са правени с идеята да дадат отговорите на въпросите, които първата Матрица зададе (или поне това е основната версия - неосновната е понятно коя е). Така че изискването за някакви обяснения е напълно оправдано. Да, добре - това е изкуство и неговата цел е да поставя въпроси, но Reloaded и Revolutions поставят въпросите си с финеса на "Аз съм бременна! От кого ли?" от произволен латиноамерикански сериал, независимо че Архитектът използва думи, които му запълват цял ред в сценария. Оставям настрана факта как се заобикалят хилядите сюжетни клопки (завършващите моменти в "Матрицата"), във всяка от които Дебилите са се хванали. Какво беше развитието на Нео в Revolutions и Reloaded? Ами че той накрая на първата Матрица можеше да прави всичко - да лети, да чука Трин, да унищожава архивраговете си като ги пука по шевовете... но най-вече - ясно се виждаше, че той е осъзнал Мисията и Избора си. Всичко беше приключило - накъде повече? А в продължението беше лигав сополанко, който се чудеше "Бе аз The One ли съм или съм лукова глава?" и ходеше Новата Оракулка да му издуха носа и да го черпи бонбонки. Това не е филм, а трагедия, защото Reloaded и Revolutions са най-скъпото и малоумно погребване на идея и концепция в историята на киното. Дори това, което Джон Ву направи с "Невъзможна мисия" не може да стъпи на малкото пръстче на ДД.

Всякакви там конкретни недомислици, каквито коментираш в поста си, че ги има - има ги, както във всеки Sci-Fi филм, но не това е важното - те така или иначе са много повече и са много по-страшни от тези, за които е споменал Пет лева. Но за такива неща си има специализирани сайтове като www.movies-mistakes.com. Ако всичко останало в тези филми беше перфектно, изобщо никой нямаше да си прави труда да ги коментира. Но просто виж останалото!

Между другото, помнете ми думата - Анди и Лари Уашовски скоро филм няма да направят. Нещо повече - може би ще се откажат от киното въобще (въпреки, че според мен те никога не са се захващали с него насериозно).



Тема Ти си от тия дето не заслужават да им се отговарянови [re: Silver]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 12:08



Обаче аз съм от ония дето отговарят на такива дето не заслужават да им се отговаря.

Ясно е, че нито ти, нито бастуна сте чели цялата тема.
Доколкото разбрах основната причина, според теб и пет лева, че и бастуна, за създаването на Рилоудид и Ривълюшънс е приходите и материалните облаги последващи за братята. А Матрицата 1, както и други, ако не и всички останали филми са създадени с идеална цел, а приходите са за покриване на разходите едва ли не. Нали така, това е основното за което се правят филмите, но при Матрицата 2 и 3 степента на причинност нараства, дотолкова, че изкачва цялата трилогия на първо място сред филмите, които се произвеждат с единчката цел - печалба. Не съм съгласен.

Кое е това, което прави филмите нужни, за да кажем, че Презареждане и Револуции са излишни. А кое е това което направи Матрицата нужна конкретно, ако не я оплюеш и нея де. Кои са тези въпроси, които е задала тази първа Матрица, и защо реши, че последните части са правени с идеята да отговорят на тях. Какви въпроси зададоха на свой ред те, докажи че примера ти с бременноста е адекватен. Кои са хилядите сюжетни клопки??? Коя е идята и концепцията, които Матрицата погреба? Кои са недомислиците, които не е споменал пет лева, а са много повече. Пич, ако ше си бъбрим, дай да не са празни приказки.

И какво като има специализиран сайт за грешки, има и клуб Матрицата, НО Ние си имаме специализиран клуб Кино.
И аз ще ти запомня думата, но какво от това. Ще ми целунеш ли ръка?



Тема Re: "Мътрицата: Ривулюции" идно ривю ут Пет Лева [re: Silver]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано26.11.03 13:04



В отговор на:

Ти говориш против недомислиците в ревюто на 5 лева, а в същото време даваш примери само оттам, където той говори против недомислиците на филма. :) В поста си ти си прескочил основното, което е искал да каже, но той не е прескочил в "ревюто" си основното, за което е правен филма.




Много интересно. Защо ми се струва, че когато говорим за ревю, става дума именно за произведението и коментарите към него, а не скалъпването на диалог основаващ се на прозиране отвъд посланията на филма. А те са (както разбираме по-долу в текста) само да ти вземат 5-те лева. На мен ми е ясно защо са дадени парите от инвеститорите. Виж защо братята са направили филмите такива, ще ме прощаваш, не сигурно 100%. Циничното отношение на 5 лева към кинопроизводството едва ли е единствената истина. Ако беше така много лесно всеки щеше всеки да се пише интелигент, след като каже магическата фраза: “Пикая на вашите идеали. Дори не ме интересува дали ги имате, след като ми взимате 5-те лева.”

Абсолютно съм съгласен, че първата Матрица е самодостатъчен филм. И нищо не пречи да са имали идея (евентуално) за продължение.
С останалите ти коментари, обаче не мога да се съглася.
Кой например ти каза, че продълженията са правени с идеята да ти се обясни нещо? Нима ти затова отиде на кино - да разбереш какво става в първата серия? Нима си видял филм, в който задоволително ти се обяснява смисълът на човешкият живот? Или любовта или какво е да си разумен? Всички знаем че има цинични определения на тези термини (Например за живота: “Болест която се предава по полов път”). Мислиш ли, че това е важното послание което си струва да предадеш?
Този който търси обяснения не търси разбиране, а оправдание. Истинските отговори си ги даваш сам.
Това, че Нео е най-тъпият персонаж, който винаги е назад с материала си има смисъл и е недомислица на последно място. В края на “Матрицата” Нео бе бог, но само вътре (в Матрицата). Забележи бог с малки букви, защото Матрицата има граници, а границите са реалният свят, където са истинските проблеми. Съществуването на матрицата умишлено не е обяснено задоволително никъде. Използването на хората като батерии е достатъчно елементарно, за да е интересно.
Грешките в мувимистейкс, нямат общо с примерите които бе дал 5 лева. “Защо умира Тринити – това е тъпо. Ебаси недомислицата”, Да, наистина ебаси!
Освен това да търсиш грешки в един филм е съмнително забавление, за хора без работа. Рядко грешките обезсмислят наистина посланието на филма, а както се опитах да докажа (неуспешно доколкото разбирам). Дадените примерите съвсем не са недомислици.
Друго. “Презареждане” и “Революции” не са две продължения, а едно. Това е един филм разделен на две, за да ти вземе два пъти по 5 лева. Но това не е погребване на идея, а разширяването и. Аз съм изключително щастлив, че намерих обяснения за продълженията, които са нови идеи за мен. Т.е. чувствам се обогатен, а не ограбен.

Последно - малък коментар, по въпроса дали братята ще припарят до друг филм.
Не съм наясно със приходите на филмите, но едва ли ще са на загуба.
(Признавам, че това ми предположение е напълно неоснователно и ще продължа, все едно е истина, без да знам дали е така.)
При условие че филмите печелят, а Ушовски се откажат да правят филми вече ще е признак на какво?

1) Не си харесват продълженията. Разбират че са се издънили и че от тях режисьори не стават.
2) Срам ги е, че са ги хванали с празни тикви и намерения да вземат 5 лева от Пет Лева.
3) Обидени са на хората, които са дали 5 лева и с надеждата да получат отговори на готови и сега недоволно ги сочат като тъпи и алчни копелета.

Всъщност какъв е твоят избор?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.