Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 21.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Hищo]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.08.03 16:15



Ставаше дума, че не съм съгласен с класифицирането на Спасяването На Ред Райан и Бяхме Войници като "американски патриотични филми". И двата показваха просто за какво се бият хората в действителност. Лично на мен ми харесват, но не ме спори за качеството им като филми. Въпрос на вкус е. Просто не съм съгласен с причисляването им към тази категория.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Aлeдap]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.08.03 16:27



По първия въпрос съм отговорил по-горе. Точно в тези двата филма това го няма. Иначе и аз мразя това, което описвате.

Като за начало и Е1 и Е2 не завършват с хепиенд. Който може да се вгледа достатъчно детайлно ще види, че всъщност всички успехи на джедаите са част от плана на бъдещия Император. Начина по който се поднася това е забележителен. Оставя те да си съставиш сам картината в главата. Начинът по който поредица от грешки на учетелите му тласкат Анакин към тъмната страна също е забележителен. Многозначителните погледи между Йода и Мейс Удоул също би трябвало да се забележат. Филмите са изпълнени с множество малки детайли. И историята и идеята са си там. Просто Лукас май е направил нещата прекалено тайнствени. Но както личи и от изказванията ти за Редник Райан и Бяхме Войници не се задълбочаваш във филмите, за да видиш детайлите.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Mr.Bluesky]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.08.03 16:34



В отговор на:

че един филм,ако е тъп - на 15 мин.си аут от салона,или на копчето на dvd-то му удряш стопа и си пускаш Дискавъри!




Най-сетне някой да каже нещо разумно!!!! И аз се опитах да пробутам в началото идеята, че най-тъпите филми са тези на които не сме им запомнили имената и че това, че някой се сеща някое име, за да го напише тук означава, че в този филм има нещо, което да се запомни, а не е безкрайно отегчителен. Ама на хората дай им да плюят по каквото им падне...


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Hingis]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.08.03 16:43



Ех никой ли вече не следи действието на филмите !!!! На никой не му пука за редик Райан! Политиците не искат разни майки да опяват, че са загубили всичките си синове и пращат отряд. На отряда не му пука за някъв непознат. Не им се ходи. Осъзнават, че отиват на смърт. Не са доволни, но ако откажат да изпълнят ще ги разтрелят като дезертьори и тръгват. Когато са в напечена ситуация обаче това, което ги кара да действат е грижата им един за друг. Не за който и да е човек, а за тези с които се бият от години. А обикновено офицерите остават живи, защото пращат войниците където е най-опасно.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Титаникнови [re: ALiAS]  
Автор Messalina (Beauty)
Публикувано08.08.03 16:59







Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Aлeдap]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано08.08.03 17:08



Не са скучна и комерсиална блювня ... спал си някъде и нищо не си разбрал ...



Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Gallandro]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано08.08.03 17:15



Точно така. Мноо добре го каза. Надценил е публиката сигурно. Не знам такива дето се тупат в гърдите за "истински фенове" как могат да се изкават толкова глупаво. Аз дето изчетох книги и сайтове (за тебе да не говорим :))) и пак толкова неща още не знам, а тука някой си "специалист" или "специалистка" гледал веднъж Е1 и Е2 и айде всичко разбрал. Май верно тряя извадим Звездата и да почваме наред ...



Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Aлeдap]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано08.08.03 17:25



Ами той човекът е галантен и възпитан и явно затова ти го е формулирал толкова леко. Аз понеже не ми пука особено ще ти кажа в по-прав текст че би трябвало да се засрамиш и да млъкнеш. Щото "Стар Уорс" изобщо не е нещо което може да се впише в рамките на клуб за Кино. Има сума ти книги, игри, комикси, които дообясняват и допълват историите (направо си създават нови истории). Така че Епизод 2 по перфектен начин разкрива други части и характерни черти на Галактиката. Нима очакваш во веки веков в Епизоди 1,2, ...10, 11, 12 да има само един Вейдър, който да гони един Люк и както вече казах, мноо звезди ...

Така, признай си поражението (ние ще забравим великодушно), млъкни и никога повече не се изкзвай неподготвен(а) за "Star Wars", че тука целият екипаж на "Екзекутор" (а той е огромен по численост) те чете, залива се от смях и няма кой да го кара. А аз не мога да задушавам толкова хора на веднъж щото всичко си има граници.



Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Lord Vader]  
Автор Aлeдap (самота)
Публикувано08.08.03 17:30



Ок! Всички, които не харесват Стар Уорс, са тъпи!



Aledar~


Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Gallandro]  
Автор Hingis (непознат)
Публикувано08.08.03 17:47



Омръзна ми някой да ми казва как да разбирам даден филм, тук всички предъфкват едно и също. Във всички американски филми свързани с някакви мисии и тем подобни американското правителство или американското правосъдие се представя по един и същи начин- тук пращат някакви войници да спасяват един, чиято майка е изгубила другите двама и ако изгуби и този медиите и обществото ще ги сбърка, в другия филм осъждат някой, който направил нещо добро, но престъпил закона, но не те го осъждат поради същата причина и това се повтаря до безкрай.
Затова казах, че режисурата и играта на актьорите бяха това, което ме спечели, а не идеята на филма експлоатирана хиляди пъти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.