Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 20.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: ALiAS]  
Автор Aлeдap (самота)
Публикувано08.08.03 10:33



1. Всички проамерикански тъпни - като се започне от Деня на независимостта, през редник Райън, Пърл Харбър, Ние бяхме войници и т.н. и т.н.
2. Новите Стар Уорс - рядко скучна и комерсиална блювня, която Лукас е създал, бъркайки си в носа някоя неделна следобед.
3. Тийнейджърските комедийки
4. Остин Пауърс
5. Филмите с Мадона
6. Филмите с Дженифър Лопес

Aledar~


Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Aлeдap]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано08.08.03 10:35



Точно. Холивуд (с малки изключения) е едно голямо лайно.



Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Hищo]  
АвторAledar (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 11:39



Забравих за шедьоврите на Жан-Клод ван Дам и Стивън Сегал



Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Aledar]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано08.08.03 12:08



Разочароваш ме ! Ама те толкова се стараят! Завинаги ще останат в нашите сърца брилянтната игра и незабравимата фабула във филми като .....
Ъ! Не съм запомнил нито един филм на Жан-Клод ван Дам



Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Aлeдap]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано08.08.03 12:11



1. И аз мразя проамериканските филми, но не съм никак съгласен, че Спасяването на Редник Райан и Бяхме Войници се числят към тях. Държа да уточня, че от от тук нататък не говоря за самите филми, а за идеите в тях. Това дали му харесват на човек или не е въпрос на вкус. Говоря за това, което ни показват. Те не са като Плачът на Слънцето или някоя подобна помия, за тюлени, делта форс и т.н., която въхвалява великата американска нация. В тях е показано страданието на обикновенния войник, който е измъкнат почти на сила от къщичката си в някое село и е пратен да умре във война която дори не разбира. Там не бъка от супергерои, които са готови да изколят вражеските орди заради американското знаме, а има обикновенни хора, които треперят от страх, но са горови да се мобилизират заради човека до тях. Заради този с който са хранили, тичали, спали в калто и т.н. Този който е спасявал живота им и от който ще зависи и занапред. Не ги интересува нито политиката, нито нацията, а само собствения и на другарите им живот. Не са там доброволно, не искат да са там, но нямат избор. Това е разликата.

2. Това беше вече от по-тежките изказвания за STAR WARS. Историята в новите епизоди явно просто е по-сложна от колкото можеш да разбешеш. Признавам, че Лукас е допуснал грешка. Надценил е доста голяма част от зрителите, както и не е отчел факта, че книгите, които разясняват историята за по-претенциозните и тези които не могат да схванат всичко от филмите няма да се издадат на всички езици. Историята е доста сложна и изпипана, но не ми се влиза вече в безконечни спорове.

За останалото съм съгласен, че е тъпо. Ама пък чак най-тъпото.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Gallandro]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано08.08.03 12:28



Ама чакай сега! Идеята е едно, филма е друго. Сега говорим за филми. Иначе идеи - под път и над път. И добри и лоши. Повече добри според мен. Но американските филми съдържат идеята само в заглавието си. С напредването на филма все повече се засилва усещането за фалш, за пудра, за безмислица украсена тук с малко цвят, там с малко ефекти, другаде с умерена доза патриотизъм и естествено(без това накъде) малко романтика! Имам чувството, че повечето американски(Холивудски основно, защото не само там се правят филми) филми се правят така:
1. Има идея - като един кух балон, само обвивка.
2. Пълниш балона с каквото ти падне, което се харесва на публиката - малко драма, малко патриотизъм ,малко любов, малко секс, малко хубави картинки, малко(или много - зависи от филма) ефекти и получаваш готов продукт - като една торта прекрасна на вид, но с вкус на картон. Естествено има и хубави американски филми, както и лоши неамерикански. Но това е формулата в Холивуд и резултата е - плоски филми за средностатистическия дебил, прекарващ вечерите си пиещ бира на дивана. Филмите такива, защото публиката е такава. От друга страна, публиката е тази, която може да промени филмите. Стига да поиска.
Но защо ли, колко е по-готино да не се замисляш много, а да се смееш на простотиите във филми като Това не е един тъп американски филм?



Тема То пък...нови [re: Gallandro]  
Автор Raul Endymion (9-тосептемвриец)
Публикувано08.08.03 12:30



да беше за севте

Tu Ridi


Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Gallandro]  
Автор Aлeдap (самота)
Публикувано08.08.03 13:33



Съгласна съм с Нищо по въпроса за картона... Не ми харесва начинът, по който се опитват да промият мозъка на зрителя. Великата американска армия, великото знаме, техните войни, техните президенти... Човек, казваш? В тези филми не видях хора. Видях изсмукана от пръстите пропаганда. И някакво самочувствие, което лази по нервите... Както в онзи филм за подводницата и за това, как смелите американци разкрили кода... след като историята е друга. Една торба с лъжи и глупости! Филмът става равен на декори+екшън+ романтична история, издишаща отвсякъде. Прекалената сладникавост разваля и най-добрия филм. А американците са най-добрите, смелите, благородните!

Колкото до Стар Уорс - отдавна съм фенка на първите три части, но новите направо не се търпят! Страшно много се разочаровах! И не само аз. Като изключим запалените фенове всички са разочаровани и с основание. Как установи, че съм прекалено тъпа, за да разбера историята, колкото и меко да си го формулирал? Явно много хора не са я "разбрали". Какво ли толкова има за разбиране. Философия имаше в началните части, сега е бонбонената розовост. Атмосферата я няма, има само някакви декори и ефекти. Историята между Падме и Анакин ме потопи в пълно затъпяване - който е писал диалозите трябва да напусне екипа, струва ми се, че задрямах на част от цуни-гунитата. Филмът е просто въздух под налягане и много пари.

Aledar~


Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: ALiAS]  
Автор Mr.Bluesky (balance)
Публикувано08.08.03 13:34



Леле,тук май повечето са мазохисти?!....че един филм,ако е тъп - на 15 мин.си аут от салона,или на копчето на dvd-то му удряш стопа и си пускаш Дискавъри!
Най- тъпия филм е този,който не си изгледал!А за мен това си всички филми на оня исландски хермо-травестит сБьорк....или нещо от типа на великото датско кино на Ларс фон Трирррррр!За български филми не говорим,че от 10 години само тъпотии снимат!

Love Rules!


Тема Re: Кой е най-тъпия филм на всички времена?нови [re: Mr.Bluesky]  
Автор Hingis (непознат)
Публикувано08.08.03 14:41



Imashe po gore edin komentar za rednik Rayan, 4e pokazval syfbata na voinika iztrygnali go nasila ot sobstveniq mu dom i t.n.Az mnogo haresvam kak e napraven filma,no na men to4no ideqta ne mi haresva grupa ot priblizitelno 30 4oveka da trygne da tyrsi 1 4ovek kato nakraq estestveno ostavat jivi Tom Hanks i oshte nqkolko- emi za men toi kato voda4 trqbvashe pyrvi da umre nali toi gi povejda i t.n.
Ne sym gledala novite epizodo na Star Wars, no mi se struva,4e Lucas se e opital da spe4eli dneshnite deca da obiknat filma kakto roditelite im, no dneshnite deca sa ludi po razni drugi tam Matrica, Spiderman i oshte i oshte, a fenovete na Star Wars sa ostanali izmameni shoto ne sa o4akvali tova
A za filma s Bjork, az smqtam, 4e filma e super dobyr i kolko sym plakala ne e istina,tozi film ne go dogledah, no poradi edinstvenata pri4ina,4e beshe mnogo tejyk za men i ne iskah da vijdam kraq, koito e samata istina kakvo stava v takiva slu4ai.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.