Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Матрицата: Презарежданенови [re: Гpaxчe]  
Автор Chewbacca (Walking carpet)
Публикувано26.05.03 17:13



В отговор на:

иначе имаше просветления, но имаше и падения ... тоя - френскоговорящия - от една страна собственоръчно написаната пастичка беше година /а и самия той беше як, седящите до мен 3 французойки изпаднаха в екстаз като чуха цялата поредица от ругатни, които изсипа/ , но помпозната му вила и тъпата му жена /горката/ бяха някак странно неуместни.



Нито едно от изброените не получи одобрението на публиката, да ти кажа - нито пастата, нито френските псувни, нито пресиления лаф за червилото! А реакцията на Тринити за целувката беше клише - никой не се изненада и нямаше желания ефект. Поне са опитали, викаш?

В отговор на:

разкриването на кухнята на самата матрица беше идейно - животът на програмите и тяхното "олицяване" с човешко лице беше много приятно хрумване - Програмата за пароли да прилича на малък възрастен японец, програмата за трансфер не информация да е самовлюбен французин, а програмата за изследване на човешкото поведение - миловидна дебеличка лелка негърка ... в това има идея и точно за това програмите изглеждаха по-човечни от хората - хората бяха схематични, суперправолинейни ...



А, именно - покрай суетата да накипрят главните, са издокарали, без да искат, софтуера...така, де - второстепенните

В отговор на:

Нео горкия откакто облече шлифера и стана Супермен №2. Марфей явно се изживяваше като пророк Исая, Тринити като кака Здравка от третия етаж ... Цялостно развитие на характерите - 0 точки!



Така е. Все смятам, че това е филм за сегашното поколение тийнейджъри! Те се кефят на мрачни младежи с мрачни погледи, с мрачно добри намерения и мрачно агресивна музика - не е задължително да има запомнящ се мотив:)



Няма по-хубаво от красивата жена! И няма по-лошо, ако тя го знае!


Тема Re: Матрицата: Презарежданенови [re: Бaт Жopo]  
Автор Chewbacca (Walking carpet)
Публикувано26.05.03 18:25



Не го сравнявай с Епизод 1, а със старата трилогия, ако трябва да си хронологично точен с критиката! Искам да кажа, че Презареждане би трябвало да се отнася към Империята отвръща на удара!

И при такава съпоставка - Матриците, и двете просто отиват в 6-та глуха!

Не се е родил още тоя, дето ще ги надскочи, по който и параграф да е!

А рецензията - няма да я чета, защото не ме интересуват журналистите, а нормалните зрители - като теб и мен! А и е на английски!

Няма по-хубаво от красивата жена! И няма по-лошо, ако тя го знае!


Тема Re: Матрицата: Презарежданенови [re: Бaт Жopo]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано26.05.03 18:51



Like almost everyone else in the world, I enjoyed the first Matrix enough to watch it half a dozen times.
....
Tuk toja pich ili sunuva, ili govori gluposti.Na men Matrix 1 sushto tolkova me otblusna kakto i 2. Prosto mi beshe smeshen napuna na Washovski na vsiaka cena da vkarat nikakava "filosofia" v action-film-a im. Plachevno.




Тема Re: Матрицата: Презарежданенови [re: Chewbacca]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано26.05.03 19:07



Абе и с Е1 и Е2 да ги сравняваш пак губят по точки.

Сравнението като история и идеи го изпускам, тъй като и дума не може да става - просто са на съвсем различни нива. Колкото до ефектите... ами в Матрицата се набляга на зрелищност, а във Войните да качество!!! Както е казано - дяволът е в подробностите. Докато в Матрицата имаме много на брой бясно подскачащи образи, които не си личи много много кой кой е, във Войните имаме спокойно движещи се извънземни, всяко от които обаче реагира с адекватни мимики(дори тези в тълпата на заден план), дрехите му се нагъват реалистично спрямо движенията и дори околната среда реагира на присъствието им. Например сцената в която Оби-Уан и четириръкият барман се прегръщат, наметалото но Оби се нагъва все едно прътите на извънземния са истински! Просто там всичко е изпипано до подробности.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Добренови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано26.05.03 19:50



Еми 60-те и 70-те. Бийтълс, Джими Хендрикс, Боб Дилън , Доорс се сещам в момента.
Имам един много любим момент там - Форест Гъмп е в някакво ТВ шоу с Джон Ленън и разказва за екскурзията си до Китай , а Джон като реплики на негови ,хм "мисли" се автоцитира с текста на "Имеджин".
А защо не може да го понасяш - би ли ми отговорил детайлно и изчерпателно ( с не по-малко от 300 думи) ? (Като компенсация за липсата на отговор от Чуи :)
Моля !



Тема Re: Добренови [re: Oлмaши]  
Автор Chewbacca (Walking carpet)
Публикувано26.05.03 20:25



Няма нещо, което да не одобрявам в този филм! Изкарвал съм 5.50 на изпита по филмов анализ, благодарение на Форест, Форест Гъмп... :-))))

А за музиката отделно какво да ти отговарям? Само това, че слушам рок, рок ен рол, хард рок, хеви, траш и т.н., би трябвало да ти говори, че благоговея пред звуците на Джими, например:-))) Доорс също!

Питай нещо за Гъмп - приятно ми е да си припомням любими заглавия:-)


My mom always says, that life's like a box of chocolates, you never know - what you gonna get...

Няма по-хубаво от красивата жена! И няма по-лошо, ако тя го знае!


Тема Точно на мен ли...нови [re: Gallandro]  
Автор Chewbacca (Walking carpet)
Публикувано26.05.03 20:29



...седна да обясняваш?

Нарочно отбивам номера с Епизоди 1 и 2, за да не ги налетят отново - наслушал съм се на глупости по техен адрес! И вече няма сили да споря с гяури!

Няма по-хубаво от красивата жена! И няма по-лошо, ако тя го знае!


Тема Re: Точно на мен ли...нови [re: Chewbacca]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано27.05.03 09:33



Извинявай ама като ме мързеше да пискам още един пост. Към теб беше само първото изречение, останалото бяха принципни разсъждения дето трябваше да си избера за тях друго място или даже да ги напиша в някоя от другите теми . Пък и от към ефекти е много некоректно да сравняваш прекрасните макети от старата трилогия с дигиталните ефекти. Просто когато нещо наистина е там си личи, дори да е по-малко от реалните си размери. Компютрите са хубаво нещо, ама не можеш да постигнеш всичко с тях.


-Знам какво ми е - катери ми се!

Тема Re: Матрицата: Презарежданенови [re: Бaт Жopo]  
АвторFormerFan (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 15:03



Бат Жоро, сърдечно ти благодаря!!! Тази блестяща англоезична рецензийка облажи душата ми и най-малкото ми спести усилията да коментирам жалкото подобие на култовата първа Матрица! Човечецът си го е казал достатъчно изчерпателно, на 100% припокриващо се и с моите впечатления. Аз също бях фен на въпросното творение, но преди да се подложа на канските мъки по изтърпяване на second edition-a. Не помня да съм излизала по-разочарована от киносалон. Забавно бе и озадаченото изражение на 85% от останалите излизащи...:) By the way, в повечето US и UK форуми преобладава мнение, сходно на горепосоченото. Но пък там и хората са с по-богата кинокултура.



Тема Re: Матрицата: Презарежданенови [re: FormerFan]  
Автор chilko (x-beatz)
Публикувано27.05.03 18:08



;]

интересно, може би трябва да се направи изследване доколко женската част от публиката е харесала филма.

досега нямам нито един положителен отзив от жена...

:::the truth is out there:.:



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.