Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Аз да си попитам - ...нови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.04.03 13:44



Има ли в София кина за пушачи? В които, например, човек може да седне удобно, а не коленете да му запушват ушите, и да си пийне 2-3 бирички, безшумно и усмихнато донесени му от келнер, докато си тече филма.

А, има ли?

Бъдете високи!


Тема Re: Аз да си попитам - ...нови [re: ABe]  
Автор Chewbacca (Walking carpet)
Публикувано22.04.03 13:56



E, какво ще разбереш от филма през мъгла от дим, преминаващите силуети на сервитьорите и DolbyDigital-оригвания от бира(5+1)?



П.П. А иначе това с коленете е проблем, наистина.

Няма по-хубаво от красивата жена! И няма по-лошо, ако тя го знае!


Тема Re: Аз да си попитам - ...нови [re: Chewbacca]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано22.04.03 14:09



И аз щях да попитам това за сервитьорите... А се чудя и въпросното място от къде ще се проветрява - или ще стане абсолютна мъгла или ще е доста кофти кино салон(с прозорци или много бучащи кличатици). Иначе за бирата и сега не е проблем, в доста кина продават... стига да ти се пие в салона, на мен лично никога не ми е минавало през акъла да си взема вътре(докато чакам филма е друг въпрос).


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".

Тема Не си прав. Просто ...нови [re: Chewbacca]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.04.03 15:04



бил съм в такова кино. Устроено е много семпло и умно.
Радиално разположени на сектори полукръгли, пардон, дъгообразни кушетки с по от 2 до 4-6 места с много високи облегалки. Всяка от тези кушетки е допълнително стерео или там кво озвучена и има ниска маса, дискретно осветена. Има си пътеки за достъп както на зрителите до тоалетната, така и на сервитьорките до зрителите, без силуетите им да пречат на когото и да било.
Сервитьорките не е нужно дори да им говориш, ако поръчката ти е от стандартните, предлагани в салона. Има си малко табло със светещи малки картинки и цифрова клавиатура - натискаш картинката за "Каменица" (светло) и след това натискаш цифрата "2". След 30 сек. келнерката ти донася две "Каменици" с нови чаши, които са ледено изстудени. Донася ти и бисквитки или фъстъци за мезе (за сметка на заведението). Е, ако искаш, напр., резенче лимон към бирата, казваш и го тихо на ушенце, надзъртайки в осветеното от екрана нейно деколте.
Бар, сандвичи, презервативи и пр. - в дъното на залата.
Проблема с мъглата от дим се решава с достатъчно мощна и тиха вентилационна система.
Лукс. За такива салони не на всеки продават билет.

Бъдете високи!


Тема Re: Не си прав. Просто ...нови [re: ABe]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано22.04.03 15:25



Това ми звучи, като бар с екран... Не можеш да го озвучиш добре. Освен средните 3 - 4 колони всички други гледат филма под ъгъл. Кой би се разхождал до бара за покупки по време на интересен филм?!?! Общо взето схващам каква е идеята, но това си е просто по-особенно заведение с кино екран вместо вариатетна програма, не е толкова за гледане на филми. Но всъщност всеки сам си преценява какво търси...


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".

Тема Re: Не си прав. Просто ...нови [re: ABe]  
Автор Chewbacca (Walking carpet)
Публикувано22.04.03 15:26



Да, и после като те попитам кой филм си гледал и - ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ...

Няма по-хубаво от красивата жена! И няма по-лошо, ако тя го знае!


Тема Виж, моля,нови [re: Gallandro]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.04.03 15:30



предишния ми отговор.

Хубаво. Като не щеш бира, не я пий. Предлага се и кафе, концентрати, сладоледи, тортички, безалкохолни - за дезата и девойките.

Бъдете високи!


Тема Re: Не си прав. Просто ...нови [re: Gallandro]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.04.03 15:39



Залата беше клиновидна. Никой не се разхожда до бара, за това си има сервитьорки. Екранът беше огромен и съвсем леко извит на дъга. Озвучаването беше прекрасно, без да е, както в нашите смръдливи салони, оглушително. Едно кафе и едно безалкохолно, заедно с някакви бисквитки, са ти включени в цената на билета.
Неправилно си ме прочел, май.

Бъдете високи!


Тема Въпос на вкуснови [re: ABe]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано22.04.03 15:47



Когато ходя в кръчма - ходя в кръчма. Когато ходя на кино - ходя на кино. Най-често и двете, едно след друго. Предпочитам да пия бирата си в приятна компания и да гледам филмите без да се разсейвам... ако си взема бира в кино салона, вниманието ми ще е раздвоено за две от най-хубавите неща в живота и няма да мога да се насладя истински на нито едно от тях. Та предпочитам по отделно.


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".

Тема Re: Не си прав. Просто ...нови [re: ABe]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано22.04.03 15:54



>>> Залата беше клиновидна. Екранът беше огромен и съвсем леко извит на дъга.

Еми и аз това имам предвид.

>>> Всяка от тези кушетки е допълнително стерео или там кво озвучена

Стереото не го броя за хубаво озвучаване. Никак даже. Да си заобиколен от 5, 6 или 7 колони не вярвам.

>>> Бар, сандвичи, презервативи и пр. - в дъното на залата.

Може и да не съм те разбрал добре. Струва ми се, че става дума за разходки.


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.