Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:28 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Към любителите на БГ кинотонови  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано31.03.03 23:16



Кой БГ филм според вас може да се прожектира спокойно в чужбина и би имал горе-долу някакъв успех? Говоря за популярност и привличане на интерес към нашето кино.

пс. Аз лично се сещам за два : Козият рог и Време разделно.(макар че вторият е малко тенденциозно направен и на места е трудносмилаем за небългари).




Тема Re: Към любителите на БГ кинотонови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано01.04.03 01:26



Za sujalenie i tezi dvata trudno - poviarvai mi ako beshe, sushtoto no se otnasiashe za grajdanite na Nigeria, na nas hi4 niamashe da ni e interesno. Predstavi si naprimer edin nisko biudjeten "The Gangs New York" - samo tam stiaha da si go haresvat.
Teb ochevidno sudbata na shotlandzite v Smelo Surze, kudeto e opisana tolkova dobre, ne te trogva, a si predstaviam, za niakoi oste po-malko poznat narod(kakuvto sme nie za zapada za sujalenie).

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Абе аз като чуя БГ кинонови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано01.04.03 01:32



и все за комедии се сещам
Ама не знам доколко са понятни за брата наш западняк и да не ги схванат като битови драми ?

I'm so bored with the U...S...A...
But what can I do?


Тема Re: Към любителите на БГ кинотонови [re: BRAVEHEART]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано01.04.03 01:35



Ква съдба? няма такова животно в тоя "филм" Braveheart.

Колкото се отнася до Козият рог, ти не си наред да кажеш, че няма да се хареса(а може би си прав, ако очакват всички разни Bravehearts или Gladiators:(((




Тема Re: Към любителите на БГ кинотонови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано01.04.03 01:51



Ami sujaliavam, no tova ochakvat! A tochno lekenzata kato teb, ste sa nai-kraini v izkazvaniata si sreshtu kozia rog "Kakvo ni interesuvat mangalite, ot iugoiztochna evropa, che sa gi kolili navremeto". Kakvoto e za teb Koziat rog, tova e za edin shotlandez Braveheart, a s risk da predizvikam niakoi psevdorodoliubzi, ste kaja, che ako ostavim emoziite nastrana i gledame samo filmovite stoinosti, ami niama koi obektiven dori ne poznavach da ti kaje che Smelo surze e po-dobre napraven(naistina i po-kusno, no vse pak).
I spored men komediite imat po-dobri shansove - za sujalenie i uj bash evropeizite sa kato teb i men - vseki narod za sebe si e nai-hubav i nai-velik i edinstven znachim. Predpolagam, che vuv Franzia si go usetil oste po-silno, a ako ne si, to e samo ot chisto lizemeria ot strana na okolnite - poviarvai mi.

Редактирано от BRAVEHEART на 01.04.03 01:53.



Тема Re: Към любителите на БГ кинотонови [re: BRAVEHEART]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано01.04.03 01:58



Ти първо гледай Dreyer и Тарковски, тогава се прави на специалист на публиката и на киното ;)
Тук във France "Козият рог" беше оценен по достойнство.(сред хората , които са го гледали-мои приятели).
Никoй не спори за това че Braveheart е сниман "по-добре". Не е там въпросът. Парите не решават вcи4ко, ама това май не искаш да го разбереш.




Тема Re: Към любителите на БГ кинотонови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано01.04.03 02:11



Kolko se radvam che tochno predi minuta si priznah, kolko malko razbiram i che vobste ne sum spezialist - ta veche ima i dokazatelstvo che ne iskam da ti vzema hliaba
A i za parite mnogo izkriviavash poziziata mi - ako otidesh da vidish temata za koga ste se poiavi normalen bulgarski film, obiasniavam kak tochno ne sa zaduljitelni parite - eddna dobra drama bez pari moje, edna dobra komedia sushto - stiga da ima kadurni aktiori, rejisiori i szenaristii, koito da sa gotovi da rabotiat evtino, kakvito pretendirat che sa bulgarskite - e da ama ne - chisti nekadurnizi. A na zapad se jivee v divia kapitalizam i kadurnia struva pari i si znae dobre zenata. Po tozi povod v kraina smetka izliza che parite po kosven nachinsa naistina ot znachenie, kakto tvurdia az. V edin inache ustroen sviat, moje i da se pravi hubavo kino za bez pari - v tozi sviat Brad Pit si kazva - "abe zasto da ne sum po sozialen i da vzema samo 100bona za tazi rolia - i tezi pari ste mi stignat da jiveia normalno ziala godina. Za kakvo sa mi na men 20 miliona za 5 meseza rabota"
Tova e polojenieto i ako ne beshe takuv inat i ti shteshe da go priznaesh.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Към любителите на БГ кинотонови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Авторelle (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 11:06



se6tam se za "S deca na more" s Parcalev, mnogo go xaresvam toja 4ovek :), se6tam se i za :Orkestar bez ime", vse edni "po-takiva" filmi. Ne 4e ne xaresvam Kozija rog, osobeno parvata versija, 6toto Elena Petrova xi4 ne me kefi, no ne znam dali 6te go razberat, o6te po-malko ocenjat na 4yjd ekran. Na men li4no mnogo mi xaresva, mnogo e istinski, mnogo e balgarski - v dobrija smisal na dymata. Imame i mnogo jako detski filmi - "Vasko da gama..., 13-tata godenica na princa, Яан бибиан.... тойа списък е доста далаг.



Тема Re: Към любителите на БГ кинотонови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано01.04.03 11:15



"Svatbite na Ioan Asen II"
"Bialata staia"
"Rizar bez bronia"

Mislia, che tam ima poveche psihologia, otkolkoto bitovizmi (e, i ot tiah ima, kolkoto za privkus na mesten kolorit) i razglejdat vyprosi, koito evropeiskoto kino otdavna nishti - problema za kompromisa, za ravnosmetkata ot jivota v negovia krai, za samotata mejdu hotata i za samotata na deteto v sveta na vyzrastnite. Pyk i tozi velikolepen Apostol Karamitev...



Тема Re: Към любителите на БГ киното [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Автор acoustic (непознат)
Публикувано01.04.03 12:09



Съгласна съм с "бозата" за Козият рог, обаче моят личен фаворит е Отклонение - много е в крак с времето си и от към операторска работа и от към режисура и от към музика, макар че е "почти съвсем любовен"
Някой беше дам пример с Оркестър без име - аз също страшно се кефя на българските комедии (въпреки несъвършенствата), обаче бях дала въпросния филм на един приятел - македонец и той най-искрено ми заяви, че му е бил ултра скучен и изобщо не е разбрал на какво да се смее...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.