Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 27.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Такеши Китано и последният кадърнови  
АвторW (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 09:43



Така, последният кадър беше рисунка с една полянка и на нея едно момиче с хвърчило, техниката на рисуване бяха точките....

Боже какъв филм,наистина невероятен!!! Тези рисунки.....За пръв път виждам, че цветята могат да се използват по такъв начин, какво въображение само! Всичко беше много семпло, пестеливо, но затова пък много много изразително. А главният герой /поне на мен/ ми приличаше малко на този от "Човек без минало". Каквото и да ставаше, каквото и да му се случваше, той си вършеше каквото си беше наумил /и каквото трябваше!/ и то без да му мигне окото. То май имаше някакво мигане, но това бяха нещо като тикове /иронични/.

chilko, a как бяха "куклите"?



Тема Re: Такеши Китано и последният кадър [re: W]  
Автор chilko (x-beatz)
Публикувано19.03.03 10:10



така
това е самият такеши китано, но доколкото разбрах под артистичния псевдоним останал му от младежките години и телевизионния му сериал - бийт такеши... невероятен филм

а 'кукли' беше много странен за мен и сякаш проследяваше едновременно 3 истории за истинската любов. стилен и страшно красив и някак като сън. честно казано след него не можех да мисля за филма освен като за поредица от перфектно композирани картини. чак сега взех да го осъзнавам, почти всичко е изградено от символи. диалога почти отсъства, михо кано беше неземно красива, а цветовете... ех
определено филм който трябва да се гледа, но е много тъжен

:::the truth is out there:.:


Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: chilko]  
АвторW (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 11:00



да, сега прочетох в каталога, че това е самият той. И добър актьор на всичкото отгоре :))). Освен режисьор, сценарист, художник и какво ли още не...

А можеш ли да си представиш на такъв филм какви зрители може да има - зад мен седяха една групичка хора, които през цялото време се кикотеха, кискаха, шушукаха си /това нямало смисъл, онова нямало логика и т.н./ и се смееха на картините /?/ :(((((. Въобще аз съжалих, че нямам пистолет и да се разправя с тях както и героят във филма ... много неприятно беше.....

А иначе това са си филми за голям екран, каквото и да казват някои мои познати, че ако им пуснели японски филми по телевизията, тогава можели и да ги гледат /?!/. Въобще на който и да казвах, че ще гледам японски филми /и азиатски изобщо/, започваха да ме гледат мноооого особено..... Ама чакайте бе хора, не всичко, което идва от Азия е кунг-фу и карате .... И те имат сериозни и стойностни филми.

И другото, което ми харесва е начинът, по който е представена тяхната действителност - и те си имат мафия, мутри и т.н., но всичко е направено толкова общочовешки.... за разлика от нашите филми..... /без коментар/



Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: W]  
Автор chilko (x-beatz)
Публикувано19.03.03 11:18



хе не знам дали може да се прави някакво сравнение с тяхната организирана престъпност, все пак якудза е от столетия там и е един вид инстанция. в тяхната култура е, докато при нас не е така...

а азиатските филми са стойностни не само защото показват света през тяхната ценностна система, при тях ги няма до голяма степен ограниченията с които са принудени да се съобразяват в холивуд - реклама, комерсиален ефект и др.

кунг-фу филмите също си имат своите добри страни още повече че винаги са в пъти по-добри от западните си аналози...

:::the truth is out there:.:


Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: chilko]  
АвторW (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 11:33



Да, ясно е че двете реалности не могат да се сравняват, но аз говорех за това, че едните правят филми за "лошата" действителност и резултатът да е много добър филм, който да се гледа навсякъде и всички да го разбират, а ние правим филми пак по "лошата", наша си действителност и резултатът да е много тъп /с извинение/ и да не става за гледане дори и тук /поне за мен е така/. Т. е. имам предвид начинът, по който е направен даден филм /когато е направено добре или зле.../
а с другото съм съгласна.



Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: chilko]  
Автор acoustic (непознат)
Публикувано19.03.03 11:36



Леле какъв филм!Направо ме разстреля!
Най-много ме впечатли това как човек се бори до последно за да запази "нелепите" си, но лично негови спомени... и смеейки се ревах...
Чисто изобразително всяка сцена от филма си беше хайку - хем недоизказано, хем всичко разбираш.
Довечера ще гледам "Кукли"!



Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: W]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано19.03.03 12:07



Оо чакай да ти кажа на "Кукли" от едната ми страна седеше жена, която си беше донесла значително количество джин в онези малките шишенца, дето ги дават по самолетите и през целия филм пиеше заедно с една голяма бутилка тоник. От другата ми страна бяха две възрастни дами, които през ЦЕЛИЯ филм обсъждаха всичко, което виждаха (сгради, паркове, маркировката по паркингите) и дали го има в България.

А за филма направо нямам думи. Такива кадри, такава красота не бях виждала до сега. Точно както казва chilko - като картини. Невероятно. И при "Фойервиерки" и при "Кукли" ми беше малко трудно да свикна с изключително бавното и меланхолично темпо на развитие на действието. Това е то зрителят, привикнал на американско кино - иска екшън, съспенс.

Между другото, хора, гледайте "Небеса" на Том Тиквер. Има я същата изпипаност и красота на кадъра и в същото време повече действие и невероятна актьорска игра от Кейт Бланшет и Джовани Рибиси.

N.


Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: W]  
Автор space_ace ()
Публикувано19.03.03 12:38



> И те имат сериозни и стойностни филми.

"и" те?! те са най-добрите, дори фестивала закъснява с около 5 години, след китано вече миике е човека.

това е аборигенското мислене от което се сконфузи миналата година джафар панахи - задават му въпроси като на дивак, а иранското кино е от най-важните в света!



Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: NlKlTA]  
Авторacoustic (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 12:53



Аз не бях толкова впечатлена от Небеса, макар 4е е много красив филм, признавам и мъжа играе6е страхотно. Абе сега като се замисля - добър си е филма просто като го гледах имах други очаквания, всъщност като се замисля доста е близък до "Бягай Лола"...хм




Тема Re: Такеши Китано и последният кадърнови [re: space_ace]  
Автор acoustic (непознат)
Публикувано19.03.03 12:56



мммммммдаааааааа направиха си школа те - дръпнаха всички руски педагози! Евала!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.