Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 25.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема The Ring  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано04.03.03 14:37



Просто брутален хорър... Невероятно много ми хареса.

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: The Ringнови [re: SEXX]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано04.03.03 15:44



Ami filma durji v naprejenie, istoriikata e interesna, ako pitash men horor momentite sa samo dva, po-skoro si e trilur. V kraina smetka ako trugnete da go raznishtvate ste otkriete kakto vuv vseki fantastichen-horor-trilur film, ima mnogo slabi strani i nedomislizi.
Ako prosto tursite onovo naprejenie ot dobre izpipania strashen film, tova e tochniat izbor. Az s takava naglasa otidoh na kino i sum dovolen!

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: The Ringнови [re: BRAVEHEART]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано04.03.03 19:48



Ами в общи линии много ме изкефи точно напрежението. От началото до края... Естествено след сценката в кладенеца реших, че е дошъл стандартният хепи енд, а то всъщност не беше съвсем така... И изобщо беше си изпипано филмчето, цветовете, атмосферата, и повечето от всичко останало...

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: The Ring *DELETED*нови [re: SEXX]  
Автор sheva (dandy)
Публикувано04.03.03 21:51



Мнението е изтрито от red_and_black

Тема Re: The Ringнови [re: sheva]  
Автор spider4o™ ()
Публикувано04.03.03 22:20



Точно това изречение, което цитира,според мен промени изцяло филма. Тогава се изкефих най-много (ъ, аз тва не ти ли го казах и в киносалона....все едно) До този момент всичко се развиваше, както предполагах (близък сюжет, до този на "Гласове от Мрака"), но от тук до края съм се чудил как всичко ще завърши. Само че с риск да прозвуча още по-смешно от теб: абе нещо не разбрах въпроса.





Тема Бате, то... *DELETED*нови [re: spider4o™]  
Автор sheva (dandy)
Публикувано04.03.03 22:31



Мнението е изтрито от red_and_black

Тема Re: Бате, то...нови [re: sheva]  
Автор spider4o™ ()
Публикувано04.03.03 22:45



Хвърлих се в големи размишления. Ама ето до какво стигнах. Значи по белега на ръката му се съди, че оная чернокосата пикла го е посещавала и него и после и кръвта от носа и всичко си върви както си му е реда до самата смърт. Може би момченцето баш тва е искало да каже, че майчето нищо не е направила и само дето се е трепала, както казваш ти. Но си мисля, че е направено да изглежда толкова уплашено и превъзбудено точно, за да предизвика това чувство у зрителя на смут. Както изведнъж всичко свършва, момченцето гледа на 4. Просто става по-загадъчно. Другата вероятност, която звучи доста тъпа е, че така майката е нарушила покоите и и така я е раздразнила, ама тва не ми се вярва. Така и не намерих нещо логично според сюжета, което да обяснява страха му. бтв....видя ли онова в гуугъла?



Тема Re: Бате, то...нови [re: spider4o™]  
Автор sheva (dandy)
Публикувано04.03.03 22:56



да, ама нищо не намерих- как се пише точно?
и аз до тоя извод стигнах- просто трик да се поддържа съспенса...ама знае ли човек какво не е забелязал?!

slept well?



Тема uuu, spoilersнови [re: spider4o™]  
Автор Saryin (hidden dragon)
Публикувано04.03.03 23:10



!!!ima spoileri, taka 4e koito ne e gledal filma, molia da ne 4ete, za6toto 6te si razvali tzialoto udovolstvie ot neveroiatnata trupka, koito toi predlaga!!!

moje bi na men ne6to ne mi e iasno kakvo tolkova vi zatrudniava, no finala na filma be6e predelno iasen- momi4entzeto ne i puka kolko 6te ia osvobojdavat ot zatvora na du6ata i i pr.- tia prosto iska da naraniava i da "posve6tava" ostanalite v sobstvenata si bolka- tia ubiva i 6te produljava da ubiva bez zna4enie deistviata na jertvite- 1noto spasenie e da se napravi kopie na kasetata, koeto stori goroiniata i deteto i v posledstvie

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: uuu, spoilersнови [re: Saryin]  
Автор sheva (dandy)
Публикувано04.03.03 23:13



е ти вече съвсем го разказа
друга ми беше мисълта, ама няма значение...

slept well?



Тема Re: uuu, spoilersнови [re: sheva]  
Автор Saryin (hidden dragon)
Публикувано04.03.03 23:17



da de az zatova preduprejdavam s golemi znatzi! :)))) kakva ti be6e misulta?

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: uuu, spoilersнови [re: Saryin]  
Автор spider4o™ (не съм админа)
Публикувано04.03.03 23:23



та значи: Момчето знаеше, че така и така ще умре, нали така? Дотук добре. Кое го уплаши толкова като разбра, че майка му се е опитала да помогне на момичето? Защо реакцията му беше такава? Нали все ще се мре. А в такъв случай какво е успокоявало момчето в случай, че майката не е ходила в кладенеца. Защото беше повече от ясно, че момчето беше доста по-спокойно преди да разбере кво е вършила майчицата.



Тема Отличен 6нови [re: spider4o™]  
Автор sheva (dandy)
Публикувано04.03.03 23:28



Благодаря, колега. Крайно изчерпателно. Внимавали сте.

slept well?



Тема Re: uuu, spoilersнови [re: Saryin]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано05.03.03 15:53



DA NE SE CHETE OT HORA KOITO OSTE NE SA GLEDALI FILMA!

Ima si nedomislizi vuv filma, vupreki inache silnite emozii koito nosi!
Ednoto e tova koeto veche ste ustanovili - izvajdaneto na momichenzeto ot kladeneza ne promeni absoliutno nishto. V takuv sluchai da predpolojim che na momichenzeto hich ne mu e dremelo dali ste ia nameriat ili ne kakto kazvate vie - a zasto togava gi nasochvashe??? Durvoto na stenata, stuklenite topcheta koito se subraha na poda, televizora koito zapochna da se vkliuchva i izkliuchva i nakrakia butna jenata v kladeneza! Ne beshe redno da ostaviat neshtata bez promiana - ok tia da si produlji da ubiva, no nesto triabvashe sushtestveno da se promeni! Ne moje da se kaje dali e stanala oste po-losha sled sluchkata s kladeneza - ubitoto momiche v nachaloto ne izglejdashe po-dobre ot muja, no neinoto ubiistvo ne go dadoha - vidia se samo trupa.
Vtora neiasnota - zasto ne kazaha poveche za proizhoda na momicheto - 4e kak taka se prukna izvednuj edno takova deto samo bedi da nosi. Poslednite oponenti s koito govorih kazaha che zastoto sa ia butnali v kladeneza jiva i ot tam stava losha i zapochva da ubiva - da ama ne - vuv filma se razbira che deteto si e bilo zialo bedstvie oste prijive! Kazaha mi - "Ami zastoto bashtata ia e maltretiral"! E da ama tova ne moje da ia prevurne v sushtestvo koeto vodi sled sebe si dori slaba rekolta za grada v koito jivee, ta v kraina smetka - kakvo tochno e tova momiche, ot kude e nasledila tazi zverska kurushtina

I nakraia edna tupotiika - koito napravi copie na kasetata ne umira i strashnoto v kraia beshe che taka edin ne umira no kasetata se razmnojava i v budeshte drugi ste umrut! Da ama mazkata napravi edno kopie i unishtoji edna kaseta i ne umria. Toest v nai-loshia sluchai broiat na kasetite moje da se svede do edna i nikoi do sega gledal da ne umre. A v kraina smetka ima mnogo sigurni mesta kudeto moje da se zavre edna kaseta, za da niama opasnost nikoi poveche da ia vidi i po tozi nachin dramata suvsem ne e tolkova goliama kolkoto se izpisa v ochite na jenata i deteto.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Друг въпроснови [re: BRAVEHEART]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано05.03.03 17:36



Можеш ли да ми обясниш защо майката на умрялото момиче си е помислила, че тя е умряла от спряло сърце, при положение, че тя беше цялата изгнила?
И друго, малко не се разбра какво стана с Бека, как така изведнъж полудя и къде беше по времето на големия екшън?



When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: uuu, spoilersнови [re: BRAVEHEART]  
Автор Saryin (hidden dragon)
Публикувано05.03.03 23:20



!! МОЛЯ ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ ХОРА, КОИТО НЕ СА ГЛЕДАЛИ ФИЛМА!!

хмм, както каза един приятел- вече ще се замислям преди да си пусна касета, а пък ти си се успокоявай с това че именно тази касета ще е скрита на сигурно място :)))
значи, обещах да мисля по въпроса с момченцето и неговата реакция, обаче нищо не измислих, обаче относно момиченцето се казваше че анна и съпругът й са изчезнали едно лято и са се върнали с бебето. не съм сигурна, но се споменаваше нещо за майка й и незнам защо но първата мисъл, която ми мина е че двамата просто да отнели детето от майка му. и може би затова тя толкова се е озлобила към тях. и после, когато анна е ставала все по- зле и мъжът й е напъхал момичето на тавана, нещата са станали съвсем неконтролируеми.

страстите обясняват много неща, но не ги оправдават


Тема Re: The Ringнови [re: SEXX]  
Авторfilm4e.hit.bg (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 14:21



Spored kriticite tozi film postavq nachaloto na nov janr v kinoto- psycho horror..:)
Filmat e napraven perfektno:)



http://film4e.hit.bg



Тема Re: The Ringнови [re: film4e.hit.bg]  
Автор sheva (dandy)
Публикувано06.03.03 14:40



Че този жанр си съществува от години според мен, как ще определиш например "Кубът на Страха"?

slept well?



Тема Re: The Ringнови [re: SEXX]  
Авторp.v.i.t squadazz (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 17:49



Abe vupreki vsi4ki nedomislci filma si e strahoten.Puk i predpolagam 4e
na 22.10.2004 (THE RING 2) nqkoi ne6ta 6te se izqsnqt.Lele nqmam tyrpenie.Ako puk nqkoi se e vmaniq4il neka si iztegli originala na filma(RINGU - 1998.japonski e sys eng subtitri.Ima si daje i 2 prodyljeniq-Ringu2 i Ringu 0.Ima i dvanadeset serien serial po Filma.Enjoy!



Тема Re: The Ringнови [re: SEXX]  
Авторp.v.i.t squadazz (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 17:59



Abe da vi obyrna vnimanie-ne vi li zaprili4a gadjeto na NOAH fotografa(momi4eto s 4ernata kosa deto se merna v sredata na filma i sled ubiistvoto na Noah) na porasnalata Samara?



Тема Re: The Ringнови [re: p.v.i.t squadazz]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано07.03.03 21:37



Уааааааааау..... За това изобщо не се бях сетила....

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: The Ringнови [re: p.v.i.t squadazz]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано07.03.03 22:00



Оооо идеално. Това не го знаех...
Начи 22.10.04. Тук да дойде пак към края на Февруари... Уф, колко много време има

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: The Ringнови [re: p.v.i.t squadazz]  
Автор spider4o™ (relish)
Публикувано09.03.03 00:41



да не намекваш нещо, ако си гледал японските филми? бтв....и аз чух, че The Ring бил създаден по стара японска легенда.





Тема Re: The Ringнови [re: SEXX]  
АвторTOOL (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 12:27



evalla
filma e ubiistven
adski dobre zasnet, ujasa e prosto perfekten
oste me po biwat trapki kato se setq za scenata v koqto umrq picha w studioto



Тема Re: The Ringнови [re: TOOL]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано09.03.03 19:36



Ами общо взето сцените, които ме изкефиха най-много са
1. вида на умрялото момиче;
2. червените листа на дървото;
3. сцената в студиото и как тя излиза от екрана, това беше просто върха...

аа, да, има и 4. - как коня скача и се препъва...

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: Друг въпроснови [re: SEXX]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано12.03.03 12:44



Koia e Beka? Da ne e priatelkata na umrialoto momiche deto izkreizi?

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: The Ringнови [re: p.v.i.t squadazz]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано12.03.03 12:51



Chestno kazano v purvata sekunda mi zaprilicha na Jeni Kalkandjieva i misleh che tochno tova ste kajesh:)

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Друг въпроснови [re: BRAVEHEART]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано12.03.03 17:10



Да, точно за нея стана въпрос... Малко останаха неясни нещата...

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm


Тема Re: Друг въпроснови [re: SEXX]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано13.03.03 17:40



Ami vidiala e ujasnata szena sus smurtta na nai-dobrata i priatelka i se e poburkala, no kak taka beshe zapochnala da poznava koi e gledal kasetata i kolko dni mu ostavat ne se razbra!

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: The Ringнови [re: SEXX]  
Автор Maldoror (Хорърист)
Публикувано14.03.03 16:51



Може би най-добрият хорър, който се е появявал в последните години... В него присъстват множество цитати от класически творби в жанра (нямам предвид само филми, а и книги), а сюрреалистичният характер на самата видеолента е направо убийствен... Много ми е любопитно - до каква степен филмът се различава от японския си първообраз?



Тема Re: uuu, spoilersнови [re: BRAVEHEART]  
Автор Mecha ()
Публикувано16.03.03 13:54



Ами аз мисля, че някой от тези неясноти не са случаини, като се има в предвид, че се започна работа по продължение. Повече информация по въпроса можете да намерите

, ако се поровите малко.



Тема Re: The Ringнови [re: SEXX]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано19.03.03 21:46



Дааа, много яко филмче!! От дете на съм брал такъв страх! Гледах го сам у дома до 02 ч. през ноща. Точно преди да си легна спря тока!
Направо умрях от страх!

Страх страх, ма гот!



Тема Re: Ring Maldororнови [re: TheSaint]  
Авторp.v.i.t. (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 23:01



Razli4awa se ot originala no ne 4ak tolkowa.Ujasyt v amerikanskiq variant e po izpipan. Ima i druga razlika.V japonskiq variant na Sadako (Samara) se prawi autopsiq a tqloto i ne se "izparqwa kato w the ring." Powe4e ne znam za6toto ne sym gledal vtorata 4ast.

P.S V Ringu pokazwat kak momi4eto se kateri po stenite na kladeneca.



Тема Re: Ring Maldororнови [re: p.v.i.t.]  
Автор DeVendome (Noble)
Публикувано20.03.03 22:01



Ringu-qponskata versia ?

Aut vincere, aut mori.



Тема Re: The Ringнови [re: TheSaint]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано24.03.03 15:41



Ами само можеш да се радваш тогава, че не си го гледал на голям екран Влудяващо е :))

When I'm inside her
feels like she is
made of Storm



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.