Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за Съвременното българско кино...нови [re: Boni]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 08:51



V kino "Druzhba" ("Odeon") imashe panorama na Borislav Sharaliev ...



Тема Re: да взема да се самоцитирамнови [re: Гpaxчe]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано24.06.02 12:13



Az sam rabotil v nqkolko produkzii i ne sam zabelqzal dosega rejisiora da lipsva.Za da se proiznasq6 vaob6te po tezi vaprosi,trqbva malko da si vrql i kipql.Ina4e mnenieto ti e prosto vredno,dokolkoto izliza v publi4noto prostranstvo.
V Balgariq vseki ima mnenie po vsi4ki vaprosi,na vseki vsi4ko mu izglejda qsno i prosto./i ne znam za6to vinagi vsi4ko e sapatsvano ot izvinenieto,4e - vidite li - az ne sam kapazitet po vaprosa,no moga da se izkaja kategori4no???/ Ne poznavam ni6to po-vredno na toq svqt ot lesnata ozenka.Vsi4ki mneniq po vaprosa za bulgarskoto kino tuka sa v tazi grafa.Sajalqvam,no poradi tova 4e vseki e naqsno sas vsi4ko sme na toq xal.I tova s podgotovkata v kino-u4ili6tata e napolovina vqrno.Na zapad nikoi ne e stanal rejisior,za6toto e imal 4udni usloviq za rabota i o6te v purvi kurs profesora mu e obqsnil kak da vazdeistva i koga da snima s fart,koga - ot raka.Izob6to ne si naqsno s tova kakvo zna4i da u4i6 kino,mil moi.
Az ne sam koi znae kakav fen na BG kino.Nito puk 6ovinist.Prosto molq,malko se zadalbo4avai v ne6to,predi da go smali6 do sobstveniq si rust.Ina4e prosto si prikazvame na 4a6a bira.



Тема Re: Филми - много и хубави...нови [re: Hellen]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано24.06.02 12:33



"Profesionalno zasneti"??Glavata ti e pulna s textove ot kinospisaniq i TV predavaniq,ne 4ux edno li4no izre4enie ot teb.Kakvo e profesionalen montaj,moje6 li da mi dade6 opredelenie??Gledal li si frensko kino ot 50-te,4e6ko kino,Dogma95??Tam profesionalno li montirat??Malko se postarai da si sastavi6 sobstven pogled varxu ne6tata,t.e.vij razni filmi,koito ne davat po BNT ili multipleksite,i togava govori kato kapacitet po vaprosite na kinoto.Mnogo e lesno taka da se govori,kato si neveja.Izvinqvai!!Vsi4ki v BG znaqt vsi4ko.E zatova nqma kino v BG.



Тема Re: Филми - много и хубави...нови [re: тyчo чyчo]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано24.06.02 15:39



аааа не така тучо чучо сега въпросната Хелън ще те нарече сноб, щото изтъкваш какви филми гледаш... тя и тя ги е гледала /май/ но не се самоизтъква... те са нивото, което всеки би трябвало да има, т.е. всички петнайсетгодишни НЕЙНИ познати са гледали френско кино от 50 те, чешко кино и Догма 95... тя прави анализи от типа "Какво щеше да стане ако принцеса Падме беше издала Анакин"... мдааа... туй френско, чешко кино е трамплин към по сложните субкултурни явления.
та ти си сноб и снобееш тучо чучо ето защо ТЯ няма да се занимава с теб /според мене щото няма аргументи, ама де да знам/ и само ще си играе да ти брои правописните грешки ... щото при нея липсват ... хич даже няма

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: Филми - много и хубави...нови [re: .SENNA.]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано24.06.02 17:56



Съгласявам се само за правописните грешки.Нищо субкултурно не виждам в изброените школи,нещо неизвестно за мен или непопулярно не е непременно субкултура.И е много лесно някой като те подразни с отношението си да го наречеш сноб.Да,самоизтъквам се,защото съм си направил труда да разбера нещо по тоя вапрос.Изобщо не значи,че много знам.Знам,че не бива да се дават лесни оценки на сериозни вапроси,за това е целия ми патос.Бадете здрави:Р



Тема Re: Това е положението братко :)нови [re: тyчo чyчo]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано24.06.02 18:13



тук много лесно се дразнят... пък посмей да кажеш че Епизод 1 е филм пача.... нахвърлят ти се като депутати на кюфтета... въобще посмей да изкажеш някакво съмнение относно компетентността на нечие мнение... да оспориш теза... да цитираш филмова класика "Ууууу сноб такъв!!! И ние сме ги чели тия работи, ма не ги споменаваме щото това е интелектуална даденост... ние с нея сме се родили... "

Лов на вещици ти казвам ... макартизмът, фашизмът и комунизмът ряпа да ядат

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Да си поговорим за...нови [re: тyчo чyчo]  
Автор J_Council (-0-)
Публикувано24.06.02 19:40



...професионален монтаж а? Или за режисура? Или за оп. майсторство? Искаш ли? Не кажи ми ,искаш ли? Ама да не се сърдиш после ,щото много ги обичам такива ,като тебе ,които обиждат другите и се правят на много важни. Не ме дърпай за езика - много е дълъг и много жили! Ако нещичко някъде си прочел не бързай да парадираш с него. И не ми говори с тоя професионален тон ,щото избухвам в истеричен смях.

Не е редно така грубо и снизходително да се обръщаш към хората! Защото има една древна китайска поговорка: "Не се прави на НАЙ ,защото винаги някъде има някой ,който е ПО от теб"

Сполай братко!



Тема Re: Да си поговорим за...нови [re: J_Council]  
АвторDio (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 23:13



E are stiga be!!$oveka drugo kazva ,ama ti nali si jedAI i ne si go razbral mai!To vednaga stava iasno 4e Hellen vuob6te ne gi razbira tia raboti!Tia tolkova razbira ot kino,kolkoto Vader znae kravi da doi!!!Stava vupros za razbirane na kinoto kato proces na naprava,kato misul i kato izkustvo!Izviniavai mnogo ama koi 4ovek , "razbira6t" ,6te zadade maloumnia vupros za Hu Grant ili 6te razviva kilometri4ni teorii za tva Anakin onepravdan li e ili e proisto lo6(ne se hva6tai sa za eventualnite gre6ki,6oto te sa zaradi tva 4e vuob6te ne me enia za Vader4o)......ama to mai i ti si ot teia koito jiveiat v svoita si vselena naselena s jedai!To niama lo6o,ama tva 6te zna4i 4e si se podal na plitkite vnu6enia na Star Wars i 4e tursi6 pod vola tele(t.e. mnogo skriti i neveroiatno slojni idei i poslania v toia film).......a ne moje 4ovek podal se na tva da moje da komentira kude kude po-slojnia kino ezik na izbroenite po-gore rejisiori i te4enia........ina4e za montaj i za operatorstvo moje da si sporim do utre ama niama smisul. ...Ta kak da ne se obru6ta6 snizhoditelno posle?!?!



Тема Re: Въпрос за Съвременното българско кино...нови [re: Boni]  
Автор mihail (член)
Публикувано25.06.02 00:36



ne sum suglasen che predi bg kinoto e bilo klasno
gledam chesto po satelite bulgaria channel bg filmi ot predi
i vijdam che moje bi tova sa mitologizirani neshta
sami v sebe si nosiat mnogo malko zariad
ima i izkluchenia....

When 30 years old you get, look this good you won't


Тема Re: Да си поговорим за...нови [re: J_Council]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано25.06.02 14:20



За квото искаш можем да си говорим.Според твойта поговорка не би следвало да ме плашиш с далжината на езика си/фукай се пред момичетата/.Ако искаш нещо конкретно да ми кажеш,давай,но се успокой първо и си избърши пяната от устата,щото тя те издава как не можеш да търпиш никакво чуждо мнение.
Това виждам аз.Sorry




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.