Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За новия български филм??!нови [re: G-ниxилиcтичнaтa oвц]  
Авторbuster (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 20:55



"Филмът е суперяк!"
По- голяма глупост и Кевин Смит на 8 коза едва ли може да измисли. Какво ни бута в очите този филм освен супер глупости. Ще ми разказват за корупция и лоши ченгета. В жалкото положение в което сме, можем само да осмиваме тези неща, а не да се опитваме да правим супер сериозно кино за тях. Как могат Ларс фон Триер, Родригес, Тарантино и Нолан(първия му филм) да правят евтино и страхотно кино с нови и потресаващи идеи, а тук киноцентърът да субсидира стари чикиджии 'филмови дейци' и 'майстори'. Докато някои млад не дойде да направи свежо кино, ще кретаме най-отзад. Не знам дори албаниците дали са толкова зле. Ама те поне си имат причини...



Тема Re: За новия български филм??!нови [re: G-ниxилиcтичнaтa oвц]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано14.05.02 22:55



НЕ ЗНАМ ДАЛИ СИ НИХИЛИСТИЧНА НО ЧЕ СИ ОВЦА- ОВЦА СИ!!!
ТОВА Е ПОРЕДНИЯ ПЛАКАТЕН ФИЛМ- ОТ ТИПА- УТИ БЪЧВАРОВ ТРЯБВА ДА ИГРАЕ БОРЕЦ. ПОВЪРХНОСТЕН С ПРЕТЕНЦИИТЕ ДА НИ "ПОКАЗВА СУРОВАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ" ЩОТО НИЕ СМЕ МАЛКИ И НЕ Я ВИЖДАМЕ. НЯМА ПОМЕН ОТ САМОИРОНИЯ НАМИГВАНЕ ОСМИВАНЕ НА ВЪПРОСНАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ. "ДУНАВ МОСТ" 4. НИКАКВА РАЗЛИКА.
ПРЕДИ МАЛКО ПО ЕДНА ОТ КАБЕЛАРКИТЕ ГЛЕДАХ ПАК "КОЛЯ"- СЛЕД ТОЗИ ФИЛМ ПРОСТО НЯМАМ ПРАВО ДА ГЛЕДАМ ТОВА ИЗСМУКАНО ИЗМИСЛЕНО НЕЩАСТНО САМОВЛЮБЕНО И БЕЗДАРНО ФИЛМЧЕ!!!


П.П. АКО ТОЛКОВА ИСКАШ ДА ГЛЕДАШ СЕРИАЛИ КОИТО ОТРАЗЯВАТ ДНЕШНИЯ ЖИВОТ ВКЛЮЧИ ОРТ ИЛИ НТВ ...ГЛЕДАЙ "УБОЙНАЯ СИЛА" ИЛИ ДРУГИТЕ РУСКИ СЕРИАЛИ. ТЕ ПОНЕ СА ОСТРОУМНИ ЗАБАВНИ И НЕ СЕ ВЗЕМАТ ТОЛКОВА НАСЕРИОЗНО.

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: За новия български филм??!нови [re: Ambrozia]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано15.05.02 01:18



От край време разправям, че парите въобще не са проблема!!!
Просто побеснявам когато някой актьор, режисьор, сценарист и т.н. кажат по телевизията, че проблема е в парите. Още по ме е яд, че няма никой водещ да им каже да не говорят глупости. Ето например Гала - в нейното предаване много често говорят така. Това е просто защото се канят много често хора свързани с киното.
Слушай ме какво, кукличке, СПРИ ДА ИМ СЕ МАЗНИШ И ИМ КАЖИ ИСТИНАТА В ОЧИТЕ! Знам, че си Legally Blonde и ти е трудно да се сетиш, затова прочети сега какво ще напиша и ги попитай.
Какво ще кажете за филма 12 разгневени мъже?
12 човека, които в продължение на целия филм стоят в една стая! Като изключим заплатите на актьорите, разходите за този филм мога да ги поема и аз.
Е как може да се направи много добър филм с 12 актьора, една камера(може да е имало и повече, но и една би свършила работа) и една стая и да има нагляри, които винаги да се измъкват с "добро кино се прави с добри пари".

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: За новия български филм??!нови [re: G-ниxилиcтичнaтa oвц]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано15.05.02 02:44



Филмът не съм го гледал и не мога да го коментирам.
Обаче ми се струва, че мислата:
работата на изкуството е да отразява живота, не да лъже за удобство."
е леееекинко крива.
Пък и отгоре на всичко мирише на колхоз и ленинизъм...

Редактирано от Яceн *;o) на 15.05.02 02:50.



Тема Анджък!нови [re: BRAVEHEART]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано15.05.02 02:49



Аз се сещам за един друг подобен филм - "Дуел" на Спилбърг. Там имаше 1 камион, 1 кола и практически 1 артист. Другото - шепа статисти и 2 телефонни будки.

М/у другото вътрешни хора от телевизията ми подшушнаха, че Галиния гален образ няма нищо общо с реалният й "а ла Крюела ДеВил" лик, който нахлузва в момента, в който камерата не я снима...

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: За новия български филм??!нови [re: G-ниxилиcтичнaтa oвц]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано15.05.02 10:38



ама не става въпрос дали филмът представя действителността, а как я представя. И отговорът е - некадърно. Все пак повечето живеем в БГ и знаем добре какво става.

:: No one lives forever ::



Тема За G ... овцата !!!нови [re: G-ниxилиcтичнaтa oвц]  
Автор J_Council (-0-)
Публикувано15.05.02 12:49



<Филмът е суперяк!>

Това мяза на заглавие от "Комсомолска Правда". Или изказване на подскачащ тийнейджър пред репортер на MTV !!!


<...че не можете да видите грубата действителност, дори да ви я заврат в очите? На кой свят живеете? >


Добре ,че е филмът та да ни светне пред очите... И друго - така филми не се правят! Плакатното кино не означава буквалитет!!! Филмът търпи такава критика ,че студентските филми ще ти се сторят шедьоври! Общо-взето прилича на трейлър на Бергманов филм пуснат на 10 каданс !!!


<А работата на изкуството е да отразява живота, не да лъже за удобство. >

А стига бе ?
Едно време "работата" на изкуството беше да обучи и въведе индивида в "ценностите" на новия строй. И да му покаже правилният път за приобщаване към стадото. Но явно има още много утайки в мисленето.
Животът се отразява от медиите ,но киното има мааааалко по-висши претенции към себе си !
Аз пък все съм си мислел ,че изкуството съществува с една-единствена цел - ДА ЗАДОВОЛЯВА ЕСТЕТИЧЕСКИТЕ ПОТРЕБНОСТИ на съществата ,които все още не могат да се оплачат от липса на такива. И ако се налага ,повтарям ,ако се налага - ЛЪЖЕ !!!

Въобще не ми го побира акъла ,как човекът ,който е направил "Маргарит и Маргарита" и "Да обичаш на инат" е способен на такова нещо?!?!?!?!?!?


<Тоя филм, ако и да прилича повече на телевизионен театър, е много по-ценен от хиляда битово-адвокатски, екшън или дори фантастични САЩ-филма.>

Я не се излагай!!!
Дори и наивният "Хари Потър..." носи в себе си кино-живец! А такъв определено липсва в "Огледалото...". Тъпите ни киноиздънки напоследък живеят с пейсмейкъри ,които им ги присаждат такива като теб. Ако си мислиш ,че си в услуга на някого или нещо ,като хвалиш боклуците ,дълбоко се лъжеш! Правиш много лоша услуга на родното 7мо .......... щях да кажа изкуство пфу ,пфу ,пфу!



Тема Re: За новия български филм??!нови [re: Ambrozia]  
Автор G-ниxилиcтичнaтa oвцa (G-басня)
Публикувано15.05.02 13:02



Все се надявах, че поне някой от вас има данни да бъде приет в Отряда за борба с организираната реалност, ама ядец... Как пък един няма... Ами това е положението. Силно съм разочарован, но пък на вас какво ви пука - нали си живуркате доволно в организираната реалност...

А сравнението с онова недоразумение Дунав мост, макар да го очаквах рано или късно, е такава груба изцепка, че...

Ценности, менности, глупости... За какви ценности ми говорите бе? Я... ох, колко съм възпитан само...

Както и да е.

------------------------------
букви 1, 16 и 19


Тема Re: За новия български филм??!нови [re: G-ниxилиcтичнaтa oвц]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано15.05.02 15:11



чудя се, що за човек трябва да си, за да ти хареса този филм?

:: No one lives forever ::



Тема Re: За новия български филм??!нови [re: Ambrozia]  
Автор chilko (decent alien)
Публикувано15.05.02 16:38



какво да кажа
до пускането на пътвия филм на г-н балкански няма да има добро българско кино
(имам впредвид след 90-те години на миналия век)

:::the truth is out there:.:



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.