Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 20.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Watching short storiesнови  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано15.02.02 22:53



Тука май не сме си говорили (или поне аз не си спомням) за видео клиповете, които са също толкова сложни за правене и сред които също има , хм, шедьоври?
А дори да нe e било шедьовър, кое няколко минутно филмче ви е впечатлявало силно? Или много ви е кефело (ама не музиката а клипа)

Как ги предпочитате - клипове, които са под формата на кратък филм, с някакво действие (например Hero на Енрике Иглесиас), или такива, които са повече art?

Едни от моите любими са:
Human nature - Madonna (или си падам по хора облечени в кожа размахващи камшици, или страшно обичам изчистените, подредени и естетически неща. Поне за мене клипа е точно това)
I believe - Galleon (Една жена която става от сън и си "прави тоалета" :)...Ама готино е направено! :)
Пол часа - Тату (много ми харесва, нежен и въздействащ)
Клипа към песента, която направиха американските звезди , след 11 септември (банала идея представена простичко, но оригинално)

Ами вие? Само не ми казвайте, че не гледате клипове! :)

N.

oO Peace Oo


Тема Re: Watching short storiesнови [re: NlKlTA]  
Авторmihail (Нерегистриран)
Публикувано15.02.02 23:12



1.ya mamma-fatboy slim
prosto 3 puti padah ot smiah ot stola(ama deistvitelno padah:))))-the best spored men
2.freestyler-ama kak beshe grupata ne znam-sus kadrite nazad:)))
3.edin na mickael jackson sus sestra mu-ama pak ne se seshtam kak se kazvashe
4.edin na everithing but the girl-sus edna sgrada pokazana super stranno



Тема Re: Watching short storiesнови [re: mihail]  
Автор munteanu (grand master)
Публикувано15.02.02 23:27



Най-добрите клипове ги прави Марк Романек!

It is you who are mistaken.


Тема Re: Watching short storiesнови [re: NlKlTA]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано16.02.02 00:18



Metallica - Unforgiven ,One
Yes - Owner of the lonely heart
Genesis - I can't dance
New Order - 60 miles

и др.



Тема Re: Watching short storiesнови [re: munteanu]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано16.02.02 00:21



Кои клипове е направил Марк Романек?



Тема Mоето хобинови [re: NlKlTA]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано16.02.02 00:35



Аз откак се помня, повече съм предпочитал музикалните видеоклипове пред филмите. Много ми е трудно да кажа кои са любимите ми клипове, защото те надвишават десетократно броя на любимите ми филми. Но мога да посоча кои изпълнители се стараят много в тази насока и когато чуя, че имат нов сингъл, обикновено очаквам и много добър видеоклип - Madonna, Depeche Mode, Enigma, Michael Jackson (последният му клип е тъжно изключение), Peter Gabriel, Fatboy Slim, Missy Elliot и още десетки знайни и незнайни изпълнители, благодарение на които са били създадени шедьоври в този жанр.
BTW, най скъпият видеоклип, правен досега, е "Scream" на Michael и Janet Jackson - 7 mln$.



Тема Re: Watching short storiesнови [re: NlKlTA]  
Автор space_ace ()
Публикувано16.02.02 01:03



"thursday's child" на боуи имаше страхотни прецизни композиции на кадрите, сравними с "кръстника" (!)

останалите 90% клипове са пълен боклук от кинематична гледна точка



Тема За конкурсанови [re: space_ace]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано16.02.02 01:19



Ето и от мен едно мъдро изказване :

"90% от архитектурата е пълен боклук от кулинарна гледна точка."



Тема Re: Watching short storiesнови [re: Beeblebrox]  
Автор munteanu (grand master)
Публикувано16.02.02 02:38



Bedtime story на Madonna
The Perfect Drug и Closer на Nine Inch Nails
Free your mind на En Vogue
Are You Gonna Go My Way на Lenny Kravitz
TheDevil's haircut на Beck
Scream на Michael Jackson и сестра му Janet
и мисля няколко на David Bowie ама не знам кои.


Също чудесни са на Спайк Джоунс - последните някоко на Fatboy Slim
и на няколко на Beastie Boys (влкючително на Sabotage един от любимите ми клипове въобще), на REM imitation of life суперклип...

Дейвид Финчер има зад гърба си също няколко много добри клипа.

Между другото не знам дали знаете но Скорсезе е снимал ма М.Джексън Bad


It is you who are mistaken.


Тема A, забравихнови [re: NlKlTA]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано16.02.02 13:31



Има два клипа на Аеросмит единия е с Лив Тайлър и Алиша Силвърстоун - Crazy, а другият е само с Алиша Силвърстоун и страшно ме кефи. Той е от типа клипове със сюжет и общо взето е за една мацка, която хваща гаджето си с друга и след това му прави мръсно. Най ме кефи обаче на края, когато тя е застанала на един мост и се готви да скочи, около нея има полиция, довела гаджето й да я разубеждава, тя обаче скача и накрая се оказва, че е с бънджи и клипа свършва как тя показва на гаджето си един от пръстите си . Много яко! (space, oще ли я мразиш тази дума?)

A иначе съм съгласна с Beeblebrox, че от някои изпълнители традиционно можеш да очакваш хубав клип и това определено е Мадона, за мене други са Аеросмит, Майкъл Джексън (едно време), Джанет Джексън може би също.

N.

oO Peace Oo



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.