Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВА  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано25.01.02 20:05



От днес мене ме е срам да съм българка. Мене ще ме е срам когато ме питат да казвам "Аз съм от България"! Защото кой би казал, че живее в държавата която се управлява от най-дебелите корумпирани задници! В държавата, в която всеки гаден мазник се опитва да те изтиска докато не се сбръчкаш и не ти е останало и последното нещо, което може да ти се вземе! В държавата, в която умните не са умни, защото други са платили в зелено, за да им откраднат постиженията и да си ги припашат на себе си. В държавата, в която алчността, егоизма и завистта са единствените качества, които хората притежават!
Аз съм на 17 години.
Аз няма да остана тук, за да бъда представител на новото поколение.
Аз няма да се върна и ще се моля всеки свестен останал в тази страна да се махне. Защото няма да се оправиме докато има толкова много свине наоколо.
Няма да се оправиме докато хората не забравят защо в ада не се подават дяволи от българския казан

Аз няма да остана.
Майната им на всички, заради които пиша това!!!

N.

oO Peace Oo


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано25.01.02 21:09



Good for you...

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 21:43



да, съгласен съм с всичкп казано но защо го пишеш във форума за кино ми е странно...



Тема Отечество любезно как хубаво си тинови [re: NlKlTA]  
Автор munteanu (grand master)
Публикувано26.01.02 02:57



Kвото и да ти се е случило с тези приказки и мисли със сигурност не ти става по-добре.Мился си аз.

"Няма да се оправиме докато хората не забравят защо в ада не се подават дяволи от българския казан"
Да, това си го бива:)))

It is you who are mistaken.

Редактирано от munteanu на 26.01.02 05:09.



Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано26.01.02 12:23



И всичко това защото са ти спрели сериала по btv???


ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: Най-лесно е да се мрази ...нови [re: NlKlTA]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано26.01.02 14:57



> Аз няма да остана тук, за да бъда представител на новото поколение.
Аз няма да се върна и ще се моля всеки свестен останал в тази страна да се махне. Защото няма да се оправиме докато има толкова много свине наоколо.

Не ми стана ясно как ще се оправим, след като всички свестни хора си заминат? Ще чакаме свинете да се освестят или може би, да измрат ?!?

BTW, мнението ти е за други клубове, Политика например ...

Mixy


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор space_ace ()
Публикувано26.01.02 16:11



welcome to the real world, neo :)



Тема Ох, колко си прав!нови [re: space_ace]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано26.01.02 18:32



Наистина за пръв път в живота си се чувствам толкова безсилна, че ми се плаче!

Пуснала съм тука това мнение, защото тука са хората, с които искам да го споделя. Така или иначе и да го пусна в клуб Политика, все тая.

Ако ние не сме останели кой ще ни оправи ли?! Всъщност от вчера вече изобщо не ми пука. Нямам намерение цял живот да се боря срещу някой или срещу някоя институция, вместо да се погрижа за себе си и да се погрижа трудът ми да бъде възнаграден така както заслужавам.

N.

oO Peace Oo


Тема Za Durjavataнови [re: NlKlTA]  
АвторA. (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 18:37



Eh, NIkita, na 17 vseki mrazi vsichko. Az samo shte paste-na edin sign. na Grahche,

borbata kato existencialna kategoria

p.s. our little group has always been and will always be until the END!



Тема Re: Za Durjavataнови [re: A.]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано26.01.02 18:53



Ооо аз пък искам да ти кажа,че съм един много спокоен и уравновесен човек и възрастта ми няма нищо общо с отношението ми.
Не мразя нищо друго освен несправедливото и нагло отношение към хората, които обичам.
И аз до скоро живях с романтичната представа как порасвам и правя прекрасни работи за "моята държава", но както видаш сега пиша гневни постинги по начин, който изобщо не ми отива и никога не съм го правила.

Колкото за сиг-а на Грахчето, абсолютно съм съгласна. Смятам да се боря, но не срещу, а за!
За себе си. За моето щастие и за щастието на тези, на които държа.

N.

oO Peace Oo


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор shto ne (trashmaker)
Публикувано26.01.02 20:01



Za tva qsno ama zashto si mislish che nqkude drugade e po-razlichno?Tuka prosto ima po-qsni kontrasti a i na horata im puka poveche(to kak da ne ti puka de)ama kartinkata shte e takava kudeto i da si neizbejno e vse na HORA shte popadsh:))

Защо да го разбираме?По-добре да го разрушим.


Тема Да ти кажа честно,нови [re: NlKlTA]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано27.01.02 08:39



...има и много други държави за мразене! :)))

Ако ще търсиш 'справедливо отношение' някъде другаде - просто не мърдай!
Хората на всякъде са едни и същи. Сериозно ти го казвам! "Алчността, егоизма и завистта са единствените качества" на всеки един народ по-света. Е, тук таме има нюанси, но не и коренни разлики..

Единственото, което можеш да намериш в 'другадето' е по-сносен и по-осигурен живот. Това разбира се няма да ти реши проблемите с несправедливостта, но пък ще ти помогне да ги понасяш малко по-добре...:)))



Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: Za Durjavataнови [re: NlKlTA]  
АвторA. (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 16:51



keep it real



Тема Много здравословно усещане!нови [re: NlKlTA]  
Автор Hellen ()
Публикувано28.01.02 00:18



И го казвам сериозно - ХУБАВО е, когато се възмущаваме срещу несправедливостта (каквато и да е тя). Лошото започва, когато се примирим със Злото.

Никита, ти си сериозен човек - надявам се докато станеш на моята възраст, поколението на смирените да си е отишло и да успеем да пооправим държавата си. Щото яма кой да го направи заради нас. Както се казваше във вица от комунистическо време - "...никога не са ни освобождавали и нямат и НАМЕРЕНИЕ да ни освободят..."

Hellen



Тема Re: Много здравословно усещане!нови [re: Hellen]  
Автор kemikal (away)
Публикувано28.01.02 03:12



God, what wouldn't you do to leave this planet (Yugene in "Gatacca")

never is a promise


Тема Обичам родината, мразя държавата...нови [re: NlKlTA]  
Автор Gilgamesh in the OutbAck (from Silverberg)
Публикувано28.01.02 12:43



Това означава да се предадеш и да избягаш. Защо? Така е много лесно.

The novella "Gilgamesh in the Outback" by Robert Silverberg won Hugo Award for the year of 1987.


Тема хък-мъкнови [re: NlKlTA]  
Автор Пивo (хелий)
Публикувано28.01.02 14:17



Какво общо има това да си българин с държавата?
Човек като се ражда питат ли го каква да е държавата ?

Все пак се радвам на твоето недовослтво от управлението на страната. Остава само наличната енергия да се впрегне за положителни промени.

Ad astra per aspera


Тема не разбирамнови [re: NlKlTA]  
Автор Пивo (хелий)
Публикувано28.01.02 14:18



от какво се чувстваш безсилна. Подобни немотивирани изблици могат да доведат единствено до повдигане на рамене.

Ad astra per aspera


Тема Re: Да ти кажа честно ...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано28.01.02 15:46



... всяко едно нещо е за сметка на друго!

Чичо ми се премести заедно с цялото си семейство в ЮАР. Вярно, че от към финансовото и материалното положение вече нямат проблеми. Но животът там е много по-опасен от колкото у нас. Да, и тук има престъпници и убиици, но негрите там ти вадят пищова и ти пръскат мозъка само за да ти вземат цигарите ... и това там е повече от ежедневие ...

Mixy


Тема Re: Ох, колко си прав!нови [re: NlKlTA]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано28.01.02 15:55



И какво толкова ти се е случило вчера (ако не е тайна, разбира се) след което за нищо вече не ти пука?

Mixy


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор Гpaxчe (обект)
Публикувано28.01.02 16:09



хм ... добре дошли в нашия клуб
както се казва - правете разлика между родина и държава
аз обичам родината, но мразя държавата
и като за край на изяблението ти ще ти кажа един от най-любимите си филмови епизоди. Той е от "Червена топлина" и го водят едно руско ченге /Иван Данко в ролята Арнолд Шварценегер/ и едно американско /лейтенант нам си кой си/. Та Данко обяснява как китайците се стравят с престъпността:
"Залавят ги, строяват ги на тревичката на стадиона и ги разстрелват"
"Това тук е невъзможно- политиците няма да разрешат"
"Значи трябва да започнете с политиците"

Ето това е моето виждане по въпроса - кат не става с добро, ще стане с ДЪРВО!

Да си ми жива и здрава и майната им райна ...


борбата като екзистенциална категория


Тема Бая ектремален пример!нови [re: Mixy]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано29.01.02 09:00



Аз имах 'по-меки' неща в предвид, които се случват в бленуваната западна Европа. За САЩ не говорим - то е друга планета направо...

А за ЮАР не знам как се е наредил чичо ти - напоследък чувам че доста хоора, дори от местните бели (т.е. образовани и квалифицирани, нищо расистко), бягат от там като на пожар. При повече от 50% безраотица (дали не беше и 80%?!) явно нещата не могат да се контролират.



Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: Po-skoro mi e bezrazlichna!нови [re: NlKlTA]  
АвторRadoslav (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 15:31



Napylno spodeliam tova NIKITA.
Kogato az biah na 17 oshte viarvah che neshtata shte se opraviat. Togava iskah da ostana. Viarvah v tova che moge polozenieto na vsichki da se opravi. Viarvah, no za syzalenie ne biah realist.
Sega si mislia che tuk v Bylgaria e raia za bogatite deza bez nikva vryzka s realnostta, za tezi deto sa bytani i shte bydat posle otgore \a niakoi veche sa\.
No za "plebeite" nishtata sa razlichni.
A i niamam namerenie da se mycha tuk za da hrania cigani, pensioneri i t.n.] da ziveia v haos, i da gledam kak stadoto se nosi bez posoka.
Ne mi haresva




Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Авторrotik (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 20:16



Nikita,
ne bydi grajdanin na dyrjavata, bydi grajdanin na sveta. Ako niakoi se zadovoliava da posveti jivota si v posredsvenata Bylgaria, to e zashtoto "he doesn't know any better", kakto kazvat chesto.



Тема Re: Няма такова нещо!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано30.01.02 16:05



Поне не и в ЮАР.

Виж в Зимбабве е работата е съвсем друга. Там имаше доста голяма българска колония, около 15-20 000 души, но откакто техния президент (Робърт Мугабе, мисля, че се казваше) реши че няма да сдава властта без бой, белите се изнесоха наистина доста бързо. Икономиките на двете държави са силно обвързани, но в ЮАР предвидиха развоя на нещата доста отдавна и не пострадаха сериозно в това отношение. Иначе в Зимбабве положението сега е каквото е било у нас през 45-48 г. ...

Mixy


Тема Ники,...нови [re: NlKlTA]  
Автор TauMaster (loverboy)
Публикувано30.01.02 18:02



..., Ники, недей така, моля те! Къса ми се сърцето, като те гледам такава. Take it easy! И аз съм на мнение "Да го ду..ат политиците", ама не се пищисвам. По-добре гледай с нещо да си повече от тях - е, по демагогия и т.н. политически гадости няма да можеш, ама поне по интелигентност, хитрост и т.н. можеш. Вярвам в теб.
Let's do it!

Love is all I can.


Тема Re: Много здравословно усещане!нови [re: kemikal]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:57



Ej, bqh go zabravila!
Edin ot naj-ljubimite mi filmi :)

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Обичам родината, мразя държавата...нови [re: Gilgamesh in the Out]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:58



A zashto trqbva da e trudno?
Ako znaesh kolko puti na den mi se nalaga da si mislq vsichko tova, deto NIKITA go e napisala!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Обичам родината, мразя държавата...нови [re: Malice]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 11:19



Сигурно ти е ясно, че всички си го мислим. Но от кого зависи да се промени?

(За трудното... е, ясно е, че трудностите каляват... и че лесният живот отпуска... и други подобни щуротии, обаче нали тази приказки вече не са това, което са... )

Редактирано от beGemOth the Ancient на 01.02.02 11:20.



Тема Re: Много здравословно усещане!нови [re: Malice]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 11:20



Да забравиш "Гатака"? Ау

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Оптимистичната прогноза...нови [re: kemikal]  
Автор Hellen ()
Публикувано01.02.02 13:40



Горният ми постинг съдържаше оптимистичната прогноза, Kemikal (не си ли всъщност "Chemical"?). Песимистичната изобщо не си направих труда да я описвам, понеже те включва пропадане съм третия свят, ограничаване на свободата на словото и прочее гадости, от които и Итън Хоуг не би могъл да избяга.

Hellen



Тема Защо трябва да е трудно...нови [re: Malice]  
Автор Hellen ()
Публикувано01.02.02 13:58



Зaщото, както казва Томас Пейн,

"What we obtain too cheap, we esteem too lightly... It would be strange indeed if so celestial an article az FREEDOM should not be lightly rated."

Затова и хубавите неща са трудни...

Hellen
==
P.S. Things to do list: 1. Check online for "Thomas Paine" + "humanism" entries.



Тема Re: На прощаване с НИКИТА!!!нови [re: NlKlTA]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано01.02.02 16:05



Каква загуба!!! Край, тръшнах се, ще се мре... без тебе... Никита!!! Само не разбрах защо от днес ви е срам, а не примерно от вчера или да речем... от мига в който акушерката Гинка ви е плеснала по мокрото дупе, а вие сте ревнали с пълно гърло: "Мразяяяяяяяяя, мразя я тая държава, как можах да се родя тукаааааа, мама му... сори мамо". Не сте го казали естествено, защото още не сте могли да говорите, но важното е че сте го мислили.
И ето сега заминавате. В държава където умните са умни, където алчността, егоизма и завистта ги няма и където няма гадни мазници, а готини работодатели, дето няма да те изтискват, а ще ти носят портокалов сок и копринени салфетки, като се запотите.
Ами какво да ви пожелая. Лек път и дано не търсите много... в смисъл да улучите от раз идеала за държава. Намерете си ново детство, родители, учители и приятели. Учете децата си на суахили ако щете, но не е и на български, а на бъдещия си мъж не казвайте че сте българка, щото той за България какви неща е слушал само и то от 17 годишни девойки. И какви филми е гледал. По CNN. Кажете му че сте примерно, сомалийка, но ако не го докарвате на цвят и килограми, пишете се румънка. Зер по добре ще приеме потомка на граф Дракула в кревата, от колкото българка от мизерна, гнусна и червива България. Защото докато той си мисли за мизерна, гнусна и червива България, ще вижда във вас само една мизерна, гнусна и червива българка.
По вашите стандарти очевидно, аз не съм свестен /щото още съм тука/, но малко ми пука за вашите стандарти. А за свинете, не се безпокойте. И те вадят визи, даже и без визи пътуват. Ще се изненадате колко много свине са избрали вашата позиция. И ме е срам, че сте българка, честно. Майната ви, че сте си направили труда да пишете лозунги!!!

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: Защо трябва да е трудно...нови [re: Hellen]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 16:36



Или както казва Достоевски, "трябва да се изстрада".

Пък Джанет Джаксън и Лутър Вандрос пеят "The best things in life are free"...

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Както казваше...нови [re: .SENNA.]  
Автор Hellen ()
Публикувано01.02.02 16:40



...един познат в сходна ситуация - "Това е един изключително некомпетентен анализ - сигурно е писан от журналист".

Hellen
==
“If we had more time for discussion, we should probably have made a great many more mistakes.”



Тема Стига, човече,нови [re: .SENNA.]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 16:45



момичето още е малко. Ако беше на 30 и още повтаряше същото, разбирам, прав ще си да използваш злъчен сарказъм. Но тя е на 17 и е израсла с представата, че живее на гадно място. Мястото наистина е гадно, но от една страна, а от друга е прекрасно. Имам познат от Мозамбик и друг от Сенегал. Те възторжено ми разправят, че тук било рай - да видиш при нас какво е...

Според критериите за бедност бедни са тези, които харчат до 1 долар на ден. Те са над милиард. Тези, които харчат до 2 долара на ден, са между 2.5 и 3 милиарда. Както и да го погледнеш, ние сме в горните 40-50% от таблицата. И да мразим всъщност нямаме основание. По-лошото е, че хората около нас са злобни и изнервени (дори и да имат основание, това не е оправдание) и ни влияят зле - затова и се получават такива неща като с Ники...

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Re: Уважаема Хелъннови [re: Hellen]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано01.02.02 17:10



Бих подхванал диалог със вас, но се опасявам, че някъде по средата пак ще избягате, поради липса на аргументи и ще се оправдаете с интелектуалното ви превъзходство, което не ви позволява да коментирате защото по умният отстъпвал?!? Удобна философия, ако позволите!



ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема ква бедност бе?нови [re: beGemOth the Ancient]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 19:32



95% от хората в тази страна иамт следните неща - масивно жилище, електричество и уреди за него, течаща вода и канализация, ваксинации и леснодостъпна медицинска помощ, леснодостъпно масово образование.

Просто тук хората са забравили какво значи да си ИСТИНСКИ беден.

Ad astra per aspera


Тема по този поводнови [re: beGemOth the Ancient]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 19:35



прочети сигнатурата ми !!!



Ad astra per aspera


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано01.02.02 19:49



Харесваш ми. На такава ранна възраст си разбрала истината. Браво.

ся, аз съм казал и пак ще го кажа.....който не ме уважава - да духа супата....


Тема там е работатанови [re: LuboPenev]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 19:51



че изхвърлянето на излишни емоции не разрешава проблемите.
Всеки може да каже така, но за да го вземат насериозно трябва да се мотивира. А аз нищо не видях по този повод.

Ad astra per aspera


Тема Сена, извинявай...нови [re: .SENNA.]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано01.02.02 21:19



...незнаех ,че си журналист !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Може би ако знаех...


...ама ти наистина ли си журналист ???


Гледам,чета и не вярвам на очите си. Как може такава интелигентност и такъв дух да бъдат залостени в една толкова "малка" професия ,та ти трябва да станеш премиер............прощавай ,забравих ,първо трябва да си цар иначе не става - традицията си е традиция.....много съжалявам ,май ще се наложи да си останеш..........това ,което си.

А сега сериозно!
Попитали една свиня:
- Ти защо цял живот се въргаляш в тая мръсна кална кочина, не те ли е гнус?
А свинята отвърнала:
- Че от какво да ме е гнус, калта е моят дом ,ние свинете живеем в кочина ,ти не го ли знаеш? Тук си ми харесва ,тук съм свикнала ,лесно е ,удобно е ,че какво да искам повече?
Човекът бил настойчив:
- Добре ,но въпреки това ,не изпитваш ли нужда да видиш как се живее извън кочината?
А свинята учтиво отговорила:
- Не ,благодаря ,не искам да се цапам...

Сена ,имам към тебе една молба ! Искам след 10 години ,в един прекрасен ден ,така както си вървиш по улицата да се спреш за секунда ,да се обърнеш назад и да запечатиш това ,което ще видиш. Просто един единствен кадър. Опиши го така ,както го виждаш и така ,както го чувстваш ,нищо повече. Благодаря предварително.
Дано да сме живи и здрави да се чуем пак.


...If a man hasn't found ,what he will die for ,he isn't fit to life...(M.L.King)





Тема Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Hellen]  
Автор munteanu (grand master)
Публикувано02.02.02 05:47



Ех, как обичате да лепвате етикети на хората.
Не е въпросът какъв си, а какво казваш.
Sena е толкова прав, че може би дори и не знае.
Мен също ме е срам да чета такива работи.
На който не му харесва родината ни да си намери нова и да не се връща тука никога.
До кога за бедност ще съдите по парите които получавате?
Това ли е най-важното?
Всеки има възможността да напусне и да си смени името и да го е срам от самия него от рода и от приятелите които е имал.
Честно ви казвам, ако срещна на улицата Кеми Тодоров ще я наплюя.
Никога няма да забравя как говореше като се върна.
-Защо децата ви не говорят Български?
-Че защо?Този език не им е нужен.
и любимото ми:
-Защо предпочитате да говорите на английски, а не на Български?
-Coz I like it!
Скъпа Никита можеш да последваш примера й.
Бях решил да не отговарям сериозно на това писмо, но ми стана гадно от нещата които се изписаха.
И понеже това е форум за кино (което не личи от тази дискусия) ще завърша с една мисъл на Шопенхауер от La VIta e Bella:
"Човек е това което мисли, че е!"

It is you who are mistaken.


Тема Re: Ох, колко си прав!нови [re: NlKlTA]  
Автор kobretti-divetti (Proudfoot)
Публикувано02.02.02 14:12



Не мисли, че това е само в България. В България съществуват всякакви куриози, но това е по цял свят.
Аз самата участвах в един международен poetry contest и спечелих "едва" трето място. Учудващо, но някои хора не искат да изпитат това прекрасно чувство, че сами, без чужда намеса са се преборили. Те просто искат да бъдат сигурни, макар и това да не им донесе никакво духовно удовлетворение. Аз съм доволна от себе си, но ми е жал за тях. Опитай и ти.

Rosie-Posie Proudfoot of Standelf


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: munteanu]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 17:19



И двамата със .Senna. не сте разбрали абсолютно нищо от това, което е казала Никита. Все едно сте слушали радио, докато сте чели, а после сте отговорили каквото ви е било на душата, независимо колко малко общо има то!
По-добре изобщо да не се бяхте обаждали, само да рзваляте настроението на момичето с неадекватното си поведение!
Като толкова се гордеете, че сте останали тук, застанете с една фуния пред НДК и крещете с пълно гърло, колко се гордеете, че живеете точно сега в тази прекрасна страна, където ако не те застрелят в дискотеката, ще те смачкат на улицата и където, каквито и прекрасни планове да си правиш за бъдешето, все един ден се събуждаш (някои по-късно от други)!
Като толкова искате да си кажете мнението, кажете си го! Но не упреквайте хората, когато са осъзнали една истина. Колкото и да не им харесва тя, това няма да я направи лъжа!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: ква бедност бе?нови [re: Пивo]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 17:22



Не, просто вашата икономическа мисъл ви е замъглила мозиците на всички и никой не се е замислил, че Никита всъщност не говори точно за пари!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Абе хора!!нови [re: kobretti-divetti]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 17:28



Никой ли не забеляза, че Никита е казала, че е разочарована от нещо конктерно, което се е случило?!?!?!?
В България, с българи?!?!?
Какво сте седнали да и обяснявате как било н'ам си къде си?!?!?
Освен Хелън, няма ли някой, който да каже нещо адекватно по темата?!?!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Malice]  
Автор munteanu (grand master)
Публикувано02.02.02 17:42



"От днес мене ме е срам да съм българка. Мене ще ме е срам когато ме питат да казвам "Аз съм от България"!"
Ето тези думи съм коментирал.
Колкото до държавата, до това там със застрелването и останалите гадости - хич не си мислете, че само тук е така.
Също така не мисля, че това по някакъв начин оправдава думите й.

It is you who are mistaken.


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано03.02.02 00:50



много се смях докато ти четох постинга. Извинявай, но не можах да се сдържа. Значи, не можах да разбера чие насторение съм развалил. Постинга на НИКИТА, говори именно за развалено настроение преминало в анархистична диария, преди аз да съм се обадил. Не виждам защо трябва да се срамувам, да се нарека българин- една причина ми дай, и аз да се съглася с нея и ще се надпяваме хорово, кой мрази повече България, държава... и т.н., ако щеш пред НДК, Министерски съвет, банка Биохим, Централна гара....
Не е необходимо да си в България за да те пушнат без причина. Българският студент, който беше застрелян в САЩ преди седмица е трагично доказателство на този факт.
И накрая... за каква истина става въпрос???

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР

Редактирано от .SENNA. на 03.02.02 01:03.



Тема Re: ква бедност бе?нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано03.02.02 01:00



Тя всъщност не говори нищо. Просто е изкашляла две изречения, които нямат нито съдържание, нито смисъл, нито послание. Кухи думи, увиснали във въздуха, които вие, кой знае защо, се мъчите да уловите подскачайки, за да ги напълните, да ги оформите и да ги върнете в обръщение, но вече поукрасени, натруфени... но също толкова кухи и празни, като първоначалната версия.

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Malice]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано03.02.02 15:38



Гледах по телевизията как преподавателят на убития български студент е написал цяла муз. творба. И как състудентите му са организирали погребението - ЧУЖДИЯТ ПРЕПОДАВАТЕЛ В ЕДНА ЧУЖДА СТРАНА !!!
Идеше ми да излезна на улицата и да стрелям...стрелям...стрелям.........





Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: .SENNA.]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано03.02.02 19:36



Отговарям ти, защото явно ти е много трудно да подразбираш.
Развалил си настроението на Никита. Защото:
1. Тя е написала това тук, защото е искала да го сподели с хора, с които често общува и които е предполагала, че ще я разберат.
2. Определено не е имала предвид теб, защото не си способен да я разбереш, камо ли да и помогнеш да се почувства по-добре.
3. Не си разбрал 2. и си се намесил неадекватно, от което само си оплескал работата за нея, т.е. тя се е надявала на помощ, а ти си започнал да сипеш груби обиди по нейн адрес.
Мисля, че ако имаш малко достойнство, ще се засрамиш, вместо да разправяш, че си се смял на постинга ми.
4. Никога никой не ти е казвал да се срамуваш, че си българин. До сега в тази тема въобще никой не е обсъждал твоите проблеми.Т.е. само ти го правиш. Хората говорят за едно, а ти като няма с какво да се намесиш, започваш да говориш за себе си, без някой да те е питал!
5. Никой (поне не Никита) не е изтъквал достойнствата на коя да е страна, сравнявайки ги с недостатъците на България. Това, че ти си видял такова нещо, означава, че просто не си в състояние да прочетеш нещо казано от някой друг и да го разбереш правилно, без да вреш собствените си фикс идеи в тезата на автора.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема И сега да обобщим обажданията!...нови [re: NlKlTA]  
Автор Hellen ()
Публикувано03.02.02 19:54



Тази тема малко кривна в посока кой е по-голям родолюбец, та затова ми се ще да резюмирам дискусията до момента. За да избегнем недуразумения поможеду си.

Всичко започна с това, че Никита изрази разочарование от нарушение на основно гражданско право - правото й на свободен достъп до информация. Демократичната държава *трябва* да осигурява на гражданите свободна информация и не само право, но и *задължение* на гражданите е да протестират, когато това не се спазва. В този смисъл Никита изпълни гражданския си дълг - при това по остър и недвусмислен начин.

След което няколко участника във форума, прочели-недопрочели за какво става дума, се засегнаха на патриотични чувства. Явно пропуснали началото на дискусията, те не разбраха, че "срамувам се, че съм българка" в контекста на ТАЗИ дискусия означава "срамувам се от държавата, която ми отнема правото на информация". И започнаха да настояват, че те пък се гордеят с което.

Значи - има неща, заради които човек се гордее, че е българин (и които не пропускам да напомня на англичаните, сред които живея). Но има и неща, заради които човек се срамува от страната ни. Да си затваряме очите за вторите *не е хубаво*, защото от това те няма да изчезнат, а напротив - ще станат по-големи и по-гадни. Колкото по-енергично протестираме срещу Злото, толкова по-бързо то ще изчезне от живота ни. А ако просто заритваме боклука под килима, за да не го видят другите, докато се бием в гърдите какви патриоти сме, боклукът ще става все по-голям и по-смръдлив. И накрая ще ни погълне.

В този смисъл протестът на Никита (на нейните 17 години) е много по-зрял граждански акт, отколкото недоразбрания патриотизъм на опонентите й.

Hellen
==
“Sometimes the worst villains are the people who think they're being good.” – Terry Pratchett



Тема Re: ква бедност бе?нови [re: .SENNA.]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано03.02.02 19:55



Говори много неща, сега ще ти кажа за какво става дума, защото ти явно имаш трудности с разкодирането на послания, идващи от толкова далече (от извън главата ти например).
Никита е описала емоциите, които е преживяла, вследствие на една конкретна случка. Самата случка няма значение, важното е, че я е накарала да се чувства по този начин. Става дума за разочарование, неоправдано доверие, лицемерие, безсилие, зависимост. Човек се чувства така обикновено когато разбере, че не той има думата за решаващи за него лични въпроси (например), че действителността не е такава, за каквато ти я представят... и не е в твоята власт да я промениш. Тогава обикновено се разочароваш от "познатото" и ти се иска да вярваш, че това, което си си предтсавял все някъде съществува.
Дано сега да си разбрал нещо.
Така или иначе си възрастен човек (предполагам) и нищо не оправдава поведението то.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Ммм...нови [re: Malice]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано04.02.02 11:51



Струва ми се, че неразбиращите тук са много

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Re: ква бедност бе?нови [re: Malice]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано04.02.02 12:02



Това означава, че където и да е по света, човек би могъл да изрече същите думи. Нали виждаш колко несправедливост, колко прецакване, колко манипулации, пренебрежително отношение към обикновените хора и какво ли още не се лее от екрана в 90% от САЩ-филмите. Ама нещо не съм видял някой да се изправи и да каже "срамувам се, че съм от САЩ". Тук опираме до самоуважение, много съжалявам. Аз мога да кажа "срамувам се от себе си" и го казвам често (това не е самоподценяване, просто първо човек трябва да търси в себе си и освен това - много по-важно - едва ли има право да обвинява нещо или някой извън себе си), но не мога да си позволя да кажа "срамувам се, че съм българин", независимо от всичките гадости накуп, които се случват и на мен, и на всички останали в тая държава.

Всъщност какво е станало? Някой е преживял нещо лошо, почувствал се е уязвим и е решил да сподели с предпочитаните от него хора. Добре, обаче това става твърде публично и се намесват такива, които не са желани, и сипват сол в раната (или пък прилагат шоково лечение, кой може да каже!). Аз наскоро реших да споделя само с един човек (има разлика, нали) и дори там се издъних (а после реших, че съм допуснал недопустима слабост и за това съм си виновен само аз), така че нищо от тук ставащото не е чудно.

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: Hellen]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано04.02.02 12:12



Чак сега го прочетох това (след като написах по-горния си постинг). Знам, че темата трябва да се остави да потъне, защото е болезнена най-вече за този, който я е отворил, обаче не съм съгласен, че трябва нещата да се тълкуват така. Кажи ми - има ли държава, чиито граждани нямат поводи да се срамуват от нищо в нея? Вече го написах, но нищо, пак ще го напиша - човек има право да каже "срамувам се от себе си"; нека приемем, че може да каже и "мразя държавата" (което, според мен, също е недопустимо, ама нейсе), но няма право да каже "срамувам се от народността и родината си", въпреки че няма предвид това (пък кой знае - на подсъзнателно ниво сигурно има нещо, щом е изречено по тоя начин). Не сме ли ние единствените, които си позволяват това? (Дори и африкански негър не съм чувал да го казва.) Е как тогава да претендираме, че искаме нещо да се оправи?

Тоест, "Мразя тази държава" е приемлива позиция, но последвалите думи не са.

Така че доколко е граждански и доколко нихилистичен такъв акт, за мен отговорът е друг...

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано04.02.02 12:40



1. Пак питам- какво е написала и какво споделя???
2. Способен съм да разбера всеки човек, който има някакви конкретни проблеми, а не да оправдава кофти настроение с някакви общи фрази прочетени във вестник или чути по ТВ. От постинга на НИКИТА става ясно, че тя има проблеми преди всичко със себе си. И щом си е лепнала оплакването на публично място би трябвало да очаква различни мнения. За лична кореспонденция хората са измислили мейли, Одиго, ICQ и така нататъка.
т.3 се отнася до втората половина на т.2 /когато прочета нещо смешно, нямам навика да се преструвам, че не е смешно. Всъщност, колебаех се- дали да се смея или да плача. Реших да се посмея. Комичното в постинга ти е с една идея над трагичното. А това, че си се обидил... хич не ми пука/
4 и 5. Пак се смях. Мъчих се да се спра и да се засрамя, но не можах!!!



ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: ква бедност бе?нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано04.02.02 12:55



Гениална философия. Бих добавил, леко безхарактерна и повърхностна, но удобна. Само че, тя не става с това си поведение по- добра, от тези които са я- "разочаровали", "не са оправдали доверието и" и са "лицемерни".

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: ква бедност бе?нови [re: Malice]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано04.02.02 13:25



Ама гледай сега - тия емоции човек ги има при всякакви разочарования включително любовни. Откога държавата трябва да обича Никита и обратното. По-скоро трябва да се прилага Вапцаровото отношение към живота..

Ad astra per aspera


Тема нищо не разбрахнови [re: Hellen]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано04.02.02 13:44



Значи от казаното от теб Никита е поискала от държавата някакъв документ и са и отказали да го издадат необосновано ?

Или какво ?
Ако става дума за "Последното изкушение.." постингът е хм, меко казано наивен.

После сега вече теоретично - откога държавата е длъжна да пълни главите на гражданите с информация ? Спомням си, че това беше приоритет на определен тип държави, към които не желаем вече да се числим.

Та аз лично не виждам тук никаква гражданска позиция, освен емоции за които трябва да се погрижат приятелите на Никита. Понеже аз нямам честта да съм от тях, а тя си поставя емоционалните проблеми пред мен, нормалната ми реакция като незаинтересован човек е да започна да питам. А когато никой не ми отговаря, пращам ревльото където му е мястото.

Ad astra per aspera


Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: Hellen]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано04.02.02 14:00



След последния ти "обобщаваш постинг", прочетох жалейката на НИКИТА още един път. И още един. И пак.
Уважаема Хелън, вие отнова знаете това, за което другите не се досещат даже. Не знам къде сте прочели или научили за причината на никитиното разочерование, но поне в постинга: " МРЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВА", аз не долових и полъх, от нарушаване на някакво гражданско право, още повече за отказ на държавата да и даде свободен достъп до информация.
Не, аз ще го прочета още веднъж... може да съм пропуснал нещо... Не, бе Хелън, нищо няма за достъп до информация. Има само крилати фрази от рода: "От днес ме е срам да се нарека българка", "Мразя тази държава", "... ще ме е срам да кажа че съм от България". Как видяхте, че "срамувам се, че съм българка", всъщност е "срамувам се от държавата, която ми отнема правото на информация".
Много ти се иска да лепнеш етикет на тези, които не са навити да се мразят, че са българи.

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Откъде да зная?...нови [re: beGemOth the Ancient]  
Автор Hellen ()
Публикувано04.02.02 17:12



...Дали има държава, чиито граждани да нямат повод да се срамуват от нея... (ако мога да отговоря конкретно на въпроса ти, Гоа). Но сравнителният анализ в тази насока *не е* цел на настоящата дискусия. Ние говорим за *конкретна* ситуация, в *конкретна* държава и доколко тази конкретна ситуация е повод за срам.

<<... човек има право да каже ...
..."мразя държавата" (което, според мен, също е недопустимо, ама нейсе)>>

Е! Браво! Че не беше ли доскоро това ТВОЯ сигнатура!?! Доколкото си спомням, я взаимства от Пиво. "Обичам родината, мразя държавата!" В какъв смисъл е недопустимо, тогава?

<<, но няма право да каже "срамувам се от народността и родината си", >>

Не бих се съгласила с тебе, от принципни съображения. Познавам хора, изгонени насилствено от България - преди петнайсет, двайсет или трийсет години. Най-често роднините им са били убити или опандизени от "народната власт", съпругите или сестрите им - изнасилени в мазето на шесто управление, а те е трябвало или да напуснат страната по най-бързия възможен начин, или ... знаеш какво. Много от тези хора не само се срамуват, те се *гнусят* да признаят откъде са родом. И не смятам, че някой би могъл да ги упрекне с чиста съвест, знаейки какво се е случило с тях и семействата им.

<< Не сме ли ние единствените, които си позволяват това? (Дори и африкански негър не съм чувал да го казва.) >>

Всъщност се наблюдава обратна зависимост - колкото по-изостанала е държавата, толкова по-националистично са настроени жителите й. Или казано с пример - безкритичните патриоти са много повече в Уганда, отколкото във Великобритания. В Уганда някъде около 72% от хората декларират безрезервна подкрепа за държавата си, докато във Великобритания само 3% не могат да намерят *никакви* негостатъци. В този смисъл трябва да сме доволни, че гражданите на България са критично настоени - показва, че напредваме по посока на цивилизования свят.

Hellen



Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: Hellen]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано04.02.02 17:29



В такъв случай американците не са никакви патриоти.

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: Hellen]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано04.02.02 18:47



За сигнатурата - не ми е било сигнатура; използвах го като заглавие на първия си постинг в тази тема, но в качеството му на цитат. Исках да намекна, че Никита всъщност е смесила понятията.

После, за изгонените хора... това, че се гнусят, според мен е тяхна слабост. Омразата по принцип е слабост, но в този случай според мен си е и очевидно неадекватна. Отново пренасяне на отношението спрямо нещо към отношение спрямо друго нещо.

За обратната зависимост... ти отново говориш за отношението към държавата, но аз нямах предвид него.



Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: beGemOth the Ancient]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано04.02.02 23:07



"После, за изгонените хора... това, че се гнусят, според мен е тяхна слабост. Омразата по принцип е слабост"

Ako беше минал по техният път ,надали щеше да го кажеш толкова безразлично! Да го напишеш е едно ,а да го преживееш - съвсем друго. Просто се постави на тяхно място и се опитай да го кажеш пак...

Гледах един френски документален филм за чуждестранни граждани ,които по една или друга причина са били хванати и оставени на доизживяване в паяжината на тогавашния режим в СССР - нещо като пленници ,но в "мирно" време. Имаше един покъртителен епизод с един японец ,около 80годишен ,чиято съдба го довела в СССР заедно с родителите си на екскурзия ,когато бил дете. И съответно те били обявени за шпиони ,агенти и т.н. и още по-съответно - били "отстранени".Детето "пощадили"... Как е отраснал ,какво е видял само той си знае ,но както и да е. Та този човечец Гоа ,който живееше в една колиба 3 на 3 ,не знаеше какво е СЛАБОСТ ,не знаеше какво е СИЛА и най-гадното - не знаеше собственото си име - наричаха го с някакво руско прозвище...и още по-гадното беше ,че този старец НЕ ЗНАЕШЕ РОДНИЯ СИ ЕЗИК.........това е трагедия Гоа! Много ми стана кофти като прочетох как лесно си написал "слабост". Просто правя аналогия не по темата ,ами заради двете ти изречения. Сигурен съм ,че е било прибързано или от недоглеждане. И съм сигурен съм ,че не си такъв човек ,може би просто инерцията понякога работи срещу тебе...





Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: J_Council]  
Автор ГpoзнOтo пAтe (анти-приказка)
Публикувано05.02.02 11:11



Виж какво, това, че съм написал "слабост", не значи, че не им съчувствам. Прието е да се казва, че такива хора са жертва на обстоятелствата. Ключовата думичка е "жертва". Като се замислиш обаче, ще видиш, че всичко е въпрос на гледна точка. Ако човек сам не се постави в ролята на мъченик, няма никакво значение как изглежда в очите на другите.
Освен това аз не се страхувам от думичката "слабост" и я употребявам не по-трудно от думичката "сила", независимо дали става въпрос за мен или за друг. Според мен това е въпрос на честност както към себе си, така и към другите. Много е модерно човек да крие негативните си усещания (даже правителството на САЩ предприе цяла кампания срещу всичко, което напомня за трагедията на 11 септември), но това само влошава взаимоотношенията на човека със заобикалящия го свят, само удебелява преградата помежду им.
Много хубав пример си дал с японеца. Точно такива японци се стремим да станем и ние, но не насила, а доброволно. Децата ни няма да знаят родния си език, щом веднъж се махнем оттук - познавам такива българи. На мен ми е не по-малко кофти от това.
А върхът на абсурда е, че в днешно време много хора, никога не живели в България, разкриват българското си самосъзнание (защото досега, заплашвани от репресии, не са могли да го направят), а ние, които сме тук, се срамуваме от това. Поради что...

...И тогава малкото грозно пате се превърнало в... голям грозен паток.


Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: ГpoзнOтo пAтe]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано05.02.02 12:14



"А върхът на абсурда е, че в днешно време много хора, никога не живели в България, разкриват българското си самосъзнание (защото досега, заплашвани от репресии, не са могли да го направят), а ние, които сме тук, се срамуваме от това. Поради что..."

Може би ,защото са осъзнали какво са изгубили - естествено ,че няма да споделят какво са спечелили.........а може би трябва ,именно в полза роду. Не смятам ,че става въпрос за самосъзнанието - него си го имаме ,и то в промишлени количества. Проблема е ,че доста често се бърка самосъзнание с недоволство. Не мислиш ли ,че недоволството ,независимо как е изказано, помага на прогреса ,та и в личен план ако щеш? Не може и не трябва да се затварят очите за лошото ,щото му даваме зелена светлина по този начин, а то за съжаление у нас е в пъти повече! Хората са недоволни и гладни ,и последното нещо ,което ги интересува е нац. самосъзнание ,затова и бягат - елементарни прозаични нещица ,дето командват главата - и само такъв ,дето не го е усетил на собствен гръб не може да го разбере. Има моменти ,в които на човек му писва и си вика "майната му на всичко". Един път се живее, втори шанс нямаш !!! И като осъзнаеш ,че само ти обичаш родината ,а тя тебе не.........какво ти остава? Не ,че аз мойта не я обичам ,въпроса е защо я обичам и обикновено стигам до извода ,че......или не мога да си отговоря на въпроса ,или просто се сещам само за родителите си... жалко ,но факт - естествена реакция - инстинкт за истината - гадна и ли не , искаш или неискаш - малките човешки неща и т.н. ,и т.н.
Странното е,че все още я обичам - скапаната ни държава ,де да знам защо ,просто ей така - любов без смисъл. А хубавото е,че я мразя ,което от своя страна още по-силно доказва първото.






Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: J_Council]  
Автор ГpoзнOтo пAтe (анти-приказка)
Публикувано05.02.02 13:54



А представи си само ако хората не бяха слаби, какъв рай щеше да е...

...И тогава малкото грозно пате се превърнало в... голям грозен паток.


Тема Не че съм съгласен но:нови [re: J_Council]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано05.02.02 14:31



"Ask not what your country can do for you, ask what YOU can do for your country"

J.F. Kennedy

Ad astra per aspera


Тема Всъщност...нови [re: Пивo]  
Автор Hellen ()
Публикувано05.02.02 15:32



Кенеди цитира Томас Джеферсън, ако не се лъжа.

Hellen



Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: .SENNA.]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано05.02.02 20:28



Veche ti obqsnih, che imash problem s podrazbiraneto.
Ako tolkova ti prechi i v ejednewniq jivot, kakto v tozi forum, te syvetvam da se zaemesh da porabotish nad sebe si i nad tozi problem.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Не че съм съгласен но:нови [re: Пивo]  
АвторHarry S Hawl (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 21:30



Tozi citat otpraven kam mladite hora zvuchi taka:

"Don't ask what you college can do for you, but who you can do while in college!"

P.S. citatat e ot film oshte ne izljazal, stryva mi se.



Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: ГpoзнOтo пAтe]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано06.02.02 19:49



Аз примерно много се срамувам от бай Ганьо и не ми казвай, че има нещо лошо в това. Всъщност точно една шепа съвременни Ганьовци ме накараха да напиша този постинг.

<Много е модерно човек да крие негативните си усещания (даже правителството на САЩ предприе цяла кампания срещу всичко, което напомня за трагедията на 11 септември), но това само влошава взаимоотношенията на човека със заобикалящия го свят, само удебелява преградата помежду им. >

Та при това ти мнение, какво толкова лошо съм направила като не съм скрила негативните си усещания?

N.

oO Peace Oo


Тема Re:нови [re: Пивo]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано06.02.02 20:31



Оф, Пиво, не мога да разбера защо непрекъснато го спрягаш това "Последно изкушение..." В случая цензурата нямаше нищо общо, въпреки че съвсем спокойно и тя може да се прибави към Списъка.

Поводът беше корупцията в държавата и братята българи, пропити с бай Ганьовския манталитет, който казва "келепира преди всичко". Ставаше дума за това как в един ден на мене, на майка ми и на баща ми се случват неща нямащи абсолютно нищо общо по между си, но болезнено еднакви по своята същност.
Абсолютно показателен е факта, че баща ми, който е бил стюард не знам си колко години, обиколил е света и никога, ама никога не си е и помислял за емиграция каза: "Боже, как искам да се махна от тази държава!". Не искам да навлизам в подробности, защото нещата са лични, но в същото време са неща, с които предполагам се сблъскват много хора. И не ми казвай, че по целия свят е така, защото на някои постъпки и начин на мислене съвсем спокойно може да се лепне етикета "only in Bulgaria".

И отново, в крайна сметка главния повод (но не единствения) беше корупцията, с която се срещнах лице в лице и за пръв път в живота си разбрах какво всъщност представлява и защо е толкова важно да се изкорени. Как тя би разяла абсолютно всичко, което новото поколение "може да направи за страната си" и как заради едни мазни лелички, които от време на време получават по около 300 долара, няколко месечен труд и други средства отиват по дяволите.

Корупция може да има навсякъде, но българската е уникална по рода си. И за мене не е нормално да гледам как питат по bTV една девойка, дали ако имаше възможност да плати на някой, за да получи хубава оценка би го направила, тя с усмивка на уста, да казва "Ми да, що не?!" , и да слушам приятелите ми да си разговарят съвсем спокойно: "Абе кво ми пука за даскалото, аз като завърша ше си купя диплома."

Това е.

PS. До колкото чух тарифата е $200. За съжаление не мога да ви кажа от къде да си вземете.

N.

oO Peace Oo


Тема Ники,нови [re: NlKlTA]  
Автор ГpoзнOтo пAтe (анти-приказка)
Публикувано07.02.02 17:50



поласкан съм, че точно на мен си отговорила. Разбира се, че не трябва да ги криеш (според мен) - това беше казано в друга връзка. Въпросът е в това накъде точно си ги насочила, кои са обектите на недоволството ти. Всъщност човек се ядосва и срамува само от хора - и то от шепа хора, като погледнеш. Идентифицирането им с нещо друго е това, заради което всъщност стана тая тупурдия тук.

Корупцията, лицемерието, бездушието, ... са неща, които и за мен са толкова отвратителни, че усещам как целият се разтрепервам само като мерна отдалече нещо такова. А когато ми се случи на мен, сигурно реагирам като теб. Опитвам се да приемам по-философски нещата, но това идва с времето, така че...

Колкото до бай Ганьо, имам особено отношение към него. Всъщност бай Ганьо е безобидно детенце в сравнение с онова, което представляват някои реални личности - най-много да изкара някой като теб от релси, далавераджия на дребно, дето се вика. Много по-лоши са интелигентните, костюмирани, възпитани, умни и красиви мръсници - те могат да разкажат играта на цял народ, без дори той да се усети... Аз не се срамувам от бай Ганьо, по-скоро го съжалявам и дори по някакъв начин му симпатизирам, защото всъщност и той е жертва. Жертва на средата си. Друго нещо е, като вземем 5 милиона бай Ганьовци - тогава вече става лошо, това вече е въпросната среда...

И все пак - тези неща ги има навсякъде. Това, дето си го мислим, че е "онли ин Бългерия", съвсем не е само тук. Май всъщност в това е основната ни грешка - че се мислим за нещо по-различно то другите...

...И тогава малкото грозно пате се превърнало в... голям грозен паток.


Тема Re: Не че съм съгласен но:нови [re: Пивo]  
Автор AD (Alex!)
Публикувано08.02.02 09:29



"Ask not what your country can do for you, ask what you can do for yourself!"
-AD



Тема Meritocracyнови [re: NlKlTA]  
Автор AD (Alex!)
Публикувано08.02.02 09:46



Корупцията е характерна за по-изостаналите държави (Нигерия, Чалгария и пр.) и наистина дразни. Освен че дразни, тя пречи на развитието на тези не толкова развити общества.

Корупцията в образованието е сред най-противните разновидности, защото интелигентните деца са (сте!) бъдещето на човечеството. Специално България няма много други ресурси освен вас, и просто е тъпо, когато някой плюе на доброто в себе си (както го правят корумпираните преподаватели, например).



Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор amgul (ligav4e edno)
Публикувано08.02.02 11:18



milo dete,s cyalotot mi uvajenie kam 4uvstvata koito sa te obzeli.....ne im e myastoto v toya klub!

Say the F-word loud!


Тема Re: Ники,нови [re: ГpoзнOтo пAтe]  
Автор Hellen ()
Публикувано08.02.02 15:26



Понеже така и така сме тръгнали да посочваме противоречия в постингите ти, Гоа, ще ти покажа и този:

<<Въпросът е в това накъде точно си ги насочила, кои са обектите на недоволството ти. Всъщност човек се ядосва и срамува само от хора - и то от шепа хора, като погледнеш. Идентифицирането им с нещо друго е това, заради което всъщност стана тая тупурдия тук.>>

и

<<Друго нещо е, като вземем 5 милиона бай Ганьовци - тогава вече става лошо, това вече е въпросната среда... >>

Да смятам ли, че "шепата хора, за която говориш в първия абзац, всъщност са 5 милиона българи (очевидно все пак имаме три милиона по-свестни...).

* * *

<<И все пак - тези неща ги има навсякъде. Това, дето си го мислим, че е "онли ин Бългерия", съвсем не е само тук.>>

Уви, до голяма степен грешиш. Тук, където живея, нe съществуват огромната част от проблемите, които съставляват *ежедневието* на средния българин. Разбира се, ако се сравняваме с Казахстан или Украйна - тогава си напълно прав. Но аз си мисля, че когато правим сравнение, трябва да се придържаме към по-високи, вместо към по-ниски критерии (като например да се опитваш да плуваш колкото най-бързия в коридора, вместо да се упокояваш, че "онова, сакатото там плува *даже* по-бавно от мене").

Hellen



Тема ...нови [re: Hellen]  
Автор ГpoзнOтo пAтe (анти-приказка)
Публикувано08.02.02 15:34



Смятам, че да се ядосва и срамува човек може само от тези, с които е имал някакъв допир - това са шепа хора. От друга страна, ако беше имал допир с всичките 8 милиона, сигурно щеше да установи, че 4 милиона (намалявам числото, за да има баланс ) са от същия дол дренки.

За критериите си права - трябва да се придържаме към по-високи. Само че аз съвсем не съм убеден, че по-високите критерии трябва да ги търсим точно там, където казваш. Ако говорим конкретно за корупцията, съгласявам се безусловно. Но ако говорим за човещина така, както аз я разбирам... тогава трябва да отидем към оная държава, която толкова дълго е била подтискана от Англия - Индия. И въобще към изтока. А защо да не останем на мястото, на което сме...

...И тогава малкото грозно пате се превърнало в... голям грозен паток.


Тема Човещина...нови [re: ГpoзнOтo пAтe]  
Автор Hellen ()
Публикувано08.02.02 16:03



Ак още си говорим за човещина в ежедневното й измерение, ще направя сравнение между Великобритания, която аз дадох за пример и Индия, която ти даде за пример.

Миналото лято по време на традиционния религиозен празник Мелла седем хиляди вярващи (основно жени и деца, като по-слаби) умряха, стъпкани от краката на останалите поклонници. В Анлгия, от друга страна, ако не дай си боже блъснеш някого на слизане от автобуса, *той* ти се извинява. И ти му се извиняваш, разбира се, но и той - за да не останеш случайно с впечатление, че нарочно ти е застанал на пътя. КАто знаеш колко нерви може да струва едно обикновено пътуване с трамвай в България, надявам се ще оцениш предимството на човещината във всекидневието ни...

Hellen



Тема Re: Човещина...нови [re: Hellen]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано08.02.02 16:41



Ама направо не мога да повярвам колко весели примери даваш:
Значи какъв е извода- че в Индия, живеят някакви варвари, а във Великобритания, яйце да хвърлиш, все джентълмен ще улучиш. В историята на Великобритания има десетки концерти със смазани зрители, на които никой не имал намерениеда се извинява. Да не говорим за Великите футболни английски запалянковци, които тъпчеха през бащи със деца из Европа. Извинявай ли си викаха, че не разбрах???

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Да!нови [re: Hellen]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано08.02.02 16:45



Като каза за ситуацията в автобуса и се сещам за един колега ,който беше в Лондон преди година и ми разказа следната невероятна случка ,на която бил присъствал. Та значи стоял си той на тротоара и зяпал наоколо. Пред него се намирало кръстовище с пешеходна пътека. Двама мъже се срещат по средата на пътеката(познавали се) и започват да си говорят разпалено ,как не са се виждали отдавна и т.н. И това всичкото по средата на платното! Моят колега направо се втрещил и очаквал всеки момент да стане скандал или сбиване. Нищо подобно. Колите си чакали спокойно - кой отворил вестник ,кой говори по GSM - въобще никаква реакция. И така двамата се разотишли по живо, по здраво и колите бавно си потеглили! И най-стряскащото било ,че в продължение на повече от 5мин. не се е чул нито един клаксон!Естествено ,когато ми го разправяше му повярвах ,но надали щеше да е така ,ако бях присъствал там!



Тема Re: Човещина...нови [re: Hellen]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано09.02.02 15:41



Ако си мислиш, че Англия е върха на сладоледа по стандарт, човещина и т.н. - дълбоко се лъжеш!

Mixy


Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: Malice]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано09.02.02 15:48



Баси екстрасенса трябва да си за да "подразбираш" несъществуващи факти или събития ...

Mixy


Тема Re: Човещина...нови [re: Mixy]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано10.02.02 16:24



Tq ne dade Angliq za primer kato " vyrha", a prosto kato mqstoto, kydeto jivee v momenta. I kato se ima predvid, che e jivqla i v Bylgariq, moje da napravi adekvatno sravnenie, kakvoto napravi!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: Mixy]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано10.02.02 16:28



Ekstrasensite obiknoveno razbirat syshtestvyvashti takiva.
Nesyshtestvuvashtite vseki moje da si gi vyobrazi, primera s ekstrasens izobshto ne e adekvaten.
Osnovna cherta pri obshtuvaneto e da razbirash za kakvo ti govori drugiq, a toj da moje da go kaje kakto mu idva otvytre, a ne kato uchebnik po pravo, t.e. da se starae da opishe i predvidi vsqka neqsnota, koqto moje eventualno da vyznikne v syznanieto na slushatelite!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано10.02.02 16:51



Имах някакви съмнения, но вече изчезнаха. Ти наистина си елементарен. Дано можеш да схванеш какво ти говоря.

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: .SENNA.]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано10.02.02 16:57



faktyt, che si v greshka otnosno pola mi, govori mnogo zle za teb. No ot vsichko, koeto ti sam izreche, nikoj ne moje da kaje neshto, koeto da mi razvali oshte poveche mnenieto za teb.
Za tova nqma smisyl da preminavave v glupavi lichni napadki.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Ни най-малко...нови [re: Mixy]  
Автор Hellen ()
Публикувано10.02.02 17:58



Ни най-малко, Микси - в Холандия и в Швеция е далеч по-добре в това отношение.



Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано10.02.02 18:06



Травестити трудно разпознавам, признавам си! Нямам обща допирателна със тях, нито им знам сборищата, така че ме извини за дето съм в невидение относно същността ти.
Надявам се да ми влезеш в положението!!!

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Понякога се чудя...нови [re: .SENNA.]  
Автор Hellen ()
Публикувано10.02.02 18:19



...Дали следва да отговарям на толкова неадекватни постинги, но ... айде, от мене да мине - още веднъж...

Значи, *едно* е да поаднеш сред запалянковци на футболен мач - тогава човек *очаква* агресия, демонстриране на мускули и т.н.

Друго е да се отзовеш на *религиозен ритуал* - какъвто пример дадох с Мелла-та в Индия. Когато ходи на църква (или друго верско събитие), човек *не очаква* да бъде стъпкан и смазан от събратята-поклонници.

...И трето нещо е да се качиш в автобус или трамвай в България - там в зависимост от ситуацията може или само да те понамачкат, или направо да ти се накрещят, ако не дай си боже някой гражданин е имал тежък работен ден и няма на кого да си го излее..

В този смисъл - фактът, че английските запалянковци се бият помежду си, не означава, че това е критерият за общуване на Острова (точно обратното - те биват непрекъснато давани за пример как НЕ трябва да постъпва човек). Нито пък те трябва да са ни мерило за поведение ("щом те се бутат на мач, що пък аз да не се бутам в трамвая").

Hellen



Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: .SENNA.]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано10.02.02 20:15



Ne predpolagah che shte padnesh do tam, zashtoto pone v nachaloto mi zvucheshe kato vyrzasten chovek.
Mojeshe da prochetesh nicka mi, spored men zvuchi dosta jensko.
I spored ostanalite, koito sa pravili predpolojenie za pola mi.
Kato te gledam na teb vse neshto trqbva dopylnitelno da ti se obqsnqva...
Veche ti obqsnih, che ne smqtam da si gubq vremeto da se zaqjdam s teb, prekaleno e skuchno a i teb neshto te izbiva na prostashtina.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор id (i*****d)
Публикувано11.02.02 00:29



аз също няма да остана...
ето, виждаш ли - и свинете също ще си тръгнат след време

nothing's shocking (мой?!?)


Тема ааанови [re: AD]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано11.02.02 13:55



a true libertarian :PP

Ad astra per aspera


Тема мдаанови [re: NlKlTA]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано11.02.02 15:54



е, отворила си личната си Кутия на Пандора.

Вече дори не си спомням кога за пръв път се сблъсках с класическата българска корупция. Може би в 6-ти клас когато разбрах, че за разлика от мен и още 67 деца цели 75 са били приети в училището което завърших без конкурсен изпит.

Средиземноморска работа Никита, не си мисли, че е типична само за нас. Семейството и приятелите са над всичко. Върховни принципи не съществуват или почти не съществуват. В обществото са силно ограничени критериите за общуване между хората на база обективни критерии и се разчита преобладаващо на лични познанства, тоест връзки.

Тъй че, бих те посъветвал преди да заминеш за Дания, Норвегия или Холандия където нещата са коренно различни (изключително ниски индекси на корупция), да си помислиш дали българската ти душа може да вирее свободно сред скучните работохолици северняци които цепят стотинката на две и за които 'договор' е право, а 'форсмажор' е оправдание за слабите.

За справка у нас 'форсмажор' е оправданието на тарикатите.

Ad astra per aspera

Редактирано от Пивo на 11.02.02 16:04.



Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано11.02.02 16:43



Първо не съм "vyrzasten", каквото и да значи това.
Второ- ника нищо не значи, и моят са го бъркали със женски
Трето твърде много повторения.
Четвърто- наистина си елементарна. Честно!

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: .SENNA.]  
АвторbOmbe (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 17:26



C H I K I D J I A ! :P




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.