Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 24.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Всъщност...нови [re: Пивo]  
Автор Hellen ()
Публикувано05.02.02 15:32



Кенеди цитира Томас Джеферсън, ако не се лъжа.

Hellen



Тема Re: И сега да обобщим обажданията!...нови [re: .SENNA.]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано05.02.02 20:28



Veche ti obqsnih, che imash problem s podrazbiraneto.
Ako tolkova ti prechi i v ejednewniq jivot, kakto v tozi forum, te syvetvam da se zaemesh da porabotish nad sebe si i nad tozi problem.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Не че съм съгласен но:нови [re: Пивo]  
АвторHarry S Hawl (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 21:30



Tozi citat otpraven kam mladite hora zvuchi taka:

"Don't ask what you college can do for you, but who you can do while in college!"

P.S. citatat e ot film oshte ne izljazal, stryva mi se.



Тема Re: Откъде да зная?...нови [re: ГpoзнOтo пAтe]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано06.02.02 19:49



Аз примерно много се срамувам от бай Ганьо и не ми казвай, че има нещо лошо в това. Всъщност точно една шепа съвременни Ганьовци ме накараха да напиша този постинг.

<Много е модерно човек да крие негативните си усещания (даже правителството на САЩ предприе цяла кампания срещу всичко, което напомня за трагедията на 11 септември), но това само влошава взаимоотношенията на човека със заобикалящия го свят, само удебелява преградата помежду им. >

Та при това ти мнение, какво толкова лошо съм направила като не съм скрила негативните си усещания?

N.

oO Peace Oo


Тема Re:нови [re: Пивo]  
Автор NlKlTA (..classy..)
Публикувано06.02.02 20:31



Оф, Пиво, не мога да разбера защо непрекъснато го спрягаш това "Последно изкушение..." В случая цензурата нямаше нищо общо, въпреки че съвсем спокойно и тя може да се прибави към Списъка.

Поводът беше корупцията в държавата и братята българи, пропити с бай Ганьовския манталитет, който казва "келепира преди всичко". Ставаше дума за това как в един ден на мене, на майка ми и на баща ми се случват неща нямащи абсолютно нищо общо по между си, но болезнено еднакви по своята същност.
Абсолютно показателен е факта, че баща ми, който е бил стюард не знам си колко години, обиколил е света и никога, ама никога не си е и помислял за емиграция каза: "Боже, как искам да се махна от тази държава!". Не искам да навлизам в подробности, защото нещата са лични, но в същото време са неща, с които предполагам се сблъскват много хора. И не ми казвай, че по целия свят е така, защото на някои постъпки и начин на мислене съвсем спокойно може да се лепне етикета "only in Bulgaria".

И отново, в крайна сметка главния повод (но не единствения) беше корупцията, с която се срещнах лице в лице и за пръв път в живота си разбрах какво всъщност представлява и защо е толкова важно да се изкорени. Как тя би разяла абсолютно всичко, което новото поколение "може да направи за страната си" и как заради едни мазни лелички, които от време на време получават по около 300 долара, няколко месечен труд и други средства отиват по дяволите.

Корупция може да има навсякъде, но българската е уникална по рода си. И за мене не е нормално да гледам как питат по bTV една девойка, дали ако имаше възможност да плати на някой, за да получи хубава оценка би го направила, тя с усмивка на уста, да казва "Ми да, що не?!" , и да слушам приятелите ми да си разговарят съвсем спокойно: "Абе кво ми пука за даскалото, аз като завърша ше си купя диплома."

Това е.

PS. До колкото чух тарифата е $200. За съжаление не мога да ви кажа от къде да си вземете.

N.

oO Peace Oo


Тема Ники,нови [re: NlKlTA]  
Автор ГpoзнOтo пAтe (анти-приказка)
Публикувано07.02.02 17:50



поласкан съм, че точно на мен си отговорила. Разбира се, че не трябва да ги криеш (според мен) - това беше казано в друга връзка. Въпросът е в това накъде точно си ги насочила, кои са обектите на недоволството ти. Всъщност човек се ядосва и срамува само от хора - и то от шепа хора, като погледнеш. Идентифицирането им с нещо друго е това, заради което всъщност стана тая тупурдия тук.

Корупцията, лицемерието, бездушието, ... са неща, които и за мен са толкова отвратителни, че усещам как целият се разтрепервам само като мерна отдалече нещо такова. А когато ми се случи на мен, сигурно реагирам като теб. Опитвам се да приемам по-философски нещата, но това идва с времето, така че...

Колкото до бай Ганьо, имам особено отношение към него. Всъщност бай Ганьо е безобидно детенце в сравнение с онова, което представляват някои реални личности - най-много да изкара някой като теб от релси, далавераджия на дребно, дето се вика. Много по-лоши са интелигентните, костюмирани, възпитани, умни и красиви мръсници - те могат да разкажат играта на цял народ, без дори той да се усети... Аз не се срамувам от бай Ганьо, по-скоро го съжалявам и дори по някакъв начин му симпатизирам, защото всъщност и той е жертва. Жертва на средата си. Друго нещо е, като вземем 5 милиона бай Ганьовци - тогава вече става лошо, това вече е въпросната среда...

И все пак - тези неща ги има навсякъде. Това, дето си го мислим, че е "онли ин Бългерия", съвсем не е само тук. Май всъщност в това е основната ни грешка - че се мислим за нещо по-различно то другите...

...И тогава малкото грозно пате се превърнало в... голям грозен паток.


Тема Re: Не че съм съгласен но:нови [re: Пивo]  
Автор AD (Alex!)
Публикувано08.02.02 09:29



"Ask not what your country can do for you, ask what you can do for yourself!"
-AD



Тема Meritocracyнови [re: NlKlTA]  
Автор AD (Alex!)
Публикувано08.02.02 09:46



Корупцията е характерна за по-изостаналите държави (Нигерия, Чалгария и пр.) и наистина дразни. Освен че дразни, тя пречи на развитието на тези не толкова развити общества.

Корупцията в образованието е сред най-противните разновидности, защото интелигентните деца са (сте!) бъдещето на човечеството. Специално България няма много други ресурси освен вас, и просто е тъпо, когато някой плюе на доброто в себе си (както го правят корумпираните преподаватели, например).



Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор amgul (ligav4e edno)
Публикувано08.02.02 11:18



milo dete,s cyalotot mi uvajenie kam 4uvstvata koito sa te obzeli.....ne im e myastoto v toya klub!

Say the F-word loud!


Тема Re: Ники,нови [re: ГpoзнOтo пAтe]  
Автор Hellen ()
Публикувано08.02.02 15:26



Понеже така и така сме тръгнали да посочваме противоречия в постингите ти, Гоа, ще ти покажа и този:

<<Въпросът е в това накъде точно си ги насочила, кои са обектите на недоволството ти. Всъщност човек се ядосва и срамува само от хора - и то от шепа хора, като погледнеш. Идентифицирането им с нещо друго е това, заради което всъщност стана тая тупурдия тук.>>

и

<<Друго нещо е, като вземем 5 милиона бай Ганьовци - тогава вече става лошо, това вече е въпросната среда... >>

Да смятам ли, че "шепата хора, за която говориш в първия абзац, всъщност са 5 милиона българи (очевидно все пак имаме три милиона по-свестни...).

* * *

<<И все пак - тези неща ги има навсякъде. Това, дето си го мислим, че е "онли ин Бългерия", съвсем не е само тук.>>

Уви, до голяма степен грешиш. Тук, където живея, нe съществуват огромната част от проблемите, които съставляват *ежедневието* на средния българин. Разбира се, ако се сравняваме с Казахстан или Украйна - тогава си напълно прав. Но аз си мисля, че когато правим сравнение, трябва да се придържаме към по-високи, вместо към по-ниски критерии (като например да се опитваш да плуваш колкото най-бързия в коридора, вместо да се упокояваш, че "онова, сакатото там плува *даже* по-бавно от мене").

Hellen




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.