Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема там е работатанови [re: LuboPenev]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 19:51



че изхвърлянето на излишни емоции не разрешава проблемите.
Всеки може да каже така, но за да го вземат насериозно трябва да се мотивира. А аз нищо не видях по този повод.

Ad astra per aspera


Тема Сена, извинявай...нови [re: .SENNA.]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано01.02.02 21:19



...незнаех ,че си журналист !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Може би ако знаех...


...ама ти наистина ли си журналист ???


Гледам,чета и не вярвам на очите си. Как може такава интелигентност и такъв дух да бъдат залостени в една толкова "малка" професия ,та ти трябва да станеш премиер............прощавай ,забравих ,първо трябва да си цар иначе не става - традицията си е традиция.....много съжалявам ,май ще се наложи да си останеш..........това ,което си.

А сега сериозно!
Попитали една свиня:
- Ти защо цял живот се въргаляш в тая мръсна кална кочина, не те ли е гнус?
А свинята отвърнала:
- Че от какво да ме е гнус, калта е моят дом ,ние свинете живеем в кочина ,ти не го ли знаеш? Тук си ми харесва ,тук съм свикнала ,лесно е ,удобно е ,че какво да искам повече?
Човекът бил настойчив:
- Добре ,но въпреки това ,не изпитваш ли нужда да видиш как се живее извън кочината?
А свинята учтиво отговорила:
- Не ,благодаря ,не искам да се цапам...

Сена ,имам към тебе една молба ! Искам след 10 години ,в един прекрасен ден ,така както си вървиш по улицата да се спреш за секунда ,да се обърнеш назад и да запечатиш това ,което ще видиш. Просто един единствен кадър. Опиши го така ,както го виждаш и така ,както го чувстваш ,нищо повече. Благодаря предварително.
Дано да сме живи и здрави да се чуем пак.


...If a man hasn't found ,what he will die for ,he isn't fit to life...(M.L.King)





Тема Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Hellen]  
Автор munteanu (grand master)
Публикувано02.02.02 05:47



Ех, как обичате да лепвате етикети на хората.
Не е въпросът какъв си, а какво казваш.
Sena е толкова прав, че може би дори и не знае.
Мен също ме е срам да чета такива работи.
На който не му харесва родината ни да си намери нова и да не се връща тука никога.
До кога за бедност ще съдите по парите които получавате?
Това ли е най-важното?
Всеки има възможността да напусне и да си смени името и да го е срам от самия него от рода и от приятелите които е имал.
Честно ви казвам, ако срещна на улицата Кеми Тодоров ще я наплюя.
Никога няма да забравя как говореше като се върна.
-Защо децата ви не говорят Български?
-Че защо?Този език не им е нужен.
и любимото ми:
-Защо предпочитате да говорите на английски, а не на Български?
-Coz I like it!
Скъпа Никита можеш да последваш примера й.
Бях решил да не отговарям сериозно на това писмо, но ми стана гадно от нещата които се изписаха.
И понеже това е форум за кино (което не личи от тази дискусия) ще завърша с една мисъл на Шопенхауер от La VIta e Bella:
"Човек е това което мисли, че е!"

It is you who are mistaken.


Тема Re: Ох, колко си прав!нови [re: NlKlTA]  
Автор kobretti-divetti (Proudfoot)
Публикувано02.02.02 14:12



Не мисли, че това е само в България. В България съществуват всякакви куриози, но това е по цял свят.
Аз самата участвах в един международен poetry contest и спечелих "едва" трето място. Учудващо, но някои хора не искат да изпитат това прекрасно чувство, че сами, без чужда намеса са се преборили. Те просто искат да бъдат сигурни, макар и това да не им донесе никакво духовно удовлетворение. Аз съм доволна от себе си, но ми е жал за тях. Опитай и ти.

Rosie-Posie Proudfoot of Standelf


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: munteanu]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 17:19



И двамата със .Senna. не сте разбрали абсолютно нищо от това, което е казала Никита. Все едно сте слушали радио, докато сте чели, а после сте отговорили каквото ви е било на душата, независимо колко малко общо има то!
По-добре изобщо да не се бяхте обаждали, само да рзваляте настроението на момичето с неадекватното си поведение!
Като толкова се гордеете, че сте останали тук, застанете с една фуния пред НДК и крещете с пълно гърло, колко се гордеете, че живеете точно сега в тази прекрасна страна, където ако не те застрелят в дискотеката, ще те смачкат на улицата и където, каквито и прекрасни планове да си правиш за бъдешето, все един ден се събуждаш (някои по-късно от други)!
Като толкова искате да си кажете мнението, кажете си го! Но не упреквайте хората, когато са осъзнали една истина. Колкото и да не им харесва тя, това няма да я направи лъжа!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: ква бедност бе?нови [re: Пивo]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 17:22



Не, просто вашата икономическа мисъл ви е замъглила мозиците на всички и никой не се е замислил, че Никита всъщност не говори точно за пари!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Абе хора!!нови [re: kobretti-divetti]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 17:28



Никой ли не забеляза, че Никита е казала, че е разочарована от нещо конктерно, което се е случило?!?!?!?
В България, с българи?!?!?
Какво сте седнали да и обяснявате как било н'ам си къде си?!?!?
Освен Хелън, няма ли някой, който да каже нещо адекватно по темата?!?!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Malice]  
Автор munteanu (grand master)
Публикувано02.02.02 17:42



"От днес мене ме е срам да съм българка. Мене ще ме е срам когато ме питат да казвам "Аз съм от България"!"
Ето тези думи съм коментирал.
Колкото до държавата, до това там със застрелването и останалите гадости - хич не си мислете, че само тук е така.
Също така не мисля, че това по някакъв начин оправдава думите й.

It is you who are mistaken.


Тема Re: Моля! Границите са отворени! Good Bye!нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано03.02.02 00:50



много се смях докато ти четох постинга. Извинявай, но не можах да се сдържа. Значи, не можах да разбера чие насторение съм развалил. Постинга на НИКИТА, говори именно за развалено настроение преминало в анархистична диария, преди аз да съм се обадил. Не виждам защо трябва да се срамувам, да се нарека българин- една причина ми дай, и аз да се съглася с нея и ще се надпяваме хорово, кой мрази повече България, държава... и т.н., ако щеш пред НДК, Министерски съвет, банка Биохим, Централна гара....
Не е необходимо да си в България за да те пушнат без причина. Българският студент, който беше застрелян в САЩ преди седмица е трагично доказателство на този факт.
И накрая... за каква истина става въпрос???

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР

Редактирано от .SENNA. на 03.02.02 01:03.



Тема Re: ква бедност бе?нови [re: Malice]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано03.02.02 01:00



Тя всъщност не говори нищо. Просто е изкашляла две изречения, които нямат нито съдържание, нито смисъл, нито послание. Кухи думи, увиснали във въздуха, които вие, кой знае защо, се мъчите да уловите подскачайки, за да ги напълните, да ги оформите и да ги върнете в обръщение, но вече поукрасени, натруфени... но също толкова кухи и празни, като първоначалната версия.

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.