Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Оптимистичната прогноза...нови [re: kemikal]  
Автор Hellen ()
Публикувано01.02.02 13:40



Горният ми постинг съдържаше оптимистичната прогноза, Kemikal (не си ли всъщност "Chemical"?). Песимистичната изобщо не си направих труда да я описвам, понеже те включва пропадане съм третия свят, ограничаване на свободата на словото и прочее гадости, от които и Итън Хоуг не би могъл да избяга.

Hellen



Тема Защо трябва да е трудно...нови [re: Malice]  
Автор Hellen ()
Публикувано01.02.02 13:58



Зaщото, както казва Томас Пейн,

"What we obtain too cheap, we esteem too lightly... It would be strange indeed if so celestial an article az FREEDOM should not be lightly rated."

Затова и хубавите неща са трудни...

Hellen
==
P.S. Things to do list: 1. Check online for "Thomas Paine" + "humanism" entries.



Тема Re: На прощаване с НИКИТА!!!нови [re: NlKlTA]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано01.02.02 16:05



Каква загуба!!! Край, тръшнах се, ще се мре... без тебе... Никита!!! Само не разбрах защо от днес ви е срам, а не примерно от вчера или да речем... от мига в който акушерката Гинка ви е плеснала по мокрото дупе, а вие сте ревнали с пълно гърло: "Мразяяяяяяяяя, мразя я тая държава, как можах да се родя тукаааааа, мама му... сори мамо". Не сте го казали естествено, защото още не сте могли да говорите, но важното е че сте го мислили.
И ето сега заминавате. В държава където умните са умни, където алчността, егоизма и завистта ги няма и където няма гадни мазници, а готини работодатели, дето няма да те изтискват, а ще ти носят портокалов сок и копринени салфетки, като се запотите.
Ами какво да ви пожелая. Лек път и дано не търсите много... в смисъл да улучите от раз идеала за държава. Намерете си ново детство, родители, учители и приятели. Учете децата си на суахили ако щете, но не е и на български, а на бъдещия си мъж не казвайте че сте българка, щото той за България какви неща е слушал само и то от 17 годишни девойки. И какви филми е гледал. По CNN. Кажете му че сте примерно, сомалийка, но ако не го докарвате на цвят и килограми, пишете се румънка. Зер по добре ще приеме потомка на граф Дракула в кревата, от колкото българка от мизерна, гнусна и червива България. Защото докато той си мисли за мизерна, гнусна и червива България, ще вижда във вас само една мизерна, гнусна и червива българка.
По вашите стандарти очевидно, аз не съм свестен /щото още съм тука/, но малко ми пука за вашите стандарти. А за свинете, не се безпокойте. И те вадят визи, даже и без визи пътуват. Ще се изненадате колко много свине са избрали вашата позиция. И ме е срам, че сте българка, честно. Майната ви, че сте си направили труда да пишете лозунги!!!

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: Защо трябва да е трудно...нови [re: Hellen]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 16:36



Или както казва Достоевски, "трябва да се изстрада".

Пък Джанет Джаксън и Лутър Вандрос пеят "The best things in life are free"...

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Както казваше...нови [re: .SENNA.]  
Автор Hellen ()
Публикувано01.02.02 16:40



...един познат в сходна ситуация - "Това е един изключително некомпетентен анализ - сигурно е писан от журналист".

Hellen
==
“If we had more time for discussion, we should probably have made a great many more mistakes.”



Тема Стига, човече,нови [re: .SENNA.]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 16:45



момичето още е малко. Ако беше на 30 и още повтаряше същото, разбирам, прав ще си да използваш злъчен сарказъм. Но тя е на 17 и е израсла с представата, че живее на гадно място. Мястото наистина е гадно, но от една страна, а от друга е прекрасно. Имам познат от Мозамбик и друг от Сенегал. Те възторжено ми разправят, че тук било рай - да видиш при нас какво е...

Според критериите за бедност бедни са тези, които харчат до 1 долар на ден. Те са над милиард. Тези, които харчат до 2 долара на ден, са между 2.5 и 3 милиарда. Както и да го погледнеш, ние сме в горните 40-50% от таблицата. И да мразим всъщност нямаме основание. По-лошото е, че хората около нас са злобни и изнервени (дори и да имат основание, това не е оправдание) и ни влияят зле - затова и се получават такива неща като с Ники...

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...


Тема Re: Уважаема Хелъннови [re: Hellen]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано01.02.02 17:10



Бих подхванал диалог със вас, но се опасявам, че някъде по средата пак ще избягате, поради липса на аргументи и ще се оправдаете с интелектуалното ви превъзходство, което не ви позволява да коментирате защото по умният отстъпвал?!? Удобна философия, ако позволите!



ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема ква бедност бе?нови [re: beGemOth the Ancient]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 19:32



95% от хората в тази страна иамт следните неща - масивно жилище, електричество и уреди за него, течаща вода и канализация, ваксинации и леснодостъпна медицинска помощ, леснодостъпно масово образование.

Просто тук хората са забравили какво значи да си ИСТИНСКИ беден.

Ad astra per aspera


Тема по този поводнови [re: beGemOth the Ancient]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 19:35



прочети сигнатурата ми !!!



Ad astra per aspera


Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано01.02.02 19:49



Харесваш ми. На такава ранна възраст си разбрала истината. Браво.

ся, аз съм казал и пак ще го кажа.....който не ме уважава - да духа супата....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.