Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Автор Гpaxчe (обект)
Публикувано28.01.02 16:09



хм ... добре дошли в нашия клуб
както се казва - правете разлика между родина и държава
аз обичам родината, но мразя държавата
и като за край на изяблението ти ще ти кажа един от най-любимите си филмови епизоди. Той е от "Червена топлина" и го водят едно руско ченге /Иван Данко в ролята Арнолд Шварценегер/ и едно американско /лейтенант нам си кой си/. Та Данко обяснява как китайците се стравят с престъпността:
"Залавят ги, строяват ги на тревичката на стадиона и ги разстрелват"
"Това тук е невъзможно- политиците няма да разрешат"
"Значи трябва да започнете с политиците"

Ето това е моето виждане по въпроса - кат не става с добро, ще стане с ДЪРВО!

Да си ми жива и здрава и майната им райна ...


борбата като екзистенциална категория


Тема Бая ектремален пример!нови [re: Mixy]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано29.01.02 09:00



Аз имах 'по-меки' неща в предвид, които се случват в бленуваната западна Европа. За САЩ не говорим - то е друга планета направо...

А за ЮАР не знам как се е наредил чичо ти - напоследък чувам че доста хоора, дори от местните бели (т.е. образовани и квалифицирани, нищо расистко), бягат от там като на пожар. При повече от 50% безраотица (дали не беше и 80%?!) явно нещата не могат да се контролират.



Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: Po-skoro mi e bezrazlichna!нови [re: NlKlTA]  
АвторRadoslav (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 15:31



Napylno spodeliam tova NIKITA.
Kogato az biah na 17 oshte viarvah che neshtata shte se opraviat. Togava iskah da ostana. Viarvah v tova che moge polozenieto na vsichki da se opravi. Viarvah, no za syzalenie ne biah realist.
Sega si mislia che tuk v Bylgaria e raia za bogatite deza bez nikva vryzka s realnostta, za tezi deto sa bytani i shte bydat posle otgore \a niakoi veche sa\.
No za "plebeite" nishtata sa razlichni.
A i niamam namerenie da se mycha tuk za da hrania cigani, pensioneri i t.n.] da ziveia v haos, i da gledam kak stadoto se nosi bez posoka.
Ne mi haresva




Тема Re: МРАЗЯ ТАЗИ ДЪРЖАВАнови [re: NlKlTA]  
Авторrotik (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 20:16



Nikita,
ne bydi grajdanin na dyrjavata, bydi grajdanin na sveta. Ako niakoi se zadovoliava da posveti jivota si v posredsvenata Bylgaria, to e zashtoto "he doesn't know any better", kakto kazvat chesto.



Тема Re: Няма такова нещо!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано30.01.02 16:05



Поне не и в ЮАР.

Виж в Зимбабве е работата е съвсем друга. Там имаше доста голяма българска колония, около 15-20 000 души, но откакто техния президент (Робърт Мугабе, мисля, че се казваше) реши че няма да сдава властта без бой, белите се изнесоха наистина доста бързо. Икономиките на двете държави са силно обвързани, но в ЮАР предвидиха развоя на нещата доста отдавна и не пострадаха сериозно в това отношение. Иначе в Зимбабве положението сега е каквото е било у нас през 45-48 г. ...

Mixy


Тема Ники,...нови [re: NlKlTA]  
Автор TauMaster (loverboy)
Публикувано30.01.02 18:02



..., Ники, недей така, моля те! Къса ми се сърцето, като те гледам такава. Take it easy! И аз съм на мнение "Да го ду..ат политиците", ама не се пищисвам. По-добре гледай с нещо да си повече от тях - е, по демагогия и т.н. политически гадости няма да можеш, ама поне по интелигентност, хитрост и т.н. можеш. Вярвам в теб.
Let's do it!

Love is all I can.


Тема Re: Много здравословно усещане!нови [re: kemikal]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:57



Ej, bqh go zabravila!
Edin ot naj-ljubimite mi filmi :)

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Обичам родината, мразя държавата...нови [re: Gilgamesh in the Out]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:58



A zashto trqbva da e trudno?
Ako znaesh kolko puti na den mi se nalaga da si mislq vsichko tova, deto NIKITA go e napisala!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Обичам родината, мразя държавата...нови [re: Malice]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 11:19



Сигурно ти е ясно, че всички си го мислим. Но от кого зависи да се промени?

(За трудното... е, ясно е, че трудностите каляват... и че лесният живот отпуска... и други подобни щуротии, обаче нали тази приказки вече не са това, което са... )

Редактирано от beGemOth the Ancient на 01.02.02 11:20.



Тема Re: Много здравословно усещане!нови [re: Malice]  
Автор beGemOth the Ancient (daemon)
Публикувано01.02.02 11:20



Да забравиш "Гатака"? Ау

Patron of gluttony and greed, he causes earthquakes...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.