Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 14.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Английският пациентнови  
Автор *aзилит* (ентусиаст)
Публикувано15.08.01 11:20



Момчета и момичета,гледам го за втори път-и двата пъти ме държи дълго и все още ме е стиснал за гърлото!Невероятно!Защо ли.....



Тема Re: Английският пациентнови [re: *aзилит*]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано15.08.01 19:13



Zastoto w nego ima mnogo love

All we need is love


Тема Re: Английският пациент [re: Shanya]  
Автор *aзилит* (ентусиаст)
Публикувано17.08.01 08:56



Това също ли е любов:"Върна се при мъжа си.о този миг нататък прошепна тя,или ще загубим или ще намерим душите си.Моретата се отдръпват от сушата,защо не и любовниците един от другПристанищата на Ефес,реките на Хераклит изчезват и на мястото им изникват затлачени устия.Жената на Кандаулес става жена на Гигес.Изгарят бибилиотеки.
Какво представляваше нашата връзка?Предателство към хората около нас или желание за друг живот?
Тя се оттегли у дома при мъжа си,а аз намерих утеха в поцинкованите тезгяхи на баровете?"

Ще гледам луната,
но ще виждам само теб.

Класика от Херодот.Различните хора различно се възстановяват от потулена в тайна загуба."



Тема Re: Английският пациентнови [re: *aзилит*]  
АвторW (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 10:19



А, това е от книгата.... Ами да, и това в известен смисъл е любов. Въобще любовта има различни лица, може да е изпепеляваща, или оздравяваща.... /както казват в рекламата - любов, която изгаря, като горещото слънце над Сахара , любов, която лекува, като танцуващата природа над Тоскана.../

"Любовта е толкова малка, че може да се изниже през иглено ухо..."

Любов, ревност, вярност, изневяра, предателство, шпионаж на фона на зараждащата се война..... всичко това във 200 страници /около/ книга и почти 3 часа филм, много малко книги и филми са такива, много малко.... Освен всичко друго, това е най-антивоенния и най-антинацисткия филм /съответно книга/, които съм гледала....

"Всичко, което съм искал, е да ходя по земя, неразчертана в карти...."

Имаше една статия в "Newsweek"по повод филма, озаглавена много точно според мен "Mapping the Heart".... Няма аналог на български, но мисля, че се разбира...

Питаш защо всеки път, като го гледаш, те хваща за гърлото... Защото е магия, сън, мечта.... Защото е велик.... Защото всички сме така..... Преди години, когато го гледах за първи път, беше точно преди да започнат бомбардировките над Югославия, спрях да сънувам бомби....



Тема Re: Английският пациентнови [re: W]  
Автор musicman (непознат)
Публикувано17.08.01 21:56



Според мен след КАЗАБЛАНКА бих наредил този филм . С всичките му недостатъци не бих го забравил никога. А знаете ли кои е продуцентът му ?
Човека съсипал група КРИДЪНС . С .Р . Е това не е ли парадокс ???

Живота е прекрасен


Тема Re: Английският пациентнови [re: *aзилит*]  
Автор She_Wolf (боец в сянка)
Публикувано23.08.01 17:37



Това е един великолепен Филм
Гледала съм го около 4 пъти и винаги му оставям по някоя сълзичка



Тема Re: Английският пациентнови [re: *aзилит*]  
Автор musicman (непознат)
Публикувано26.08.01 14:59




А КОЯ Е НАИ ХУБАВАТА СЦЕНА ОТ ФИЛМА ???

Живота е прекрасен


Тема Re: Английският пациентнови [re: musicman]  
Автор *aзилит* (ентусиаст)
Публикувано27.08.01 09:56



За мене филма е едно цяло-не мога да кажа коя сцена ме е грабнала най-много...Може би Хана и Кип в църквата или разказа на граф Алмаси за ветровете или ...всяка една сцена от филма.



Тема Re: Английският пациентнови [re: *aзилит*]  
Автор djafar (променлив)
Публикувано27.08.01 14:15



според мен...този филм е хубав, защото има много любофффф и много свобода...освен това е сниман много хубаво :-))))))))))))))))

"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."


Тема Re: Английският пациентнови [re: *aзилит*]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 16:38



Колко пъти мислиш, че е необходимо да гледаш филма,за да го схванеш и до най-дребните детайли? Защото всяка реплика и всеки жест в него носи ппослание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.