Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 28.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За българското кино...нови  
Автор _Aneta_ (Черната роза)
Публикувано10.04.01 23:08



Всъщност, освен "Пансион за кучета" и "Писмо до Америка", в новото българско кино почти не се прави кино. А само телевизия. Всичките там - "Дунав мост", "Хайка за вълци", "Клиника на третия етаж", "Големите игри" и т.н. са телевизионни сериали. Ако и те са кино...
Жалко че не правим повече кино от колко TV.


Life is just dream on the way to Death.



Тема Re: За българското кино...нови [re: _Aneta_]  
Автор Goa (Онзи-Който-Чака)
Публикувано11.04.01 09:34



И Черната лястовица - жесток филм във всяко отношение.
А Дунав мост не е филм - просто поредица от неудачни скечове...

Пролет моя, моя бяла пролет,
още неживяна, непразнувана...


Тема Re: За българското кино...нови [re: _Aneta_]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано11.04.01 10:14



Прави се ТВ защото там има реализация и приходи. Като правиш кино трябва да разчиташ на това, че хората ще харесат филма ти. А хората предпочитат да гледат филми за забавление отколкото като тема за размисъл. Което е и целта на телевизията.

Аз си признавам, че всеки по сериозен филм с удоволствие го разводнявам с 3-4 екшъна и комедии, за да се забавлявам и да отморя, така че да мога да оценя по достойнство следващия хубав филм.



Тема Re: За българското кино...нови [re: Goa]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано11.04.01 10:16



Ами и Third Rock From the Sun е такава поредица от майтапи и закачки но е любим на милиони хора по света.

Редактирано от Пивo на 11.04.01 10:17.



Тема За ТВ сериалите.нови [re: Пивo]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано11.04.01 10:39



А имайте предвид, че 3-та Скала е сериозно осакатен от превода и дублажа.
Ама доста сериозно! В оригинал е пъти по-хубав...

А всъщност ми се струва, че най-страхотният ТВ сериал е Семейство Симпсън. Гениално нещо!
Само ще спомена че всяка серия от 20 мин анимация се прави от абсолютно отделен екип и то в продължение на 5-8 месеца. Героите създадени за 9-те сезона са поне няколко хиляди, отделните "декори" няколко десетки хиляди (май около 100.000!). Един рисуван град! Всеки характер е много внимателно изпипан, няма никакви едноплоскостни и черно-бели тъпотии, типични за американските продукции.

И най-миниатюрния детайл има своето значение. Хуморът е поне на няколко нива - от чисто ситуационни майтапи и лафове, които се харесват на масовия зрител, до фините закачки и саркастични подмятания по адрес на действителни събитя и личности.

Гледайте го ако ви попадне. И - внимавайте да не е дублиран!



Тема Re: За българското кино... [re: Пивo]  
Автор Goa (Онзи-Който-Чака)
Публикувано11.04.01 10:43



Имаш предвид "На гости на третата планета" ли? Аз определено имам афинитет към хумора и тая поредица според мен е много тъпа. Има поне сто комедийни сериала, които са по-добри. Дори и Клиника на третия етаж е по-добър (от нашенска си позиция

).

Пролет моя, моя бяла пролет,
още неживяна, непразнувана...

Тема Re: За ТВ сериалите.нови [re: Яceн *;o)]  
Автор space_ace (непознат )
Публикувано11.04.01 12:06



simpsons, south park... класика :)



Тема Re: За българското кино...нови [re: Goa]  
Автор Aurora (:))
Публикувано11.04.01 13:05



защо, бе..."На гости на третата планета" не е чак толкова зле:)

"хайка за вълци" ми хареса.
"клиника на третия етаж" не ме е впечатлил особено...колкото изобщо съм го гледала, де:)



Тема Third Rock From the Sunнови [re: Пивo]  
Автор HellenМодератор (новак)
Публикувано11.04.01 13:26



Absoliutno! Izkliucitelno zabaven! Gledam go redovno, no naistina predodut uzhasno bi go osakatil.

Hellen



Тема Клиника на третия етаж... пфу!нови [re: Aurora]  
Автор _Aneta_ (Черната роза)
Публикувано11.04.01 18:37



Това е най-тъпия сериал, който някога съм гледала. Евтина имитация на безкрайно дългите американски комедии... Въобще, мога да кажа, че това "поизведение" на телевизията е по-голяма глупост от Дунав мост.
Направо се чудя как някой може да го гледа!


Life is just dream on the way to Death.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.