Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 16.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Криза на качеството  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано31.03.01 09:37



Очевидно тази криза не отмина и таз годишните Оскари.
Или пък дори е следствие от криза в цялото кино изобщо и въобще?

На мен лично ми направиха впечатление 3 неща:

1. Как Тигър, Дракон се нарина с Оскари.
Аз лично за пръв път виждам чуждестранен филм да бъде номиниран за нещо друго освен 'най-добър чуждестранен филм'. И разбира се отидох да го гледам.
И той се оказа просто един 'Хон Гил Дон' направен с много пари. Нито играта, нито сюжета, нито режисурата не струват и 5 пари.
/Значи имайте в предвид, че аз принципно имам много висока поносимост към китайската култура (имам приятел китаец), така че нескончаемото 'джин-хай-джао' въобще не ме подразни./
Когато си излезнах от салона, се замислих с кой филм бих го сравнил този 'има-ли-пилот-главата' филм? И не знам защо ми хрумна 'Козият Рог'. Да, не са съвсем подобни, но aко Тигъра заслужава 4 Оскара, то нашият си филм е трябвало да го награждават поне 5 поредни години...

2. Оскарът за главна роля.
Забелязахте ли КОЛКО МНОГО беше изнанадан самият Ръсел Кроу когато излизаше на сцената?
Абсолютно съм убеден, че самият той си е давал сметка, че подобна роля като Гладиатора, НЕ МОЖЕ да е достойна за Оскар. Не защото Кроу е слаб актьор или подобно. А просто защото самата роля не позволява кой знае каква игра.

3. Оскарът за ефекти.
Пак за тоя Гладиатор. Абре, тая Академия като гледа филмите спи ли или какво? Как може да се сравни Гладиатора, където си личат 'копи-пейст' ефектите, стерилните рисунки на мащабните сцени, с например... Джурасик парк 1?

От всичко това на мен все повече ми се харесва идеята да има нулева година за Оскарите.
Щото наградата принципно има за цел да пооощри развитието, а не посредствеността. Или?



Тема Re: Криза на качествотонови [re: Яceн *;o)]  
Автор Willow (търсеща)
Публикувано31.03.01 12:21



По-скоро има за цел да насърчи по-големите продажби. По никакъв друг начин не си обяснявам как Гладиатор получи Оскар



Тема Re: Криза на качествотонови [re: Яceн *;o)]  
Автор space_ace (непознат )
Публикувано31.03.01 12:54



гладиатор - най-добър филм. какво друго доказателство може да искаме за криза на качеството ?! оскарите винаги са били политически обаче тази година политическите им интереси прекалено грубо се разминаха с артистичните. и не само артистичните - както правилно обръщаш внимание на наградата за специални ефекти :/

иначе "тигър..." е много добър но наградите му също бяха нагласени



Тема Re: Криза на качествотонови [re: Яceн *;o)]  
Автор space_ace (непознат )
Публикувано31.03.01 12:56



странното е че темата ти е "криза на качеството" вместо "криза на качеството при оскарите" - те далеч не са върховен критерий за световното кино.



Тема Re: Криза на качествотонови [re: Яceн *;o)]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано31.03.01 16:47



Даа ... вярно ,че за спец ефектите бях за "Hollow Man" и ,който го е гледал ме разбира :)

Колкото до Тигъра и Дракона има една тънкост...
Незнам дали заслужаваше ,това което получи... не съм капацитет ,но има една искрица надежда в цялата тая работа не забелязвате ли ... самия факт - "оскар за чуждестранен филм"......... не съм сигурен ,че единствената причина се крие зад политически цели някакви. Не знам със сигурност ,но някъде там beyond the голямата локва има някакво раздвижване , почувствах срив в силата :) Ще има голяма промяна усещам го ... и ще е скоро. Мога само да гадая какво ще се случва ,но ще... дерзайте:)

P.S. Аз лично не се подразних от факта ,че Ръсел Кроу взе оскар ,въпреки ,че осъзнавам ,че ролята му не беше оскарова ,но поне присъствието му на екрана не дразни. Ами онзи ледник - Гуинет Полтроу за нейния оскар ми обяснете ... а тя не беше от най-изненаданите като и го връчиха ,пък после пак си помислете дали Ръсел е голямата грешка ?!?...поне си беше естествен човечеца ... евала




Ясен *;о) гордея се с теб за "Джурасик парк". CG-fx също си имат класика

J_Council

Тема Re: Криза на качествотонови [re: Яceн *;o)]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано02.04.01 09:17



повръща ми се от Тигър и Дракон и Ерик Брокович ...
не мога да дишам Джулия Робъртс...
ах, за малко да забравя Дженифър Лопез!
I am sick of it!!!



The Green Bean ;-)

Тема Re: Криза на качеството?нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Aurora (:))
Публикувано02.04.01 12:08



след като поразмислих защо на някои хора не се харесва "Тигър и дракон" стигнах до няколко извода:
- прекалено буквално възприемат света и не могат да надскочат това у себе си
(колко тъжно!)
- "ама как може тука някакви жълти дръпнати да се опитват на мен да ги пробутат тия?!". (колко плитко!)
- някаква дива непоносимост към кунг-фу, която надхвърля всяка трезва оценка за филма
обаче не знам защо се сетих за една мисъл на Рей Бредбъри, която сега ми изплува в съзнанието: "Ако никога не сте си сменяли името като деца, тогава какво доказателство за детство имате?"
ама не знам защо сега пък това се сетих. де да знам. ще кажете, че няма връзка, знам. обаче ц, има, имаааа:)))

я, стига с тоя "Тигър и дракон". аз смятам, че той си заслужава всеки един "Оскар".

ще прескоча към "Гладиатор". хм, абе, защо мъжете така се дразнят на Ръсел Кроу. ми прави ми впечатление, мдаамм.
Ясене, кажи бе? в тоя филм Ръсел Кроу е мъжественост и сексапил, няма две мнения по въпроса, затова ли?. да не говорим, че играе страхотно. как пък ролята да не позволява кой знае каква игра?!? хм, мххх, ама ти гледа ли филма?
ох, гледал си го, верно, нали каза. ами, не знам, не знам...

хех, колкото до ефектите, това че огненото кълбо във войната е пейстнато два пъти не значи, че филма е абсурдно да се награди за ефекти.
че кой му е конкуренция?! да не би онова перфектно лайно с още по-перфектното си заглавие "перфектна буря"?
все пак си е голямо майсторство и труд да се направят Колизеума, битките и всички ефекти, които има "Гладиатор".

обаче пък ти не каза какви са твоите предложения, отчитайки наградените филми като кризисни?

криза на качеството, ама тук предполагам не вписваш всички филми, направени през годината? защото би било някак абсурдно при все, че излезнаха толкова хубави филми, които дори не бяха сред номинираните:(



Тема Re: Криза на качеството?нови [re: Aurora]  
Автор KpиcМодератор (член)
Публикувано02.04.01 12:23



Съгласна съм почти с цялото ти мнение с 2 изключения:
1. Съмнявам се, че у нас върлува "дива непоносимост към кунг-фу". Напротив, много от хората са отишли да го гледат именно заради бойните изкуства и въпреки голямата си любов/интерес към тях са се разочаровали.
2. Не заслужава Оскар за музика! Не го заслужава! (възмущавам се аз, докато си превъртам в главата музиката на Гладиатор... Вчера имаше едно предаване за това как е правен филма и Ханс Зимер разказваше как като пуснал на Ридли Скот музиката за пръв път на фона на филма, той накрая възкликнал "Ти си направил опера!".)



Тема да,нови [re: Kpиc]  
Автор Aurora (:))
Публикувано02.04.01 12:52



съгласна съм. забравих, че "тигър и дракон" е награден за музика...
наистина, освен всичките си достойнства "Гладиатор" има уникална музика.



Тема Re: Криза на качеството?нови [re: Aurora]  
Автор space_ace (непознат )
Публикувано02.04.01 13:10



"човек без сянка" има добри ефекти за разлика от онова извинение за филм, "гладиатор"
:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.