Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 01.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Нищо особено !нови [re: Яceн *;o)]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано04.04.01 22:07



За Козия Рог виж в по-старите теми ,там съм писал по нещо за него ... и аз да не се повтарям...с две думи харесва ми и според мен е качествен ,НО една птичка пролет не прави...................................


Общи ,Общи и пак общи приказки !!!!!!!!!!!!!
И след цялата тая тирада от филми ,"IMDB" и статистика ТИ НЕ УСПЯ ДА ДОКАЖЕШ ,ЧЕ НЕ СА "ПРОСТАШКИ ,СЕЛСКО-БИТОВИ ПСЕВДОФИЛМИ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Какво ми ги изброяваш ?Всичките тия съм ги гледал драги ,без "Акатамус"
И НИКЪДЕ НЕ СПОМЕНА ,ЧЕ ТИ ХАРЕСВАТ ИЛИ НЕЩО ХУБАВО ЗА ТЯХ ,САМО ИЗРЕЖДАШ ,а това на мене ми говори ,че ти си предубедения и разчиташ на статистика ,наградки някакви малки и класацийки ,а не на собствен акъл и вкус!!!
Не разбираш ли ,че всичките тия филми и филменца ще си останат вовеки погребани единствено в собствената ни история и така ще си отидат с времето ,и никога няма да излезат от просташката ни селско-битова държава като нещо ценно и неподвластно на времето и географията ,защото само там могат да виреят в кочината ,в мизерията ,в примитивния критерий и да се радват на подръжници като теб и Гоа ,защото само тук могат да ги намерят NOWHERE ELSE !!!


Не се и опитвай да го обръщаш на лекция по БГ-кино ,защото аз ще го обърна на лекция по КИНО въобще ,и тогава ТЕЖКО и на милата родна кинематография...недей тая лоша услуга да му правиш на любимото ти родно псевдо-кино ,че то благодарение на такива като тебе се скатава толкова време УВИ !!!

P.S. Е да ,ама ако по времето на Паисий сме имали кино ,надали щеше да спомене прочутата си фраза...



J_Council

Тема Точка по точканови [re: J_Council]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано05.04.01 10:25



Pазбирам, че ще всики тия филми ще си останат "вовеки погребани в собствената ни история". И какво от това? За мен е важно на МЕН да ми харесват! Изобщо не ми пука дали хамбургеризираните идиоти зад и пред океана ще ги гледат и харесват.


Не съм имал и за цел да ти доказвам каквото и да било.

Първо защото да ти докажа нещо, че не е така първо трябва да си уточним дефинициите.

Второ, човек който слага ВСИЧКО под един знаменател
(пример: "Йо-хо-хо" е "просташки, селско-битов филм", когато в него няма нито един простак, нито село, нито битови проблеми)
не може да бъде убеден в нищо.

Трето: Имаш серизна озонова дупка в логиката, с всичките му там последици от ултарвиолетовото лъчение:
A)За теб БГ киното ще струва нещо, ако то не остане само в рамките на родната ни публика - "всичките тия филми и филменца ще си останат вовеки погребани единствено в собствената ни история....никога няма да излезат от просташката ни селско-битова държава"
B)От друга старна всякакви доказателства, че има БГ филм награден или харесан от световната публика е без значение за тебе и е доказателство за липса на вкус - "разчиташ на статистика ,наградки някакви малки и класацийки ,а не на собствен акъл и вкус"

Много ме е срам, но ще си призная - просто нямам грам идея как се тушира мироглед с такава 'сериозна' подплата...

Опс, май се сетих! Нашите филми са много, много хубави и ценни, и стойностни, защото българските домати са по вкусни от норвежките!
Фризирах ли те или какво? А?!

...А освен това имам мишка със скрол бутон! Ехааа, и къдрички ти направих!!!





P.S.
Леле как забравих! Как така една птичка да не прави пролет? От де на де, да не?
Точно обратното! Промените се правят от личности! Досега не съм чувал стойностни неща, в това число и БЪЛГАРСКИ филми , да се материализират от нищото!

Редактирано от Яceн *;o) на 05.04.01 10:51.



Тема Re: Криза на качествотонови [re: Яceн *;o)]  
АвторaceHcku (Нерегистриран)
Публикувано05.04.01 10:40



Kriza na predela sushto ne e losho zaglavie. kogato civilizaciata dostigne svoia apogei i sled tova vsichko e razpad i razlojenie. Az, skromnia, chevechec se nadiavam da sum svidetel pone za malko na tova grandiozno subitie.
Oscarite shte stavat vse po zle s vsiaka izminala godina. Tova e razbiraemo, zashtoto tova e vse pak business. V business-a vsichko e impersonal, i sledovatelno i kinoto v po-goliamata si chast e impersonal. Malkata iskra idva ot niakoi stray offshoots, rejisiori, scenaristi i drugi...koito po edin ili drug nachin sa si nonconformists.
Chel sum hubavi neshta za Traffic, no ne sum go gledal. E toi si poluchi oscarite. Tova e moje bi maluk tribute kum stoinostnoto. Nali vse pak triabva da ima otsramvane.

Gladioator. Ami koi drug film vkara tolkova hora v salonite, i koi drug film predloji na nasitenata ot suvremeni bokluchi am. i evropeiska publika neshto " po taka"
Rim...si e veliko vreme, koeto be presuzdadeno niakak si skromno. Mnogo malko shoots mojaha da obhvanat Rim, no tova e zashtoto ako gi imashe...computernata animacia shteshe da si prolichi. Izmama za okoto--izmama za dushata---praznota, sveshtenna praznota.

Kinoto si e tova koeto si e. Ako na niakoi ne mu haresva, moje da pravi boikot...no kakuv e smisula...shte bude ot malcinstvoto. Neka si ima Oscari..i neka im se radvame kato novo-pokrusteni Americanki...puk vij moje i da stanem po-mudri...dori i ot Krokodilite.



In the room the women come and go,
Talking of Michelangelo



Тема Консил,нови [re: J_Council]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано05.04.01 11:04



загубена душо, на тебе май и Господ не може да ти махне пердето от очите... А човек на тъмно разчита на въображението си, когато го има де...

Извинявай за грубата приказка. Би трябвало да си мълча, защото, както казват, спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.

Ако там горе няма нищо, то това ще е ужасна загуба на пространство... (Сейгън)


Тема Re: Точка по точканови [re: Яceн *;o)]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано05.04.01 15:20



Упс... противоречие - Нямало простак в "Йо-хо-хо" ,ами изпълнението на К.Варийски е повече от некадърно и фалшиво ,незнам дали и той си вярва като играе или просто гледа да не забрави репликите от сценария!!! И това моля ти се минава за детски филм(или поне така се котираше едно време). Много добре си знам аз кое да слагам под общ знаменател...не е току-така!!! Повече от просташка изява е да си мислиш ,че нечии естетически нужди са толкова загрубяли ,че да харесат нещо така фалшиво и некадърно направено!!! Не всички са слепи и някои още различават бездушното изпълнение от истинската игра. А само като се замисля колко хубава идея е опропастена по такъв Просташки начин и направо ми се къса сърцето...Ти ми излизаш с номера - "Йо-хо-хо" ,а мога ли да те ЗАРИНА с заглавия ,чиято основна тематика са ; СЕЛОТО ,ТКЗСто ,ЗАВОДА ,БРИГАДАТА ,СЕЛЯНИНА И НЕГОВОТО "ДУШЕВНО" СТРАДАНИЕ ,ПАРТИЗАНСКОТО ДВИЖЕНИЕ ,ПАРТИЯТА ,БРАТСКИЯ СЪВЕТСКИ НАРОД и т.н. ......ит.н......мога разбира се ,но няма да го направя ,предпочитам ти да си направиш тая равносметка и да решиш чий мироглед трябва да се тушира!!!

Противоречие № 2 - изречението ти: "За мен е важно на МЕН да ми харесват! Изобщо не ми пука дали хамбургеризираните идиоти зад и пред океана ще ги гледат и харесват." противоречи с другото твое изречение - "От друга старна всякакви доказателства, че има БГ филм награден или харесан от световната публика е без значение за тебе и е доказателство за липса на вкус" ................
Та последно не е ясно кое диктува мнението ти ,наградите или това на ТЕБ да ти харесва ............нещо много не се разбира ,доста си противоречиш приятелю ,дали е от прекалената употреба на домати или пък мишката със скрол нещо те разсейва...

Божичко каква глупост - "Нашите филми са много, много хубави и ценни, и стойностни, защото българските домати са по вкусни от норвежките!"...... това сериозно ли го каза или е несполучлив опит за хумор ,защото ако не е започвам да съжалявам дето съм се излъгал че споря с човек ,който разбира нещо от кино...

Да приемем ,че БГ-доматите са по-хубави от норвежките (господи това аз ли го написах...) и това би трябвало да означава ,че БГ-филмите са хубави ,ценни и стойностни.........................................................................................................ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха,ха...

P.S. Kак да се фризирам от такава идиотщина

..........o' родна реч - омайна ,сладка........

J_Council

Тема Re: Консил,нови [re: Goa]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано05.04.01 15:37



Не се обиждам Гоа , хич даже !!! Гледал съм много повече филми от теб било то български или не ПРОСТО НЕМОГА ДА СЕ ОБИДЯ ,ЗАЩОТО ЗНАМ ЗА КАКВО ГОВОРЯ И ГО ПОДКРЕПЯМ С ФАКТИ ,а това което ти правиш е нищо повече от гръмки фрази и разни неуместни мъдрости без никаква аргументация....Ясен поне се опитва да докаже тезата си със заглавия и статистика ,а ти просто нищо не правиш!!! И това което си ми написал звучи добре ,но не носи никакъв смисъл в себе си ,защото първо трябва да го докажеш - Докажи за "пердето" ,за "въображението" и за "давещите се". И може би тогава думите ще имат това значение което искаш да им придадеш. Иначе сега те просто са нищо ,висящо в едно още по-голямо нищо и това наистина е ужасна загуба на пространство(и на време).

P.S. Понякога не ти ли се струва ,че напразно си хабиш клавиатурата...????

J_Council


Тема J, споменавала ли съм, че ме кефиш?нови [re: J_Council]  
Автор NlKlTA (малката русалка)
Публикувано05.04.01 15:51



Добре, че си ти, за да изпишеш по най-правилния начин това, което го мисля.

...

Goa, аз доста се обидих на онова, което каза в "другия клуб", но мисля, че бъркаш относно това, кои точно са конете с капаци.

N.



Тема Re: Точка по точканови [re: J_Council]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано05.04.01 17:19



Изобщо не си противореча! Изобщо! Защото аз търсех аргументи за теб, не за мен! На мен не ми трябват! Забележи! Ето ти цитатите отново и критичните думи в него:
___________________________________________________________
Противоречие № 2 - изречението ти: "За мен е важно на МЕН да ми харесват! Изобщо не ми пука дали хамбургеризираните идиоти зад и пред океана ще ги гледат и харесват." противоречи с другото твое изречение - "От друга старна всякакви доказателства, че има БГ филм награден или харесан от световната публика е без значение за тебе и е доказателство за липса на вкус".
_______________________________________________________________

Сори че ти го натрапвам, но принципно е добре да се чете ВСЯКА дума.
(Особено когато благоволяваш да четеш мои мнения

)
А освен това е препоръчително да не се смесват цитати от два РАЗЛИЧНИ параграфа.
Но това е само препоръчително, хич не е задължително! Все пак трябва да има
и такива хора, които да си нагласят цитата според нуждите, нали така :)

А относно чувството ми за хумор... Ами слава Богу, че съм пропуснал
възможността ти да ми станеш аршин за него! Ей, късметлия съм си аз!



Тема Re: Консил,нови [re: J_Council]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано05.04.01 17:23



твоите "факти" са си чист нездрав субективизъм, както и моето поведение, разбира се :)))
Ти гледаш на киното от ужасно изкривена гледна точка. Може би професионално увреждане, знам ли. А за това какво говоря аз, не се безпокой - аз също знам за какво говоря :) Знам например, че светът се изменя със светкавични темпове и е необходимо много често да се сменя начинът на "прочита" му; концепциите остаряват със скоростта, с която се мени висшата мода, количеството манипулативност расте с чудовищни темпове, значението на отделния човек пада със същата скорост, и прочие, и прочие... И киното вече не е това, което беше преди 5 години, какво остава за преди 35. Погледът върху киноизкуството задължително трябва да се пречупва не само през призмата на отминалото време, но и на редица други фактори. Трябва да се вложи малко въображение, да се използва интуиция, да не се прибягва до излишно технократизиране... И най-важното - дискретизираното мислене вече не е достатъчно ефективно... Нямам дар-слово за съжаление, а и не искам да се впускам в подробности, и всичко това веднага води до твоята оценка "слаб 2". Хубаво, аз приемам такива оценки без проблем - те говорят достатъчно и за оценяващия :) И ти като един приятел - "щом не си казал нещо, значи не го знаеш."
Но виж какво, не искам да се нападаме персонално, това ми е омразно.

Ако там горе няма нищо, то това ще е ужасна загуба на пространство... (Сейгън)


Тема НИКИ, извинявайнови [re: NlKlTA]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано05.04.01 17:30



Не съм имал предвид теб, но и ти не биваше да казваш това. Както и да е, наистина извинявай. Най-мразя да обиждам някого.
В стремежа да се защитят две противоположни позиции (тук, в Кино) се стига непрекъснато до лични конфронтации, а това е най-тъпото нещо. Както и да го погледна, в другия клуб атмосферата е далеч по-приятна, а явно и хората са далеч по-толерантнти и добронамерени. Дори бастуна като се заяжда, го прави добронамерено, а не презрително или подигравателно. И колкото и назидателно да звучи, аз уважавам мнението му и се уча от него. Както и от всички тук. Не съм нападнал никого персонално, позицията ми винаги е била смесица от ъндърграунд и опълченска. Свикнал съм да съм на страната на защитниците - обратното е много лесно :) Онова, дето го изръсих, ме кара да се срамувам, но така е, като дава човек воля на моментни изблици...

Редактирано от Goa на 05.04.01 18:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.