Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 05.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема в скоро временови [re: Kpиc]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано03.04.01 12:25



с тия темпове на дискусии към Гладиатор ще може да се приложи репликата на Ленън "че е по-известен от Исус Христос". Аз отдавна вече престанах да се връзвам на хората дето лаят по него защото нали знаеш
някой си лае пък керванът си върви ... т.е. филмът в нашия случай.
Сега се забавлявам и се чудя дали за обявя залаганията дали до есента ще престанат да дъвчат една и съща тема или ще си намерят нещо ново за плюене.
Смешно е, защото никой, наистина никой от всичките критици така и не даде ясен отговор какво точно критикува вкл. някои хора, от които бих го очаквала. От десет кладенеца вода носят и нищо конкретно, нищичко.

е, какво пък! хората са странни същества. Ето да вземем моята критика върху китайската боза тигър и дракон възмути цялата клубна общественост /наистина ги умея тия работи/ а темата ми за филмът Гарвана, който е десет пъти по-силен и по-философски от тая лигавщина не ги трогна. Имам конкретни хора в предвид!
Какво да Ви кажа. Нещо не ми се връзва. Нещо бие на тенеке. Дрънка, дрънка ...

The Green Bean ;-)


Тема Само пригласямнови [re: Гpaxчe]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано03.04.01 13:36



не мога да дишам Джулия Робъртс... и Ерин Брокович ...
ах, за малко да забравя Дженифър Лопез!

Ако там горе няма нищо, то това ще е ужасна загуба на пространство... (Сейгън)


Тема Re: Я кажете !нови [re: edin]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано03.04.01 13:47



"Мудните и скучните" филми обикновено са много по-ценни от другите филми. Защото дават много повече хляб за душата, а не само за очите.
Не знам какво би казал за "Сталкер", ако Тигър и дракон ти е муден и скучен.
Все пак човек отива на кино не само да подъвча 2 часа дъвка за окото. Иначе може да си гледа и само анимационни филми.

Ако там горе няма нищо, то това ще е ужасна загуба на пространство... (Сейгън)


Тема Gladiator...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Aledar (член)
Публикувано03.04.01 14:08



.... mnogo me razo4arova kato film. Nishto osobeno ne e... Muzikata mi haresa, ama drugoto... Rysel naistina nqmashe kak da se izqvi. Pone ima hubavi kraka, kakto se ubedih ot 4isto jenska gledna to4ka.



Aledar~

Тема Re: Я кажете !нови [re: Goa]  
Автор edin ()
Публикувано03.04.01 14:47



за гладиатор става дума



Тема Re: Я кажете !нови [re: edin]  
Автор Goa (ексц. атрактор)
Публикувано03.04.01 15:05



А, тогава извинявай. Гладиатора още не съм го наблюдавал, така че каквото кажете за него, все е интересно :)

Ако там горе няма нищо, то това ще е ужасна загуба на пространство... (Сейгън)


Тема Re: Gladiator...нови [re: Aledar]  
Автор Shanya (член)
Публикувано03.04.01 16:40



Е едни крака и битки филм не правят:)))
Не знам дали претендират за историческа автентичност, защото в целия филм едва ли има и 1/10 историческа правда...Та това го прави просто безмислен, освен ако ти се гледат краката на Ръсел или разни битки. Иначе да търсиш някаква смисъл в цялата история - няма нужда. Какво - за доброто и злото Ридли Скот можеше да направи филм върху Пепеляшка и пак щеше да внуши същите истини, в не тъй кървавочервен план:))) Е вярно нямаше да може да оценим краката на Ръсел, ама можеше да помоли Джулия Р да играе Пепеляшка:)))



Тема Специално за Aurora!нови [re: Aurora]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано03.04.01 17:04



Сексапил и Мъжественост? Има си ги Кроу! Макар и да не съм специалист...:)
Но! Гледай този другия филм с него - забравих му името (setih se: Proof of life, SASHTO 2000 godina!) - в който Ръсел играе специалист по отвличанията. И после ми кажи с какво се различават ролите мy в двата филма?

За Гладиатор ще кажа само едно. И то не е свързано нито с историческата
действителност, нито с Ръсел Кроу, нито с ефектите, нито с изпълнението на филма.:

КРАЯТ!

И съвсем не защото е такъв трагично-героичен! Изобщо не!
Това е може би най-скапаният край на филм с претенции от години насам!
Абсолютно не изключвам възможността другарят Скот да го е направил така
за да си припомни доброто старо време на комунизма, ЩАЗИ, , ЦРУ или каквото там...
Този край за мен носи само едно послание:
"Другари и Другарки!
Нека почетем паметта на нашият ударник и вземем поука как се изпълняват
републиканските задачи, дори и те да не са ясно залегнали в настоящата програма!
Нека всички да вземем пример от мъжеството и самоотдайността на другаря,
който си остана истински генерал дори и като гладиатор!
Имам честта да ви уведомя, че с указ на висшвто републиканско ръководство,
другарят Максимий се награждава посмъртно със званието "Заслужил борец
против Еднодържавието и Култа на личността"! Да живей и ура!"

Това е нещото, което заличава впечатлението от приятния екшън и поносимите, но далеч не добри, ефекти!
А сега се?

А що се отнася до предложенията ми? Ами пак казвам НУЛЕВА ГОДИНА!
Академията естествено няма да го направи, нито пък ще й дойде на ум, че
има и такова нещо "Първа награда не се присъжда..."

Редактирано от Яceн *;o) на 03.04.01 17:39.



Тема Re: Gladiator...нови [re: Shanya]  
Автор KpиcМодератор (член)
Публикувано03.04.01 17:05



Историческата автентичност ли прави един филм смислен?

Лично не мене ама изобщо не ми пука например, че Уилям Уолъс не се е срещал с принцесата, че кралят е умрял преди да се роди не знам си кой или че съвсем не е уточнено кога точно и в коя далечна галактика са протекли съответните събития... и че историята е променена малко или много, за да стане филмът по-интересен.
Интересува ме само, че е направен така, че ужасно ме вълнува съдбата на героите, плача, когато умират и на другия ден отивам да гледам филма пак.

А за Пепеляшка... хммм... както се казваше в "Огледало с 2 лица" - хубава приказка, наистина, но ни спестяват факта, че на втория месец след сватбата Пепеляшка почва да досажда на принца с манията си да чисти двореца, защото и липсва основното занимание... :)

П.П. Аз в интерес на истината харесах главата на Ръсел Кроу, а не краката му, но следващия път, когато гледам филма, ще им обърна спецално внимание. Тъкмо го пуснаха на видеокасета. :)))



Тема Re: Gladiator...нови [re: Kpиc]  
Автор Shanya (член)
Публикувано03.04.01 17:17



Ами да бяха го пуснали тогава в секция научна фантастика, а не в исторически филми:))) Майтап! Единственото вярно нещо е че наиситна е имало гладиатори и наистина е имало заговор срещу имоератора - аз след като го гледах се поинтересувах. Не знам защо не ми грабна интереса с повече от това доколко цялата история е истина. Защото за съжаление и за приказка не бих могла да го приема- ама това си е мое мнение - всеки си има право да харесва всичко:)) Даже и д... -то на Ръсел :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.