Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 05.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ахъмнови [re: Пивo]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано02.04.01 17:31



обичам бира.



The Green Bean ;-)

Тема и азнови [re: Гpaxчe]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано02.04.01 17:40



:Рр



Тема Re: Отговор:нови [re: Пивo]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано02.04.01 17:56



За точка 1. съм съгласен ,но донякъде...

Искаш да кажеш ,че в "Гладиатор" няма идея и послание ли ??? Това може да е така ,но само от твойта гледна точка. Говориме за общоприети критерии при окачествяването на даден филм ,а не за "струва ми се" и "харесва ми" Има жанрова страна ,има техническо изпълнение ,драматургия ,визия и останалите компоненти ,за които споменах по-горе. Аз и в "Том и Джери" намирам много идеи и послание ,но какво от това.........?!?!?!?!?!?

J_Council


Тема Re: Ееееех,...нови [re: Kpиc]  
Автор space_ace (непознат )
Публикувано02.04.01 17:58



"човек без сянка" може да не е максимално реализиран обаче поне имаше острота на идеите и силна злободневна сатира за която послушния "гладиатор" може само да си мечтае.

или казано по друг начин, средно добър филм е по-добре от лош, капиш? :)



Тема Re: Я кажете !нови [re: J_Council]  
Автор space_ace (непознат )
Публикувано02.04.01 18:04



стилът или по-точно липсата на стил закопава всички принципи които е развило киното в цялата си история за да се поклони на големия "зрител" свикнал с телевизията и евтината манипулация която не ангажира повече от 0.1 % от мозъчната му дейност. филмът превръща всички зрители в щастливи и доволни кучета на павлов с елементарните си внушения действащи само върху повърхността на съзнанието.

като си помислиш само че толкова грубо накъсан и грозен филм минава за "епичен", наистина има за какво да се ядосваш :)



Тема Стилът...нови [re: space_ace]  
Автор J_Council (The Ancient)
Публикувано02.04.01 18:25



...липсва ,но според теб. Според мен не..."бързия монтаж" е в стила на Скот-преминаването от няколко мълниеносни кадъра в "забавен каданс" и отново скок в бързо темпо си е негов маниер(припомни си възстанието в"1492"...). Също така и "бавния каданс" - когато другите режисьори предпочитат short cuts(къси кадри ,които водят до "визуална бързина") ,той прави точно обратното - забавя(финала на Пришълецът 1). Точно това ,което ти наричаш "грозен и накъсан" е всъщност стила. И си личи ,когато е постигнато от случайна немарливост и кога е нарочно. Не мислиш ли ,че вторият вариант е по-сходен в случая. Очевидно е !


Пробвай пак :)))

J_Council


Тема Re: Криза на качествотонови [re: Яceн *;o)]  
Автор Shanya (член)
Публикувано02.04.01 19:17



Въпросите за Оскарите са по-скоро иконимически, а не политически. И си мисля че и доста пара играе като реклама за да се доредиш до стаутетка - пресен пример е Гуинет Полтроу и Мирамакс (а пък най-новия е Ерин Брокович с Джулия Р.) . Специално за непретенциозния "Влюбения Шекспир" Мирамакс потроши сума ти пара за реклама и най-вече Гуинет да спечели - и какво спечели, рева и нищо- само в посредствени филми след това участва - тя поне да беше някаква актриса?!?! Известан е повече с това че е бивше гадже на Брад Пит:)))
Виж Джулия е далече по-кадърна, ама и за нея се говореше, още миналата година като излезе "Ерин Брокович". че всичко е с цел за Оскара - тя си е комедийна актриса - като се замислие всичките и добри попадения са в романтичните комедии - а за такива филми Оскари не дават:)))
За Гладиатор какво да кажа -аз вече каах, че филма не си струва Оскара...
А Ръсел трябваше да бъде награден предната годиан за "The Insider" за сметка на Кевин Спейси, а тази по право си беше за Том Ханкс - това да изнесеш цял филм на гърба си не е шега работа...
Хайде че много се увлякох...



Тема как да ти кажанови [re: J_Council]  
Автор Пивo (завеян)
Публикувано03.04.01 10:54



Гладиатор е разтърсван от противоречия...
Хем претендира да е исторически филм, хем има много исторически недомислици. Или трябва да го пишем в жанра "Фентъзи и СФ" ?

Никакъв исторически реализъм, само една история за доброто момче което побеждава 1000 пъти по-силните от него лоши с великолепно размахване на меча. Я го сравни с Тигъра, където впечатляващите бойни умения не помагат на никой от героите да постигне щастието или справедливостта.

Иначе Гладиатор е много добре направен, но това може да се каже за всички филни които разполагат със солиден бюджет.



Тема :)нови [re: Пивo]  
Автор KpиcМодератор (член)
Публикувано03.04.01 11:29



Много му помогнаха на гладиатора впечатляващите бойни умения. Човекът направо си умря щастлив...





Тема Re: Стилът...нови [re: J_Council]  
Автор space_ace (непознат )
Публикувано03.04.01 12:17



ами не, не знам какъв му е проблема на ридли скот и не ме е интересувало много обаче признавам че е нещо уникално. той унищожава творческата си работа, блъска с парния чук по главите на зрителите и същевременно си държи на претенциите на артист?!

знам че звучи банално, обаче бързият монтаж е нещо лошо. вярно че има изключения но те са незначителни. знаеш ли какво е казал оператора на "гладиатор" и "ханибал"? нещо от сорта на "всичко което се иска от мен е да нахвърля няколко хаотични кадъра, колкото да загатна за действието и публиката е доволна..." но по-интересното е защо. защото, представи си, стилът на "мълчанието на агнетата", филм едва на 10 години, бил много остарял и следователно те трябва да направят нещо което изглежда _модерно_ и това им е основната грижа! какво е това ако не илюзия за развлечение? или fast food? въобще не ми говори оттук нататък за режисура и авторство!

относно изключенията: джон уу прави добър екшън с бърз монтаж, само че когато го прави той е в час, представил си е всичко в главата си, снима едновременно с няколко камери за да хване екшъна от най-добрия ъгъл. докато дядо ти ридли скот спи на стола и се мисли за велик.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.