Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 09.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "13-ят Воин"  
Автор Niki_K ()
Публикувано18.10.99 16:10



След "Смело сърце", това е най-добрия исторически филм. Хареса ми играта на актьорите, сценария и режисурата. Е чакам мненията ВИ. Благодаря!

Тема "13-ят Воин"нови [re: Niki_K]  
Автор yussarian ()
Публикувано20.10.99 11:02



hehe. ako "na vseki kilometar" e edno a "smelo sarce" e deset v skalata to tova e okolo 3 ;-)))))

Тема "13-ят Воин"нови [re: yussarian]  
Автор raven ()
Публикувано20.10.99 11:29



Dosta povurhnosten film. Prez tsialoto vreme se protivopostavia obrazovania arabin na nevejite vikingi... A vikingite suvsem ne sa bili samo smelite voini ot filma... Samata ideia za popadaneto na chovek sred korenno razlichna kultura, ne beshe losha, no ako biaha sledvali mitologiata mi se struva, che shteshe da se poluchi po-dobre...tia suzdania izobshto ne mi izglejdaha ubeditelni. Prevoda sushto ne beshe kachestven, ne mojesh da prevejdash film za vikingi bez da znaesh kakvo e Valhala... Imashe priatni kartinki na razni ostrovi v mugli i t.n., no samo tova... Ta tova e! Izlizash ot salona i zabraviash kakvo si gledal. E, pone ne beshe dosaden :o)

Тема "13-ят Воин"нови [re: raven]  
Автор Caleb ()
Публикувано25.10.99 13:21



Мактиърнън имаше някакво изявление, че Крайтън се е набъркал много активно във финалния монтаж и е осрал цялата идея на филма, оставяйки един гол екшън. Нищо чудно точно така да е станало. Филмът наистина не е досаден, но като си помисля какво можеше да се получи ако бяха задълбали малко повече в сблъсъка на културите и си бяха поиграли малко повече с характерите, мъка ми става. Неприятно впечатление прави и факта, че повечето батални сцени са заснети на тъмно. Доста изтъркан номер, който обаче е непростимо да прилагаш когато имаш $100 млн. бюджет и имаш възможност да заснемеш наистина епични схватки. А и Рейвън-ът е прав, че от митовете за севера можеше да се извлече нещо доста по-интересно от тези канибали. Абе, за пореден път ЖАЛКО.

Тема "13-ят Воин"нови [re: raven]  
Автор kuki ()
Публикувано27.10.99 18:32



Skapi Niki, 1."Braveheart" e istoricheski film,no" 13th warrior" ne e. 2."Na vseki kilometur" si e velik film .Stiga da si go gledal i stiga da ne slushash divotii ot roda na :"tova e komunisticheski film". 3.Ako shte triabva da govorim za istoricheski filmi,vzemi ta gledai" Ekskalibur-mechut na kral Artur" s Nigel Terry i togava mi pishi pak i mi kazi ne e li po-dobur dori i ot "Braveheart" po avtentichnost,dekori ,muzika i pr. 4.Ako pak iskash filmi za vikingi gledai "Eric-the Viking" ili neshto takova beshe -s Tim Robins. Haide chao.Vseki si ima pravo na sobstveno mnenie. kuki

Тема леле колко тъп филмнови [re: kuki]  
Автор Ross ()
Публикувано29.10.99 19:43



добре започна ама нищо повече. кви "епични битки" за едно скапано село и от 13 души. абсолютно стандартен и безвкусен финал. като за $100M - филма е гола вода!

Тема hmm...нови [re: Ross]  
Автор inches ()
Публикувано07.11.99 19:50



niki, mai te skapaha napylno..no ako go haresvash filma, ne se vliqi!! az, na primer, ne moga da se resha dali mi haresa. vqrno e, che mojeshe da se poraboti oshte po filma, no trqbva da gledame tova, koeto e na litze. lichno az, kato izlqzoh ot salona bqh sredno vpechatlena (mai). poneje sym chela dosta za vikingi i arabi ili na kratko, prosto obojavam da cheta i gledam po istoricheski temi, i zatova tozi film sychetan s moite znaniq mi haresa. estestveno, che za da ima po-golqm efect tiq neshta koito az si gi znam trqbva da sa pokazani vyv filma..no i taka se poluchi neshto. za mene tova beshe film nosesht mi nogo vulnenie po otnoshenie na istoriqta i obshto vzeto ne se vglejdah mnogo v samata mu naprava. cheer up!

Тема Chista mizeriaнови [re: Niki_K]  
Автор Lubo Penev ()
Публикувано12.11.99 05:45



13ja Voin e OK. Da, poveche za filma ne mozhe da bude kazano tui kato toi ne ni predlagashe nito dobro aktiorsko maistorstvo, nito interesen i dulbok siuzhet , da ne govorim puk za neshto originalno... Ako mahnesh Banderas , filmut zaprilichva na dokumentalen film za vikingite ,praven predi 20 godini. Stsenite s bitkite biaha vpechatliavashti, no vse pak edva li bi bilo drugoiache pri takuv biudzhet...

Тема "13-ят Воин"нови [re: yussarian]  
Автор beasty ()
Публикувано22.12.99 04:34



е поне 3 и половина 4

Тема "13-ят Воин"нови [re: kuki]  
Автор beasty ()
Публикувано22.12.99 04:40



абе куки, що се излагаш така? нещо по-добро от "Braveheart"? декори? музика? по добри от "Braveheart"? ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.